New Posts New Posts RSS Feed - Bol u trbuhu pri trcanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol u trbuhu pri trcanju

 Post Reply Post Reply
Author
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol u trbuhu pri trcanju
    Posted: 24 Listopad 2015 at 20:37
Pozdrav, krenuo sam trcati pomalo i imam problem. Skoro svaki put kad krenem trcati nakon nekoliko minuta me zaboli u donjem dijelu trbuha, u pojasu izmedju pupka i prepona (tamo gdje inace imam najvise masnih naslaga) s lijeva, a nekad i s desna i sto vise povecavam intenzitet trcanja to me jace boli, a dok smanjujem onda manje boli. I da, dok stisnem trbusnjake onda ta bol se svede na minimum. Moram jos napomenuti da nemam neku dobru kondiciju za trcanje, a to mi stvara i problem dok radim nekad i npr. cucnjeve s cca. 75% svog maxa jer se uspusem uzasno, tj. nemam dobru aerobnu kondiciju...

I da, ovakav problem se javlja samo prilikom trcanja, dok vozim bicikl ili radim bilo koju drugu aerobnu aktivnost nemam bolove u trbuhu...

Ako netko ima kakvu sugestiju bio bih zahvalan na pomoci

Edited by r4mb0 - 24 Listopad 2015 at 20:38
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2015 at 21:21
Poznato mi je to, nekad mi se znalo događati to prije. Možda je do kondicije, a možda nepravilno dišeš..
Meni bi prošlo kad bi malo hodala i disala pravilnije, i onda nastavila s trčanjem..
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Listopad 2015 at 23:16
Slezena??
I meni poznato..aerobno jako aktivna ali kad je u pitanju trčanje..u početku kao i tebi nakon par min, tad sam ustrajala i nastavila trčati tri puta tjedno po 4km, svaki put bi bilo malo bolje odnosno bol bi se javila kasnije..ali se uredno stalno javljala..dok mogu kontrolirati disanje, tada bih disala trbuhom i bol bi prestala ali ako sam previse uspuhana i pri kraju snaga bivalo je sve gore i morala bih stati, i to čak ne hodati nego sjesti. Čula sam da se to može desiti i zbog nedovoljne hidriranosti.
Ako ti je stalo do trčanja, ustraj, i bol će se svaki put javljati sve kasnije i sve manjeg intenziteta.
Ja sam odustala:(
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2015 at 07:35
Nije slezena, slezena je iznad tog mjesta, mozda jednostavno trebam jace trbusne misice pa cu ih ubuduce vjezbat na svakom treningu malo i pokusat korigirat disanje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.