New Posts New Posts RSS Feed - par pitanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

par pitanja

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
thor86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote thor86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2015 at 18:46
evo mog jelovnika pa molim korekcije :)

Doručak
zobene 35g - 141 kcal, 5p, 23uh, 2,5m
mlijeko 2 dcl - 13,2 kcal, 0,6p, 1uh, 0,6m
cimet
med
whey 30g- 116kcal 21p, 3,7uh, 1,9m

ukupno  - 270kcal 26,6p 27,67uh, 5m

Gablec
pureča šunka 20dkg - 256kcal 38p 0uh, 2m
2 jaja - 334kcal 26p, 2uh, 22m

Ručak
piletina 200g 220kcal 46p, 0uh, 2m
brokula 165kcal 165kcal 15p 20uh 0m

poslje treninga
whey 116kcal 21p 3,7uh 1,9m
banana 99kcal 1p 23uh 0m

večera
posni 100gr 78kcal 12p 3uh 2m
orasi 50gr 335kcal 7p 7uh 32m

sveukupno 1873kcal 192,2p 85,4uh 67m

ovo je rađeno na bazi 50:30:20 iako je malo više proteina od traženog. problem je kaj mi fali cca 800-900 kalorija ravnajući se prema tdee-20% i fali mi uh ali njih lako dodam sa bananom npr. sve sugestije i korekcije su poželjne i dobro došle. ovdje nisam pazi na gi iako mi je bila namjera. 
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2015 at 19:17
pratim pratim :) čekam samo da se netko odazove na moj zadnji koment hehee
ja bih digla zobene na 100 g, maknula 15-20  g oraha i jedno cijelo jaje, više povrća općenito (rajčica u posni, paprika uz šunku i sl.....) nedaj da te zavara količina proteina iz jaja. kuhanjem/pečenjem gube na vrijednosti, tako su ti npr. četiri  jaja oko 20 g proteina ..namirnice važeš sirove ali gledaš vrijednosti pripremljene :) osim ako ne jedeš sirova jaja što nebih nikome preporučila pogotovo sad po vrućinama. dva deci mlijeka ti ima cca 6-7 g proteina i oko 10 g uh.....time 100-120 kcal sa ovo malo masnoća. neznamo jeli pripremaš meso na ulju (10 g ulja su ti otprilike dvije srednje žličice, ako se ne varam) puno se masnoća lako provuće kroz pripremu obroka pa nije tolika strka da važeš bademe orahe ...eto već si sa ovim promjenama u manjem deficitu a opet efikasno možeš mršaviti a imati energije...
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 06:33

israela, na mom si tragu Wink Vidiš kako razmišljaš, a opet si se nekako uvukla u taj krug izgladnjivanja....mada gle, s obzirom na to da kod tebe prepoznajem i malo sebe sve mi je sasvim jasno :) Kao sve znaš, a opet radiš suprotno i misliš dobro je...

Ja se tu neću uvlačiti u neka teoretiziranja oko poljoprivrede, reptila i ostalog, kad je šta bilo prvo i šta je kome trebalo i tako to :) jer sam štufna toga, samo ću reći da nam više od svega toga samo treba malo - testiranja. O tome stalno pišem. Umjesto da iz posta u post pilimo o uh-ima, inzulinu, niskom GI -u i tome sličnome bilo bi bolje jednostavno se odvažiti na nešto novo i probati kako to odgovara. Kod mene uspjelo. Samo što ja eto nisam tip od uslikavanja i slika before/after tako da time ne mogu zadovoljit one koji vječno žive na nekim dokazima pa svima puštam da probaju i uvjere se sami kako im šta štima. Po meni UH-i generalno nisu problem u svakom obroku, niti su općenito problem sami za sebe. Prepovršno se to gleda, prate se neki polovično istiniti jelovnici, ne vidi se iza zavjese pa se zezne na kraju....opet ponavljam, iz ovih fitness režima zadnjih godina izaći će puno bolesnih ljudi.

