New Posts New Posts RSS Feed - novi član - moja priča i preporuka
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

novi član - moja priča i preporuka

 Post Reply Post Reply
Author
majstoric17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2018
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majstoric17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: novi član - moja priča i preporuka
    Posted: 04 Svibanj 2018 at 13:32
Pozdrav svima.

Moje ime je Ivan Mikulić. Ne treniram dugo, još sam uvijek početnik.
Trenirati sam započeo u listopadu prošle godine. Tada sam imao 74 kg, a sada imam 81.5 kg. Nedavno sam imao 82 kg ali sam malo popustio. Nažalost to je sve premalo na moju visinu s obzirom da sam visok 194 cm a masa mi je 81.5 kg. Prva dva mjeseca samostalno sam trenirao, ali nisam se toliko bazirao na trening koliko na prehranu. Jako puno sam jeo i kilogrami su dolazili sami od sebe. Početkom ove godine u treningu mi je pomogao jedan trener s kojim nažalost više nisam u dobrim odnosima. Riječ je o online coachingu. Par puta smo uživo odradili treninge. Davao mi je jako dobre savjete, izrađivao je vrlo kvalitetne programe treninga i prehrane i naučio me dosta stvari. Surađivali smo 3 mjeseca. Trebali smo nastaviti suradnju, ali spletom okolnosti to više nije moguće.
Ukoliko netko od vas započinje s treningom i želi ostvariti odlične rezultate svakako vam preporučujem da mu se javite.
Ovo je moj blog gdje je sve opisano:

http://blog.dnevnik.hr/zivotneaktualnosti/2018/04/1632139292/online-coaching-pozitivno-iskustvo.html
 



Edited by majstoric17 - 04 Svibanj 2018 at 13:35
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2018 at 12:10

Pozdrav,

nisam sigurna koja je poanta ovog posta, traženje pomoći ili samo reklama za dotičnog? Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
majstoric17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2018
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majstoric17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2018 at 14:54
Zapravo mi treba savjet kako dobiti na mišićnoj masi. Koliki po vama treba biti razmak između obroka?
Dosad sam prakticirao jedenje svaka 3 sata slušajući savjete bivšeg trenera.
Razmišljam da uzmem novog trenera ako ne uspijem izgladiti odnose sa starim trenerom.
Vi svakako ako imate nekih nedoumica pitajte ga za savjet.
Mene sad trenutno zanima vaše iskustvo. Dosta sam mršav i zanima me što mi vi možete savjetovati da još više dobijem na masi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2018 at 16:07

I kako ti je odgovaralo jesti svaka 3 sata? Smile

Možeš mi napisati kako sada jedeš i koliko dugo ti kilaža stoji na mjestu? Treniraš li redovito?

Mora da je bila neka gadna situacija sa tim trenerom, a možda je i samo bio nesporazum. Ako ti je tako dobro odgovarao možeš ga pokušati kontaktirati ponovo i izgladiti stvari ali ja sam sigurna da ima puno ljudi koji ti mogu dati dobre savjete. Nije neka velika znanost dobiti na masi uz par dobrih savjeta, samo moraš surađivati jer kako govorim od 2009. ovdje - nemam kristalnu kuglu ;)

I možemo na ti (osim ako nisi mislio na množinu, odnosno sve nas ovdje) Wink







Edited by Gym_girl - 05 Svibanj 2018 at 16:17
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2018 at 10:08
I ja sam se zbunio na prvi post, nisam skuzio jer pokuda ili pohvala.. tren kazes da niste u dobrim odnosima i da niste uspjeli nastavit, a u drugom momentu ga preporucas nekom drugom.. Smile

Kako ti trenutno izgleda prehrana? Kolicina i namirnice? Znas li koji ti je unos kalorija i makronutrijenata?
Kako treniras? Koliko puta tjedno? Kakva ti je snaga?

Ako hoces, mozes postavit i koju sliku trenutnog i onog polaznog izgleda, na taj nacin lakse cemo ti moci pomoci.

Poz
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
majstoric17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2018
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majstoric17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2018 at 16:06
On se nešto naljutio na mene, ali svjestan sam zašto je to tako jer smatram da sam ja pretjerao u komunikaciji. Ja ga cijenim i dalje jer mi je puno pomogao i ne mogu ništa loše reći protiv njega.
Nastojat ću učiniti sve da mi pruži drugu šansu i da nastavimo suradnju.
Zato vam preporučam da ga kontaktirate. Zna dosta stvari i vrlo je predan poslu.

Što se tiče treninga treniram 4 puta tjedno, jedem 5 obroka po danu, kao suplemente koristim Gainer i Whey. Gainer koristim za vrijeme doručka uz zobene, a whey iza treninga.
Nisam ništa posebno izbacivao iz prehrane. Gledam da gotovo u svakom obroku bude neko meso ili jaja.




