New Posts New Posts RSS Feed - Pitanjce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanjce

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 16:34
E da, još nešto - izbaci sol!! ja sam se preporodila otkako sam to napravila jer sam primijetila da sam dalje pomalo natečena unatoč kalorijskoj restrikciji. Znači pokušaj se priviknuti da ne dosoljavaš hranu, ako ne ide odjednom onda pomalo smanjuj/ izbacuj, nevjerojatno je koliko se vode izluči iz tijela (pazi, mogla bi ići piškiti čitavu noć ko ja LOL) a odraz u ogledalu će te razveseliti..
Malo je čudno ispeći jaja bez soli i slično... ali ja se već navikavam.
E da, bonus, trenutno sam u PMS-u, izbacila sol i nemam nijedan simptom kao inače, osjećam se sjajno.
Usto, dobila sam jače potrebe za tekućinom kako ne solim hranu, ne znam ima li to veze ali desilo se.



Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 16:41
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 16:22
Draga, ključno je da si ti ništa ne uskraćuješ, evo vjeruj mi. Pazi na kalorije, pazi na unos, ne drami ako ako premašiš 200-300 cal, mislim, to je ništa u odnosu na epizode prejedanja, zar ne? :)
Stroge kombinacije piletina, posni,zob ostavi zasad po strani, naravno gledaj da ti je to neka osnova (uz povrće i zdrave masti naravno), ali jedi i sve drugo.
Dvije prazne palačinke, pa daj se stvarno nemoj sekirati, vjeruj, nije vrijedno :)))
Znači, evo ja jedem sve, ok, danas mi je 'opušteno' pa sam si kupila onu manju teglicu kikiriki maslaca, ali sam umjesto na kruh ili s bananom namazala na jednu palačinku pečenu od zobi i bjelanjaka..U drugom obroku sam pokušala mazati na sirove paprike.. isto nije uopće loše bolje nego kruh! :) Znači, nemoj si uskratiti uživanje, to je za mene i tebe jako bitno... Ne smijemo misliti da si nešto jako puno uskraćujemo. Ja sam pojela svašta X puta, stvarno, evo u ovih mjesec dana, jedino sam pazila da ne premašim kalorije. A evo jučer sam se mjerila, centimetri su otišli u prvi mjesec, pomakla rupu na kaišu jutros, a muž jučer me gledao i rekao da sam se stvarno suzila u području struka i bokova, da tek sada vidi.. Osjećala sam se sjajno jer sam znala da sam to SAMA svjesno postigla.
I što da ti kažem, to se desilo, iako sam ja znala ispeć krumpir navečer i pojesti van plana, tijekom jedne noćne obveze pojela i dvije čokoladice na benzinskoj.. popila dva red bulla na koncertu.. Par puta mužu ukrala poneku 'musli' pločicu... kupila i raženi kruh i napravila si sendvič s majonezom, ali obavezno ujutro, i obavezno majoneza koju sam sama napravila.. nisam izbacila ni maslac ni sir.. ispečem i ćevape, ali pojedem pola količine od ranije, i obavezno uz salatu pokraj (nikakav kruh i krupmir), rižu sam isto jela jednom, no nikakve masti uz nju... strogo kuhana s malo graška..

Dakle sve sam to jela s time da mi je zadnjih 10 dana aktivnost uglavnom samo brzo hodanje, i centimetri idu!
Znači može se! Ne treba se izgladniti da bi se moglo, ne treba jesti 1000 kalorija. A nisam ničeg željna i jedem raznoliko.
Zasad ću tako, ima vremena za veće restrikcije.

no, neke stvari sam si na dnevnoj bazi uskratila, osim samih kalorija, ne griscam orašaste (jer mi nose puno kalorija), sira kupim uvijek samo 10-15 dag i to ne svaki dan, manje prerađenih mesa (pureća prsa u ovitku), maslac podijelim na kockice i doziram kad god mogu, slatko sam naravno na dnevnoj bazi zaboravila (u zamjenu pojedem nešto od posnog ili dodam kakao u whey), sladolede izbacila (ne pada mi toliko teško), voće sam smanjila (znači ne svaki dan i obično ujutro), bijeli kruh, biljna ulja, kolače, bureke, sokove naravno, kupovne majoneze, paštete, nutelle, kekse ne moram ni govoriti... tom nema mjesta u mojoj kuhinji jer je to zapravo skupa hrana, preskupa,a nimalo hranjiva i ne isplati se.

