New Posts New Posts RSS Feed - trcanje ???
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trcanje ???

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 9>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2010 at 01:41

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 arthas nemoj nakon trcanja radit s utezima....nakon utega ide kardio i to niskog intenziteta....kad radiš hiit najbolje ti ga je odvojit u dan kad ne radiš s utezima...eventualno ga kombiniraj sa kardiom natašte ako ga radiš..


nije dobro raditi cardio nakon utega, previše katabolizma kao ni ujutro, ako nije hodanje u pitanju, eventualno

pepš bolje namješaj š5 grama wheya i 40 grama šecera, popij par deci prije trcanja i ostatak tijekom ako je moguce
Može ovaj combo: trening sa utezima + kratak complex pa shake, trening sa utezima pa shake + šetnjaU oba slucaja izbjegnes katabolizam a ubrzas topljenje masti, ne?


pa... iskreno, u drugom slucaju ne ubrzaš ništa, a u prvom ce kompleks biti kilav a i šteta ga iskoristiti kad nece puno promjeniti! katabolizam je upitan

najbolje je odvojiti te stvari, daleko bolji rezultati ce biti ;)
 

Illy, ja nebi ništa generalizirala

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2010 at 08:53

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Furai Furai wrote:


...
pa... iskreno, u drugom slucaju ne ubrzaš ništa, a u prvom ce kompleks biti kilav a i šteta ga iskoristiti kad nece puno promjeniti! katabolizam je upitan

najbolje je odvojiti te stvari, daleko bolji rezultati ce biti ;)


Najbolje jeste odvojit te stvari, ali ako hoces radit i cardio sa treningom, i u drugom danu, ne bih bas rekao da nista neces dobit s tim, osim katabolizma. Meni toliko snage ostane da complex odradim, jer ide sa manjim kilazama.
Sad, koliko se misica moze izgubit za š0ak minuta to stvarno ne znam.
Sto se setnje tice, ako nakon treninga sa utezima povuces rezerve glikogena, roknes shake, sav se secer sjuri da popuni taj glikogen, a whey se priprema za ugradnju u misice, ne vidim zasto setnja ne bi djelovala u tom procesu. Katabolizam je sprijecen.
E sad, to je moje misljenje, ako negdje grijesim, samo pucaj
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2010 at 12:38
Pogledaj si www.trcanje.rs izvrstan portal. Nadje se svasta a imas i treninge razno razne od pocetnickih do priprema za maraton
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 21:05
E ja krecem trcati od ponedeljka, pa...srecno mi bilo! ((: Cilj mi je da smrsam, ali tih zadnjih par kg uvek je najgore :/
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 13:28
  S prijateljicom sam krenula trcati na stazi koja ima 5,4 km (2,7 u jednom smjeru, 2,7 natrag). Prvi puta smo bile jucer. Prvo smo hodale nekih 5 min za zagrijavanje, a onda smo trcale otprilike š50 -200 m (oznaceno je svakih 50m pa se lagano snalaziti), pa hodale nekih 300 i tako naizmjenicno, ali natrag smo više hodale. Prema ovom clanku: https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Idemo-trc anje.aspx mi se cini da smo dobro krenule. Svaki sljedeci put mislimo lagano povecavati vrijeme trcanja u odnosu na hodanje. Da li dobro radimo?

I zanima me kakve tenisice su najbolje za trcanje? Bole me lagano zglobovi pa mislim da mi ove koje imam ne odgovaraju.
 

Edited by Babydoll
Purrfection...
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 14:30
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Illy, ja nebi ništa generalizirala



Pa nemoj

Ja smatram da je su beneficije puno bolje kad se odvoji ako se može
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 16:37
Originally posted by Babydoll Babydoll wrote:

  S prijateljicom sam krenula trcati na stazi koja ima 5,4 km (2,7 u jednom smjeru, 2,7 natrag). Prvi puta smo bile jucer. Prvo smo hodale nekih 5 min za zagrijavanje, a onda smo trcale otprilike š50 -200 m (oznaceno je svakih 50m pa se lagano snalaziti), pa hodale nekih 300 i tako naizmjenicno, ali natrag smo više hodale. Prema ovom clanku: https://www.fitness.com.hr/vjezbe/programi-treninga/Idemo-trc anje.aspx mi se cini da smo dobro krenule. Svaki sljedeci put mislimo lagano povecavati vrijeme trcanja u odnosu na hodanje. Da li dobro radimo?

I zanima me kakve tenisice su najbolje za trcanje? Bole me lagano zglobovi pa mislim da mi ove koje imam ne odgovaraju.
 



a mora biti cvrsta tenisica....ali ne precvrsta..znaci da ti drži nogu ...ali opet da je dovoljno "mekana" da ne dobije žuljeve, moza imati malo povišenja da amortizira "udarac" najbolje ti je otic u neku trgovinu sportskom opremom i probati sve tenisice koje imaju za trcanje..i pazi odotraga na peti....da nisu pretvrde....

