New Posts New Posts RSS Feed - Irija u ketozi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Irija u ketozi

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 20>
Author
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2013 at 14:58
Ma ne,ne, ne, ovo je gore bio primjer new and improved jelovnika sa 2500kcal za održavanje i ubacila bi tu rižu/mahunarke/kruh npr. - u smislu ako nebi htjela ici ispod 100g UH kako ste mi gore savjetovali. Dala sam taj primjer da pitam dal bi tako bilo ok?

Evo primjer starog jelovnika,od nekog dana, sa 2000kcal i oko 100gUH - nisam više sigurna ali mislim da je ovako nekako išlo:
D - 50g zobene, 200g posni
MO - 200g jogurt + banana
R - 250g piletine, 150g svježe mrkve, 150g meksicki mix (grah + kukuruz)
MO - 2 jaja, nešto od povrca i salata
V - brancin, 100g posni, masl. ulje, paradajz

Mislim da je tako otprilike bilo, sad još svugdje po žlica-2 maslinovog (zbog kcal, što nisam gore nabrojala u jelovniku ali podrazumjeva se Brojala sam ih iz ovog povrca - mrkva, grah, kukuruz, te iz zobenih, jogurta, banane,posnog.
Tako nekako sam se do sad hranila.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 12:20
E da Gymka, zaboravila sam odgovorit - neznam koliki mi je BF!
Kako/gdje najpouzdanije to izracunati?
Znam da se mjeri kaliperom i onim nekim "volanom"
Vidjela sam neki dan na Crnomercu ispred neke udruge Herbadrekove (ili nešto slicno tome) da besplatno mjere masnoce u tijelu!
Da se probam tamo uguziti da mi izmjere?(iako vjerujem da je cijena za to mjerenje beskrajno nagovaranje na kupovinu nekog praha, na što nema šanse da pristanem)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 17:04
Aaaaa tako, krivo sam te skužila onda Smile

Ma gle, kreni od toga pa prati stanje. Možeš se slobodno poigrati sa UH-ima na nacin da ih malo povecavaš/smanjuješ po obrocima - tipa dodat malo zobenih u dorucak pa oduzet malo riže u rucku ili tako nešto...maknut bananu u medjuobroku pa dodat negdje drugdje. Ali to ceš sve usput kombinirat polako, ovisno o tome kako ti se tijelo bude ponašalo.

Vidi samo kako ce ti odgovarat kombinacija malo težeg uh rucka pa odmah nakon prijelaz na masti. Nekima zna bit štufno pojest 100 g riže pa nakon 3h opet masti s necim, to zna bit malo teškasto. Ja kad znam puno uh-a pojest uglavnom ne kombiniram baš previše masti u sljedecem obroku. Ma i nije mi do toga :) Ali dobro, ja i nemam medjuobroke...eventualno whey s necim uleti. Ti medjuobroci znaju nekad više sranja napravit nego koristi, bar za one kojima nikad dosta hrane Big smile Vraga cu ja raspodijelit ukupne kcal na 5 obroka, ja cu uz normalna 3 dodat još ova 2, necu ih cjepkat Big smile

Ne znam kako ce ti ici sa ovim skokom na 2500, možda bi bilo bolje malo sporije dodavat, malo po malo, ali ne dugo, tjedan-dva. Ali možeš i ovako odmah pa pratit stanje....uvijek možeš nazad Smile Neka te ne zabrine možebitni mali dobitak na kilaži, glavno da ne ide prema gore.


Što se mjerenja bf-a tice, kaliper je navodno najpouzdaniji, a to ne znam di biš mogla izmjerit ako ga nemaš, trebala biš se raspitat malo. A volani....hmm...nisam baš sklona tome mada se kunu u njih Big smile Cak i da izmjere...ne znam baš da li uzmu u obzir cijelo tijelo s obzirom da se drže rukama. Kao i vage, sa donjim dijelom. U svakom slucaju, kao neka procjena može proc, sort of. Za nagovaranje nemaš straha, samo iskopaj neko malo kompleksnije pitanje, brzo ce te rješit LOL Tongue