Uglavnom što je moja poanta, pusti druge i njihove jelovnike, znaš si kalorije, znaš si potrošnju, savjetujem ti da pokušavaš pratiti unos na početku, a s hranom eksperimentirati... znači, od zdrave hrane izaberi si ono što voliš, i jedi to, nemoj se siliti gutati ono kaj ne voliš.. kupi začine, kuhaj, zezaj se..ako ti slučajno nešto od toga ne paše.. izbaci i uzmi nešto drugo.. Nađi si ono što ti je izvedivo i s čim ćeš biti zadovoljna, barem sad u prvoj fazi. Jel to više Uh, više masti, rjeđi ili češći cheat - na tebi je.
Naravno, ne moraš ti mene poslušati, ali evo, moje iskustvo je takvo da je to fakat zasad djelotvorno i drži me stabilno na režimu.
Istina, vrlo je moguće da si osoba koja će bolje odgovoriti na stroži režim, to moraš usput odrediti sama...
Ali kaj oću reć, još jednom, nemoj se posipati pepelom zbog te dvije proklete palačinke, nije vrijedno.
Btw, probaj ih drugi put napraviti sa mljevenom zobi ili integralnim brašnom pa ih barem pojedi ko čovjek :)




Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 16:26
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 15:10
Hahaha pojela sam ih prazne,da stvar bude bolja XD Ali su me svejedno uspaničarile. Ma nije meni problem sklepat obrok,završila sam za kuharicu pa mi stvarno nije problem haha :D
A što se tiče tog jedenja više kroz 2 tjedna...mislim da mi to nije potrebno...jer sam u zadnja 3 tjedna natukla 5 kila koliko sam jela. A jela sam jako loše i jela sam jako puno. Patim od poremećaja u prehrani i onda imam faze prežderavanja i gladovanja. To su bile stvarno abnormalne količine hrane,pišem sve šta jedem pa imam zapisano šta sam pojela jedno popodne,pa eto da ti dočaram koliko sam jela: 27.08.2014 17:30 tegla čokoladnog namaza od 400g i 300g kruha,kutija domaćice,3 komada pizze,200g maslaca od kikirikija (jela sam ga na žlicu) i još sam isti taj dan na večer pojela 2 sendviča i kakao. Vidiš o čemu pričam? Puuuno loše hrane,i to je trajalo 3 tjedna,jedan dan gladovanje drugi dan ovo..i natukla sam 5 kila. Jedne večeri sam se čak ispovraćala koliko sam pojela i bilo mi je loše. Zato mislim da mi to povećanje kalorija stvarno ne treba. Nego moram odmah krenut sa skidanjem kila i treningom. A taj poremećaj ću probat riješit i kontrolirat putem...drugi izlaz ne vidim :D
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 14:13
Hahahaha moram reč da san se lipo nasmija kad san vidija da si spomenila cheat i 2 palačinke :D pa neće ti bit ništa od 2 palačinke to je nekakvih 300kcala ovisno čime su namazane pa tokom cheat daya se ne boj unit malo više, jedi šta te volja, npr rekla si da ti je TDEE 2000kcala tokon cheat daa komodno unesi i po 2200-2300 pa i 2500, nije ti cheat day ako pojedes 200 kalorija više nego inače :D Ja znan da te straj da ćeš izgubit napredak i to sve al stvarno od jednog cheat daya u 2 tjedna ti apsolutno ništa neće bit, ne debljaju se ljudi jer 2 ptua misečno pojedu više, nego jer svaki dan...Samo počmi sad lagano sa unosom više kalorija da malo ubrzaž metabolizam kroz 2 tjedna dodji na 2200-2300 i onda opet mos pocet sa dijeton i 1500kcala i svako 2 tjedna ubaci cheat day...E i da normalno ja san ovde priča općenito o kalorijama al kako 1500kcala stvarno nije puno potrudi se da to bude kvalitetno, šta više proteina i da bude dovoljno nezasićenih masti, šta manje UH iako mora i njih bit...Junk food i slatko i to ostavljaj za cheat day a ostatak jedi šta više bijelog mesa, ribe, bademi, zelenog povrća, zobene pahuljice, jaja,... itd itd možeš nać mali miljun jelovnika i šta je najbolje zdravo se hranit je jako skupo, al s obziron  koliko malo tebi triba ni to neće bit problem :D
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 09:46
Ma znam ja to,danas ću odraditi jači trening,i malo smanjit klopu i doć će to na svoje. Ne volim kad mi se to dešava jer se osjećam sva napuhana. Smanjio mi se želudac,i čim pojedem više od planiranog gornji dio trbuha mi se napuše. Valjda će to prestat sad kad sam pojačala hranu,npr ovako sam zadnja 2 dana jela:
10:00 1 jaje,2 bjelanjka,100 g posnog i 1 rajčica
14:00 150g pilećih prsa,2 sirove paprike i kuhana mrkva
17:00 100g posnog
19:00 100g posnog i jabuka

