New Posts New Posts RSS Feed - Metabolički trening 1.0
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Metabolički trening 1.0

 Post Reply Post Reply
Author
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Metabolički trening 1.0
    Posted: 31 Srpanj 2016 at 08:27
Pozdrav! Ispričavam se unaprijed ako oduzimam vaše vrijeme,ali ako je moguće molio bih da netko procjeni je li ovo dobar metabolički bodyweight only trening !

Svaka vježba traje 30 sekundi,iz jedne se odmah prelazi u drugu. Cilj je dati svoj maksimum tokom svake pojedinačne vježbe i usredotočiti se na sam trening. Nakon izvršenja svih 13 vježbi,mali odmor i onda sve ispočetka i ponavljati nekoliko puta.

1.Jumping Jacks
2.Wall Sit
3.Push up
4.Burpee
5.Skater Jump
6.Squat
7.Tricep dip onto a chair
8.Plank
9.High knees
10.Lunge
11.Push up & rotation
12.Left side plank
13.Right side plank

Cijenim uistinu vaše mišljenje i radujem se vašim komentarima! Cilj mi je uništiti salo i probati povećati mišićnu masu.
Teretana mi nije blizu,a nemam baš neke druge opreme pa sam mišljenja da je bodyweight vježbanje moj najbolji prijatelj.Hvala unaprijed!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 09:44
...trening je ok...ponovit ga još jednom a ne više puta i  obavezno prije treninga kad su u pitanju visoki intervali  obrok mora biti prebogat ugljikohidratima...dosta ti je 20min visokih intervala...potrošit ćeš glukozu i onda ćeš se dalje mrcvarit vježbanjem....na visokim intervalima kad ponestane glukoze prije će se tijelo pribacit na mišiće nego na salo.....i eto ti katabolizma....treniraš a mišići ne napreduju 
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 10:37
Hvala na odgovoru! Mogu li ga ikako unaprijediti da nije samo ok? Možda neke vježbe zamijeniti s boljom alternativom?
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 12:35
leđa od guzice do vrata su najveća mišićna skupina, nemaš ni jednu vježbu za njih... I mislim da imaš previše vježbi po krugu, radije bih podijelio u u 2 grupe. Imaš neko drvo, vratili, konop? Ako si iz okolice KR pretpostavljam da si u kući pa imaš vrt i stabla.
A ovo za obrok prebogat UH, u okvirima tvog dnevnog kalorijskog unosa. I vjerojatno 99% ljudi koji čitaju ovaj portal, nisu sportaši, neće isprazniti glikogenske rezerve, nego neusporedivo ranije nastupa mišićni zamor. Za sagorjevanje masnoća je često efikasnije raditi 2 ili više kraćih treninga, nego 1 ubilački. Sportaši nakon noćnog gladovanja imaju ujutro po sat vremena intenzivnog treninga, pa ovisno o genetici ima među njima itekako mišićavih. Katabolizam i anabolizam su sastavni dio treninga, ali ishranu trebaš prilagoditi. Ne razumijem čemu za sve ljude prepisivati bodibildersku "znanost", sorry dena, a i za ljude koji ne žele 5 grama više mišića nego topiti salo, treba dati tijelu priliku i za lipolizu. I ako si mjesecima bio u jakom deficitu, uzmi pauzu sa dijetom cca 2 tjedna ili više, ali vježbaj. No zaista je sve ovo veoma individualno, pa je nemoguće bilo što odrediti bez praćenja. Potraži i verzije vježbi koje su teže, da ne radiš po 100 komada. Npr sklekove dok radiš, upregni ruke u tlo i pokušavaj ih "kao" vući-približavati jednu prema drugoj(naravno da se neće pomaknuti, ali to statičko naprezanje debelo otežava vježbu). Pretpostavljam da govoriš engleski, pa googlaj progresije vježbi, neda mi se pisati romane.
   Baš idem u tvoj kraj, Škarićevo.

