New Posts New Posts RSS Feed - moreno - From Fat to Fit
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

moreno - From Fat to Fit

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
moreno View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote moreno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 11:37
Jako mi je drago što ste se javili, nadam se da cu uz vašu pomoc ovo sve dovest skroz u red. :)
OPREZ: ogroman post :D

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

vidi se napredak, naravno da te pitam- masti vuceš samo iz jaja? ulja i orasasti nista? i odmah si srezao UH na 100g? ili?


Da, samo iz jaja ali evo koliko zakljucujem iz tvog posta i posta kolege da bi trebao ubacit orašaste plodove, pogledat cu po forumu kolko da ubacim, dal da izbacim koje jaje ili što vec pa cu izmjenit to. Koje ulje bi trebao uzimat i kako, možda laneno? Što se tice ugljikohidrata od pocetka sam na ovom broju, griješim? Pri dnu cu napisat kako je to izgledalo prvi tjedan dok nisam stvar uzeo u svoje ruke.

Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

po meni tu fali kikiriki, lješnjaci i bademi te crveno meso, puno bi bilo bolje kad bi u medjuobrok umjesto piletine ubacio neke krmenadle, pošto sam u zadnje vrijeme veliki zagovornik svinjske masti ja bih tu i malo špeka ubacio uz piletinu ako nema crvenog mesa a navecer bolje 250 grama posnog i 2 jaja ili domace vrhnje ako imaš, mada su i domaca jaja super zdrava i na kraju super kljucni nedostatak je to što nema voca i samo da pitam, mijenjaš li izvore uh jer s krumpirom zna bit malo cupavo, kad napišeš kakav je trening možemo se i time pozabavit :)

iz tvoje slike bih rekao da si ekto endo i da je napredak vidljiv ali da to može puno bolje jer nikom nije cilj bit manja verzija sebe kad smršavi i nemoj se uvrijedit al vjerojatno ti trening zaostaje jer s 5 kg manje mi izgledaš jako slicno kao i s 5 više (citaj jako slican bf%), imao sam ja toliko i puno više kg i znam da je zeznuto, vjerojatno bi trebalo pojacat trening i uvest malo razliitih izvora masnoca iz ostalih zdravih izvora, napiši trening pa cemo vidjet, pozz


Orašaste cu ubacit, samo da jos pogledam kako i šta. Što se tice piletine, nju sam ubacio jer je po ostalim forumima stavljaju kao broj jedan, dok crveno meso obicno prate komentari "izbaci ga ako zelis smrsavit", sad pošto sam nedavno tek poceo sa svime ovime lako me je zbunit pa nisam ni sam pametan. U svakom slucaju hvala na savjetu, svakako mogu ubacit ponekad i crvenog mesa ali zbog financijske situacije neznam kolko cu moc kupovat i bijelo i crveno, pa ako se nevaram kazes da mogu špeka uz tu piletinu dodat ako baš nema crvenog mesa?

Što se vecere tice posni nemogu jest, probo sam razne varijace ali neide baš, to i je razlog zašto forsiram tolko jaja dnevno (cine mi se dao dobar zadnji obrok kad vec nemogu posni), opcenito od mlijecnih proizvoda jedino mlijeko i tekuci jogurt podnosim - ako ima neka zamjena za posni rado cu probat ili ako netko zna nacin da se neosjeti baš taj sir, ubija me taj njegov okus i nikako ga nemogu prikrit.

Što se voca tice, u koje doba dana i koje voce je preporucljivo?

Što se tice izvora UH uz piletinu sam samo krumpir jeo dosad, jedino kada bi piletinu zamjenio puretinom bi skuhao integralnu tjesteninu ali nekako mi se cini prekaloricna u odnosu na krumpir pa sam ju dosta izbjegavao. Pretpostavljam da bi  još mogao ubacit rižu? Još nešto?

Sad što se treninga tice zlo mi dodje kada se sjetim. Uglavnom prošli mjesec sam si platio osobnog trener iz razloga što sam ocekivao odlicno složenu prehranu i trening. Na kraju nisam dobio niti jedno.

Prehrana je bila sigurno 1000 kcal u deficitu a izgledala je ovako:
DORUCAK: 50g zobenih + 2mj proteina
MEDUOBROK: 2 jabuke i jogurt 0,1% masti
RUCAK: 300g mesa bilo kakvog + salata + 2 krumpira kuhana
MEDUOBROK: naranda + jogurt 0,1% masti
VECERA: 5 kuhanih jaja

Kada sam došao na prvi trening pocele su fore ja nemam neki plan treninga, radimo svaki put što nam odgovara, normalno to je bio moj prvi susret s teretanom tako da meni je bilo svejedno, osobni je trener i vjerovao sam da zna sta radi. Prvi tjedan su treninzi bili solidni što se tice njegovog ponašanja, ušli bi u teretanu odma na spravu i dvije serije 20 ponavljanja sa lakšim težinama da se zagrije mišic, nakon toga tri radne serije s tim da vec zadnju seriju je prvo ponavljanje vec bilo otkaz a ostatak je on dizao (kak ti pomagao). Da skratim treninzi su se u mjesec dana svodili na treninge na spravama, ništa sa slobodnim utezima osim stojece letenje s bucicama za ramena, noge u cetri tjedna odradjene samo jednom i to totalno traljavo, nisam niti osjetio da sam ih radio. Drugi tjedan je vec on poceo trenirat samnom, što mi je zasmetalo i dao sam mu to do znanja ali ocito ga to nije puno diralo, tada je sve cešce pocelo tipa "danas cemo samo rekrativno malo odradit trening" (niti se oznojio nisam na tim treninzima), zatim napravimo dvije vjezbe i on kaze "ja nemogu više mislim da je i tebi dosta za danas treba nam poneki i lakši trening". Tu sam puknuo i krenuo sam iscitavat forume i skužio da covjek pojma nema, prvo što se tice prehrane koju sam citajuci forume sam izmjenio i poceo tako jest, drugo što sam više citao o treningu shvatio sam da mu niti to nije jaca strana, pogotovo kada se sjetim savjeta ako se želiš brže istopit dodji sat vremena prije mene u teretanu i hodaj brzo na traci pa cemo onda odradit utege. Teško mi se odlucit dali stvarno tolko malo zna tj nezna ili je pokušao mene dovest u situaciju da budem ovisan o njemu. Uglavnom poanta je da sam bacio novce na nikakve treninge i nikakvu prehranu. Ako ikad budete uzimali osobnog trenera dobro se raspitajte o njemu i provjerite koliko covjek uopce zna o svom poslu, budala uci na svojim greškama Embarrassed, pametan na tudjim.