Edited by majstoric17 - 06 Svibanj 2018 at 16:15
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2018 at 16:19



Cele, možemo mi do sutra redat pitanja, niš od toga......

Majstoriću, gle - što detaljniji budeš u svojim odgovorima to ćemo mi lakše dati savjete i pogodit di treba. Oboje smo te pitali kako sada jedeš, očekujući da ćeš nam reći nešto više o namirnicama i količinama istih, kako bi znali gdje biš mogao povećati unos hrane jer očito to trebaš i to znaš i sam. Možeš ti jesti i 5, i 10, i 2 obroka u danu pa jesti premalo ili previše. Previše sigurno ne jedeš jer ne biš tu tražio savjet, dakle jedeš premalo, a mi iz ovog pustog nabrajanja možemo opet postaviti isto pitanje i očekivati da ćemo napokon ugledati odgovor.

Ajde...pliz...guukni Clown

Iz iskustva znam da se rješenje uvijek nekako skriva u premalo UH-a, pa bi to mogla biti prva kvaka. Al nismo svi isti, ne volimo niti toleriramo iste namirnice, a i pitanje je čega ti uopće fali, što ne možemo vidjeti iz čistog nabrajanja. Dakle - opiši nam molim te kako izgleda tih 5 obroka da ti se možemo prilagoditi.



Edited by Gym_girl - 06 Svibanj 2018 at 16:23
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
majstoric17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2018
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majstoric17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2018 at 17:31
Primjer prehrane:
1. obrok: zobene i musli
2. obrok: pečeno meso (pileće, svinjsko), salata, krompir
3. obrok: 4 do 5 šnita pureće šunkarice
4. obrok: sličan drugom obroku
5. obrok: sendvič sa suhim mesom i sirom (4 šnite) i voće.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2018 at 09:55


E to je bolje :)

Reci mi, koliko ti je praktično jesti toliko puta dnevno?

I u kojem bi ti od ovih obroka najviše odgovaralo nešto dodati, možda u 3.?

Ima li kakvih većih odstupanja ostale dane, npr. neka laganija večera?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
majstoric17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2018
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majstoric17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2018 at 19:53
Naravno da ne jedem stalno takvu hranu.
Nekad za obrok bude tjestenina sa sirom ili riba, čak i za večeru.
Odgovara mi ovakav način prehrane, ali ako se može još nešto promijeniti u 3. ili bilo kojem obroku svakako bih volio čuti preporuke.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2018 at 20:11

Kako bi ti odgovaralo za taj 3. obrok iskoristiti još jedan sendvič npr? Pa umjesto same šunke složiti jedan manji sendvič za početak (npr. 2 fete kruha), sa još možda malo svježeg sira ili nekog drugog sira, ili uz dodatak nekog jogurta, čaše mlijeka ako ga dobro podnosiš, ili kojeg kuhanog jaja?

Naravno, varijante su beskonačne, poanta je da si tu malo popuniš prazninu. To možeš napraviti i sa nešto masnoće i proteina, umjesto dodatnih UH-a, sve ovisi što bolje toleriraš , što te više veseli i za što imaš više mogućnosti :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2018 at 20:14

I samo da naglasim - ne odnosi se to samo na taj 3. obrok, ti se možeš poigrati tako u bilo kojem obroku pa dignuti količinu hrane. Npr. u doručku možeš pojačati zobene, ili ručku/večeri prilog uz proteine. A imaš i voće kojeg bi ti bilo dobro ubaciti negdje ako ga ne jedeš, a voliš (recimo uz doručak, umjesto da dižeš zobene).

Kako se osjećaš nakon svih obroka, ostaneš li kad malo gladan?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
majstoric17 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2018
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote majstoric17 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2018 at 20:24
Budem gladan jedino kad preskočim doručak. Tada se nikako ne mogu zasititi do kraja dana.
Zna mi se to nekada dogoditi, ali manje nego prije.
Trener mi je ukazao na važnost doručka kao obroka.

gym_girl hvala na prijedlozima



Edited by majstoric17 - 07 Svibanj 2018 at 20:27
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2018 at 20:51

Onda je definitivno doručak ono što ne biš trebao preskočiti, a možda zapravo i da ako ti je cilj dobiti na masi, nije li onda baš to što ti treba, da se ne možeš zasititi? :D Šalim se, ima i boljih načina.

Nema na čemu, pokušaj nešto od toga pa nam javi kako ide :) Ne moraš odmah početi jesti puno više, korak po korak pa dodavaj pomalo ako ne vidiš pomak.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.