A eh, da još krenem na um, programiranje, uvjerenja i tako dalje......toliki strah od uh-a nam je usađen da sam počela razmišljat o tome šta bi bilo da nas netko hipnotizira i kaže da su uh-i savršeni na defki, do 100% - pa svi bi bili isklesani :)) Ovako....komad kruha...panika, sve u bokove.

Testing, testing!


A thor, šta je ovo, za bebicu jelovnik ili? Tongue Ovakvu večeru možeš imati nakon 30 min laganog hoda, a obroci prije bi i mene ostavili poprilično nesretnom, sa skoro 30 kg manje od tebe Big smile

Ja bi išla u drugom smjeru, trebaju ti UH-i sa toliko treninga. Zašto ne probaš prvo sa taktikom cikliranja prije/poslije treninga bar + doručak? Bar to, ako već nećeš neku ravnotežu....kažeš da ćeš prvo samo malo pročistit pa onda složiš jelovnik za mrava Big smile




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
thor86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote thor86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 07:33
Haha ne bježim od uh :) problem mi je složit dobar jelovnik a da bude uravnotežen i da daje rezultate tako da je svaka pomoć i sugestija dobro došli.
Strah kod sastavljanja jelovnika u kojem ću bit u deficitu je taj da, prilikom skidanja kila ne odlaze mišići a da mast ostaje.

E da, zaboravih napisat 2 kave s mlijekom i stevijom. Jedna ujutro, druga, koju u zadnje crijeme čak i ne konzumiram, je poslje ručka. Bcaa uzimam 2,5 g tokom trening i 2,5 g prije spavanja.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2015 at 08:47
dobro jutrooo :) nisam gladna uopće! pojela sam 100 g zobi, 20 g (mješavina kikirikija i kikiriki maslaca), dva keksa, 200 g posnog sira, 50 ml punomasnog mlijeka :D  ali nažalost fitness pravila i stresan život su se povezali u anoreksiju zbog koje i dalje trpim psiho-fizičke poslijedice (totalno mi se promijenio tjelesni sastav i građa pod utjecajem štetnih hormona). zato i uskačem svugdje, da se nebi nekome ponovilo ili nedaj bože nešto još gore kaj se navuče na tako slab imunitet, 30 g zobi....mene sada zabrine kad se sjetim da sam u  početnoj fazi unosila preko 2000 kcal i sumanuto ih trošila i brzo se defkala pa sad gledam kolika je potrošnja muške, fizički aktivne osobe koja i više nego dobro podnosi ugljikohidrate a boji ih se.
thor, više ćeš mišićne mase potrošiti ako tijelo nema primarni izvor energije koja ih štiti, nemoj se patiti i bit začepljen, zbog koga? :) samo izmijeni malo jelovnik , treba ti više volumena, 100 g zobi-400 g povrća ( to uopće nemoraš brojati)-cca 100 g krumpira za ručak......to ti je sve samo 300njak kcal više, proteini su na dobrom nivou, masti na visokom (pošto se provlače) makneš ono jaje i malo oraha....200 manje i opet dodajemo tih 200 zbog provućenih masnoća...:D u deficitu si kako god okreneš pa možeš si i priuštit još nešto ako je i dalje premalo i ako nebuš imao energije za treninge...kao što ti je gym napisala- testiraj, a ja ću ti napisati- ne gladuj. radije počneš sa nekom optimalnom količinom hrane pa da znaš kakav ti je metabolizam i koliko ti treba da počneš mršavjeti nego da si gladan i svaki put kada uneseš veću količinu hrane tijelo to panično sprema jer se metabol. usporio.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
thor86 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2015
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote thor86 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2015 at 07:08
jel neko koristio myfitnesspal. Aplikacija me malo zbunjuje. Unesem sve potrebne parametre i izbaci mi da bi trebao konzumira 1830 cal a mislim da je to daleko premalo. Po iznosu izgle kao da je izračunao bmr a ne tdee :/
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2015 at 07:54
da vjerujem da je greška, moj tdee je toliki. jedino ako nisi išao na lean mass pa upisivao postotak masti pa ti negdje znaju odmah izbaciti preporučeni unos za skidanje masti, bulkanje i slično. tvoj tdee bi trebao bit min. 2 500 sudeći po bmi a bmr oko 1500 kcal. 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.