Dobra strana je da sam jucer upisao novu teretanu i krecem sam, tamo je jedan odlican trener, ozbiljniji covjek s iskustvom, pokazao mi je jucer neke vježbe i dogovorili smo se da cemo kroz prva dva tjedna lagano radit bez programa dok ne svladam tehniku na spravama pa ce mi onda složit program. S obzirom da mi je cilj smršavit preporucio mi je i da ne forsiram toliko težinu i otkaze nego da radim intenzivnije tj da uzmem težinu sa kojom mogu lakše napravit 15 ponavljanja i da radim 4-5 serija sa pauzama pola minute. Uglavnom plan treninga još nemam, zasad mi je bitno da sam svladam tehniku pa idemo lagano, nigdje ne žurim. Ako vi imate neke savjete za trening rado cu saslušat. :)




Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2013 at 07:26
po meni tu fali kikiriki, lješnjaci i bademi te crveno meso, puno bi bilo bolje kad bi u medjuobrok umjesto piletine ubacio neke krmenadle, pošto sam u zadnje vrijeme veliki zagovornik svinjske masti ja bih tu i malo špeka ubacio uz piletinu ako nema crvenog mesa a navecer bolje 250 grama posnog i 2 jaja ili domace vrhnje ako imaš, mada su i domaca jaja super zdrava i na kraju super kljucni nedostatak je to što nema voca i samo da pitam, mijenjaš li izvore uh jer s krumpirom zna bit malo cupavo, kad napišeš kakav je trening možemo se i time pozabavit :)

iz tvoje slike bih rekao da si ekto endo i da je napredak vidljiv ali da to može puno bolje jer nikom nije cilj bit manja verzija sebe kad smršavi i nemoj se uvrijedit al vjerojatno ti trening zaostaje jer s 5 kg manje mi izgledaš jako slicno kao i s 5 više (citaj jako slican bf%), imao sam ja toliko i puno više kg i znam da je zeznuto, vjerojatno bi trebalo pojacat trening i uvest malo razliitih izvora masnoca iz ostalih zdravih izvora, napiši trening pa cemo vidjet, pozz

Edited by Markan1989 - 10 Prosinac 2013 at 07:28
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2013 at 23:18
vidi se napredak, naravno da te pitam- masti vuceš samo iz jaja? ulja i orasasti nista? i odmah si srezao UH na 100g? ili?
cookies are for pussies
Back to Top
moreno View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote moreno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2013 at 21:45
Odlucio sam i ja pokrenut svoju temu da razmjenim iskustva i savjete s ostalim clanovima. Inace prije mjesec dana sam sredio prehranu i poceo se pridržavat novog jelovnika i trenirat u teretani tri do cetri puta tjedno, rezultati u mjesec dana su 5kg manje i isto toliko centimetara manje u struku, navest cu kasnije u postu sve mjere. Nakon 19 godišnje mase vrijeme je za neku poštenu definiciju jel. :)

Moja trenutna prehrana izgleda uglavnom ovako:
TDEE: 2869
Dorucak: 100g zobenih + 2dcl mlijeka (0,05mm) + 2 mjerica whey
Medjuobrok: 5 cijela jaja + salata
Rucak: 300g piletine + 150g krumpira + salata
Medjuobrok: 200g piletine + salata
Vecera: 5 cijelih jaja
Ukupno: 2260 kcal, 231g proteina, 102g ugljikohidrata, 100,2g masti.

Vecinom pratim taj jelovnik, nekad obrok tipa prije vecere piletinu zamjenim tunjevinom u salamuri, ili rucak sa puretinom i integralnom tjesteninom ali mi najviše odgovara gore navedeno i nemam problema s time što je jednolicno, odgovara mi. Ako imate neke savjete u vezi prehrane bit ce mi drago cut ih.

Što se treninga tice bio je kompliciran prošli mjesec sve s brda dola uglavnom duga prica za ovaj post, sada sam u novoj teretani i ovih dana cu napisat plan treninga. Uglavnom sastoji se od vjezbanja s utezima i kardio nakon utega 30-35 minuta, na dane bez utega natašte 45 minuta. Kardio sam ubacio tek prije nekoliko dana.

Mjere su sljedece:
 - bokovi: 106.3 cm
 - struk: 104.1 cm
 - prsa: 106.1 cm
 - noga: 52.0 cm
 - ruka: 39.4 cm
 = 107.0 kg

Što se tice mjera vjerojatno nije sve precizno izmjereno ali tu je to negdje. :)

Na kraju ostale su još slike, od pocetka (lijevo) i od danas ujutro (desno), još fali slika s boka nju ubacim sutra. Pa eto komentari su poželjni, jel se vidi napredak? :)







Edited by moreno - 09 Prosinac 2013 at 21:46
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.