jako volim posni hahaha XD

Jučer:
10:00 50g zobenih,žličica lana i 200g (jedna čašica) light jogurta
13:00 200g pilećih prsa i otprilike 200g povrća (brokula,cvjetača,mrkva)
17:00 jabuka,200g posnog
20:00 2 proklete palačinke

Jutros sam pojela 50 g zobenih s žličicom lana i 100g posnog...za ručak ću si napravit nekakvu juhu od mahuna,mrkve,pilećih prsa....a na večer ću što manje,radi onoga jučer. Možda još malo posnog i to je to.

Da li je to sada u redu ( ako zanemarimo proklete palačinke)?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2014 at 00:18
Easy. Koliko sam ja imala cheatova u odnosu na norme koje sam si postavila pa su ipak otisli centimetri u prvih mjesec dana. Preracunaj palacinke u tih 1500 kalorija, sutra malo smanji unos ili pojacaj trening i to je to.

Ili sto ja radije radim, ako pojedem recimo 300-400 cal previse, iduca tri dana gledam da smanjim za po 100 (umjesto da jedan smanjim za 300), jednostavno stavim manje ulja u salatu ili jaja kuham umjesto da pečem i to je to.
Iako je to u konačnici daleko od nekakvih točnih 1600, ali nije ni bitno.
U dane debljanja jela sam 2500-3000, tako da je sve ispod 2000 (što mi je održavanje trenutne kilaže bez da se ičim bavim) zapravo super.


Edited by bejb - 04 Rujan 2014 at 00:19
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 23:53
Super,iskreno..to mi se i više sviđa od običnog trčanja. Više volim kratke,brze ali teške treninge,da se oznojiš ko budala...više nego ono kad 2 sata radiš a ni kapi ne pustiš. A glupi cheat (neplanirani) sam imala maloprije...pojela sam 2 palačinke :( Mrzim to...cijeli dan super i na kraju ove palačinke,i to kud baš navečer. Dođe mi da se objesim. Al sutra ću ja njih treningom sredit :D i malo manje papice.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 23:13
Pa ovisi koji ti je tempo trčanja, 30-40 min mi se pari ipak malo puno pogotovo ako želiš smršavit možda ti je ipak bolje HIIT u početku recimo 10 min onda samo dodaješ kako budeš mogla- to ti je npr počmeš minut lagano pa onda po minute šprint šta brže moš, pa onda opet minut lagano po muinute šprint i tako koliko puta moš al za poćetak su 3 serije toga skroz ok pa kad osjetiš da moš više smao povećaj broj serij...

P.S.

za metabolizam da se ne uspori sad baš ne znan točno al svakako probaj ne više od 3-4 miseca s tin da bar svako 10 dana ubacis cheat day


Edited by pomalo_stari - 03 Rujan 2014 at 23:14
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 18:37
Ok,onda ću jest malo više,ali ću i trenirat više. Kod trčanja..koliko dugo da trčim? Inače bi trčala 30-40 minuta. I koliko dugo "smijem" biti u deficitu a da mi se metabolizam ne uspori?

Ahaha vjeruj mi da nije ni meni lako,često puta ne mogu spavat na večer jer sam gladna XD
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 17:55
Također šta bejb kaže, kad previše brzo mršaviš to će ti se isto tako brzo vratit, triba imat strpljenja kod tih stvari, ne ide ništa priko noći...idealno bi bilo da 2-3kg misečno se mršavi, sve priko toga je previše...

P.S.