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 18:06
Irija, i osobno koristim Omronove vage, malo i novije nego oni u herba..., Za odredjivanje apsolutne vrijednosti BFa vjerojatno nisu precizne, jer jako ovise o vodljivosti tijela. Npr ako si oznojena, ili poslije tuširanja,ili si popila nešto, ili dehidrirana, razlicit rezultat. No dobre su za osobno pracenje, ako se pazi da se mjeriš u slicnom tj istom stanju svaki put. Kaliper je pak problem jer razni ljudi imaju razlicitu razdiobu masnoca na tijelu, potrebno je na više tocaka mjeriti, cure baš nece da ih osobni trener mjeri svugdje :), cak ni ako je žena, ali ni u najboljem slucaju ne daje podatak o visceralnoj masnoci, koje npr muški cesto imaju više nego subkutanu. Ako ne misliš pratiti svoje rezultate na takvoj vagi, ne trebaš ni probati.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 18:23
Gymka hvala još jednom
Ne mogu ti prestati zahvaljivati jer stvarno, za svaki dan nesebicno pomagati ovdje meni izgubljenoj (i drugima) treba imati stvarno veliko srce
Poslušah te, pojacala sam UH-e i donosim ogledni primjer današnjeg jelovnika: na kojem bi trebalo biti oko 160gP, 170gUH, 70gM, 2000kcal cca I još sad tu imam prostora ako nešto "uleti", iako sam totalno sita trenutno.

D - 50g zobene, 2 bjelanjka, 200g milbone
MO - 250g activia + 10-ak princeza keksica (ups, cheat )
R - 200g piletine, 250g krumpira, 200g zrnatog sira, žlicica maslinovog
V - brancin, 100g posnog, žlica maslinovog, rajcica

Bilo bi super da nema ovih keksica, znam. Ubuduce umjesto njih ide ili vocka ili onaj "stiropor" i sl. Ali baš me puklo.

Odradila sam trening br.2
Opet sam umjesto onog s rucnikom radila dipse. Poslušat cu Ivera i instalirat nešto za slj. put, imam neke planove, do slj. treninga cu sredit.
Clapping push-ups sam radila ženske, nisu mi ni prelagani, ni preteški. Taman.
Sklekovi na povišenom su mi najgori. Sva se tresem dok ih radim.
Vidljivo je da sam sa snagom u gornjem dijelu tijela najgora. Ali nece to još dugo biti tako

Iver - hvala na info o mjerenju bf! Ma kužim da ne može biti skroz precizno, ali vec dugo si mislim da mi nebi bilo loše izmjerit, tek toliko da imam možda za neku daljnju usporedbu stanja.
Raspitat cu se još malo.
Meni nebi bio problem da me netko mjeri, tipa trener ili osoba zadužena za to,samo trebam naletit kad se rade kao ta besplatna mjerenja, jer ionako je free pa nemam što izgubit. Ako ništa drugo idem kod herbica, ionako su mi usput
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 18:50
imaš pravo Irija, nemaš što izgubiti. Samo ne zaboravi da su obje ove metode orijentacijska, apsolutna vrijednost nije tocna, pa ne budi razocarana :) Ja jesam bio, kad je vaga nakon 30 dana života na samo infuziji i gubitka oko 18kg pokazala 20% masnoca, što nije imalo veze sa realnošcu. Drugi dan, ujutro, vec sam se pripremio i bilo je 15%, što jest blizu istine.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 19:26
Haha Iver, ma ne bedira me toliko, svjesna sam ja kad se pogledam u ogledalo da imam dosta bf - ogledalce je uvjek pouzdani pokazatelj
A ovo kod tebe sa 20-15% pa nemrem vjerovat da to tako varira. Zanimljivo ustvari, i dobro je znati koliko može biti varljivo
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 21:19
Nije me bilo dugo ovdje, ali Irija, moram priznati da si me zaintrigirala svojom temom i promjenom.

Iskreno, malo sam se pogubila , pa više nisam sigurna "koji tip dijete, tj.prehrane" držiš, pa bi li mi mogla napisati? Tj.imaš li vidjenje kako moraš dalje u buducnosti regulirati stvari?

