New Posts New Posts RSS Feed - Irija u ketozi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Irija u ketozi

 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 20>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 13:05
Originally posted by iver iver wrote:

Dalila, vjerojatno si u pravu, moja skleroza :) I da se ništa strašno nece dogoditi za probu manipulacijom Na-K pumpe, sigurno si u pravu. Kao što sam i nda rekao, nisam strucnjak u treniranju žena, nikad ih nisam trenirao, više obrnuto(tj dresirale su me) :) Ono što znam, naravno da smo svi razliciti i razlicite, pa vjerojatno i zadržavanje vode u ciklusu, i treba se tocno znati kada i kako, da ne bude zbog neuspjeha dodatnih frustracija. Ostalo i što mislim o potrebama za napredne metode, sam rekao u prethodnom postu.
   Za voce, prehranu, zdravlje,... Gdje su kod koga korijeni svega toga, i zašto neke žene citavo ljeto jedu skoro samo voce, bez posljedica, a netko ga mora izbjegavati, mogao bih lupetati par sati i ništa konkretno primjenjivo i pametno ne bih rekao, ti ceš sama kad tad saznati.



To je kljuc... meni jedenje samo voca otvara apetit... ja sam endo... ja sam uvijek gladna... znaci... zamisli situaciju kad si bolestan, sve te boli...i dalje misliš na hranu.... nešto nevjerojatno.... boli...ali jesti bi mogao.... I onda kad ti voce još otvori taj apetit...hmmmm... nekako na režimu kad želiš skidati kg mi mora biti na meniu tocna kolicina i da ne odstupam... ;) Zato imam jedan cheat dan...pa jedem voce koliko volim :)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2013 at 13:15
e,da,prepoznajem se u ovome!
ja sam uvijek gladna,i kad sam bolesna,i sad po vrucinama,ja uvijek mogu nekaj jesti
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 19:40
Baba tak sam ti i ja inace.
Ali moram priznati da mi se smanjio apetit od ovih vrucina (što inace nikad nije bio slucaj)
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 20:32
meni ni vrucine ne smetaju,sad pišem i cijelo vrijeme razmišljam kaj bi si još mogla pojesti

ustvari jedem puno puta po malo,ne mogu od jednom,ne stane mi u želudac!


i tak razmišljam cijelo vrijeme,kak puno jedem,sve dok ne ubacim u neku tablicu,i jedva dnevno dojdem do 1500kcal!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 20:34
e,da,a voce jako slabo,možda bananu,i ovak sezonski.
mislim da sam pojela 10 jagoda!
pijem limunadu, pojela sam do sad par trešnji,i cekam lubenice,i to bu možda dve kriške i gotovo!
najdosadnije su mi jabuke!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 20:54
Takva sam i ja prije bila.
1 banana dnevno - i to prije ili poslije treninga, moj maksimum voca.
Nebi ni pogledala koju jabuku, bezveze mi je bilo uopce to žvakati.
I ustvari nisam imala problema i nisam se trebala posebno kontrolirati kod voca jer me nije ni malo privlacilo.
A sad... Preokret
A za kcal, nekako probaj podebljati a da ne osjetiš. Malo dodaj više maslinovog u rucak, salatu i sl. Šaku orašastih, jogurt koji itd... Nekako se u tome može skupiti 100-200-300 kcal više.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 01:11
Wow, svaka cast Irija, ovo je za veliki Clap

Prošla sam temu od pocetka do kraja, samo nigdje nisam vidjela - koja ti je ciljana težina, ako ju imaš? I u kojoj si sad fazi - i dalje stagniraš?

Zanimljiva mi je rasprava o vocu Smile Nije bilo posta od ivera s kojim se do sada nisam složila ali kod ovog pitanja bi ostala malo po strani Smile S moje tocke gledišta...kao nekog ko jede jaaako malo voca (ne radi straha od uh-a, fuktoze ili tome slicno, to sam prerasla, nego cisto radi nedostatka potrebe za tim....više imam za povrcem) mogu reci da me imunitet uopce ne muci i da sam na 3 testiranja vitaminsko-mineralnog statusa imala sve korektno - bez suplemenata, nisam baš vicna tome. Imam dovoljno energije, zdrava sam, ranoranilac sam cak i kad ne trebam, ne spavam puno....a koju vocku pojedem kad mi dodje gušt (to može bit i pola jabuke, cesto i je tako. Još me najviše vuku jagode).

