New Posts New Posts RSS Feed - Trebam pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trebam pomoc

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 9>
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 00:42
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Hvala Markane,budem složio jelovnik pa ga postam kasnije...nego sad sam totalno zbunjen što se tice treninga,htio bi radije ici na full body 3x tjedno sa compound vježbama nego da idem split sa x brojem vježbi,ovako bi lakše pratio progresiju...sad više i nisam siguran šta sa vježbama za core...iver spominje da ab wheel nije baš neko riješenje za mene,šta sa turkish get up i windmill?


Tancho, opet krivo. Rekao sam da trebaš razvit trbušne mišice... Vježbati trup, core ili kako god hoceš zvati, nije isto što i steci ili razviti trbušne mišice. Treba naravno vježbati i core, ali sudeci po prvom pitanju želiš lijepe trbušne mišice. Ako ti ni ova razlika u terminologiji nije jasna, strah me je kakav je tvoj nacin izvodjenja vježbi a i procjena što je za tebe dobro a što nije. Možda shvatiš nešto iz ovog navoda, ocito ako pišem hrvatski ne pomaže :(... "EXPOSING YOUR ABS is a matter of getting very low body fat levels. The lower your body fat level, the "thinner" your skin will be (actually the "skinfold" which contains skin and subcutaneous fat), and the more your abdominal musculature will show through.


DEVELOPING YOUR ABS - is a matter of training, and in that respect, the popular maxim "abs are made in the kitchen, not in the gym" is not entirely TRUE. It's only true that without the proper diet ("kitchen"), the ab exercises by themselves are useless because well-developed abs can remain covered up with a layer of fat and it's possible to out-eat any amount of exercise." Jasno sad??? 3 put promisli i pazi da si opet ne napraviš više štete nego koristi, rekao sam vec da nije lako ispraviti greške, a možeš imati i posljedice,i fizicke i organske, koliko god se tebi ne cini da je tako. Ostalo je ocito suvišno da ponavljam, ti biraš svoj put i svoje rezultate. Dosta sam gubio vrijeme, da ti ne pocnem naplacivati, tebi pamet u glavu i sretno.     
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 07:33
da, iver je u pravu i to se cesto miješa, što se tice vježbi za trup i trbušne mišice, ovisno o tome kakav je trening al ako ceš sa jacim težinama iosnovnim vježbama onda ce trup bit dosta pogodjen (jako bih volio iverovo mišljenje na ovo al ne treba jer covjek vjerojatno ima pametnijeg posla) pa ne znam kojim intenzitetom bi ih trebao opterecivati ali mislim da bi u tom postavu trebali ic na kraju treninga (eventualno nekakav finisher od Mike-a Chang-a koji je mješavina abs+cardio) al probaj pa ceš vidjet

što se tice turkish get up-a može se uzet jako teška girja ili bucica pa je to opet opterecujuca vježba za živcani sustav ali i sve mišice, po meni je najbolje vježbat trbušne mišice tako da pomažu svemu ostalom pa onda ako se osjeti potreba ic u izolaciju nekakvu ak se to može tako nazvat ali moraš probat i vidjet
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 08:43
Nisam nutricionist, no mislim mislim da u tvom jelovniku nema ni približno dovoljno proteina za covjeka od 2 metra koji se bavi sportom i hoce nabiti masu. Da si cura, imaš 60kg i treniraš zumbu bio bi super.

Evo ti jedan alat koji se meni dosta dobro pokazao za planiranje dijete:

Total metabolism forecaster: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=114980801&p=1162685953&viewfull=1#post1162685953