Puno ste pricali o vocu, riži i sl. Ovako, ako mogu pricati iz svog iskustva, zadnju dijetu sam u jednom periodu temeljila 70% uh iz voca (tada sam unosila 100uh) (oni s niskom glikemijskih indeksom - znaci bile su in jagode, narance, jabuke), naravno ne i navecer, cisto iz razloga jer sam se toga najela, prkoseci mišljenjima mnogih, rezultati su stizali. Uglavnom izbjegavam rižu jer mi "kreše" jako uh, što znaci da je pojedeš malo, a ubiješ cijeli dan uh s 1 obrokom riže, ako se želiš najesti.

Možda da si razbiješ dan u više obroka? Zašto u rucak nagurati 200g sira, 200g piletine, 250g krumpira? Ovo jogurt-banana mi je too much, probala bih na tvom mjestu onda sir staviti i neko voce s nižim GI. Nisam shvatila koji ti je PWM? U tom slucaju ovo ne bi odgovaralo, tada trebaju brzi protkaci i uh.

Isto tako, jedan dan si samo njupala sir, to je na kraju dana poprilicno veca doza natrija za razliku od unosa kalija, pa se ne cudim ako ti i to zadržava vodu, a ti misliš da imaš visok bf, u biti je rijec da trebaš je se riješiti malo da vidiš na cemu si.

Moj savjet ti je da pokušaš u iducih par dana uvesti namirnice više poput kuhanog krumpira, rajcice, krastavaca, tikvica, ribu imaš, to je ok (kombinacija ribe i sira mi je poprilicno teška, pa ju osobno izbjegavam, isprobaj veceru poput piletine i rajcice, salate, sira i salate s mastima i vidjeti ceš razliku ujutro na trbuhu iz dana u dan, posebno ova piletina s povrcem, odlicna stvar!)

160gP, 170gUH, 70gM, meni baš i to nije jasno, zašto toliko uh u isto vrijeme kada i m? Hoceš mi pliz malo pojasniti, pa da vidimo gdje još možemo napraviti mjesta za napredak? :)

p.s.znam da si se šalila, ali ako ceš ic kod Herbica, oni ce ti nabit bf bar za 5% više govorim iz iskustva hahaha

edit: e, da, osjecaj gladi, mislim...ne možemo uvijek imati osjecaj sitosti, nekako se na tu glad treba naviknuti i ona ce nestati u odredjenom periodu kada se tijelo prilagodi. Za rezultate treba stisnuti zube i izgurati, tijelo ce pratiti.

Edited by zika - 29 Lipanj 2013 at 21:22
LiveStrong
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2013 at 21:57
Zika, kao prvo hvala

A sad da odgovorim:
znaci ja sam sad kao na održavanju neko vrijeme, da se malo "odmorim" od svega, pa da kasnije nastavim sa mršavljenjem.
I sad se tu totalno gubim.... Imala sam nekoc viziju, ali sad sam pomalo pogubljena sa stanjem masti i uh. Bojala sam se uh-ica, priznajem, ali rješavam taj problem sad (nadam se )
Prvo za velicinu obroka - ja se moram najest. Skužila sam da mi više paše jedan takav jako veliki obrok nego tri mala. Ustvari, to zavisi o danu, ali cesto od tih mini obroka budem jako gladna i onda sam stalno s glavom u frižideru.
Danas nisam imala PWM jer mi je bilo malcice slabo i prije i nakon treninga. Imam ispite i konstantno imam tremu, pa vjerujem da od toga. Mogla sam probat ulit u sebe whey ili pojest nešto, ali nebi mi pasalo, mislim da bi završilo izvan mene. Inace popijem ili whey + dex ili pojedem nešto tipa piletina + krumpir, grah, neki tamniji kruh, uglavnom piletina + uh. Do sad nisam previše obracala kakvi su uh. Možda da uzmem tu još i npr. bananu ili nešto?

