New Posts New Posts RSS Feed - (Početnik)Mršavljenje i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

(Početnik)Mršavljenje i teretana

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 10>
Author
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 13:15
Da, radim noćni.
Teško mi je napraviti ono što se traži, tj.vise obroka dnevno, ali trudit ću se što više mogu.
Otkako sam krenuo uzimati whey odrekao sam se voća(banane i narandže). Takodje , meso sam jeo dok sam imao novca novca, opet danas ću da kkupim.. Kada mesa nema često uzmem grah ili pavlaku sa 12% mliječne masti, ako vec nemam svježeg sira.

Ubacit ću obrok nakon večere, nesto sitno kao i u zadnjem obroku..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 13:58
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

13/14h - doručak
odmah nakon doručka uzmem whey(1 mjerica)
16:30 - ''ručak'' uzmem nešto dobro ali u manjim količinama.
18h - trening
nakon treninga uzmem whey naravno sa vodom(2 mjerice).
Oko 20:30 večeram i onda opet jedem oko 01-02h,tj. 2-3h prije spavanja.
Pitanja:
1.Da li je puno da uzimam 2 mjerice wheya nakon treninga?
2. Što da jedem uveče umjesto slatkiša/grickalica? Ne mogu bez njih uveče

 

Eto ekipa kako primjer jelovnika treba izgledati, sve u detalje.

Big smileTongue


Mujke....šta je doručak, ručak, večera? 

Na ovo ostalo ti je Goranchero dobro odgovorio pa to preskačem, a dodajem još pitanje - zašto si izbacio voće zbog wheya?

Radiš do 5-6h ujutro? I onda ideš spavati bez ičega i jedeš tek oko 13h?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 14:10
Tri obroka dnevno je sasvim dovoljno, nisi panda da moraš kontinuirano žvakati bambus da bi preživio. Samo se pobrini da to budu tri kvalitetna obroka od kojih ćeš dugo biti sit. Dok su ljudi lovili mamute po šumama nisu svaka tri sata pravili pauzu da pojedu šaku badema, jednu bananu i pola posnog sira kako ne bi katabolirali, jelo se kad se imalo što za pojest.

Domaći kajmak, maslo, ukusno i dugo drži.

Ako razlog nije financijski, slobodno mazni 2-3 naranče dnevno. Voće je daleko korisnije od svih horror priča o fruktozi unutar fitness zajednica.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 15:50
Opet te prahistorijske sheme. Valjda smo malo napredovali od onda, imamo više mogućnosti, drukčije ciljeve i štošta čega viška. A nečega i manjka.

Uglavnom, sve ima svoje mjesto tako i više i manje obroka i da i ne za voće, dalo bi se dubiozirati no to se nikome neda. Unutar fitness zajednice ima više ciljeva, razina i ostalih diferencijacija. Što je nekome horror priča, nekome je nužnost. U svakom slučaju, autor teme se nebi trebao zamarati time.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2015 at 23:13
@Gym_girl A naveo sam ranije sta je doručak, ručak itd.stvarno si haha.

Ovako, doručak tuna(160gr)ili skuhana jaja(6)sa integralnim.
Ručak i večera su skoro isti, s tim što više količine uzmem za ručak..MMeso, ako ga nema onda grah rah.I integralni naravno..
Čitao sam razne forume i znam sta i kad treba da jedem, tako da ne brinem o ishrani toliko kao ranije.
Ubacit ću banane i narandže opet, da li jos nesto treba?

Edited by Mujjke - 12 Veljaca 2015 at 23:14
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 07:14
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

@Gym_girl A naveo sam ranije sta je doručak, ručak itd.stvarno si haha.

Ovako, doručak tuna(160gr)ili skuhana jaja(6)sa integralnim.
Ručak i večera su skoro isti, s tim što više količine uzmem za ručak..MMeso, ako ga nema onda grah rah.I integralni naravno..
Čitao sam razne forume i znam sta i kad treba da jedem, tako da ne brinem o ishrani toliko kao ranije.
Ubacit ću banane i narandže opet, da li jos nesto treba?

...Big smile..je.....drži te ona pod ogromnim povećalomBig smile i mora znati  svaki tvoj korakLOL....ajde moj mujjke...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 12:53
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

@Gym_girl A naveo sam ranije sta je doručak, ručak itd.stvarno si haha.

Ovako, doručak tuna(160gr)ili skuhana jaja(6)sa integralnim.
Ručak i večera su skoro isti, s tim što više količine uzmem za ručak..MMeso, ako ga nema onda grah rah.I integralni naravno..
Čitao sam razne forume i znam sta i kad treba da jedem, tako da ne brinem o ishrani toliko kao ranije.
Ubacit ću banane i narandže opet, da li jos nesto treba?

