New Posts New Posts RSS Feed - Love handles :/
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Love handles :/

 Post Reply Post Reply
Author
teast56 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teast56 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Love handles :/
    Posted: 22 Srpanj 2015 at 20:51
Pozdrav ekipa....

Evo i mene tu, u nadi da ću pronaći nekoga ko bi mogao pomoć :). Dakle, kao što sam naziv topica kaže - moj najveći problem su love handles, krafne kako god želite..
Pa prvo da se predstavim: imam 19 godina, visoka sam 165 cm i imam oko 65 kg Cry koji su nažalost jako glupo raspoređeni - npr. imam uzak struk u odnosu na ramena i bokove, ali najveći problem su mi te krafne Cry trenirala sam plivanje cca 4 godine pa su mi ramena dosta široka, pa kick box nekih 5 godina i jako su mi razvijeni listovi (mišićavi ne salasti). Taj kick box sam trebala prestati trenirati radi problema sa srcem (operacija) i nakon toga sam morala dosta odmarati i ležati pa su se kile skupile.
Idem na faks u sklopu kojeg imamo tjelesni (u dvorani i na bazenu, više idem na bazen).
Također idem u česte šetnje, na more plivat, trčkaram i tako.
Moj najveći problem je prehrana, odnosno neuravnotežena prehrana. Radim svaki dan oko 8 sati na suncu, tako da popijem po 3-4 (nekad i 5) litara vode tako da me glad i ne drži toliko (a i nekako mi se gadi hrana zbog vrućine (ispričavam se na izrazu "gadi"kad je riječ o hrani ali tako je) ali onda kada dođem doma (to je obično oko 10-11 navečer) budem straašno gladna pa pojedem ono što mi prvo dođe pod rukuUnhappyUnhappy :(
I eto.. toliko od mene pa ako postoji netko ko bi mogao pomoć.. nek viče :D
Back to Top
teast56 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teast56 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Srpanj 2015 at 23:18
Eh da, zaboravila sam da bi trebala možda napisati nekakav svoj prosječan dan što se tiče prehrane.
Uglavnom ujutro kad ustanem popijem čaj (uglavnom zeleni sa limunom) i onda odem radit i na poslu ne pojedem ništa (nekad ponesem krastavac ili breskvu ili bananu), dođem doma i ručam (a i taj ručak od 7 dana u tjednu preskočim 3 puta i pojedem nešto s nogu a uglavnom je na maminom meniju riba/meso s prilogom ili manistra tj tjestenina). Popodne odem na more (kava ili sladoled) i navečer uvijek isto - dođem gladna i pojedem nešto što mi prvo dođe pod ruku.
Za vodu kao što sam rekla, pijem je puno (nekad ta količina prelazi i 5l na dan Disapprove).
Sokove i to uglavnom izbjegavam (senzacija uleti tu i tamo), uz vodu pijem iscijeđeni limun ili naranču.
Čips i smoki ne volim, čokolada uleti tu i tamo.
Tople sendviče, McDonalds i uglavnom fast food izbjegavam, jedini porok tu mi je piletina.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 10:02
Zašto ne doručkuješ? Smile I što ti to prvo dođe pod ruku uglavnom navečer?Big smile

Dobrodošla Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 10:09
Premalo jedes da bi smrsavila :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 10:09
Mislim da ovdje nije problem samo nedostatak doručka, već što se na poslu jede krastavac (gotovo nista) i onda je prvi obrok tek poslije posla, a to je pretpostavljam 4-5 popodne! A čak onda i taj obrok nekad bude "s nogu"... pa ja bih navečer pojela i frižider i sve u njemu.