Za vodu - neko vrijeme sam bila na keto, što je ocito uzrokovalo velikim gubitkom vode - jer sam s kilažom bila na oko 78.5, a sad se vrtim oko 79.5 - 80.5, tako uglavnom "pleše". Na keto sam super izgledala, vjerojatno upravo zbog toga što sam izgubila dosta vode. Trbuh je ujutro bio ravan kao daska. I sad dobro izgledam, ne mogu rec, ali ono što rukom mogu obuhvatiti npr. na podrucju guze najviše je baš salo. Imaš moje fotke na 2. ili 3. str ja mislim, imam ja tu još dosta masti za izgubit. Kad sam, prije keto, mjesec i pol stagnirala s kilažom bez obzira na deficit - bilo je dana kad bi se probudila super, zategnuta, ali i dana kad bi se probudila "mlohava" i sva napuhnuta - bez da sam dan prije nešto krivo ili drugacije bila pojela. To ce biti od vode?

160gP, 170gUH, 70gM - masti uglavnom su došle iz sljedecih namirnica:
8g iz zrnatog sira, 8g iz jogurta, 5g iz ribe, 16g iz kekasa (tog inace nema na meniju), 20-ak g iz maslinovog.
I još nešto sitno kao 3g iz zobenih, 2g iz piletine, malcice iz posnog...
Ustvari je nešto manje od 70g sad vidim, oko 62g
Bilo bi manje masti da sam npr. umjesto tih keksa pojela voce i umjesto zrnatog posni - zato sam rekla da nije ovo danas baš neki savršeni jelovnik, jer ne izgleda tako inace. I jogurt inace pijem onaj 0,1 ili 0,9 ali danas je ovaj bio pri ruci. Svjesna sam ja da bi M trebale biti niže ali kad su svugdje... I taman se nekako u glavi opustim i mislim da je sve kako treba, bez nekog veceg razmišljanja o tome, i onda vidim da je moglo i bolje.
Dali bi bilo dobro ovo danas, da nisam jela te keksice i da sam jela posni? Da su mi masti bile ispod 50 i da sam time podebljala UH-ice?

Trenutno sam s ovim dosta sita, danas ni u jednom trenutku nisam osjetila glad. Možda je kod keksica apetit podivljao, ali ništa strašno. Inace se nebi zaustavila na 10-ak komada nego bi kutija nastradala.
A za rezultate - stisnut cu ja što god treba

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 01:20
Originally posted by zika zika wrote:



Puno ste pricali o vocu, riži i sl. Ovako, ako mogu pricati iz svog iskustva, zadnju dijetu sam u jednom periodu temeljila 70% uh iz voca (tada sam unosila 100uh) (oni s niskom glikemijskih indeksom - znaci bile su in jagode, narance, jabuke), naravno ne i navecer, cisto iz razloga jer sam se toga najela, prkoseci mišljenjima mnogih, rezultati su stizali. Uglavnom izbjegavam rižu jer mi "kreše" jako uh, što znaci da je pojedeš malo, a ubiješ cijeli dan uh s 1 obrokom riže, ako se želiš najesti. 


Zašto rezultati nebi stizali uz 100g uh-a, i to iz ovog "laganog" voca,  i uz deficit ocigledno? Smile Nitko ne govori da je voce samo po sebi problem - ono može postati problem uz višak uh-a i kcal opcenito, kod nekih ljudi, kod stagnacije kad se više nema šta drugo bacat van....bla,bla....može i ne mora, to svatko mora vidjeti iz svog iskustva.

Još je manji problem kad se sa škrobnih uh-a i još iz suficita, održavanja prijedje na takav neki princip...




Originally posted by zika zika wrote:


Možda da si razbiješ dan u više obroka? Zašto u rucak nagurati 200g sira, 200g piletine, 250g krumpira? Ovo jogurt-banana mi je too much, probala bih na tvom mjestu onda sir staviti i neko voce s nižim GI. Nisam shvatila koji ti je PWM? U tom slucaju ovo ne bi odgovaralo, tada trebaju brzi protkaci i uh. 


