New Posts New Posts RSS Feed - Vrijeme za promjene !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vrijeme za promjene !

 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
Author
Strummer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strummer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 01:39
Nema problema :) 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 01:33
Strummer, vidjen si Smile, samo treba malo napunit baterije prije analize Wink

Ako netko ne odgovori sutra, uskacem svježe glave Cool


p.s. možeš i svoju temu otvorit, da se ne križamo tu ;)


Edited by Gym_girl - 21 Kolovoz 2013 at 01:34
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 01:31
Wink Nemam drugog izbora, više sile, cak mi ni spavat ne daju Smile


Tako je, ma bit ce to sve super....najteže je krenut, pogotovo sa masom informacija oko sebe.

Ali sredit cemo mi to...koliko nam ballfan bude dopustio :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
LesA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LesA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 01:17
Mlada dama kao i uvijek sveprisutna i spremna za podrsku :-) i da frende jos nesto iskoristi tu fazu prilagodbe da naucis o onome sto zelis postici uci o prehrani uci o raznim oblicima treninga i na koncu i ti ces poceti rasti kroz svoje znanje
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 01:11
LesA, dobar savjet i istina - nekad je korak po korak najbolji nacin za dugorocan uspjeh.

Sve ovisi na što je balfan spreman i na kakvom pristupu ce mu bit najugodnije. Na kraju krajeva bez dosljednosti ništa, a ako je nešto prerazlicito od nas i stvara nam preveliki stres radi toga, teško da ce te dosljednosti i biti.

ballfane, za koje si promjene 100% siguran da ih možeš provesti?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
LesA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LesA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 01:00
Cuj frende ak ti je sve ovo napeto i prekomplicirano..ne osjecas se ugodno znaci da ides prebrzo svi ovi ljudi dali su ti odlicne savjete a sad poslusaj moj ..kreni polako..zasto za pocetak nebi izbacio nepotrebne secere i recimo pazio da unosis dovoljno tekucine i postupno poceo uvoditi striktniji rezim prehrane.. zapamti nismo svi isti neki imaju taj klik da odmah promjene nesto..nekima treba vremena. Velika zelja je pohvalna al prevelika te moze dovesti do potpunog pada volje.. vjeruj mi strpljen spasen :-D
Back to Top
Strummer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strummer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 00:57
Pozdrav ekipa Clown

Prije tjedan dana odlucio sam (cvrsto) promijeniti neke aspekte svog života. Bivši sam sportaš (5 treninga tjedno po 2 sata + 3x teretana) medjutim kada sam upisao fax odustao sam od sporta. Naravno da je to dovelo do minimiziranja zdravog nacina života, a prešlo u za*ebanciju i potpuno nezdrav nacin života (alkohol, neredoviti obroci itd.) To je trajalo nešto manje od 8 godina, kupio sam psa i poceo biti nešto aktivniji. Prije mjesec dana po prvi sam put došao do brojke od 90 kg na vagi i odlucio sam se vratiti u normalu što se tice težine. Visok sam 185 cm tako da vjerujem da mi je normalna težina oko 82-84kg, no ovih 90kg se prakticno i ne vidi na meni (osim kada skinem majicu LOL). Bez ikakvih dijeta i gladovanja. Poceo sam trcati, krenuo ponovno u teretanu, ali i odlucio drasticno promijeniti prehranu. S novim navikama sam poceo jucer, a obroci su ovako izgledali:

Dorucak:
5 bjeljanjaka i jedan žumanjak + 2 šnite sovital kruha
Medjuobrok 1:
Nektarina
Rucak:
Kuhano povrce
Medjuobrok 2:
Jabuka
Vecera:
160g tunjevine + 1 šnita sovital kruha

Dan 2 je bio ovakav

Dorucak:
10dkg pilecih prsa + 3 šnite sovital kruha
Medjuobrok 1:
Jabuka
Rucak:
Tandoori piletina + integralna riža
Medjuobrok 2:
Posni sir
Vecera:
30g Multipower Formula 80 + 3dcl mlijeka s 1,5% M.M


Formulu 80 sam uzeo iz straha da nemam problema s mišicima nenaviknutim na trening i proteina koji su mi potrebi za oporavak.

U teretani sam krenuo s laganim vježbanjem, tzv. "krugovima" po svim spravama i malim težinama kako bi se tijelo naviklo na napore. Tako mislim vježbati još neka 2 tjedna (3x tjedno u teretani + 2 dana trcanja) i tek onda krenuti s nekim ciljanim vježbama. E sad, treba mi savjet kako kombinirati unos proteina, UH i masti u danima kada sam u teretani, u danima kada samo trcim i u danima kada odmaram. Isto tako molio bi za savjet kako krenuti s vježbanjem nakon proteka "probnog" roka u teretani. Da li raditi po klasicnom principu izmjene vježbi za pojedine dijelove tijela ili postoji neki bolji nacin za gubitak kilograma kroz "opcenitije vježbe". 