Nije to dobro tako...
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 10:12
 
Došli bi i do tog krastavca Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 10:23
Ti pojašnjavaš u koracima, a ja sveobuhvatno.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 10:35
Da postoji kvalitetan doručak krastavac nebi bio potreban LOL Šta ćeš... kad shvatiš da se dosta toga izgubi u tekstu, odnosno da ljudi nekad predvide valjda 50% napisanog, onda kreneš u koracima.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 14:08
Imam i ja ta sranja! Uzasno me nerviraju. Iz iskustva ti kazem da za to bas moras srediti ishranu, i biti ustrajna u toj ishrani. Trening je jako pozeljan naravno. I nazalost to je zadnje mesto sa kojeg ce da ti ode salo a prvo mesto na kome dobijas kilograme...
Back to Top
teast56 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teast56 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Srpanj 2015 at 19:49
Ne doručkujem zato što očito pravim grešku (i to grešku koju vidim da ne pravim samo ja nego i dosta ljudi čije sam postove tu čitala) i mislim da se smanjenjem količine hrane (i obroka) dolazi do smanjenja broja kojeg vaga pokazuje. To mi je uspjelo u par navrata kada bi se držala neke dijete (tipa bolnička i slično) al bi se kile naravno uvijek vratile.

Nadalje... to "što mi prvo padne pod ruku" se uglavnom odnosi na glupu hranu koja me trenutno zasiti, počevši od npr. paštete, salame i sira, ostatak od ručka pa sve do čokoladnih pahuljica.

Te možda bi trebala naglasit svoj krajnji cilj koji ustvari nije da mi vaga za *umetni neki vremenski period* pokazuje 10 kila manje već mi je cilj da poboljšam svoj izgled tijela. Znam da se ne može postić ciljano mršavljenje te da ne mislim da mi sise ostanu kakve jesu a da mi se stomak smanji.

Hvala svima koji su mi voljni pomoć da i ja uđem u ovu fitovsku obitelj Handshake 
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2015 at 09:20
Pa po ovome što si napisala, čini se da ti znaš u čemu griješiš...

svjesna si da nije mudro preskakati doručak...
svjesna si da ćeš izgladnjivanjem postići gubitak kilograma, ali i još brži povratak
svjesna si da na kraju od gladi pojedeš "glupu hranu" koja je samo prazne kalorije bez nutritivne vrijednosti...

U čemu je onda problem?
Be healthy, be happy.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2015 at 09:47
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Pa po ovome što si napisala, čini se da ti znaš u čemu griješiš...

svjesna si da nije mudro preskakati doručak...
svjesna si da ćeš izgladnjivanjem postići gubitak kilograma, ali i još brži povratak
svjesna si da na kraju od gladi pojedeš "glupu hranu" koja je samo prazne kalorije bez nutritivne vrijednosti...

U čemu je onda problem?


bas to :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
teast56 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Srpanj 2015
Location: Split
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teast56 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Srpanj 2015 at 20:15
Originally posted by ZorroRi ZorroRi wrote:

Pa po ovome što si napisala, čini se da ti znaš u čemu griješiš...

svjesna si da nije mudro preskakati doručak...
svjesna si da ćeš izgladnjivanjem postići gubitak kilograma, ali i još brži povratak
svjesna si da na kraju od gladi pojedeš "glupu hranu" koja je samo prazne kalorije bez nutritivne vrijednosti...

U čemu je onda problem?

Problem nastaje tu što sam (nažalost) čitajući postove drugih ljudi te odgovore ljudi koji su prošli dosta slična sranja kao i ja, tek sada uvidjela da su ti problemi dosta veliki i znače puno. Npr to što se tiče ne jedenja i zdrave prehrane.. dosad sam uvijek imala razmišljanje "aha krastavac/jabuka/itd je zdrav/a pa je to jedan sasvim dovoljan zdravi obrok" i slično. Te također šta se tiče preskakanja obroka (navedeno gore), tek sam sad počela shvaćat da nije stvar u preskakanju obroka već u raspoređivanju hrane na 5-6 manjih obroka.

Pa eto... tu sam da nešto naučim, zar ne? Smile 
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.