New Posts New Posts RSS Feed - Kako do ljeta smršaviti 20kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako do ljeta smršaviti 20kg?

 Post Reply Post Reply Page  <1 456
Author
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2008 at 23:01
gdje si anonimna  
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 09:29
šparogica i Lega .

Necu ponavljati sto je vec receno, samo bih savjetovala kako je prije trazenja bilo kakvog savjeta, potrebno sam/a sa sobom rijesiti sto je cilj i ima li dovoljno volje da se postigne. Ukoliko ima, nece se traziti izgovori vec rjesenja.
Primjerice, sladokusac ne mora podrazumijevati prezderavanje slatkisima. Postoje i zdrave slatke namirnice. Nadalje, ukoliko se ne stigne rucati do š4h, dovoljno je uzeti plasticnu posudu i obrok ponijeti sa sobom u skolu. Naravno, zdravi obrok koji ce zamijeniti slatkise i dugo te drzati sitom. Ukoliko obrok moras pripremati sama, pokusaj ga pripremiti prethodni dan ako ne stignes isti dan. Ako ti ga priprema netko drugi, nema razloga da ga i ne pojedes. I jedenje slatkisa u velikoj kolicini zahtjeva svoje vrijeme, a za to se uvijek nekako nadje, zar ne?

Kako je Lega napisao, ne znamo razloge tvog nedostatka vremena, pa necemo ni nagadjati. Ukoliko su oni objektivne prirode i ne dozvoljavaju vjezbanja ni 45 min dnevno ili stanku za rucak, tesko cemo ti moci pomoci.
Ukoliko ti je vazno samo nerealno gubljenje tezine u kratkom vremenu, narusit ces si zdravlje i najvjerojatnije opet postici yo-yo efekt.
Zato, pomno razmisli o svom cilju, stavi ga u realne okvire i ako i dalje postoji volja, obrati nam se sa nesto vise detalja. Ovdje smo da ti pokusamo pomoci.
 

Edited by enaa
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 05:14
Originally posted by Lega Lega wrote:






PS Razmisljam o otvaranju svoga dnevnika na forumu, pa me zanima Ivana tvoje misljenje i misljenje ostalih forumasa koliko uopce imam zrele savjete i recenice, jer ne zelim da zapocnem a netko me krivo shvati

 
  
samo daj! uvijek dobro dodje-bilo za usporedbu,"kopiranje" programa ili kao zanimljivi text!


Edited by evica
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 22:40
spagorice

@Ivana
Kao prvo da nesto rascistimo...

Fitness.com.hr forum nije los nacin za zapoceti s novim zdravim nacinom zivota, ali svakako to ne smije ostati na samom postanju i to u depresivnom tonu.

OK, odlucila si promijeniti neke stvari u svome zivotu, izgled i zdravlje uzeti u svoje ruke, i prvenstveno samoj sebi biti zadovoljna svojim izgledom.
Da ce biti imalo lagano - odmah ti mogu reci da nece,( i gdje god procitas o kakvim cudesnim bezbolnim metodama ili ti netko kaze suprotno, nije istina) i samo najveci karakteri uspiju s rijeci prijeci i na djela, a s vremenom samo nebo postane granica.

Petncst godina imas, znaci da si srednja skola kao ja ili nesto mladja. Nisi previse napisala o sebi, stoga ne bih prosudjivao u kakvim okolnostima zivis i koji ti je zivotni ritam. Ali ako smo u imalo slicnoj situaciji (znaci da nemoras svako jutro voditi krave na ispasu, glancati parkete ili paziti oko bolesnog clana obitelji) ,sve price o premalo vremena , nedostatku kvalitetnih obroka i gladi u skoli, padaju u vodu uz samo nesto malo truda, i to samo na pocetku.

Na meni i ostalim forumasima je da te uputimo, a na tebi je da sama priones ozbiljnom citanju, ali i na forumu i na stranici postoji gomila informacija sto se prehrane za tebe tice, stoga uzmi si jedno poslijepodne i isprintaj i pozorno prouci tekstove, jer i tako se pocinje. (a ujedno moze biti i solidna motivacija)

Ono sto ti ja zelim reci je da dok ne shvatis koliko je glupa izjava "Veliki sam slado kusac i ne mogu bez slatkisa zivjeti." koristi od postanja,a pogotovo ocajavanja NEMA.

što se svega u vezi tvoga jelovnika tice, ostavljam za neki drugi post kada vidim kakva imas razmisljanja, ili nekome tko mozda ima volje biti konkretniji od mene.


Dalje, sto mi je upalo u oko, tice se odnosa tvojeg stanja i tvojih ocekivanja. Budimo realni, iz same brojke se moze zakljuciti da ti tezina i nije bas "idealna atletska" sto je sasvim u redu, ali ono sto ne shvacam je "Ocajna sa!!!!!!Kako da do ljeta smrsavim 20 kg??????"
Koliko je realno jednoj djevojci za ocekivati skidanje š0kg mjesecno ZDRAVIM i KVALITETNIM putem, prepustam nekoj forumasici da ti odgovori. Ono sto se meni cini je da ces uz ovakav pristup stalno nailaziti na razocaranja i ocaj.