Svaka ti čast za ovih 1200kcala ja to osobno unesen tokon jednog malo jačeg obroka, cili dan na tome nabi izdrža duže od 2-3 dana ako i toliko :D


Edited by pomalo_stari - 03 Rujan 2014 at 17:57
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 17:54
Ponovit ću:

1. ako ti je TDEE 1986(cca 2000kcal) onda nemoj ispod 1500kcala unosit u sebe
2. baš zato šta ti je metabolizam spor moraš ga ubrzat...moja ti je preporuka da krenes postebeno i kroz tjedan dana povecaji svaki dan po recimo  150 kcala tako da nakon tjedan dana ce ti doc unos na nekih 2250kcala sta je samo 250 vise od TDEE...zatim još 4 dana unosi po 2200kcala i onda nakon ta 2 tjedna moš krenit opet sa deficiton i to ne manje od 1500kcala unosit al opet postebeno smanjuj po 100kcala i kroz 5 dana ces doc na 1500kcala...
3. ne moj se bojat kalorijskog viša šta san ti sugerira da unosiš tjedan dana, nužan je da bi ubrzala metabolizam, a realno kako je 1kg masti = 7000 kcala kroz ovi period ti neš unit niti 1500kcala viška pa sama računaj koliko je to "opasno"... Viruj mi nemoš si napravit nikakvu štetu povećanjem unosa kalorija kroz 2 tjedna od ćega će samo par dana bit priko dopuštene dnevne doze, dapače vidit ćeš dugoročni dobitak kad ti se ubrza metabolizam i kasnije ćeš puno lakše skidat kile...Organizam jednostavno ne podnosi dugoročni deficit da ne reagira na njega nekako, zato ljudi i "udaraju o zid" tokom mršavljenja nakon nekog vrimena...
4. šta se tiće treninga komotno povećaj još 2 dana sa aerobnim (neki kardio tipa trčanje ili bicikla, bilo šta)... iako 3 dana tjedno su ok pod uvjeton da je to kvalitetno odrađeno, al kad je trening u pitanju još malo ti neće naškodit ako imaš vrimena i volje, dapače :)
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 13:51
Jedi 1500.
Ja sam svojedobno bila probala s 1200 (uz dosta intenzivne treninge rekreativnog kickboxa) i pukla sam nakon mjesec dana.
Da, vidjelo se, da mrsavila sam brze neg sad, al djaba mi kad sam pregladnila i mjesec dana poslije sve vratila + nakupila vode i svakakvih cuda.