Dakle, the point is - osjecam se dobro i bez toga Smile Da li to znaci da nikome ne treba voce i da ga ne bi trebao jesti? Ne. Necemo ni ulazit u to ko bi trebao, ko ne...koliko , kad i koje voce i jesmo li munjeni kad brojimo svaki gram....ono što nekome izgleda kao frustracija i gubitak vremena, drugome je gušt. A da bi baš cijeli dan živjela na vocu uz treninge i ciljeve koje imam....eh....moram li pisati Smile

Ja mislim da se tu diže prevelika fama kao i oko puno stvari danas. Komplikacija posvuda. Ako se kome jede voce i nema frke uz velike kolicine, neka jede! Dalila je dala svoj primjer i ja ju kužim. Slavonka isto. Eto vam i moj Big smile Ja cu jednostavno radje pojesti nešto konkretno, pogotovo povrce, zbog niza razloga koje mi se sad neda nabrajati. I nema šanse da me netko uvjeri da griješim jer ne jedem voce......meni tako odgovara. I opet kažem - ako mi dodje gušt, pojedem. Kao i kod svake druge hrane. Ocito nisam vocni tip Big smile I da, radje cu pojest kockicu crne cokolade ili sladoled nego se davinjat sa nekim vocem pa i dalje sanjarit o ovom prvom Tongue



Irija, cekam 1.7. Wink







Edited by Gym_girl - 21 Lipanj 2013 at 01:12
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 17:05
Gymka da ti ovdje odgovorim vezano uz jelovnik, da tamo ne šaram po temi.

Brojim preko myfitnesspala, ali eto nisam provjeravala i moguce da on ne zbroji sve nutrijente kako treba, samo kcal.
Masl. ulje mjerim na žlicu, racunam (po myfitness pal) da 1 žlica ima 13grama.
Sitost - e tu si me našla. Prije (prije nego što sam probala ketozu) sam imala problema s time.
Najela bi se onako jako kod 1 obroka, i onda bi za sat vremena opet bila gladna. Npr. pojela bi za rucak meso, neko lagano povrce tipa tikvice i sl. - trenutno bi bila sita, ali nakon sat dva opet gladna.
Sad si stavim preko svega još žlicu-dvije maslinovog i drži me to, moram priznati da neznam dali je psihicki, zbog vrucina ili neceg drugog, ali nekako sam dulje sita.
Težina - sad sam na 81kg, kad sam krenula na keto vrtila sam se izmedju 79 i 81. Za vrijeme keto sam bila na 78! I sad evo stojim na 81 od kad sam prekinula ketozu. Za vrijeme keto sam izgubila par cm, po 1 cm u bedru, 1cm u nadlaktici. I to se nije promijenilo, još uvijek stoje te mjere i sad sa 81kg. Što me ustvari navodi na zakljucak da zbog UH dosta vode zadržavam ili što?
I u ovom prethodnom periodu kad sam se mjesec i pol vrtila oko 79-81kg, uglavnom bi vaga skocila na 81kg kad bi pojela malo više UH. Recimo kad su došle jagode, nisam se mogla zaustaviti pa sam slistila i po cijelu kilu jedan dan. I drugi dan vaga skoci na 81.
Što misliš da bi trebalo mijenjati?
Spremna sam pokušati sve. Jer sama više neznam što je pametno.
Moj cilj je neka normalna kilaža, bar od 70-75kg, i sa tim bi bila zadovoljna. Ustvari ne pamtim kad sam zadnji put bila ispod 80kg, valjda još kao "klinka".
Dobila sam dosta mišica, možda se ne vidi po slikama, ali jesam, kad malo drugacije zakoracim ocrtava mi se na nogama, kad dignem ruke isto vidim, kad malo drugacije stanem i na stražnjici itd. Meni mišici ne smetaju, ne bojim se nikakvog "nabildavanja". Uostalom bolje da izgledam "vece" s mišicima nego sa salom. Ali to salo koje je preostalo mora nekako dolje, bar malo. Još uvijek ga imam rasporedjeno po svuda, pogotovo na nogama, oko stražnjice, po ledjima, na rukama itd. Još koju kilu masti da skinem i ja zadovoljna, znam da genetski ne mogu biti "mršavica" i slicno. Ali opet imam previše viška bf da bi bila zadovoljna.
Raspisala se ja.
Baš sam zbunjena zadnjih dana u vezi svega toga, ali ipak sam se malo opustila nakon dugo vremena. Trenutno se ne opterecujem stanjem na vagi ni malo jer vidim sad baš po cm stvarno stanje, a cilj da izgledam malo bolje prebacujem za sljedece ljeto. Znaci imam još godinu dana

A za voce, kažem takva sam i ja prije bila. Sad mi paše, ali eto odlucila sam da recimo kupujem samo onoliko koliko namjeravam pojesti taj dan, da ne dolazim u napast.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2013 at 13:30
Originally posted by Irija Irija wrote:


Brojim preko myfitnesspala, ali eto nisam provjeravala i moguce da on ne zbroji sve nutrijente kako treba, samo kcal. 