Za ovo se slažem - Irija, malo si nepotrebno nagurala toliko...cemu taj sir? Smile Ja bi isto tu umjesto jogurta (ili uz jogurt) ubacila taj posni iz rucka....a bananu ovisno da li je trening prije ili nije. Inace, kombinacija wheya i kazeina je kao navodno puno jaca od samog wheya pa toliko od brzine :) 


Originally posted by zika zika wrote:

Isto tako, jedan dan si samo njupala sir, to je na kraju dana poprilicno veca doza natrija za razliku od unosa kalija, pa se ne cudim ako ti i to zadržava vodu, a ti misliš da imaš visok bf, u biti je rijec da trebaš je se riješiti malo da vidiš na cemu si.

Moj savjet ti je da pokušaš u iducih par dana uvesti namirnice više poput kuhanog krumpira, rajcice, krastavaca, tikvica, ribu imaš, to je ok (kombinacija ribe i sira mi je poprilicno teška, pa ju osobno izbjegavam, isprobaj veceru poput piletine i rajcice, salate, sira i salate s mastima i vidjeti ceš razliku ujutro na trbuhu iz dana u dan, posebno ova piletina s povrcem, odlicna stvar!) 

Što se ovog tice, mislim da je tu ipak još malo slucaj povišenog bf-a i da se tu te varijacije nebi toliko vidjele ali svejedno slažem se da se ove namirnice uvrste što cešce. I sama znam birati iste...pogotovo se rajcicama nakrcavam vec tjednima.....a što se tice ravnog trbuha, nije ni cudo nakon tako lagane vecerice Smile


Originally posted by zika zika wrote:



160gP, 170gUH, 70gM, meni baš i to nije jasno, zašto toliko uh u isto vrijeme kada i m? Hoceš mi pliz malo pojasniti, pa da vidimo gdje još možemo napraviti mjesta za napredak? :) 

Gospon Sears nebi baš bio zadovoljan s obzirom da su te brojke prilicno slicne njegovim omjerima Smile Ukoliko se radi o 2000 kcal....poprilicno je sve uravnoteženo i ja ne vidim toliki problem, osim što mi se cini da možda i nije toliko proteina potrebno, s obzirom na održavanje. Potreba za proteinima se povecava na dijeti.....

Irija, imaš li ti osjecaj da ih malo previše jedeš i guraš i tamo di ne treba? Smile

Kako se opcenito osjecaš zadnje dane kad jedeš ovako?




Originally posted by zika zika wrote:


edit: e, da, osjecaj gladi, mislim...ne možemo uvijek imati osjecaj sitosti, nekako se na tu glad treba naviknuti i ona ce nestati u odredjenom periodu kada se tijelo prilagodi. Za rezultate treba stisnuti zube i izgurati, tijelo ce pratiti.

Definitivno ali Irija trenutno i nije u deficitu da bi morala biti gladna Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 07:40
Gymka - ti kao da mi citaš misli...

Baš sam htjela pitati za proteine, jer konstantno ih držim na oko 2g/kg - uopce sam zaboravila da bi na održavanju i to mogla malo promjeniti.

I da, imam trenutno osjecaj da ih previše jedem, mislim da bi se dobro osjecala i bez toliko P. Ali što onda da jedem? Da još povisim UH?

Jucer sam imala ovakvu situaciju:
210gUH, 40gM, 160gP - nešto oko 1900kcal + par stvari koje su uletile a nisam brojala kao npr. žlicica meda u dorucku, povce tipa tikvice, luka i malo mrkve što je bilo u rižotu iz rucka itd.
Nekako mi je lakše kad si izracunam osnovno i ostavim mjesta za te neke stvari koje ne zauzimaju puno kcal. pa znam da sam još uvijek u okviru oko 2000kcal trenutno, na dane treninga više kcal naravno.

Ako uzmem nekih 50g iz P, a premjestim ih u UH - to ce biti oko 250gUH, 40gM, 110gP za nekih 2000kcal.
Trenutno uopce više neznam što da jedem, a što ne. Tek sad vidim koliko je lakše junkom utrpati u sebe više od 2000kcal, nego ovako.
I tek sad vidim koliko je moj "strah" od UH-ica bio neopravdan.