Downloadaj i lijepo unesi sve svoje brojeve i što želiš postici pa ti kompjuter kaže koliko kalorija i koliko kojeg makronutrijenta.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 10:44
Iver razumijem što hoceš reci...ja prvenstveno želim povecati masu trbušnih mišica,sad kak oni izgledaju nije previše bitno pošto i dalje ima sala preko njih pa se ne mogu vidjet,nadam se da ti mene sad razumiješ...
Zanima me šta sad sa zagrijavanjem,citao sam da je farmer walk ok u zagrijavanju,šta bi još bilo dobro dodati,odraditi 1-2 serije sa manjom kilažom vježbe koje radim taj dan?
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 11:58
Sad sam u fitness palu izracuno sve,ima malih odstupanja ali uglavnom je ok,jedino što fitness pal racuna i vlakna kao carbse a i bit ce malo više kalorija jer pecem na kokosovom ulju meso i jaja pa mi je on izracunao manje masti,ali poklapa se vecinom...
Evo jelovnik sa svim izracunima za prva dva tjedna,krenut cu sa kcal održavanjem pa cu nakon dva tjedna još dignut carbse vjerovatno...

Ponedjeljak odmor(cca.2900kcal)(Protein 164,Carbs 211,Fat 139)

 

Rucak:

1.      200g mješane salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem i 250g Mardešic tune,50g orašastih plodova(700kcal)

Vecera:

1.800g brokula,cvijetaca,prokulica i mrkva3.250g mrkve,250g gljiva,250g paprike,7 jaja pecenih,300g slanutak ili grah 4.50 g crne cokolade 85% kakao,50g orašastih plodova(2200kcal)

Utorak trening(cca.3200kcal)(Protein 169,Carbs 423,Fat 46)

Rucak:

1.      200g mješane salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem i 200g posnog sira(400kcal)

Pwm:

1.      25g warrior blend i 25g proteina konoplje(200kcal)

Vecera:

1.      300g piletine,500g krumpira ili batata,300g žitarica,250g mrkve 2.2 banane,žlicica cimeta,40g lanenih sjemenki(2600kcal)

Srijeda odmor(cca.2900kcal)(Protein 162,Carbs 141,Fat 156

Rucak:

1.      200g mješane  salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem i 250g Mardešic tune,(400kcal)

Vecera:

1.800g brokula,cvijetaca,prokulica i mrkva 2.250g mrkve,250g gljiva,250g paprike i 100g džiugas sira3.220g kikiriki maslaca(2500kcal)

Cetvrtak trening(cca.3200kcal)(Protein 152,Carbs 426,Fat 76)

Rucak:

1.      200g mješane salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem I 3 kuhana jaja(400kcal)

Pwm:

1.      25g warrior blend i 25g proteina konoplje(200kcal)

Vecera:

1.      5 pecenih jaja,500g krumpira ili batata,slanutak ili grah kuhani iz konzerve,250g žitarica 2.2 banane,žlicica cimeta,40g lanenih sjemenki(2600kcal)

Petak odmor(cca.2900kcal)(Protein 182,Carbs 175,Fat 124)

Rucak:

1.      200g salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem i 250g Mardešic tune(400kcal)

Vecera:

1.800g brokula,cvijetaca,prokulica i mrkva 2.250g mrkve,250g gljiva,250g paprike,400g piletine 3.150g orašastih plodova,50g crne cokolade(2500kcal)

Subota trening(cca.3200kcal)(Protein 140,Carbs 407,Fat 81)

Rucak:

1.      200g salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem i 3 kuhana jaja(400kcal)

Pwm:

1.      25g warrior blend i 25g proteina konoplje(200kcal)

Vecera:

1.      6 pecenih  jaja,500g batata ili krumpira,300g žitarica 2.2 banane,žlicica cimeta,40g lanenih sjemenki,(2600kcal)

Nedjelja odmor(cca.2900kcal)(Protein 206,Carbs 113,Fat 116)

Rucak:

1.      300g salate sa jabucnim octom,bucinim i konopljinim uljem i 50g orašastih plodova(400kcal)

Vecera:

1.800g brokula,cvijetaca,prokulica 2.250g gljiva,250g paprike,180 g džiugas sira,400g piletine 3.25g warrior blend proteina,40g lanenih sjemenki,50g crne cokolade(2500kcal)

 

 

 

 

 

 

 