Joj, manite se tih modernih drangulija i racunajte na good old way Wink Imaš tablice, imaš deklaracije, imaš kalkulator...i tako si najsigurnija.



Originally posted by Irija Irija wrote:


Masl. ulje mjerim na žlicu, racunam (po myfitness pal) da 1 žlica ima 13grama.  

E tu je pogodio :) Da, tu negdje...do 15g M...


Originally posted by Irija Irija wrote:


Sitost - e tu si me našla. Prije (prije nego što sam probala ketozu) sam imala problema s time.
Najela bi se onako jako kod 1 obroka, i onda bi za sat vremena opet bila gladna. Npr. pojela bi za rucak meso, neko lagano povrce tipa tikvice i sl. - trenutno bi bila sita, ali nakon sat dva opet gladna.
Sad si stavim preko svega još žlicu-dvije maslinovog i drži me to, moram priznati da neznam dali je psihicki, zbog vrucina ili neceg drugog, ali nekako sam dulje sita.

Ma znaš zašto sam te pitala za to - jer se kod obroka baziranog na mastima cesto dešava to da se teško zasitit odmah pri obroku - odnosno, one su dobre u dužem osjecaju sitosti (zato me i ne cudi kad se osjecaš sitom nakon što dodaš masti, to i trebaš radit), ali na krace znamo pojesti više nego što bi trebali (ako ne izmjerimo) jer ne osjetimo sitost. Na kraju od bježanja od uh-a najedemo se masti pa nabijemo duplo kcal više...ili ostanemo isfrustirani do sljedeceg obroka Big smile Naravno, kod nekih to nije tako jer jednostavno bolje funkcioniraju na mastima i inace pa se zasite od takvog obroka više nego od nekog klasicnog p+uh obroka.

btw. nije ni cudo da si nakon mesa i povrca bila gladna Smile Kod uravnoteženog jelovnika, uvijek...ako nema uh idu masti.




Originally posted by Irija Irija wrote:


Težina - sad sam na 81kg, kad sam krenula na keto vrtila sam se izmedju 79 i 81. Za vrijeme keto sam bila na 78! I sad evo stojim na 81 od kad sam prekinula ketozu. Za vrijeme keto sam izgubila par cm, po 1 cm u bedru, 1cm u nadlaktici. I to se nije promijenilo, još uvijek stoje te mjere i sad sa 81kg. Što me ustvari navodi na zakljucak da zbog UH dosta vode zadržavam ili što?
I u ovom prethodnom periodu kad sam se mjesec i pol vrtila oko 79-81kg, uglavnom bi vaga skocila na 81kg kad bi pojela malo više UH. Recimo kad su došle jagode, nisam se mogla zaustaviti pa sam slistila i po cijelu kilu jedan dan. I drugi dan vaga skoci na 81.
Što misliš da bi trebalo mijenjati?
Spremna sam pokušati sve. Jer sama više neznam što je pametno.
Moj cilj je neka normalna kilaža, bar od 70-75kg, i sa tim bi bila zadovoljna. Ustvari ne pamtim kad sam zadnji put bila ispod 80kg, valjda još kao "klinka".
Dobila sam dosta mišica, možda se ne vidi po slikama, ali jesam, kad malo drugacije zakoracim ocrtava mi se na nogama, kad dignem ruke isto vidim, kad malo drugacije stanem i na stražnjici itd. Meni mišici ne smetaju, ne bojim se nikakvog "nabildavanja". Uostalom bolje da izgledam "vece" s mišicima nego sa salom. Ali to salo koje je preostalo mora nekako dolje, bar malo. Još uvijek ga imam rasporedjeno po svuda, pogotovo na nogama, oko stražnjice, po ledjima, na rukama itd. Još koju kilu masti da skinem i ja zadovoljna, znam da genetski ne mogu biti "mršavica" i slicno. Ali opet imam previše viška bf da bi bila zadovoljna.
Raspisala se ja.
Baš sam zbunjena zadnjih dana u vezi svega toga, ali ipak sam se malo opustila nakon dugo vremena. Trenutno se ne opterecujem stanjem na vagi ni malo jer vidim sad baš po cm stvarno stanje, a cilj da izgledam malo bolje prebacujem za sljedece ljeto. Znaci imam još godinu dana

A za voce, kažem takva sam i ja prije bila. Sad mi paše, ali eto odlucila sam da recimo kupujem samo onoliko koliko namjeravam pojesti taj dan, da ne dolazim u napast.


