New Posts New Posts RSS Feed - Irija u ketozi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Irija u ketozi

 Post Reply Post Reply Page  <1234 20>
Author
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2014 at 22:38
Eeeee baš sam se danas sjetila da ti moram zahvaliti i javiti dojmove za bench.
Dakle probala s bučicama i ravni i kosi - i mogu ti reći da puuuuno bolje osjetim da rade baš prsa i oduševljena sam, puno bolje osjetim pokret i mišić koji radi!!!
I nakon tog razvlačenje ajmeee
Ma ne izbacujem ti ja ništa. Povlačenje šipke do brade - isto meni jedna od naaaajdražih!
Ma skoro svaki trening nešto promjenim, dodam, oduzmem.
Ovo sa kombiniranjem hvatova kod ću probat - isprobavam razne stvari u zadnje vrijeme     
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2014 at 22:15
Ravni draga da da :D Javi mi kako je....razvlačenja su ajme :D sada su mi postala jedna od boljih za prsa...

Ma draga ne moj izbaciti ako voliš... ja sve volim pa previše toga imam LOL  Bench se navodi kao vježba da se ne radi...povlačenje šipke do brade...da se ne radi...potisak sa dvoručnim uzegom iza glave...da se ne radi LOL

A meni su jedne od najboljih vježbi...kako onda da ne radim! LOL

Zato onda valja biti oprezan..ako su već rizične ne valja valjati neke težine...kao sekundarne vježbe okej :D hihihi

javi mi kako je...

Iiiiii znaš što ... ja kada se priča o prsima...kao da poludim...ne znam....mogao bih danima....ako izvodiš recimo 3 serija potiska...ja ti volim kombinirati potiske..tj rotaciju dlana...mislim...ne za vrijeme pokreta...nego  tipa...

1 seriju izvodiš oba dlana koso...drugu dlanove okrenute prema glavi...znači imaš normalni hvat... i obnruti...kao kod chin ups-a i pull ups-a okreneš i tkao radiš...puno drugačije osjetim kako mi reagiraju različite skupine na prsima...probaj zanimljivo je :D Ne daj trening da bude monotn...izmišljaj..radi svoje :D 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 07:50
Mett poslušat ću te u vezi bencha! Uzimam bučice, ubacujem razvlačenja - to jako volim, a u zadnje vrijeme sam izbacila
Recimo kad radim kosi bench uvijek ga radim s bučicama, a sad ću i ravni tako!

Scarpetta hvala na podršci

Nema sekiranja, samo red, rad i disciplina    
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 19:22
Bravo Irija drago mi je da guštaš u treningu, uživaš i napreduješ


samo tako dalje

Edited by Scarpetta - 21 Veljaca 2014 at 19:23
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 18:02
Ja dižem 60 kilograma a Prsa su mi najveći aduti xD vrlo mizarna kilaža za mušku populaciju :P

Bio sam nekako previše zagrižen za taj ravni bench , sa dvoručnim.... može biti više toga što je razlog da ne možeš dići...tako da treniraj sve...pripazi za donjio dio trapeza iliti srednji....vjerovala ili ne kada pogledaš pokret i sve što uperiš da digneš uteg vidit ćeš koliko i on doprinosi tome :D

No ono što sam ti htjeo važnije reći da kilaža neka ti ne bude komplex...možda želja ali nemoj se time zamarati...dan će doći kada će i to krenuti na dolje viditi ćeš :) 

A do tada bih ti predložio...jednu bučicu i drugu bučicu.... puno lijepši pokret nego ravna šipka koja je jaako rizična za ramena..... zato ako je već radiš...aj bih ti osobno preporučio....sada kako će me netko gledati ili ne....

malo razmisli ipak koliko ramena tu stradaju :D pogotovo ako ideš odmah maksimum davati kao početnoj vježbi...koliki je stres to na ramena...prvenstveno ramena...


jer ravni bench...sa dvoručnim utegom... Sve ćeš prije izolirati nego prsa....xD malo čudno zvuči ali da....prsa se najteže pogađaju baš zato što su obavijena sa ramenima bicepsom tricepsom .......i ostalim mišićima koji doprinose da ti digneš to .... 

Zato bih ti preporučio jer to su ipak nema veze što je 30 kila...za tebe je to velika kilaža kao za mene 60 ...i stres je za ramena...ako već voliš raditi bench....makar ga stavi negdje sredinu treninga i radi manjom kilažom....a maksimum davaj na bučicama..ili kosom benchu.... 