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 13:42
Iskreno,i nemam baš novca za trošit,zato više i ne mogu ići u teretanu nego treniram doma (homemade utezi XD). I da uspijem izdvojit novac za proteine ne bi ih mogla koristit stalno,jer si ne mogu to stalno priuštit. Tako da razmišljam možda bolje nikako.Iako bih voljela jer ovo shvaćam dosta ozbiljno,i jako mi je važno. Vidjet ću. A što se ishrane tiče...po nekoj svojoj računici sada unosim oko 1200 kcal. BMR mi je 1440, a TDEE 1986,ali meni je metabolizam ionako već usporen od izgladnjivanja prije,tako da me strah ić preko tih 1200,to mi je dosadašnji maksimum. Možda da pomalo dodajem hranu,svaki tjedan malo više,možda bi ga tako malo ubrzala.
I ne znam da li mi je trening 3x tjedno za sada dovoljan (kombinacija aerobno,anaerobno)? Razmišljala sam da možda na dane bez treninga idem trčati ?
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 13:09
Pozdrav evo da se uključin malo...pa normalno da NE MORAŠ uzimat proteine, ali to ne znači da ti ne mogu pomoć da postigneš bolje rezultate...Mjerica proteina (osobno uzimnan 30g) ima 90-110 kcal ovisno o tome koliko je čist (ako ga piješ s vodon ovo vridi, ako sa mlikon triba dodat i kcal od mlika)...Proteini ti kod kalorijskog deficita pomažu da ti se mišići manje troše tj. kad mršaviš da gubiš manje mišića nego šta bi to bilo da uopće ne unosiš proteine...Dok kod suficita ti mogu pomoć u izgradnji mišićne mase...Fala Bogu da ako ih konzumiraš u okviru normale i svoje kalorijske dnevne potrebe da nećeš od njih se debljat, to su gluposti...Po prvon postu ti tvoji prijatelji koji su u teretani ko da piju cili dan samo whey i rast šta su pi.... Moj savjet je ako imaš novaca za trošit mož uzest proteina jer su korisni, al nije nužno... Mršavljenje i debljanje jedino i isklljučivo ima veze sa količinon hran ekoju unosimo i aktivnostima kojima se bavimo...Također kad si izračunala BMR jesi pomnožila sa koeficijentom za aktivnost (varira od 1.3-1.9 ovisno koliko si aktivna tokom tjedna, nađi na internetu kojoj skupini pripadaš i pomnoži svoj BMR sa tim i to ti je onda realna dnevna potreba za unosom kcal). Također ti nije dobro biti u vječnom deficitu jer kad organizmu konstantno fali hrane to dosta uspori metabolizam pa je onda teže i mršavit...moja preporuka je da ako si dugo u deficitu da uzmeš tjedan-dva pauze i počmeš jest normalno, pa čak i malo više nego šta ti je dnevno potrebno čisto da ubrzaž metabolizam i pustiš organizam da se regenerira malo, pa onda kasnije nastavi sa mršavljenjem (e i da deficit nemoj da ti bude veći od 500kcal na dan, npr ako ti ispadne da dnevno trebaš unosit 2000kcal da bi ostala na istoj težini ti unesi min. 1500kcal kod mršavljenja, sve ispod toga je jako loše za organizam, brže ćeš možda mršavit kratkoročno ali dugoročno je jako neisplativo)
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2014 at 11:21
Onda ću tako napraviti,jer nekako imam potrebu da jedem nakon treninga pošto me strah da mišići neće dobit ono šta trebaju i da neće rast ili najgore od svega da ih počnem gubit. Od toga strahujem jer mi se to već jednom dogodilo kad sam imala 77 kila,i smršavila sam na 53,naravno ne na zdrav način...nisam žderala ništa i trenirala sam ko glupača i to ne s utezima kao sada nego sam forsirala kardio i trčanje skoro svaki dan...i dogodilo mi se to da ja jesam smršavila i bila sam tanja,ali je salo ostalo. Izgledala sam ko neka vreća. A sad kad sam vratila nešto kila,jesam deblja...ali izgledam daleeeeko bolje nego tada. I sad mi je cilj opet smršavit,ali ovaj put kako treba. Zato sad upijam sve savjete koje dobijem,i prije nego išta krenem prvo dolazim tu po odobravanje XD jer me strah da mi se ne dogodi opet ista stvar. Tako da sam već počela više jest,treniram 3x tjedno,a sa psom svaki dan šetam sat-dva. Nadam se da će ovaj put to biti to :D
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2014 at 22:49
Originally posted by Bathory Bathory wrote:

Haha nemojte u Haag :D
Ok sve mi je jasno,hvala na savjetima :) ...danas sam već malo tu hranu povećala,i odradila trening...i osjećam se super. A proteine sam mislila kupiti baš radi toga što kažete...da ih umutim s nečim kad mi dođe želja za slatkim...a i mislila sam ih možda uzimati nakon treninga? Zato što mi trening nije uvijek u isto vrijeme,i ponekad mi se desi da mi od treninga do sljedećeg obroka prođe jako puno vremena (npr. sat vremena nakon ručka odradim trening i onda ne mogu opet jest,jer nije vrijeme)pa sam mislila da si to zamutim nakon treninga pa da ujedno bude i neki međuobrok...je li to ok,ili imate neki bolji prijedlog?
Ok je. Kad sam prvi put se uhvatila fitnessa, pila sam whey sa zlicom glukoze nakon treninga utezima i funkcioniralo je ok.
Danas sam pak malo drukcija, nekako bi radije pojela bananu ili neki drugi carb nakon treninga, ne mora bas biti glukoza.
Stovise, cesto je to samo whey bez ikakvih carbsa - i isto mi je ok. A cesto i nista LOL
Uglavnom olaksaj si maksimalno, bez komplikacija, probaj i vidi kaj ti pase. Opcenito nije losa ideja nesto pojesti nakon treninga.. u kobinaciji carbsi+protein (masti tu nemaju neke koristi) ali ako nekad ne stignes, nis se strasno nece desit :) bitno da postoji neka konzistencija.

Bravo na povecanju hrane. Uzasno je bitno da ne jedes premalo (iako u nekim fazama u buducnosti spontano vjerojatno i hoces), no generalno se pazi toga jer ce te odvesti u pregladnjelost, a to u kombinaciji s problemom kojeg imas stvarno nije bas najbolja opcija. Been thereSmile


Edited by bejb - 02 Rujan 2014 at 22:52
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.