New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć za mršavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć za mršavljenje

 Post Reply Post Reply
Author
tomo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć za mršavljenje
    Posted: 30 Svibanj 2015 at 21:36
Pozdrav svima. Novi sam ovdje. Imam 15 godina.  
Pa da počnem svoju priču. Unazad nekoliko godina sam se dosta udebljao do trenutnih 94,6 kg. Nadalje, prije dva tjedna sam izašao iz bolnice zbog povišenog krvnog tlaka i bolova u prsištu. Kardiologinja mi je prepisala lijekove ( koje će uskoro ukinuti ) ali također i preporučila zdravi stil života uz umjerenu tjelesnu aktivnost. Od onda stalno čitam po netu i ovo sa hranom mi je "relativno" jasno no svejedno ne znam koliko kcal i kako krenuti sa treningom. Trenutno nemam mogućnost teretane / fitness centra jer mi je isti dosta daleko pa mi to trenutno nije opcija. 

I odlučio sam promijeniti si život, biti zdraviji, osjećati se bolje, bolje izgledati. Smile
Visok sam 175, težak 94,6. BF mi je 30 %.
Evo napisat ću jelovnik za jedan dan koji krećem prakticirati pa vi recite što mislite:

Doručak:   Integralno precivo / kruh
                   Svježi sir
                   Bjelanci
Ručak:      Pileća prsa
                   Riža
                   Neko provrće
Večera:     Tunjevina konzervirana
                   Integralni kruh
Za međuobroke neko voće ili orašasti plodovi.

Evo ako mi netko može reći odakle početi sa treningom, koliko, čega jer sam na toj razini zaista početnik. Možda ako nešto kod kuće mogu improvizirat npr. da kupim bučice i šipke jer teretana mi nije opcija trenutno.

Svi savjeti su dobrodošli 
Hvala unaprijed svima
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Svibanj 2015 at 12:48
Ja se nadam se jedes u okviru koliko organizmu treba, posto nisi napisao kolicinu.

Pa najbolje je da za pocetak pjesacis sto vise mozes i da prakticiras brzi hod, preskaces vijacu, radis cucnjeve, sklekove ako mozes, bitno je da si sto aktivniji, a onda kad budes mogao u teretanu onda kombinirati lagani cardio i neke vjezbe s utezima...
Back to Top
tomo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tomo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Lipanj 2015 at 08:46
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Ja se nadam se jedes u okviru koliko organizmu treba, posto nisi napisao kolicinu.

Pa najbolje je da za pocetak pjesacis sto vise mozes i da prakticiras brzi hod, preskaces vijacu, radis cucnjeve, sklekove ako mozes, bitno je da si sto aktivniji, a onda kad budes mogao u teretanu onda kombinirati lagani cardio i neke vjezbe s utezima...

Hvala na odgovoru. Evo ipak sam dobio mogućnost teretane i osobnog fitness trenera. Cijena je za 4 treninga 540 kn. Što misliš jeli previše?
Back to Top
genijo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2015
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote genijo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 16:21
Samo nemoj da zaboravis dosta tecnosti da unosis, i to ne sokove, samo vodu ili limunadu.
Back to Top
Frozen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2016
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frozen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 09:00
Da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.

Počela sam vježbati prije mjesec dana, napokon. 
Vježbam doma i svaki 4 dan imam odmor. 
Obzirom da sam uzgojila još jednu guzu povrh ove koju imam i tijelo mi je blago obloženo masnjikavim plaštom radim uglavnom: čučnjeve, iskorake (prednje, stražnje i bočne) , wall sit up, bugarski čučanj,donkey kick, fire hydrant i tome slično, samo povećavam broj ponavljanja.
Prehranu sam korigirala, više mislim o tome što jedem i realno sam se popravila, aaaaalllliii
deblja sam 2 kile od kad sam počela vježbati! Nažalost nisam se izmjerila prije početka iako mi se čini da sam se na mjestima stanjila.
Čisto ne vjerujem da sam povećala mišiće pa sam zato deblja.
U čemu griješim?