Edited by iver - 31 Srpanj 2016 at 12:36
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 15:22
Originally posted by iver iver wrote:

leđa od guzice do vrata su najveća mišićna skupina, nemaš ni jednu vježbu za njih... I mislim da imaš previše vježbi po krugu, radije bih podijelio u u 2 grupe. Imaš neko drvo, vratili, konop? Ako si iz okolice KR pretpostavljam da si u kući pa imaš vrt i stabla.
A ovo za obrok prebogat UH, u okvirima tvog dnevnog kalorijskog unosa. I vjerojatno 99% ljudi koji čitaju ovaj portal, nisu sportaši, neće isprazniti glikogenske rezerve, nego neusporedivo ranije nastupa mišićni zamor. Za sagorjevanje masnoća je često efikasnije raditi 2 ili više kraćih treninga, nego 1 ubilački. Sportaši nakon noćnog gladovanja imaju ujutro po sat vremena intenzivnog treninga, pa ovisno o genetici ima među njima itekako mišićavih. Katabolizam i anabolizam su sastavni dio treninga, ali ishranu trebaš prilagoditi. Ne razumijem čemu za sve ljude prepisivati bodibildersku "znanost", sorry dena, a i za ljude koji ne žele 5 grama više mišića nego topiti salo, treba dati tijelu priliku i za lipolizu. I ako si mjesecima bio u jakom deficitu, uzmi pauzu sa dijetom cca 2 tjedna ili više, ali vježbaj. No zaista je sve ovo veoma individualno, pa je nemoguće bilo što odrediti bez praćenja. Potraži i verzije vježbi koje su teže, da ne radiš po 100 komada. Npr sklekove dok radiš, upregni ruke u tlo i pokušavaj ih "kao" vući-približavati jednu prema drugoj(naravno da se neće pomaknuti, ali to statičko naprezanje debelo otežava vježbu). Pretpostavljam da govoriš engleski, pa googlaj progresije vježbi, neda mi se pisati romane.
   Baš idem u tvoj kraj, Škarićevo.

Hvala,progooglat ću!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 20:01
..pa lik je i napisa da želi mišićnu masu i topit salo...ivere.... ovo si 100% pisa na gladno ..ono prije ručka..haha.....i sad si momka zbunija...sad mu nije ništa jasno.....i još ga nagovaraš da se penje po stablima..haha

Edited by dena75 - 31 Srpanj 2016 at 20:05
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2016 at 21:49
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

..pa lik je i napisa da želi mišićnu masu i topit salo...ivere.... ovo si 100% pisa na gladno ..ono prije ručka..haha.....i sad si momka zbunija...sad mu nije ništa jasno.....i još ga nagovaraš da se penje po stablima..haha

hahahahaha 5 minuta se smijem ovom komentaru hahahaha...ne brini,već 5 mjeseci svaki dan treniram i primjenjujem različite metode i u nutricionizmu i u vježbanju,nije me baš zbunio..uglavnom samo me zanima odobrava li većina forumaša ovakav trening i jel to dobar način za uništavanje ovih posljednjih kritičnih zona masti :D...po mom mišljenju da sam radio manje kardia a više treninga otpora sad ne bih bio ko hladetina,ali od 24.2. pa do sad sam došao s 121 na 84 kilograma s toga ja zadovoljan :D...cijenim svaki savjet i do groba sam zahvalan na svakom komentaru i svakom djeliću vašeg vremena! Hvala!


Edited by Warrior98 - 31 Srpanj 2016 at 21:50
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2016 at 00:05
@dena75, tvoj duh je uvijek dobrodošao :) ja sam uvijek gladan.
ali smo po iskustvu( i trenerskom) ipak pomalo iz dva svijeta... Nisam mislio na penjanje nego da prebaci konop i radi vježbe za leđa, a usput može i šake, podlaktice ojačati. Mada je i penjanje savršena vježba, čak bih se i ja stari magarac povremeno volio penjati.
a warrior98 radi kako hoćeš, ostajem pri tvrdnji da bi na neko vrijeme trebao prekinuti svoj deficit, raditi trening snage 3-4 dana tjedno(može i bodyweight), ostalim danima kardio, pa nakon cca 6 tjedana može opet početi svoje ili preći na metabolički trening ovisno o rezultatima. Veliki deficit i topljenje masnoća ne može dugo trajati bez posljedica, možda i trajnih, i privremeno bi se tijelu trebala dati prilika za odmor i različiti tip adaptacija i fizioloških promjena. Nema optimalnog trajnog napretka ni u treningu za perfomanse ni u treningu za fatloss bez neke periodizacije, a tko ne vjeruje neka ide svojim putem.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2016 at 16:46
..ivere......ma sve si točno napisa i znam na što si asocira sa ovin konopom i stablima...LOL....vrag mi ne da mira pa moram nešto napisat ..........imaš i ti duhovitosti kad pišeš svoje postove....možda se i ti ne trudiš kad pišeš ali ja te dobro kužim...kako si neki dan napisa da je sad u điru kokosovo ulje...LOL....eto ostali samo ja i ti od stari forumaša pa se uvik nekako ganjamo...kad ti nešto napišeš eto mene, kad ja eto tebe......
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.