A inace cini mi se da ste dobro krenule...ako je cilj neko  mršavljenje....pazite da aktivnost traje 30 i više minuta...da je puls od š30-š50 i polako povecavajte trcanje naspram hodanja i uživajte ...puno vode..pazite se sunca.... i nastojte trcat di ima komada....
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 16:44
 Da, ove moje su skroz niske na peti..Budem pitala u prodavaonici kad budem kupovala da mi preporuce neke. Sunca se bojim pa koristim faktor 50, a što se tice komada, bome ih ima tamo gdje mi trcimo, tako da su svi zahtjevi ispunjeni
Purrfection...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 16:57
  super...jer komadi su najbolje inspiracija..odmah cete bolje trcati
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 17:35
Originally posted by Babydoll Babydoll wrote:

Sunca se bojim pa koristim faktor 50


Nema ti to baš smisla
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 17:37
Zašto misliš da nema smisla?
 

Edited by Babydoll
Purrfection...
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2010 at 18:59
Patike, to je neko vec dobro spomenuo, moraju da imaju djon, da bi ublazile pritisak(ovaj, nije dobro receno, udarac, da :lol:), ni slucajno ne smeju da budu skroz ravne ili da peta bude kao flis papir...Ja kupila neke za male pare sportske tidze i super su mi za trcanje, ni previse trde ni previse mekane, debeo djon...Nista ne osecam u njima
Na primer, popularne Air Max su savrsene za trcanje, samo ljudi to ne shvataju pa ih furaju kao modni...detalj

Dobra je ta razmera trcanje-hodanje, bitno je samo da se ne zaustavljas, da si aktivan
Ja obicno prepesacim do staze za trcanje, to mi je oko pola sata, 40 minuta, tamo hodam jos nekih š5ak minuta, i onda dzogiram oko 40 minuta...Izadje to na finih sat i po, nekad i dva sata aktivnosti
Back to Top
njanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote njanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 13:09


Dobra je ta razmera trcanje-hodanje, bitno je samo da se ne zaustavljas, da si aktivan    Ja obicno prepesacim do staze za trcanje, to mi je oko pola sata, 40 minuta, tamo hodam jos nekih š5ak minuta, i onda dzogiram oko 40 minuta...Izadje to na finih sat i po, nekad i dva sata aktivnosti [/QUOTE>

potpisujem..
samo umjesto pješacenja do staze vozim bike
kad ima volje ima i nacina
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 13:55
Originally posted by Babydoll Babydoll wrote:


Zašto misliš da nema smisla? 


jer faktor oznacava vrijeme koje možeš provesti na suncu! Znaci ako možeš provesti 20 minuta na suncu prije nego izgoriš faktor 50 znaci d amožeš biti 20 min x 50! A neznam da ti ikad toliko u komadu provedeš na suncu tako da bezveze placaš puno više
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2010 at 20:16
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Babydoll Babydoll wrote:


Zašto misliš da nema smisla? 


jer faktor oznacava vrijeme koje možeš provesti na suncu! Znaci ako možeš provesti 20 minuta na suncu prije nego izgoriš faktor 50 znaci d amožeš biti 20 min x 50! A neznam da ti ikad toliko u komadu provedeš na suncu tako da bezveze placaš puno više



to ti samo tako misliš.... ;) Ne znam..ali ja ako stavim faktor 20...u roku od š0min izgorim...a sa 50.... ne...i mogu bar 30min biti opuštena..... nemamo svi isti tip kože.... i što god pricao o tome.... ipak .....veci faktor....daje mi malo više vremena....i ne izgorim ko sa manjim faktorom...
Back to Top
Babydoll View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Babydoll Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2010 at 11:13
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by Babydoll Babydoll wrote:


Zašto misliš da nema smisla? 


jer faktor oznacava vrijeme koje možeš provesti na suncu! Znaci ako možeš provesti 20 minuta na suncu prije nego izgoriš faktor 50 znaci d amožeš biti 20 min x 50! A neznam da ti ikad toliko u komadu provedeš na suncu tako da bezveze placaš puno više


Koža upija kremu tako da se svaka 2 sata treba ponovo mazati, tako da ta prica ne stoji, to je samo teoretski. Zaštitni faktor 50 daje nekoliko postotaka višu zaštitu od faktora š5 ili 30. Proizvod sa SPF š5 blokira 94% UVB zracenja, onaj sa SPF 30 blokira 97% UVB zracenja a SPF 45 zaustavlja oko 98% štetnih UVB zraka. Tako da je istina da veci faktor ne znaci puno vecu zaštitu ali ja se svejedno osjecam sigurnije s njim, pogotovo kad se radi o koži lica i dekoltea. Isto tako, jako je bitno da kreme imaju UVA zaštitu, a to nemaju sve pa tu najviše treba paziti.


Purrfection...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.