Back to Top
Frozen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2016
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frozen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 09:07
Nisam napisala kako mi izgleda dnevni menu, pa evo otprilike
ujutro domaći kefir 3 dcl i šnita kruha
banana ili mandarina ili nešto što je u sezoni
gablec oko 12:30 komad mesa i neka salata
grickam studentenfutter ako me uhvati kriza
kad dođem s posla jedem komplet ručak oko 16:30 Embarrassed
i bacim nešto u kljun navečer oko 20:00 pol 21

Ovisna sam o slatkom ali kontroliram sad to, jedem tamnu čokoladu, kad mi dođe i to jedan red i ispečem si neke keksiće.
Ne pijem niš osim vode, čaja i kave. Doduše vode unosim premalo, možda oko litru dnevno


Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 09:27
Ovako od oka... u doručku fali proteina. Što je točno u ručku u 16: 30? Koliki je taj "komad mesa" i koliko Studentenfuttera pojedeš? Ima li s tom salatom što masti? Ako je to studentski mix sa orašastima i suhim voćem, + tamna i domaći keksi svako malo, recept za debljanje svakako. Znam po sebi, samo što mene trenutno nije baš briga jer mi je dosta deficita i čekam mindset pravi, ako dođe xD. Što je to "nešto" što baciš u kljun oko 20? Premalo vode piješ isto, ali... jesi ti sita s ovim svime što preko dana pojedeš? Isto nisi napisala koliko si stara, visinu i težinu, pa ne znam ni koliko ti proteina treba. Ovako od oka mi se čini možda malo.
Kako izgledaju točno treninzi( s kakvim težinama) i kad su? Tj. što je od ovoga točno obrok poslije treninga?
Back to Top
Frozen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2016
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frozen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 12:36
A ja sam mislila kako sam podrobno sve opisala LOL

Ovak, 38god., 175 cm, trenutno 69kg, počela sam vježbati sa 67kg , cilj 64 kg 

Ne znam što bi od proteina ubacila u doručak, primam prijedloge
gablec: bijela piletina cca 15 dkg i zdjelica salate sa maslinovim uljem i limunom
Ručak : juha, komad mesa od cca 15 dkg i salata i šaka priloga (riža, mlinci....) ili čušpajz bez zaprške obično sa dodatkom ječmene kaše
Treniram oko pola 21, pa jedem prije ili poslije vježbe, nekad ne jedem i to obično šnita kruha i špek ili kuhano jaje i kefir
Student mix jedem povremeno otprilike 15 komada nečega iz vrečice, znači par oraha, par lješnjaka, cveba....
Ne radim trening sa težinama

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 13:44
Ok, ali to bez težine, kako izgleda? Koliko serija, ponavljanja,(koliko je sve to intenzivno?) i kakve su ti ostale aktivnosti? Šećeš li što, ikakav kardio? Kakav posao radiš? Od proteina u doručku slično ko i za ručak. Jaja, posni sir, meso, tuna... Jer ti ovako može biti previše hrane na preslab trening. Imaš ti tu dosta UH, voće ujutro, škrobasti prilog popodne, plus masti u obliku špeka i orašastih, pa ponekad tamna, pa keksi.... nakupi se jednostavno.
Ako ti paše trening doma, možda da kreneš s nečim ovdje: http://www.dpfitness.eu/
Imaš što doma od opreme možda?

Edited by Justanyone - 25 Listopad 2017 at 13:46
Back to Top
Frozen View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2016
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Frozen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 15:16
npr.
čučnjevi 65x
široki čučnjevi 85x
iskoraci 35x
wall sit up 60 sec
dijagonalni iskorak 60x
tako je trening jučer izgledao.

Od opreme doma imam bučice i girju

Nažalost radim uredski posao, ali se trudim penjati po katovima umjesto korištenja lifta, a do posla šećem
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2017 at 15:55
Može ti kažem, biti do toga da ti je trening prevelikog volumena, a nedovoljno intenzivan na tvoj unos kcal i količinu UH. Ovo se meni čini barem 4 serije po 15 ponavljanja za svaku vježbu. Možda da smanjiš intenzitet, a uzmeš te girje i bučice? I izračunaj si onda BMR(cca 1400 po mojoj procjeni, ali ne znam na kakvim si dijetama možda bila, kako si do sada jela..) i TDEE, pa od TDEE oduzmi cca 15% i probaj s tim unosom pa vidi jel' ide što dolje. I ne bi bilo loše da se izmjeriš.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.