New Posts New Posts RSS Feed - Ovca u borbi s kilama
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ovca u borbi s kilama

 Post Reply Post Reply
Author
Ovcaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ovcaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ovca u borbi s kilama
    Posted: 23 Srpanj 2017 at 12:18
Bok svima vama. :)
Dakle ovako, da ne duljim previse... odlucila sam kile skinut uz boks. Tek sam krenula s treninzima i za sad sam jako zadovoljna i ponosna na sebe, s obzirom da s kondicijom nisam bas na "ti".
E sad, odabrala sam 2x tjedno boks. Zbog posla ne stignem cesce a realnije mi je da cu skombinirat slobodno 2x tjedno nego 3 ili 4x. A i iskreno mislim da je za pocetak 2x tjedno skroz dovoljno.

U zadnje 3 godine sam se, priznajem, zapustila i previse udebljala . Ubijalo me nocno prezderavanje i ostale nezdrave navike.

Uz boks, jos bi i biciklirala. Svaki dan napravim oko 25 km, bicikliram do posla i nazad i gdje god idem, ide i bicikl.

Ono sto je meni potrebno je zapravo pomoc oko prehrane prije i poslije treninga, a i opcenito kako se hraniti.
S obzirom da imam podosta kg viska, jel boks uopce dobar izbor?
Hvala svima na komentarima i pomoci. :)

Ps.otvorila sam i temu pod "kako smrsaviti" pa ako se ikako moze obrisati. Ovdje cu bit. :D :D
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2017 at 14:21
Pozdrav,

naravno da jest, koja god da je aktivnost u pitanju, dokle god te cini veselom i ispunjava, i dokle god je nesto u cemu mozes ustrajat, dapace.. =)
Price da se kardio mora radit na traci, biciklu, trcanje nataste, i ostale gluposti, su zapravo tocno to "gluposti".

Sad sva prica dalje ide u skladu sa tvojim ciljevima, koliko kilograma mislis da trebas skinuti?
Ako je to nez. 10-15kg. ili vise, biti ce jako tesko do tamo doci bez adekvatnog plana, postpunog dodavanja nekakve ekstra aktivnosti, ili reguliranja u prehrani..

Kada kazes da nemas vremena, na koji nacin to mislis tocno? =)

Sto se tice prehrane, ja bih ti dao onako generalnu pomoc, da ne zalazim duboko u detalje, jer ne znam tvoju tocnu pricu, i to bi iziskivalo inidivudalan pristup uz mnostvo pitanja..

Ovo je nesto sto ce raditi vise manje SVAKOME tko krece u avanturu ka zdravijem, mrsavijem i boljem sebi, bez obzira na polaziste:

1. Hodaj barem 8000koraka dnevno.
2. Treniraj 3-4puta tjedno. Nije nuzno u pocetku, ali kasnije mozes uvijek ubaciti nekakav kucni trening ako ti teretana nije na ruku i ono sto zelis.
3. Pomnozi svoju trenutnu kilazu sa 24. I okvirno se drzi tog unosa kalorija.
4. Jedi 1.5/2gr. proteina po kilogramu tezine.
5. Jedi povrce.
6. Imaj najmanje 7sati nocnog sna.
7. Pokusaj sto manje jesti procesiranu hranu.
8. Ukljuci u ishranu povremeno nekakav junk food po vlastitoj volji/zelji (npr. jednom tjedno), jedan obrok.
9. Makni iz kuce/stana svu losu hranu koja te mami i na dohvat ruke ti je.
10. Ako mislis da trebas psihicki/mentalni kick i poticaj oko citavog rezima, potrazi pomoc profesionalca koji ce te dovesti tamo gdje bi htijela biti uz najmanje muke.
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Ovcaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ovcaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2017 at 12:08
pa imam sigurno oko 15 kg za izgubiti. ne očekujem da se to dogodi preko noći, nisam ih ni natukla preko noći.

radim u smjenama, posao je dost zeznut ( pogotovo sad preko ljeta kad su godišnji ili kad su bolovanja), pa svako malo ili moram doć ranije ili idem na nekakva predavanja i tečajeve u sklopu posla. no to ima veze i sa mojom lošom organizacijom vremena, pa ćemo i to riješit.

ne želim imat glupa opravdanja i izlike.

hvala za napisane savjete, danas ujutro sam pobacala sve pizdarije koje ne planiram jest, izbacit ću sokove i ubacit više voća i povrća. i uz boks (1 ili 2x tjedno), doma ću vježbati focus t25 i trčat po vani/ biciklirat.