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 12:47
to je ok, ovo su vlakna iz povrca i to te ne treba brinut, taman ce se to izjednacit s kokosovim uljem, bitno je da kreneš sad kad imaš plan i da ga se držiš pa vidiš kako ce ici, onda možeš modificirat

što se tice farmers walka po meni je bolji za finisher al moraš od njega teško disat i kondicija ce tibit izvrsna, a ako ideš na velike težine onda je zagrijavanje najbolje odradit s manjim težinama za svaki lift posebno ali tu nemam baš iskustva pa te prepuštam nekom iskusnijem

inace u programima tipa 5x5 piše kako se radi zagrijavanje pa pogledaj malo to
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 15:37
Odlucio sam da cu ove vježbe za donji dio prebaciti kao prvu vježbu koju radim u danu jer ipak ako se umorim na vježbama za gornji dio veca je vjerovatnost ozljede kod cucnja i mrtvog koji su ipak nešto kompliciraniji od zgibova i pressova...tako da cu zagrijavanje odradjivat postepenim povecavanjem na mrtvom i cucnjevima i na radnim setovima i mislim da to bude ok pošto kod tih vježbi radi ipak cijelo tijelo...ili ako imate još kakav prijedlog?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 22:01
imam prijedlog da ideš mrtvo pa zgib ili press ovisi što ti je slabije pa onda cucanj i na kraju jace od gornjeg tijela ali izmedju vježbi odmori dosta jer su ipak velike težine u pitanju 3 min recimo i to je to, spreman si za ozbiljnu masu, samo se drži plana i prilagodi ako treba, sretno ;)

P.S. zagrijavanje na benchu po meni isto kao i na mrtvom i cucnju a na zgibu odradiš prvo seriju 2 bez dodatne težine pa nakon 3 minute pocneš s radnim serijama ;)
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Sijecanj 2014 at 22:14
Ne radim isti dan vise vjezbi za donji dio,jedan dan mrtvo,drugi cucanj zadnji,a treci dan bugarski,jedan trener mi preporucuje turkish get up i dvije serije sa manjom kilazom na mrtvom,probat cu tako...
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 07:39
eto ga, sretno ;)
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2014 at 11:53
Hvala,od utorka krećem sa treningom,vjerovatno ću dizati puno manje kilaže nego što sam prije jer sam izgubio puno kila a i iscrpio svoj organizam svojim glupostima kod prehrane ali šta je tu je...polako se budem vratio...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2014 at 10:11
Nek te to ne opterecuje.. i ja dizem puno manje kilaze nego prije..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2014 at 11:45
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Nek te to ne opterecuje.. i ja dizem puno manje kilaze nego prije..


pa kad si 2 mjeseca pleso
cookies are for pussies
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 18:02
Evo da se ja javim da krećem od sutra sa novim jelovnikom,sutra nemam trening nego krećem u utorak u teretanu ali od sutra ću stavljat u ovu temu jelovnik šta jedem i kako tijelo reagira...inaće,izvagao sam se i vaga pokazala 83 kg,izmjerio sam struk gdje sam najdeblji i to je 85cm,pošto dok sam bio najdeblji imao sam tanke noge i ruke i na njih mi se ne lijepi salo,samo na trbuh i to taj donji dio...tako da ću samo mjerit struk i gledat vagu,ako struk ostaje isti a vaga ide gore valjda to znaći da idem na bolje...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2014 at 19:42
a kako ces znati da li napredujes u npr prsima, kvadricepsu itd ako ne mjeris? samo ti mjeri sve i rijesi se straha da ces dobivati salo jer ako budes od toga strahovo tesko da ces puno postici jer ces se stalno bojati da si u prevelikom suficitu..samo jedi cisto, budi u razumnom suficitu od 200-300kcal i treniraj jako i nece biti nikakvih problema.
Sretno
cookies are for pussies
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 09:05
Ma nije mi toliko bitno koliko će mi koji mišić rasti,bitno mi je da ja svaki trening povećam kilaže i formu izvođenja na vježbama i da se osječam jači i općenito da se bolje osjećam,a po ogledalu ću vidit kako šta napreduje...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.