Dok se istodobno ifokusiraj na razvlačenja...vježbe koje jedino prsa možeš najviše izolirati od svih tih guranja :D

I ne sekiraj mi se oko kilaža oke :) ??? Pazi na taj bench :D 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 17:46
Užasno sam slaba.
Ne mogu radit sa više od 30kg
Recimo da odradim ovako najćešće - 8x sa 20kg, 8x 25kg, 8x 30kg, i onda još 1 ili 2 serije sa 25kg ili manje - jer na ovom 8. ponavljanju sa 30kg jedva dignem zadnja 2 ponavljanja.
Zadnje ponavljanje - jeeeedva dignem šipku natrag na stalak.
Ali i to je sad napredak, jer prije nisam uopće mogla sa 30kg više od par ponavljanja, tako da ima nade.
Kod toga se pokušavam i najviše odmarat između serija, inaće neznam kak bi to išlo.
Ali bit će bolje
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 17:40
Odličnooooooooooooooooooo svaka častttt :)))) Ja ga sutra radim :$ ne mogu dočekati...danas ramena...još uvijek ih pokušavam shvatiti od kada sam ih počeo raditi LOL

Ali sutra zato uffff :D volim završenu seriju dočekati na koljenima..onako black out heheheheh :D 

Pazi mi na izvedbu samo koliko je volim toliko je se i bojim... što ne valja sa benchom? 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 17:28
Ma inaće ne jedem voćne jogurte, ali te sam bila kupila u Francuskoj i baš su mi pasali. Sad trenutno ubacim malo wheya u doručak za okus. Jedan taj mali je imao 3,5g UH (a vjerojatno je od toga 3g šećera - ali preživjela sam)

Zika hvala na savjetu za obroke, a u zadnje vrijeme i radim tako kako ti pišeš, tj. ostavim taj sir za najzadnjiji obrok, a nekad mi jednostavno dođe da sve skupa pojedem, neznam, ovisi kakav mi je bio dan valjda i kako su ostali obroci izgledali

Mett - da se pohvalim, jučer sam napravila 5 serija, 8 ponavljanja - i od toga je jedna cijela serija bila sa 50 kg (to je novi uspjeh za mene, prije mi je bilo nezgodno zbog hvata kao što sam već pričala, kod 5. ponavljanja bi morala stati)
Sad još da bench malo podebljam i to je to

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 15:23
Originally posted by zika zika wrote:

Irija, drago mi je da napreduješ!

Jedino bih izbacila zauvijek ovaj voćni jogurt (150g voćnog jogruta može sadržavat do 5 žličica šećera, a čim je 0masti ili ništa šećera (kao) ne želiš znati što je sve unutra,... moji rade u toj industriji, pa znam i izbjegavam posebno sve što je obrađeno da bude 0 masti kad to mogu), radije voćku kao što si napisala.
I možda grožđice umjesto dekstroze radije.
Ova dva zadnja obroka, MO + večera, radije razdijeliti na 3 jer mi je period nekako dugačak za samo 2 obroka. Znam da ti to ovisi što radiš, ali isprobaj bar.
Popiješ si taj whey i pogrickaš orašaste (za sat i pol si gladna), onda jaja i salatu npr. i pred spavanje sir, orašaste i salatu. (kad pišem salatu, mislim na povrće bilo kakvo)



ŠTO FALI ŠEĆERU ?? LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 12:24
Irija, drago mi je da napreduješ!

Jedino bih izbacila zauvijek ovaj voćni jogurt (150g voćnog jogruta može sadržavat do 5 žličica šećera, a čim je 0masti ili ništa šećera (kao) ne želiš znati što je sve unutra,... moji rade u toj industriji, pa znam i izbjegavam posebno sve što je obrađeno da bude 0 masti kad to mogu), radije voćku kao što si napisala.
I možda grožđice umjesto dekstroze radije.
Ova dva zadnja obroka, MO + večera, radije razdijeliti na 3 jer mi je period nekako dugačak za samo 2 obroka. Znam da ti to ovisi što radiš, ali isprobaj bar.
Popiješ si taj whey i pogrickaš orašaste (za sat i pol si gladna), onda jaja i salatu npr. i pred spavanje sir, orašaste i salatu. (kad pišem salatu, mislim na povrće bilo kakvo)


LiveStrong
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2014 at 03:17
Ja kad radin dl radin ga nekih pola sata, ne brojin toliko serije i ponavljanja ali bude jedno 5-6 serija sigurno ako ne i više, odna još odradin super seriju row i pull up svaku po 5 puta i pogodija san cila leđa tj. Pull dan ako san na takvom programu
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2014 at 22:23
Ljubi mett HugLOL


Čim sam vidio 4-5 serije DL ... odmah mi je lakše platit štetu LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2014 at 22:21
Evo nakon 10 dana da malo napišem svoje dojmove.
U ove treninge sam se doslovno zaljubila.
Po savjetu Metta malo sam povećala broj serija, tako da ih napravim oko 4-5 umjesto 3. Tj. kako osjetim da mogu i želim, ali 3 je neki minimum.