Zasto to ne bi bilo 5kg do ljeta?
Pet, ali pet kojih si sama odradila, i bit ces ponosnija na njih nego da se probudis sa 20 manje.

Do jeseni ce vec biti 7,8kg (jos sam ti uracunao ljetno opustanje i izlaske)  a za š2 mjeseci od danas,  sportskim zivotom, ces postati MAcKA.



Sve u svemu, ukoliko zelis  nesto  popraviti, ceka te  strasan posao, puno odricanja i truda, ali na kraju rezultat ne moze izostati.


Iskreno se nadam da grijesim i da ti ovaj prvi nece biti i posljednji post na forumu, i da ces razmisliti o ovoj kao mukotrpnom ali pravoj ideji.

Ako sam imalo dao ideje i motivacije, bit ce mi drago, na tebi je da odlucis kako i sta sa sobom dalje. Ako sve ostane na ovakvom razmisljanju, ceka te u najmanju ruku jos jedno ljeto bez mora i bazena kako ih ja dozivljavam.


PS Razmisljam o otvaranju svoga dnevnika na forumu, pa me zanima Ivana tvoje misljenje i misljenje ostalih forumasa koliko uopce imam zrele savjete i recenice, jer ne zelim da zapocnem a netko me krivo shvati

 

Edited by Lega
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 21:46
pa za pocetak pocni razmisljat u svoju korist. Onda moras sama sebe uvjerit da slatkisi nisu dobri i da se prave od ovcjih cijeva(bomboni gumeni)
Nadji si zamjenu-umjesto slatkisa pojedi sendvic koji si sama doma napravis od -integralnog kruha i puno povrca(bez majoneze!!!,šalim se-mozes malo)
-int. kruh+svjezi sir+povrce
onda si za male odmore kupi neku vocku ako ogladnis!
Kupi si litru vode i nosaj za sobom
idi u skolu pjesice i dok hodas mjenjaj brzinu
kada cekas tramvaj,ako ti je sljedeca stanica blizu,otpjesaci i tako dok ne dodje.
izbaci iz sobe sve sto te podsjeca na slatkise i junk food
Zaboravi ZDRAVI SUBWAY-sve je to isti srot ko i BigMac
idi u duge setnje s prijateljicama
petkom i subotom izlazi u Jabuku-pa da vidimo kako bez tramvaja na vrh brda(ja san popizdila kada san privi put isla,nikad kraja!)
Reci roditeljima da zelis smrsavit i da ti prave za jest nesto zdravo(to ce i njima pomoc,znam iz iskustva-samnom su skoro i postali vegetarijanci)
Ako ides u goste,makar si gladna,reci da si se doma prejela i da nemozes nista jest!
Kada jedes,nemoj gledat televiziju ili se zabavljat s necime gdje zaboravis na vrijeme-odredi si tocno koliko ces pojest i izvadi to na tanjur,a ostalo zaboravi(jedi sve,ali rasporedi si jelo tako da ima najvise povrca-igraj se sa bojama)
kupi si puuuuno voca(ne banane!!) i jedi kada ogladnis bez griznje savjesti-jabuke su naj izbor!
svaki put kada osjetis glad,trci oko sobe ili po kuci,oko zgrade...i poslje toga se napij vode-glad prosla
najedi se ujutro posnoga sira(ali kombiniraj sa nekim povrcem,vocem...kako ti se svidja,da ti se ne zgadi jer je pomalo ko beton(Mr G)
i za kraj kada se pocnes osjecat malo aktivnije,poletnije-vozi biciklu!
To barem nije tesko,a savrseno je za tijelo!

Upisi nesto sto ti se svidja i sto odavno zelis znat(ne nuzno sport-bilo sto,crtanje,neki tecaj...) jer je bitno da se ti osjecas dobro u svom tijelu,da si mozes rec-da ja sam Ivana i ponosna sam na sebe!!
By:©parogica:)
Back to Top
Ivanab456 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivanab456 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 21:17
 Molim vas odgovorite mi na moje pitanje!!!!Imam š5 god.,visoka sam š74 cm i imam 80 kg.Prije godinu dana sam bila na 90 dnevnoj dijeti i jako mi je pomogla.No nisam je odrzala do kraja pa mi nije doslo do promjene u metabolizmu i upala sam u yo-yo efekt.Kruskolike sam gradje tj. da sam  iznad bokova mrsava,a ispod debela.Ne znam sto da radim?!?!?!?!?!?Molim vas pomozite mi!!!!!!!Nemam puno vremena za pripavljanje hrane jer moram ici u skolu.Nastava mi traje od š4:00 do š9:00.Ponekad i ne stignem i rucati,jer ne stignem,pa me u skoli uhvati glad i najedem se slatkisa te kad dodjem kuci pojedem i veceru.Veliki sam slado kusac i ne mogu bez slatkisa zivjeti.Ocajna sa!!!!!!Kako da do ljeta smrsavim 20 kg??????
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 456
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.