New Posts New Posts RSS Feed - hellouu i meni treba pomoc ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hellouu i meni treba pomoc ;)

 Post Reply Post Reply Page  123 25>
Author
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hellouu i meni treba pomoc ;)
    Posted: 19 Lipanj 2014 at 12:32
ma ni ne trebas skocit ne veliku kilazu, ali ako si dosad radila s 20kg i ne napredujes vise onda je logicno da dodas kilazu. a hrana, sta s tim?
cookies are for pussies
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 12:17
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

ajde avangarde, imaš i pametnija posla od neplodne rasprave sa premalo informacija :)) sretno u poslu... Da bi znali što je ferihi dovoljno, trebali bi znati, između ostalog i njenu fizičku spremnost. I sa onim što ima, u kombinaciji sa 100 vrsta sklekova, čučnjeva, iskoraka, inverznog veslanja sa štapom preko stolice, kontralateralni jednonožni deadlift sa bocom od 5 litara ako se spusti dovoljno i napne mišiće, za ramena dići stolicu držeći naslon, pike pushup,dipsevi između stolica sa nogama ispred pa iza sebe, milijun kombinacija sa tjelesnom težinom i utegom od 5kg,jeftinom gumom koju zakvačiš za vrata, itd... Feriha, možeš i ovdje na stranici pronaći hrpu vježbi koje su za tebe, samo pretraži. btw, koliko muških sklekova i čučnjeva možeš napraviti, da ne sastavljam opširniji test? Pitaš što je za koji mišić, pa osjećaš valjda što ti se napinje kod koje vježbe, ili si pipni dijelove tijela a i ovdje na stranici imaš hrpu opisa za vježbe pojedinih dijelova tijela, potraži malo, više ćeš naučiti, pa onda pitaj. Sorry, ali i ja imam previše obaveza da bih sad gubio vrijema za forum, a vjerojatno i dosta drugih ljudi ima obaveze.


ovo bješe iz vlastitog iskustva pokusaja dobivanja mase kod kuce s 20 kg utega i suficitom od 300kcal tek kad sam ozbiljno povecala tezine pocelo se nest dogadati, a suficit nikad nije bio veci od 200-300kcal. Anyway, ne bi bas ferihu stavila medu pocetnike bar koliko je ja pratim. Ali da bi joj u teretani bilo lakse radit na masi, mislim da bi

znaš da polako napredujem, nemogu sad odjednom skočit na veliku kilažu,prvo radi načina izvođenja, al znam da će mi šipka pomoći da ubacim još nekih vježbi, pa polako Wink
ja sam zadovoljna i sad, jasno je meni da ja sama i bez trenera nemogu sve brzindki postići, ali mogu koliko mogu  i neću odustat radi toga što nemogu sad natavit u teretani Wink
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 18:43
Originally posted by iver iver wrote:

ajde avangarde, imaš i pametnija posla od neplodne rasprave sa premalo informacija :)) sretno u poslu...


i ne treba mi sreća već vrijeme
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 18:42
Originally posted by iver iver wrote:

ajde avangarde, imaš i pametnija posla od neplodne rasprave sa premalo informacija :)) sretno u poslu... Da bi znali što je ferihi dovoljno, trebali bi znati, između ostalog i njenu fizičku spremnost. I sa onim što ima, u kombinaciji sa 100 vrsta sklekova, čučnjeva, iskoraka, inverznog veslanja sa štapom preko stolice, kontralateralni jednonožni deadlift sa bocom od 5 litara ako se spusti dovoljno i napne mišiće, za ramena dići stolicu držeći naslon, pike pushup,dipsevi između stolica sa nogama ispred pa iza sebe, milijun kombinacija sa tjelesnom težinom i utegom od 5kg,jeftinom gumom koju zakvačiš za vrata, itd... Feriha, možeš i ovdje na stranici pronaći hrpu vježbi koje su za tebe, samo pretraži. btw, koliko muških sklekova i čučnjeva možeš napraviti, da ne sastavljam opširniji test? Pitaš što je za koji mišić, pa osjećaš valjda što ti se napinje kod koje vježbe, ili si pipni dijelove tijela a i ovdje na stranici imaš hrpu opisa za vježbe pojedinih dijelova tijela, potraži malo, više ćeš naučiti, pa onda pitaj. Sorry, ali i ja imam previše obaveza da bih sad gubio vrijema za forum, a vjerojatno i dosta drugih ljudi ima obaveze.