A keto..keto ja nebi ni isprobavala ako se ima još dosta kila za skinut. U nekim slucajevima da, ali kod tebe je bolje ic na neki drugi, uravnoteženiji nacin po mom mišljenju. Samo se poigraš s tom vodom, glikogenom, bla bla...i još vratiš sve nazad radi istog, a i vjerojatno i nešto masti ako naglo kreneš sa uh-ima opet.

Drago mi je da si se opustila, to želim cut Wink

I ja bi ti sad preporucila da ideš u tom smjeru...odnosno, da malo staneš nakon tih godinu dana dijete i puno izgubljenih kg. I sama si rekla da je sljedece ljeto tvoje Smile Napravi si jednu pauzicu od svega toga, nadji održavanje i samo papaj kvalitetno i treniraj žestoko. Malo stoj na toj kilaži, pokušaj dobiti nešto mišicne mase pa onda ponovo kreni u minus.

Mislim da ti sad treba odmor...i tijelu i umu Wink





Edited by Gym_girl - 22 Lipanj 2013 at 13:32
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2013 at 09:13
Hvala Gymka na svemu! Tvoji savjeti zlata vrijede
Puno mi je sad sve jasnije.
Mislim da sam ja jedna od tih koja funkcionira bolje na mastima. Tj. definitivno je tako. I dobro je znati da ne zasite odmah.

Jer puno mi je bolje kad pojedem tako odr. kolicinu mesa, nešto povrca, salate, kuhano i sl. + maslinovo ulje ili neko masnije meso.
Kad recimo za rucak stavim neku rižu, grah i sl. - ja sam u roku od sat vremena opet u kuhinji. I nema šanse, osjetim se sitom kad pojedem, ali brzo ogladnim. I tu je bio problem cijelo vrijeme, pogotovo kad sam mjesec i pol stagnirala s kilažom i ubijalo me to. I onda si mislim da trebam povecat UH, i sljedeci dan opet ista stvar. I vjerojatno sam se zbog toga toliko vrtila u krug i zaboravila na neke osnove. To me dosta psihicki iscrpilo.

Kako god da bilo, malo stajem na loptu sad. Prehrana na mjestu + treninzi, ljeti planiram trcanje i plivanje dok sam na moru i tako. A kad se vratim krecu pripreme za sljedece ljeto, onda cu imati i teretanu opet na raspolaganju, i trenera i sve.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2013 at 14:20
e,to je to!
tak i ja funkcioniram,od UH sam u kratko vrijeme gladna ko vuk!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2013 at 16:02
Originally posted by Irija Irija wrote:

Hvala Gymka na svemu! Tvoji savjeti zlata vrijede
Puno mi je sad sve jasnije.
Mislim da sam ja jedna od tih koja funkcionira bolje na mastima. Tj. definitivno je tako. I dobro je znati da ne zasite odmah.

Jer puno mi je bolje kad pojedem tako odr. kolicinu mesa, nešto povrca, salate, kuhano i sl. + maslinovo ulje ili neko masnije meso.
Kad recimo za rucak stavim neku rižu, grah i sl. - ja sam u roku od sat vremena opet u kuhinji. I nema šanse, osjetim se sitom kad pojedem, ali brzo ogladnim. I tu je bio problem cijelo vrijeme, pogotovo kad sam mjesec i pol stagnirala s kilažom i ubijalo me to. I onda si mislim da trebam povecat UH, i sljedeci dan opet ista stvar. I vjerojatno sam se zbog toga toliko vrtila u krug i zaboravila na neke osnove. To me dosta psihicki iscrpilo.

Kako god da bilo, malo stajem na loptu sad. Prehrana na mjestu + treninzi, ljeti planiram trcanje i plivanje dok sam na moru i tako. A kad se vratim krecu pripreme za sljedece ljeto, onda cu imati i teretanu opet na raspolaganju, i trenera i sve.

Hug


Po cemu misliš da funkcioniraš bolje na mastima? Samo po sitosti?

