New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav, potreban savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav, potreban savjet

 Post Reply Post Reply
Author
Zaboravko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 19 Prosinac 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zaboravko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav, potreban savjet
    Posted: 19 Prosinac 2017 at 18:48
Pozdrav, zovem se Josip, za par dana ću 15god, bavim se programiranjem, visina 175.5cm, težina 58kg. Planiram početi dizati utege, raditi zgibove i propadanja malo da ojačam i povećam mišiće, koje bi mi još vježbe preporučili? Kupio bih si 2 utega po 10kg do 400kn, neku spravu za propadanja i zgibove sam mislio sam napraviti. Tražio sam na internetu gdje da kupim utege i našao sam u intersportu 2 utega od 10kg na akciji za 350kn a redovna cijena je inače  500kn https://www.intersport.hr/energetics-premium-20kg-cast-iron-set-78192 i u nekoj xplorer trgovini na akciji 1 uteg od 10kg za 150kn a redovna cijena je inače 380kn https://www.xplorerlife.hr/set-zeljeznih-utega-xplorer-10-kg.html . Sad me zanima što vi mislite o tim utezima, koji je bolji, da li da kupim u intersportu ili 2kom u xplorer-u?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2017 at 11:44
Kako se baviš informatikom, prvo potraži hrpu trening programa ovdje na stranici, ali kako tek počinješ, radi treninge za cijelo tijelo, tj uključi sve mišiće, a ne samo gornje tijelo. Za utege, mlad si, brzo ćeš napredovati, trebat će ti više od 2x10kg uskoro, pa gledaj unaprijed, nemoj baciti novac na nešto što ćeš prevazići za mjesec-dva, a imaš i hrpu vježbi sa vlastitim tijelom. Možeš probati i neke gume ili nešto ala TRX, ima i jeftinijih varijanti.
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Prosinac 2017 at 11:50
Ako stvarno želiš kupovat utege, odi u Decathlon... Tamo je daleko povoljnije nego u Intersportu :)
I imas vise mogucnosti za biranje nego u Intsp.

Ali zar nije bolje da za početak kreneš radit vježbe s tijelom? Prvo ojačaj bez utega, a onda navali kasnije na to :)
A i vidim da imaš 15 godina, fkt stignes utege dizat. Jos se nisi ni razvio kako treba, bolje pocni s vjezbama koje ukljucuju tijelo, lagano trci par puta tjedno... Utezi uvijek mogu doci na red :) 

I ne odustaj! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.