Edited by Ovcaa - 24 Srpanj 2017 at 12:09
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2017 at 12:17
Ova prva recenica je tako realna i istinita, koju si mnogi ne zele priznat... =) tako da ti je razmisljanje super! 
Kak se kaze, "smo moja usta su to natukla"...

Jest istina, sve je stvar nekakve rutine i organizacije, kako sa svime u zivotu, tako i ovime.
Najbitnija su zelja i volja, od toga dalje se sve da, samo je pitanje nacina za kojeg ne sumnjam uopce da neces naci.

Ja ne bih pretjerivao ni sa vocem bas, jer koliko god da nam je nametnuto kao 'zdravo', sadrzi kalorije (secere), koji nisu previse pozeljni, tim vise tokom dijete..
Sa povrcem je prica nesto drukcija, jer mnostvo kalorija iz ugh odlazi u vlakna koja se koriste za probavu, tako da njega mozes jesti slobodno bez posebnog brojanja.

Ja svojim ljudima uglavnom savjetujem vocku po zelji dnevno, pa eto ako hoces prihvatit taj savjet, super. =)

Trening doma, pa da vidis kako ce ici ovako, pa dodas postepeno kada kilaza/struk pocnu zapinjat i ne bude napredka.

Sretno =)


Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2017 at 12:35
Ja bih samo jos napomenula da sve ove promjene i ne treba odjednom uvesti. Dugorocni cilj je nekakav novi i bolji stil zivota, a ne nesto privremeno. Tako da slusaj vlastiti organizam za tempo. Mislim da je za neaktivnu osobu koja biciklira za pocetak dosta i boks. Zatim ako vidis da zelis jos, uvedi si t25 ili sto vec. Stvar je sto na pocetku, moras paziti da ne izgoris. Dosta ljudi to napravi, dobiju volju i koriste je da cim vise i cim brze naprave sve sto mogu. Vecini, nazalost, to zavrsi preforsiranjem odustajanjem. Nekima (meni), se dogodilo i suprotno - da odlete u kompulzivno vjezbanje/rezim prehrane. Mislim da su najbolji nacini upravo ti umjereni... i paziti napredak. 

Da dam primjer na sto mislim u praksi:
Sad si dodala aktivnosti. Sto se prehrane tice, izbjegavas sokove, secere u kavi i napitcima. Vjerojatno se nista nece znacajno promijeniti. Onda izbjegavas slatkise i junk food. Sad par kilica sklizne dole, ali vjerojatno ce nakon toga zapeti. E sad si vjerojatno vec prihvatila vjezbanje 2x tjedno kao dio svoje rutine, navikla si narucivati kavu bez secera i spremna si za dalje. Onda dodas jos 1x tjedno npr malo vjezbi snage i povecas unos bjelancevina umjesto neceg. Npr upolovis (a ako si bas zabrijala izbjegavas jos i vise) kruh i tjesteninu a uduplas porcije nemasnog mesa. Uz to, kad imas vise vremena malo eksperimentiras npr sto si zdravo i fino mozes napraviti. Npr. meni je super bio recept za heljdinu kasu:
https://www.fitness.com.hr/blog/ZorroRi/Heljdina-kasa-s-bobicastim-vocem-.aspx
sad s jos whey-em nesto slicno jedem za dorucak da se malo odmorim od zobenih. Ima super recepata za cheesecake u casi, gdje u sustini jedes svjezi sir i to moze biti odlican medjuobrok kojem se veselis, a ne dijeta. 

Na ovakve nacine sam sigurna da ces doci do rezultata i ostati pri njima... 

Back to Top
Ovcaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ovcaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2017 at 15:18
ma ja sam do prije 3 godine bila fakat taman. onda sam počela raditi uredski posao i neuspješno prestala pušiti na par mjeseci i natukla kile kroz te 3 godine. u biti me ulovila depresija kad sam izvadila stare traperice i skužila da ih ne smijem ni pogledat kolko sam se uprasila. neću naglo, uvodit ću postepeno promjene, hvala vam na savjetima. hoću da mi rezultati budu trajni ovaj put, a ne da skinem kile za dva mjeseca i da sve vratim u roku odmah.
zapravo si hoću nać novi način i stil života.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.