New Posts New Posts RSS Feed - pitanje u vezi priprema
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pitanje u vezi priprema

 Post Reply Post Reply
Author
ostoja23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ostoja23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pitanje u vezi priprema
    Posted: 27 Sijecanj 2016 at 14:45
Trebam se pripremiti za tri vježbe iz kojih cu imati testiranje pa bi vas zamolio malu pomoc. Imam 2 mjeseca vremena, da li je to dovoljno vremena a u dosta losem fizickom sam stanju, mada imam volje i zelje :) ?

1)Kako da povecam skok u dalj? Koje su najbolje vjezbe ? Da li postoji neka tehnika koju bih mogao vjezbati ? Vjezbe eksplozivnosti i kratki sprintevi bi trebali biti dobro za ovo ? Trenutno mogu skociti 205 cm , da li mogu to podignuti 30 cm u 2 mjeseca ? jel to previse ? cucnjevi ?

2) trcanje 2400 m ( 6 krugova oko stadiona), trenutno mogu trcat 12 minuta i 10 sekundi ( prvi put sam mjerio , napomena da sam u dosta losem fizickom stanju, tako da vjerujem da bih ovo mogao za tjedan dva ispod 11 vrlo lagano) . Da li je moguce to spustit  ispod 10 minuta u roku 2 mjeseca ? Kako mi je najbolje trcati ? Da vjezbam samo tih 2400 metara ili da nekada ubacim duze dionice laksim tempom ili neke kratke dionice sprinteva , bilo kakav savjet je dobrodosao :)

3) dipsevi ili propadanja -  15 pravilnih trebam napraviti , trenutno ne znam koliko mogu jer nikada nisam radio tu vjezbu. da li je ova vjezba slicna sklekovima. recimo da trenutno mogu napraviti 20-25 sklekova , koliko bi to bilo pravilnih dipseva ?  jel postoje neke vjezbe koje se mogu doma raditi jel samo vikendom mogu na spravi praviti dipseve. Koliko je ovo tesko postici ? Nekako mi se cini najteze od svega, mada mozda imam krivi dojam jer nisam upucen u vjezbu


Bilo kakav savjet dobrodosao :)



Edited by ostoja23 - 27 Sijecanj 2016 at 14:49
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 01:50
Pozdrav, nemrem ti baš pomoći al moram reć da su ovo most random 3 stvari ikad koje sam vidio da se igdje zajedno spominju :))))) Inače dipsevi su ti puno teži od sklekova. Radi bilo kakve vježbe za gornji dio tijela da se malo ojačaš i odma će ti biti lakše. Inače ako nemaš nikakve utege ni sprave, samo po sklekovima pravilnim, a možeš i namjestiti 2 stolice(čvrste, ne one plastićne) pa na njima dipseve raditi isto, samo pazi da ne potrgaš.



Edited by XQ - 28 Sijecanj 2016 at 01:51
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2016 at 18:23
Jel to mozda testiranje za policijsku akademiju? Mislim da si si dao prevelike ciljeve pogotovo posto ne znas koliko dipseva mozes napraviti i koliko ih je tesko raditi jer znam hrpu ljudi koji godinama idu u teretanu, a mozda 5 njih bi moglo napraviti 15 dubokih dipseva odjednom.

Edited by Mike - 28 Sijecanj 2016 at 18:24
Back to Top
ostoja23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ostoja23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2016 at 15:14
Originally posted by Mike Mike wrote:

Jel to mozda testiranje za policijsku akademiju? Mislim da si si dao prevelike ciljeve pogotovo posto ne znas koliko dipseva mozes napraviti i koliko ih je tesko raditi jer znam hrpu ljudi koji godinama idu u teretanu, a mozda 5 njih bi moglo napraviti 15 dubokih dipseva odjednom.


nisam se testirao jos za dipseve  , mogu 20 tak sklekova da napravim iako sam van forme i lagano sam poceo vjezbati


mislis da se ne moze za 2 mjeseca napredovati ako se potrudi ?

http://www.onefiftydips.com/week1.html ovdje je kao neki program 6 tjedana 50 dipseva


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.