New Posts New Posts RSS Feed - Urbandrag&#ššš;n, predstavljanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Urbandrag&#ššš;n, predstavljanje

 Post Reply Post Reply
Author
urbandragon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote urbandragon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Urbandrag&#ššš;n, predstavljanje
    Posted: 20 Lipanj 2009 at 02:59
  pozdrav svima.... vec  nekoliko godina pokusavam promijeniti stil zivota i prehrane i u skladu s tim postepeno uvodim promjene u svom jelovniku..tek prije nekolio dana sam poceo ozbiljno zapisivati sto i kada jedem. to se pokazalo velikim
 otkricem. tek nakon sto sam osvijstio svoje prehrambene navike uvidio sam koje su moje greske i podrucja za moguca poboljsanja...no i dalje imam neke dvojbe...

...ne razumijem taj postupak usporavanja metabolizma....bojim se da unosim premalo kalorija...iako nastojim ne biti na nikakvoj redukcijskoj dijeti vec na rezimu zdrave prehrane...smanjio sam unos ugljikohidrata i osjecam njihov nedostatak....ali ne u obliku gladi ili nesto sl...vec u nedostatku energije (malaksalost)..koja je razlika izmedju skrobastih i vlaknastih UH? 

ovo je primjer mog jelovnika;

kava (bez secera)

probiotik š50 g
š nektarina
žitarice mix cca 20 g
šaka borovnica

jabuka

losos š80 g
kelj na leso 400 g
kriska integralnog tosta
5 ml maslinovog ulja

š kruška

tunjevina (u vodi) š40 g
posni sir š30 g
š kriska integralnog tosta
5 badema

š nektarina

.....interesira me koliko bi to bilo kalorija? (okvirno)...i da li je to dovoljan kalorijski unos ako sam taj dan joggirao recimo 6km...(prema harris-benedictovoj metodi moj BMR je š784)

....nedostaje mi tjestenina...kad ispada da je tako full kaloricna i bezbeze




Back to Top
Lovro View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Rujan 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lovro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2009 at 09:22
Originally posted by urbandragon urbandragon wrote:

koja je razlika izmedju skrobastih i vlaknastih UH? 

škrob i vlakna su ugljikohidrati. skrob se u tijelu razgrađuje do glukoze, a vlakna izlaze nepromijenjena iz tijela(kod covjeka)
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2009 at 11:59
  integralna tjestenina kao i integralna riža nisu ni FULL kaloricne ni bezveze..dapace..
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.