U principu se držim nekog programa kojeg je Davor nekoć sebi napisao na blogu, s tim da sad već sama izmjenim/ubacim po volji vježbe, pogotovo na kraju ako osjetim da bi nešto moglo više.
Ubacila sam i 1x tjedno PHA trening umjesto cardia - i s time sam također oduševljena.
S hranom sam bila dobra sve do neki dan kad je PMS došao na svoje, tako da su 2 dana bila malo manje dobra
Ali ne brinem se pretjerano oko toga, jer je sve drugo na mjestu.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2014 at 07:55
Kraj tjedna, treninzi odrađeni i osjećaj je super
Danas imam dan odmora.
Zadovoljna sam jako ovim načinom treniranja, mene je najviše bilo strah da neću znati pravilne tehnike nekih vježbi s većim težinama (tipa mrtvo, veslanje itd. - ali se ispostavilo da sam tehnike usvojila )

Nadalje, zadovoljna sam sa svime, osim sa kilažom kod mrtvog dizanja.
Otpadaju mi ruke - pogotovo podlaktice kod dizanja, iako bi leđa recimo mogla još toga podnjeti.
I na benchu bi se moglo poraditi, tu sam možda ćak i najgora.
Onda zgibovi - iako potpomognuti, oduševljena sam
I veslanje u pretklonu je fenomenalna vježba, ja sam sad prvi put radila sa 30kg, makar bi mogla i više (i budem sljedeći trening).

Moji dojmovi su dakle prepozitivni.

Prehrana - stavit ću primjer jednog dana kad radim snagu:
D - 50g zobene, 200g posnog, 125g voćnog jogurtića sa 0,0%mm ili neka voćka tipa jabuka, naranča
PWM - whey + dex
R - 200g piletine, 60-ak g int. riže, hrpa zelenog povrća (blitva, brokula, prokulice, špinat - što uleti)
MO - 100g posnog, mjerica wheya, malo jogurta i nekad tu ubacim koji orašasti ako mi fali kcal ILI piletina, šnita fitness kruha, salata - taj MO najčešće mjenjam po potrebi (ovisno jesam doma pa sjedim i učim ili na poslu)
V - 2 jaja, ogromna zdjela salate, 100g posnog // druga opcija je da jaja zamjenim ribom

Ugl. na kraju vam se to svede na oko 1800-1900kcal, 170gUH(bez ikakvog ubrojenog povrća), 180gP, 45gM (uključujući ono što uleti kod pečenja)

Na dane kad nije snaga, najčešće u teretani radim LI kardio.
Jelovnik je na taj dan do sada bio više-manje isti (osim PWM-a), ali namjeravam se baciti na cikliranje uskoro, tako da na taj dan ima malo manje UH, i da su većinom raspoređeni nakon tog LI kardia, pogotovo ako je to dan kad sam većinom za stolom.
Jednom tjedno bi u tom slučaju napravila punjenje, samo se još nisam odlučila dali da ga radim na dan odmora, ili na dan kad je trening. Probat ću obje varijante, pa ću vidjet što mi više odgovara.


Kako se to čini ovako na prvu?
Svu hranu prilagođavam onome što imam doma, teško si mogu priuštiti više od 200-250g mesa dnevno - osim kad se nađe na akciji i sl..
Rižu najčešće jedem, iako se nađe i int. tjestenina, raženi kruh, fitness kruh, žitarice tipa proso, heljda, ječam itd. ... jučer sam jela leću.

Postoje slike "before", samo ih ne objavljujem dok nemam i "after"

Edited by Irija - 09 Veljaca 2014 at 08:04
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2014 at 06:56
Hvala Scarpetta, ma znam da će to doći na svoje, samo mrzim kad tako na tjedan dana ispadnem iz priče

Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2014 at 18:15
Super bravo
ne brini za čučanj to će vrlo brzo doći na svoje samo piči dalje:))
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 20>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.