Jucer npr. nisam ni u jednom trenutku bila ni gladna, niti sam osjetila da mi nešto fali. Ustvari svaki dan se osjecam sve bolje i bolje.
Svjesna sam da treba tu kod mene još dosta posla u vezi prehrane. I dosta mi stvari nije u potpunosti još jasno, ali doci ce valjda na svoje.
Stvar je u tome da neznam koliko cega je previše?
Dali je previše 250gUH?
Ustvari vidim da konstantno zaboravljam da sam trenutno na održavanju i da mi skidanje kila nije cilj i da su ustvari to 2 razlicite stvari i da treba trenutno drugacije razmišljati ....
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 08:48
E Gymka još jedno pitanje - "kombinacija wheya i kazeina je kao navodno puno jaca od samog wheya pa toliko od brzine"
- što to znaci tocno
Dal to znaci da je recimo dobro nakon treninga pojest nešto tipa jogurt + posni + banana?
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 10:10
Odradjen trening br. 3!
Zadovoljna sam kako ide, svaki put malcice teže. Pred kraj sam vec dobro izmucena. Nadam se samo da cu izgurat kad pocnu teži treninzi.
Nisam nikad do sad radila po ovom principu pa mi je zanimljivo.
Imam laganu upalu stražnje strane vrata, onda ono spoja ruke i ramena (skoro kod pazuha, neznam kak se to zove ), te sam jucer osjecala donje trbušne da su se lagano upalili, ali sve u svemu ništa strašno.
Za pwm sam danas uzela mjericu wheya i bananu.


Edited by Irija - 01 Srpanj 2013 at 10:11
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 11:07
Navijamo za tebe Irija!!!!!!!!!!!!!!!!! :DDD sve ti je teže jer napreduješ,koristiš bolje mišice pravilnije,aktiviraš ih to je dobar znak! 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 22:47
Originally posted by Irija Irija wrote:

Gymka - ti kao da mi citaš misli...

Baš sam htjela pitati za proteine, jer konstantno ih držim na oko 2g/kg - uopce sam zaboravila da bi na održavanju i to mogla malo promjeniti.

I da, imam trenutno osjecaj da ih previše jedem, mislim da bi se dobro osjecala i bez toliko P. Ali što onda da jedem? Da još povisim UH?

Jucer sam imala ovakvu situaciju:
210gUH, 40gM, 160gP - nešto oko 1900kcal + par stvari koje su uletile a nisam brojala kao npr. žlicica meda u dorucku, povce tipa tikvice, luka i malo mrkve što je bilo u rižotu iz rucka itd.
Nekako mi je lakše kad si izracunam osnovno i ostavim mjesta za te neke stvari koje ne zauzimaju puno kcal. pa znam da sam još uvijek u okviru oko 2000kcal trenutno, na dane treninga više kcal naravno.

Ako uzmem nekih 50g iz P, a premjestim ih u UH - to ce biti oko 250gUH, 40gM, 110gP za nekih 2000kcal.
Trenutno uopce više neznam što da jedem, a što ne. Tek sad vidim koliko je lakše junkom utrpati u sebe više od 2000kcal, nego ovako.
I tek sad vidim koliko je moj "strah" od UH-ica bio neopravdan.

Jucer npr. nisam ni u jednom trenutku bila ni gladna, niti sam osjetila da mi nešto fali. Ustvari svaki dan se osjecam sve bolje i bolje.
Svjesna sam da treba tu kod mene još dosta posla u vezi prehrane. I dosta mi stvari nije u potpunosti još jasno, ali doci ce valjda na svoje.
Stvar je u tome da neznam koliko cega je previše?
Dali je previše 250gUH?
Ustvari vidim da konstantno zaboravljam da sam trenutno na održavanju i da mi skidanje kila nije cilj i da su ustvari to 2 razlicite stvari i da treba trenutno drugacije razmišljati ....


Smile 

Ajmo par rijeci, prije pre-sleep kardia Big smile

Zapravo, ja sam cak i sklonija proteine racunati po LBM-u, zato sam te i pitala za BF Wink Mislim da nije isto koliko potrebne, a koliko nepotrebne mase imamo :)) I naravno, po meni - što je više UH-a i kcal opcenito, manje je P potrebno.