 

Mujke, ne izazivaj vraga dok ima volje Evil Smile

Naveo si cca 2 primjera (ne uključujem prva 2 koja su ispravljena 100 puta) i to do 15.1. Prošlo je mjesec dana i još uvijek jedeš isto iz obroka u obrok? Šta da ti kažem, nisam računala na toliku jednoličnost, očekivala sam da si se maknuo od tune za doručak i uvijek iste večere. Bilo bi ti dobro. Ako se svakodnevno trpaš tim konzervama bolje ti je poslušat savjet nego lijepit te "arrrgh" smajliće ;)

Nakon tog doručka ti mjerica wheya ne treba. Grah i meso su nezamijenjive katoegorije. A izbora za večeru na tone. Ručak valjda nije isti iz dana u dan, što ono, riža i piletina?

Jel sad kužiš zašto sam pitala to?

Treba da, prvenstveno više raznolikosti (i sa malim budžetom je to moguće). A za ostalo treba malo detaljnije pratiti progres pa korigirati...vidim da si izgubio 1-2 kg u prvih par tjedana, trebalo bi vidjeti ide li i dalje ili stagnira. I kako mišićna masa stoji.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 12:54
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

[QUOTE=Mujjke]

...Big smile..je.....drži te ona pod ogromnim povećalomBig smile i mora znati  svaki tvoj korakLOL....ajde moj mujjke...

Slatko si me nasmijala na ovo sunčano jutro, hvala ti

Edited by Mujjke - 13 Veljaca 2015 at 12:54
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:00
..i dena će se slatko nasmijat na ovo - la Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:32
Sa ovim sam izgubio 3kg do sad.. Jeo bih ja raznoliko ali sta?
Nisam bukvalno mislio ista prehrana..

Ručak nije vise isti jer ne mogu stalno rižu da jedem.
Imam zobene,ali nisam bas ljubitelj njih,.. Imate neki fin prijedlog?
Dakle najviše me zanima sta da uzmem za doručak da bih mogao i whey da uzmem sa nakon obroka..

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:39
Zakačio si se za taj whey nakon doručka.....iskoristi njega umjesto izvora proteina uz neki uh ujutro i bok.

Hehe jao toliko toga....evo, probaj heljdu Smile Imaš brdo mahunarki...imaš krumpir....imaš integralnu paštu...evo, već s tim imaš bar 10 kombinacija, i sve se lako i brzo pripremi. Uzmeš si i u konzervi kad ti treba nabrzinu. Kuhaš veću količinu unaprijed pa se ne moraš zezati. Kad ti se ne jede ništa škrobno, iskoristiš neko voće.

A i za zobene ima niz varijanti kako ih malo "ukrasit" :) Dodaš im cimet, malo voća, žličicu kakaa, kokosa, skuhaš ih u mlijeku/vodi pa ubaciš whey, dođe ko griz....ajoj varijanti... 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:42

btw. i omlet ti je fini doručak, kao i za svaki drugi obrok. Može uz kruh, može uz zobene, povrće, uz voćku neku, samo bjelanjci, ili pak više cijelih jaja pa eliminirat ili smanjit kruh.....sad to sve ovisi o tome kako si posložiš nutrijente..ili ako ti se time ne zamara samo odrediš nešto i pratiš...uvijek možeš korigirat u skladu sa rezultatima.

Inače, probaj i druge pahuljice...ječmene npr., ražene....igraj se malo

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:48
Odlučio sam zobene sa wheyom( opet taj whey )
Whey je od čokolade..i sad kako da spremim sebi sada doručak doručak.. Jer nisam nijednom spremao whey sa zzobenim..?
Napravim shake sa mlijekom i wheyom i onda u to dodam zobene? A nakon tog ću voćku uzeti.. Ide tako?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:51

Tako je bolje, skompletiraj sve u jedno ;)

Možeš sve to zblendati pa popiti, možeš zobene stavit u posudicu pa preliti s tim shake-om ili ukuhati zobene u mlijeku kako sam ti rekla pa na kraju dodati whey. Voćka može prije, uz (narezano, izmiksano) ili na kraju, kako god ti paše.

Evo, ja ti znam recimo stavit mlijeko da malo zavrije, ubacim zobene i komadiće jabuke, kuham 5 min dok se ne zgusne i na kraju dodam whey, i cimet. Jednostavno i fino. :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 13:57
A nemam blender,zato voćku samu moram..
Onda mlijeko kkuham, stavljam whey i cimet i vidjet ćemo kakvo će biti.. Wish me a luck :D
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2015 at 16:08
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:


Onda mlijeko kkuham, stavljam whey i cimet i vidjet ćemo kakvo će biti.. Wish me a luck :D


Nemoj zaboraviti zobene ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.