New Posts New Posts RSS Feed - Jaja-Zumanjci
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jaja-Zumanjci

 Post Reply Post Reply
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jaja-Zumanjci
    Posted: 15 Ožujak 2014 at 11:19
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



A što se tiče priče oko kolesterola i toga, mislim da se čak i ne priča više o tome koliko se isponavljalo, i nije problem u kolesterolu....nego u jednostavnom slaganju nutrijenata, ko to već radi. 3 cijela jaja nisu isto što i 3 bjelanjka :) tako da je očito da netko ko pazi na omjere i kcal i želi masti i kcal poštedit za neki drugi obrok, jednostavno smanji količinu žumanjaka. I tu uopće nije frka, jer kako rekoh - mogu poslužiti za sutradan i svi sretni Smile







nije mi se dalo pisat
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 07:57
Ros, nisam ni ja kuharica i nisam baš za velike i duge eksperimente :) pa ti ja jednostavno uzmem žumanjak i pojedem ga uz obrok ko jabuku Big smile Pa ide uz bilo što - meso, ribu, posni.....ubaciš ga u povrće, salatu, rižu recimo! To mi je fora kombinacija - omlet sa rižom, zapravo bulgurom pa sve smješano u kašicu Wink Ili ga jednostavno staviš na kruh Smile Dakle, jednostavnih kombinacija koliko hoćeš :) Di god ti fale masti ubaciš taj žumanjak i to je to Wink

A ako radiš omlet - istva stvar, ostaviš extra žumanjke u hladnjaku za omlet drugi dan :) Ili nađeš neki fitness receptić u koji idu žumanjci pa se malo i poigraš kuhara Wink


A što se tiče priče oko kolesterola i toga, mislim da se čak i ne priča više o tome koliko se isponavljalo, i nije problem u kolesterolu....nego u jednostavnom slaganju nutrijenata, ko to već radi. 3 cijela jaja nisu isto što i 3 bjelanjka :) tako da je očito da netko ko pazi na omjere i kcal i želi masti i kcal poštedit za neki drugi obrok, jednostavno smanji količinu žumanjaka. I tu uopće nije frka, jer kako rekoh - mogu poslužiti za sutradan i svi sretni Smile






Edited by Gym_girl - 15 Ožujak 2014 at 08:02
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 22:03
Bravo Tare tako je :)!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 17:28
Zumanjci uopce nisu problematicni kod ljudi sa normalnim holesterolom. Druga stvar su ljudi koji pate od hiperholesteremije!
Prepuno je provitamina D, holina, vitamina, kvalitetnih masti, a uostalom holesterol je preteca najmanje pola hormona u tijelu - dakle svih steroidnih hormona, ukljucujuci i spolne hormone.
Nemoj zumanjce bacati, al nemoj ni pretjerivati naravno. Mozes recimo pojesti 2 cijela jaja i dva bjelanca, a ostala dva zumanjca ostavis za drugi obrok u kojem ti trebaju masti.
PozzWink
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 16:05
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Molila bih, bar 3 litre, skromna sam Big smile Samo dok prođu cijeli taj put.....bolje da ih ne otvaramo LOL


ma nece nista bit, putovali su samnom vec par puta jesi zamrzavala kad ?

@ ros da treba kartica pa neces samo po to ici a di je piletina i riba

Edited by avangarde - 14 Ožujak 2014 at 16:08
cookies are for pussies
Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:53
Pa jedem cijela jaja bez problema :D ne sramim se kaj se toga tice xD, nego citam non stop jedem bjelanjke, jedem bjelanjek, jedem bjelanje .... nigdje nema zumanjka, pa reko kaj ljudi rade sa tim zumanjcima?

@Gym_girl imas kakav prijedlog uvezi tog iskoristavnja zumanjaka nekom drugom prilikom, nisam bas neki kuhar i nemam ideja kaj bi sa njima napravio :D

@avangarde za metro treba nekakva kartica da bi kupovao? ja to nemam, a i nije bas najblize Metro :) ne isplati mi se samo radi toga ici :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:53
Molila bih, bar 3 litre, skromna sam Big smile Samo dok prođu cijeli taj put.....bolje da ih ne otvaramo LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:49
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


avangarde, jesam ti rekla da.....već ih par puta nisam našla 


ponesem ti ja odavde 10 litara   
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:47
avangarde, jesam ti rekla da.....već ih par puta nisam našla LOL

Joj al ga komplicirate s tim žumanjcima :) Ostavite u frižideru i iskoristite u sljedećem obroku/obrocima kao izvor masti.

Ili pojedite cijela jaja damn Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:43
metro - bjelanjci u tekućini ;)
cookies are for pussies
Back to Top
Ros View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 15 Studeni 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ros Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2014 at 15:42
Poz ljudi, mozda uzasno glupo pitanje, ali nema veze.
Vidim da puno ljudi jede jaku puno bjelanjaka a zutanjak ne...
e pa mene zanima znaci, kaj vi radite sa tim zumanjcima? meni zao bacat hranu :// nije da imam previse para, pa da hitim "pola" jaja...

eto mozda mi neko da pametan odgovor na glupavo :D pitanje, pa i ja pocnem tak prakticirat :)   
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.