New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc za plan prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc za plan prehrane

 Post Reply Post Reply
Author
wrathchild View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Studeni 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wrathchild Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc za plan prehrane
    Posted: 07 Studeni 2009 at 01:09
  Imam š7 godina, š87 cm visine i 72kg, ektomorf

Lagano sam se poceo baviti teretanom, za sada 2x tjedna, a od sljedecega tjedna cu vjerojatno na 3x.
Za sad jos neradim određenu skupinu mišica određeni dan, nego u jednom treningu odradim svega po malo. Nekakav cilj mi je raditi trening za povecanje mišicne mase.
Također sljedeci tjedan cu kupiti WHEY proteine.

Citao sam po forumima i izracunao sam da bi mi trebalo oko š80g proteina, 390g UH i 65g masti dnevno. Također sam gledao energetske vrijednost namjernica, ali nikako nemogu sam iskombinirati potrebnu masu proteina, UH i masti sa kolicinom namjernica.
Bi li mi neko mogao pomoci malo sa planom prehrane?

hvala
 

Edited by wrathchild
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Studeni 2009 at 10:19

 hmm ne znam u cemu je problem

Dovoljno ti je znati:
š. Koji ti je omjer makronutrijenata (UH,P,M) potreban --> to si izracunao, ok
2. Koje ti namirnice trebaju --> o tome smo vec puno puta pisali
3. Energetsku vrijednost makronutrijenata --> šg UH - 4 kcal; šg P - 4 kcal ; šg M-9 kcal)
4. Energetsku vrijednost namirnica --> koju nađeš u tablicama ili na deklaracijama

Kada sve ovo znaš, jedino što ti je još potrebno je kalkulator, papir, malo vremena, dobra volja i weeeehaa imaš plan prehrane  

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 11:32
Ne slažem se baš bez uvrede, kolegici :D

Ono što tebi treba je da pocneš jesti hranu (ali cistu, ne junk) u vecim kolicinama, 4- 5 puta dnevno i da nauciš raditi cucanj, deadlift i bench, tim redom :D

Uz to ubaci zgibove i dipseve


Znaci, brojke i omjeri neka te ne pate, neka bude mesa, dosta, povrca, zobne za dorucak, navecer posni i jaja i slicno
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 11:55
  Pa ako hoce masu, nek ubaci i pastu za rucak, 200,300g integralne paste.. nece od samog mesa dobit masu.. ipak mora biti u suficitu sa kalorijama..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2009 at 13:50

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ne slažem se baš bez uvrede, kolegici :D

Ono što tebi treba je da pocneš jesti hranu (ali cistu, ne junk) u vecim kolicinama, 4- 5 puta dnevno i da nauciš raditi cucanj, deadlift i bench, tim redom :D

Uz to ubaci zgibove i dipseve


Znaci, brojke i omjeri neka te ne pate, neka bude mesa, dosta, povrca, zobne za dorucak, navecer posni i jaja i slicno

kolega, samo daj   

ja sam odgovorila na konkretno pitanje što se plana prehrane tice - kad kažeš da se jede u velikim kolicinama, dosta ovoga onoga - ljudi opet ne znaju koje su to tocno velike kolicine po tebi :) Onda mu je lakše ovako otprilike pocet s tim omjerima (ne sad gađat svaki gram normalno) pa kasnije prilagođavat od oka kad vec stekne rutinu...

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.