U svakom slucaju, ako bi išle nekako procijenjivat....ja bi ih stavila na cca 120g. To ce ti taman možda biti dovoljno da nemaš taj osjecaj, da ih guraš previše. Za pocetak.

Što se UH-a tice - škakljiva tema Smile Njihov unos ovisi o više faktora, a jedan od najbitnijih je aktivnost. Što si aktivnija to ceš ih moci više tolerirati, to vjerujem da i sama znaš. Inace, tu toleranciju ceš morati provjerit sama - tu smo razliciti i zato ni ne preferiram te opcenite savjete i mislim da se masa ljudi, pogotovo jako aktivnih, bezrazložno muci izbacivajuci ih ili držeci ih na minimumu. Ako misliš da škobne slabije podnosiš, što ne vjerujem - fokusiraj se više na voce pa probaj tako. Kombiniraj, igraj se. Samo da te upozorim na jednu stvar - kada dobiješ slobodu jedenja UH-a, zaboraviš na povrce Smile To se i meni trenutno dešava hehe...doslovno se moram tjerat da ga jedem,evo,  trenutno se trpam rajcicama, krastavcima, salatom i tikvicama jer mi to najbolje paše. Najlakše je kad smo low carb pa nam druge ne ostaje ali ovako...daj kruha, daj riže, daj krumpira...i ode brokula papa LOL

Kako god, neka ti 250 g bude gornja granica za sada. Probaj negdje izmedju....220, 230...g....tako da ti za masti ostane negdje cca 60-ak g.

Tako biš bila negdje na 45% Uh-a što mislim da ce tebi za održavanje bit ok, a ti ceš putem vidjeti kako ce ti ici. Samo zadrži aktivnosti!

Znaci - kalorije imaš, brojcice imaš....i nakon što to raspodijeliš u željeni broj obroka, kad ih budeš slagala:

- prvo biraj proteine, da vidiš koliko ce ti uh-a i M otpasti iz njih
- onda slaži uh-e (iz povrca, voca, škroba)
- masti na kraju. što ostane


Je li to to? Smile

A što se tice onog wheya, kazeina i tvoje kombinacije.....to sam napisala zato što se dugo pisalo da je whey zakon nakon treninga kao brzoapsorbirajuci protein i izrugivalo se svih koji jedu posni nakon treninga...onda je pocela prica o superiornoj kombinaciji wheya i sporog kazeina.....možda negdje postoji i studija za sam kazein? Big smile Uglavnom, ne zamaraj se....složi tu svoju kombinaciju ili pojedi nešto konkretno i to je to Wink Na kraju krajeva, to su detalji, a ti se sad moraš pobrinut za osnove koje smo ispisali gore Smile


 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2013 at 23:53
Gymka gdje bi ja bila bez tebe

I da, samo da znaš da se skoro svaki dan sjetim tvog prošlog bloga i samo pozitivne misli mi prolaze kroz glavu.
Ni ne mogu opisat koliko sam sad u psihicki boljem stanju nego ikad tokom ove godine. Odradim trening, navecer odem u laganini šetnju... Pojedem 1 keks nakon rucka i nemam potrebu pojesti ostatak kutije. Sad kužim te neke stvari... Isto kao što si mi u pocetku rekla za voce - kad sam imala te neke navale na breskve, nešto mi je falilo u prehrani. Nisam se mogla zaustaviti na par vocki, nema šanse.

A za povrce - ma nema šanse da ti ja to zanemarim, ja sam veliki obožavatelj povrca .U svaki obrok u koji mogu ubacim mrkvu, rajcicu, krastavac, zelenu + kako koji dan bude špinat, blitva, brokula - što se vec nadje u frižideru.
Imam i puno domaceg povrca pa to iskoristim.
Kontrolno se važem ovih dana da mogu pratiti situaciju na vagi vezano uz UH-e i to - mogu reci da nema ni plusa ni minusa. 80 ili 80.5 što mi je sasvim u redu.
Dogovoreno!
P znaci držim na oko 120, UH na 220-230 kako kada, ostatak idu M.

Još jednom hvala na svemu

   
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 20>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.