ovo bješe iz vlastitog iskustva pokusaja dobivanja mase kod kuce s 20 kg utega i suficitom od 300kcal tek kad sam ozbiljno povecala tezine pocelo se nest dogadati, a suficit nikad nije bio veci od 200-300kcal. Anyway, ne bi bas ferihu stavila medu pocetnike bar koliko je ja pratim. Ali da bi joj u teretani bilo lakse radit na masi, mislim da bi
cookies are for pussies
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 15:08
Pozdrav.Mislim da sa tom opremom koju imaš, i kilažom, možeš itekako napredovati, pogotovo kada dođe šipka i vratilo.Recimo sa ta dva jednoručna od 10 kg-sqat&press+renegade row+full burpees i to 20 minuta, mislim da bi trebala rasti uz kalorijski suficit.Normalno Dalibor ima puno varijacija, i vježbe su mu stvarno odlične.Puno mi je bolje tako trenirati jer se u 20 minuta psihofizički dovedem skoro do potpunog otkaza, nego izolirati, što sam radio prije nekad davno :).Moje subjektivno mišljenje.Pozdrav
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 14:40
kako si ti iveru oštar, kao prvo da ti kažem ako ti je teško nemoj ni odgovarati i trošit svoju pamet na mene..
od opreme imam dva podesiva tega sa ukupno težine 20kila,pilates loptu veliku i malu, čekam da mi dođe još tegova i olimpijska šipka, te ću kupit još i vratilo..
najviše se obraćam i avangarde jer ona otpočetka prati i zna moje stanje i napredak..

naravno da osjetim šta koji mišić pogađa, al nisam toliko sigurno, pa zato i pitam iskusnije od sebe da budem sigurna u ono što radim!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 14:00
ajde avangarde, imaš i pametnija posla od neplodne rasprave sa premalo informacija :)) sretno u poslu... Da bi znali što je ferihi dovoljno, trebali bi znati, između ostalog i njenu fizičku spremnost. I sa onim što ima, u kombinaciji sa 100 vrsta sklekova, čučnjeva, iskoraka, inverznog veslanja sa štapom preko stolice, kontralateralni jednonožni deadlift sa bocom od 5 litara ako se spusti dovoljno i napne mišiće, za ramena dići stolicu držeći naslon, pike pushup,dipsevi između stolica sa nogama ispred pa iza sebe, milijun kombinacija sa tjelesnom težinom i utegom od 5kg,jeftinom gumom koju zakvačiš za vrata, itd... Feriha, možeš i ovdje na stranici pronaći hrpu vježbi koje su za tebe, samo pretraži. btw, koliko muških sklekova i čučnjeva možeš napraviti, da ne sastavljam opširniji test? Pitaš što je za koji mišić, pa osjećaš valjda što ti se napinje kod koje vježbe, ili si pipni dijelove tijela a i ovdje na stranici imaš hrpu opisa za vježbe pojedinih dijelova tijela, potraži malo, više ćeš naučiti, pa onda pitaj. Sorry, ali i ja imam previše obaveza da bih sad gubio vrijema za forum, a vjerojatno i dosta drugih ljudi ima obaveze.
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 12:35
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

još nabavi utege za tu olimp. sipku i imas sve
https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Kucni-trening-za-masu.aspx

paaaa, neću reći da je nemoguće ovakvim treningom dobiti nešto mišićne mase, ali više je za mišićnu izdržljivost nego što je optimalan za razvoj mišićne mase... od 15-20 minuta ponavljati dvije vježbe u minuti, znači 15-20 serija istih je malo previše. Po meni bi trebalo kombinirati sa još kojom vježbom za drugi dio tijela pa onda imaš i veće sagorijevanje masnoća, nešto ala PHA, i ne ubiješ mišić sa 15 serija iste vježbe, posebno ako je početnik, što je i autor napisao, a sudeći po pitanjima feriha jest početnik... Jesi ti živa, i samo u gužvi zbog disertacije?

a što se tiče treninga za masu kod kuće, mislim da se bez određene količine utega baš i ne može previše napraviti. i da smanji serije što se svakako slažem neće dovoljno stimulirati rast kad nema dovoljne težine za rad. tesko je imati dobar "program za masu" za kod kuce kad je oprema zbog financija svima problem

jasno je i meni to da bih sad trebala krenut u teretanu, ali nemogu..
zato što god da postignem kod kuće dobro je,  dovoljno da sam koliko toliko u formi, da se zategnem i ja ću bit zadovoljna Srce
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 10:13
Originally posted by iver iver wrote:

Originally posted by avangarde avangarde wrote:

još nabavi utege za tu olimp. sipku i imas sve
https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Kucni-trening-za-masu.aspx

paaaa, neću reći da je nemoguće ovakvim treningom dobiti nešto mišićne mase, ali više je za mišićnu izdržljivost nego što je optimalan za razvoj mišićne mase... od 15-20 minuta ponavljati dvije vježbe u minuti, znači 15-20 serija istih je malo previše. Po meni bi trebalo kombinirati sa još kojom vježbom za drugi dio tijela pa onda imaš i veće sagorijevanje masnoća, nešto ala PHA, i ne ubiješ mišić sa 15 serija iste vježbe, posebno ako je početnik, što je i autor napisao, a sudeći po pitanjima feriha jest početnik... Jesi ti živa, i samo u gužvi zbog disertacije?

a što se tiče treninga za masu kod kuće, mislim da se bez određene količine utega baš i ne može previše napraviti. i da smanji serije što se svakako slažem neće dovoljno stimulirati rast kad nema dovoljne težine za rad. tesko je imati dobar "program za masu" za kod kuce kad je oprema zbog financija svima problem
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 10:08
Originally posted by iver iver wrote:

Jesi ti živa, i samo u gužvi zbog disertacije?


polumrtva od sjedenja uz disertaciju a čeka me još 2,5 mjeseca sjedenja po 15 h na dan
cookies are for pussies
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 01:03
ma nije mi cilj ništa na brzinu, jeste da bi mi dobro došlo još mase i mišića heheh da nebudem ko čačkalica Šokiran
čekam šipku a dotad kontam radiot te njegove rutine jer mi se sviđaju..
a nažalost još se nerazumijem najbolje jel svaki trening obuhvata sve mišićne skupine Osmijeh

tako da moram ovdje vas gnjavit dok ja to sve nepohvatam Osmijeh

pa jesam početnik,ali više od pola godine radim sa tegovima i nastojim napredovat Veliki osmjeh
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 00:49
ah, feriha, da ti odgovorim dok se ne jave ljudi... :) Ako ti je cilj brzo gubljenje masnoća, nije dovoljno. Ako ti je cilj hipertrofija mišića, a početnik si, što jesi, pa još ako radiš u supersetovima, sa 20 minuta se može jako puno napraviti. A još više za 2 puta deset minuta jer se manje umoriš i možeš raditi većim intenzitetom, samo za 2*10 moraš odabrati različite mišićne skupina i paziti da se nešto ne preklapa. Zagrevanje ne zaboravi.
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 22:52
mene zanima dal je dovoljno vježbat svaki dan daliborove rutine od 20-tak minuta, sve dok ne započnem opet njegov program?
ljudi javite se Zagrljaj
Back to Top
feriha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Rujan 2013
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote feriha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 15:27
Originally posted by iver iver wrote:

feriha, jasno da je bolje raditi po nekoj strukturi. A to što sama ne znaš, ne brini, većina ovdje koji slažu programe(čast iznimkama) ne znaju ni osnovne parametre bitne za slaganje programa, periodizaciju i individualizaciju. Jedna šablona ne vrijedi za sve. Griješiš, za hipertrofiju se traži preopterećenje i stimulacija, a ne iscrpljivanje. Ne znam koliko puta tjedno treniraš, osobno bih preporučio da prva 4-8 tjedanja kombiniraš po pola iz ovog programa upper-lower, pa jedan dan odmora, znači pola vremena od tih 15-20 minuta serije za lower a preostalih pola upper body, sa nešto većim težinama nego kad radiš ovih 15-20 serija. Znači na taj način ćeš preopteretiti i stimulirati mišiće više nego ovim iscrpljivanjem od 15-20 serija iste vježbe. Drži se i dalje progresije iz programa, a ne zaboravi dobro zagrijavanje. Toliko od mene :)

znači da izmješam vježbe tj radim jednu za upper a drugu za lower, po programu se vježba pon i čet gornji dio, utorak i petak donji dio, ostali dani su odmor, mada ja skoro pa svaki dan šetam oko 5km..

odradila sam ja još dva njegova programa, sad trenutno radim one njegove rutine od 20-tak minuta..Big smile
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 07:17
Nakon 30 serija da jednu malu mišićnu skupinu što sam radio sve mi je bio od prilike jasno LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2014 at 00:05
Hvala mett na povjerenju u moje iskustvo. Očito si u nekom trenutku i ti činio sličnu grešku, a na njima najviše učimo :) bar kad na sebi radimo.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 25>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.