Masti, vlakna, proteini...sve to zasicuje. Najgore je jesti same rafinirane uh-e...ili te kombinacije lisnatog povrca i lean proteina, ali bez trunka masti. Tu ljudi malo ulaze u ekstreme i prije nego što treba, ako uopce treba.

Samo kod treninga utezima i ostalih visokointezivnih aktivnosti nešto uh-a mora bit. Ili u nekoj ravnoteži, ili u obliku punjenja......po meni ih je nepotrebno izbacivat, osim kod onih kojima stvarno škode. Mnogi ih dobro toleriraju uz dobar trening i opcenite aktivnosti.

E, ajmo malo stat na ovom dijelu di pricaš o gladi nakon riže i toga....kako je tocno taj obrok izgledao? Dakle, koliko riže, koje riže (obicne, integralne), što je bilo uz tu rižu..?


@Baba, si bila na onim pregledima?

Pazite, razlika je pojest neki krušic iz pekare npr., sam, ili nešto pametno skombinirat uz to, proteine, vlakna, malo masti... Mnogi se hvataju za te uh-e i umisle si da ih ne toleriraju dobro jer su ful gladni, a samo krivo poslože obrok. Ne kažem da je to slucaj kod vas dvije, baba i irija Smile, samo kažem da se zna dešavat.








Edited by Gym_girl - 23 Lipanj 2013 at 16:03
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2013 at 19:32
naravno da nisam

ne mogu mrdnut od posla.
a,kaj se tice UH,bolje mi je kad kombiniram sa proteinima,ništa bez njih!
trudim se kroz cijeli dan da bude uravnoteženo!
ugl,mogu reci da se u zadnje vrijeme nije ponovilo ono stanje slabosti,nekak se dobro osjecam !
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2013 at 19:36
Neznam sad tocno za rižu jer rižu jako rijetko jedem, ali cesto npr. znam ovako nešto napraviti: oko 200g graha, 100g kukuruza, 150-200g piletine ili puretine, luk, rajcica pasirana, još neko povrce lisnato - i ja to sve pojedem u jednom obroku.
Tj. uzmem kao pola toga, što bi bila normalna porcija, pojedem, osjecam se užasno sito i nakon pola sata pojedem i ostatak jer sam opet gladna.
I opet se osjecam onda kao da sam se "prejela", a nakon sat vremena bi opet komotno mogla nešto pojest.
Neznam jel problem u meni, ili u tome što u tom mixu npr. nije bilo nikakvog izvora masti - osim malo ulja na kojem se peklo.
Nisam otpisala mogucnost da sad mislim da bolje funkcioniram na mastima - cisto na psihickoj nekoj bazi, tako da, slažem se, može biti da zbog tog "straha" od UH koji mi je, priznajem, usadjen u glavu, sad mislim da mi UH smetaju.
I neznam zašto, ali bila sam uvjerena da ne treba mješati UH i M u obroku - ne sjecam se od kud mi to, pa je podsvjesno i to bilo u pitanju, uvijek sam izbjegavala masti uz bilo kakav izvor UH.

Ujutro za dorucak kad pojedem zobene, npr. sa posnim mi je sad OK, dobro sam sita. A prije sam jela zobene na vodi kuhane + banana ili drugo voce - sad vidim da je tu bila greška, trebala sam imati i neki izvor P uz te ciste UH, kao npr. sad posni i bila bi duže sita.

Vidim sad tek da sam dosta tog "krivo" radila - i onda mi ništa nije bilo jasno - zašto sam gladna, zašto vaga stoji, što da radim - i nekako sam se pogubila u cjepidlacenju oko tih UH i zaboravila na sve ostalo.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Lipanj 2013 at 19:46
kužim te irija!
ali, ne znam pomoci,jer se i meni takve stavri dogadjaju,onda se malo pomaknem ,pa opet stanem,ali sve si mislim,ipak sam starije pa me hormoni zezaju,i ciklus,itd,ne znam!
ugl. ja,ako ujutro pojedem bananu i jogurt, obicno bioaktiv,onaj veliki,to me dugo drži. zobene sam pocela jesti oko 1,5 h prije treninga,a poslije treninga jedem jaja,jogurt,tunu i paradajz,ili krastavac!
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Lipanj 2013 at 08:16
Meni se sad poklapa da mi je trening ujutro, nakon zobenih - to mi najviše odgovara za sad.
Idem danas u onaj famozni World Class Fitness u Green Goldu, imam neku dnevnu kartu za welnes i teretanu - baš me zanima kako je. Možda odem i na koji grupni trening. A nakon toga sauna, bazen i relaksacija
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 20>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.