Naravno tu je i pitanje jelovnika, da li da što mijenjam, dodam, izbacim u dva gore navedena primjera?


Edited by Strummer - 21 Kolovoz 2013 at 00:58
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 00:37
Dobra pitanja za postavljanje :)

I nebi bilo loše naci odgovore na njih, kao ni definirati sve ciljeve i smjer puta....

Ali i bez toga možeš krenuti, jer stvarno nema potrebe za kompliciranjem, pogotovo sada u ovoj fazi. Zašto biš izgubio motivaciju? Jer tražiš neki ultimativni odgovor, a nikako da dodješ do njega? Nema ga.....odgovor je cisto to da jednostavno dobivaš manje energije nego što je trošiš, sve drugo ceš pronaci putem.

Ne znam što te više buni, jednostavno probaj s ovim brojkama i vidi što ce se dešavati nakon tjedan/dva! Ako bude trebalo nešto mijenjat, mijenjat ce se.  I vojla! Nema panike, nema straha, nema ne mogu i necu - budi jak!

Ne radite filozofiju od ovoga Smile Kako kažu: jedi manje, kreci se više, ponavljaj zauvijek Big smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 00:15
Balfane :) Znaš nisam te pitao ....

Zbog cega sve ovo? 

Zbog cega strah? Zbog cega tolika panika? Misliš li da neceš biti prihvacen zato što nisi onakav kakav želiš biti ...ili netko drugi misli da nisi dovoljan?

Prije nego pocneš o svemu tome...Koja je svrha toga? Pitaj se.... Dali je to tvoja volja ili nekog kolege , cure da ih zadiviš?

Toliko pitanja a tako puno odgovora....samo što ne vidiš....odgovori su oko tebe...skini taj povez sa ociju...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2013 at 00:03
nemam pekac :( Hvala na odgovoru ... Nista onda u danima treniranja idem na 3000 kcal 300 UH 200-200 PROT I 100 g masti

a u danima netreniranja 2400 kcal odnosno 227 g P , 227 g UH i 50 g M

Smorio sam i sebe vjeruj mi . Strah me da je komplicirano i da kompliciram i tarem i sebe i Vas te da cu izgubiti motivaciju i da ce sve krenut nizbrdo ... Jer vise neznam koliko da unosim nit ista ... Nisam nisam pametan
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 22:47
Originally posted by Barinjo Barinjo wrote:

NEMA NIKAKVE VEZE...taj omejer je i onako glupost..jedes kolko osjecas da ti treba za svaki obrok..i ako ti je na kraju dana - gubis salo

Ne, ovaj tvoj post je glupost. I stat cu na tome.



balfane..umorio si nas svih Smile Uzmi tjedni prosjek ako ti je tako lakše i namještaj po danima da si na kraju tjedna u minusu. Kad ne treniraš smanji recimo 500 kcal, kad treniraš malo povecaj i to je to.

Ako ti se cini previše UH-a, nadoknadi nešto vocem, ili zamijeni mastima - u obrocima udaljenima od treninga ili u dane odmora. Ako ti se cini da jedeš previše, možda i jedeš - ne natrpavaj se. Samo pazi da ne gubiš previše, ali to ceš ionako vidjeti putem. Brojem kcal po obroku se ne zamaraj, ako ti je lakše više manjih obroka podijeli tako, ako ceš manje vecih neka ti iznose više, ako ceš kombinirat vece i manje kombiniraj......s vremenom ceš nac svoj djir.

I opusti se Smile

Imaš pekac za kruh? Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 21:15
Covjece sto problema od jednog haha :)

Pa ništa eventualno smanji unos uh-a i to ti to...a ni ne moraš...

Malo stani na loptu opusti se :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 21:04
Dan ne treniranja je dan onaj kada ne trcim nit vjezbam ista , osim hodanja
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 21:03
Thx . Ali ako u danu treninga unosim 3000 kcal koliko onda u danu ne trenuranja ??? To me sad buni ...
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 20:55
Ovisi sto smatras danima netreniranja. Npr, ja u dane netreniranja znam odvaliti 21km :) No generalno da, ako pauziras onda i manje jedes.

Sto se tice treninga pa trcanja u jutro, probaj pa vidi kako ti odgovara. Moglo bi biti previse toga za odraditi na taste, no vidi. Najbitnije je da se ti ugodno osjecas s treningom a ne da se drzis zadanih pravila. Jer, ako ces se ti ugodno osjecati na treningu, tada ces ga i bolje odraditi a time ces i postici bolji efekt nego sto bi postigao da slabije odradis trening ali se drzis nekih pravila. Fine tuning... :)
Back to Top
b_ballfan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote b_ballfan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2013 at 20:22
I jos mene drzi konfuzija da ja negdje ne grijesim :(
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.