New Posts New Posts RSS Feed - Zdravo tijelo ili proteini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zdravo tijelo ili proteini

 Post Reply Post Reply
Poll Question: da li se baą moraju koristiti proteini
Poll Choice Votes Poll Statistics
3 [50.00%]
3 [50.00%]
You can not vote in this poll

Author
Ilir View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ilir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zdravo tijelo ili proteini
    Posted: 09 Ožujak 2011 at 17:36
  Ja imam oko š7 godina-65 kg , visina oko š80 cm i nikada u životu nisam koristio vještacke proteine. Da bi postigao normalno tijelo( ne moram biti mnogo NABILDAN ) da li moram koristiti vještacke proteine, ili mogu paziti na prehranu mislim da unosim mnogo proteina prirodnog porijekla i Ugljiko Hidrata.
DA LI SE TAKO MOŽE POSTIcI NORMALNO TIJELO I MIšIcI, i da li moram mnogo više vježbati od  onih koji unose vješ. proteine. Da pokušam da treniram i bildam na prirodan nacin.
Također pijem mnogo mlijeka što sadrži kazein potreban za rast mišica.

-I Kako da povecam svoju prirodnu masu mišica na prirodan nacin?

-Koje su najbolje namjernice za trening (nabrojati)

-Da li je zdravo za razvoj mišica piti vecu kolicinu vide.
 Hvala za odvojeno vrijeme
. 
     

Edited by Ilir
Back to Top
Asia View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Asia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 17:48
Mislim da se to pitanje proteina vec š00 puta provuklo kroz forum...ja ih uzimam i bez nih ne mogu,rješenje za brz i kvalitetan nadomjestak obroka,ali ako misliš da ceš toliko(iskoristivih) proteina unijeti prehranom kroz dan,znaci 2g/kg tjelesne težine,odnosno malo više ako želiš masu,onda ih nemoj uzimati..
Iako je to jedan od najkvalitetnijih izvora proteina i nema u njima ama ništa loše,ili nezdravo,kao što mnogi misle
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 18:11
Ne razumijem što misliš s time "vještacki" proteini.. Ako misliš na whey, on ti nije neophodan, možeš i bez njega. Možeš i navesti svoju visinu, da otprilike znam/o na cemu si sada. Na prehranu svakako moraš paziti, bez kvalitetne i regulirane prehrane neceš imati posebnih rezultata. Voda ti nece "razviti" mišice, to je dug i težak proces, potrebno je uložiti mnogo truda za to.
btw. anketa ti baš nema nekog smisla, + procitaj FAQ
 

Edited by Pitbull
Back to Top
Scarlet_Letter View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarlet_Letter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 19:49

 Ja koristim proteine :vještica: i teško bih bez njih... Ne vidim što je u njima nezdravo jer je to izolat neceg sasma prirodnog. No dobro, ako si tako naumio... Puno posnog sira, sirutke, puno ribe, piletine, puretine. I tak.

Idem sad odletit na metli.

Dum spiro, spero.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 20:21
 


Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 23:17
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 




Ista reakcija


btw, sad sam skužio anketu aaahahahahahahahahahahahahahahahaahahhahahaaha


Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
*Ve* View Drop Down
VIP clan
VIP clan
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 116
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote *Ve* Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 00:33
pa koliko vidim, vec ti je ekipa odgovorila..

Protein i bjelancevina su ista stvar. Bez proteina nema izgradnje mišica. A sad je na tebi da odabereš iz kojih ceš namirnica unositi proteine.. hoce li to biti whey, kazein, posni sir ili bjelanjci, apsolutno svejedno. Ako se tebi da zezati s time da si nosiš proteinski obrok sa sobom u teretanu umjesto da jednostavno popiješ whey, that's fine..

Usput, whey=sirutka. što je neprirodno u tome? Kakav ceš to "neprirodni" mišic dobit ako piješ whey, a ne npr. posni sir? Gdje ce se vidjeti ta razlika?

Dakle - jesti prije i poslije treninga, obrok koji se sastoji od P+UH. Za ostale informacije vjerujem da možeš pronaci na forumu ako ga malo prelistaš
sretno

XXL-Zagreb
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2011 at 09:25
  Ajmeee umireeeeem hahaha



Prijatelju ti se prvo trebas nakupiti informacija o prehrani, vjezbanju i suplementima. Pa onda tek krenuti jer ces tada znati sta zelis i neces biti zbunjen. Tako da ti preporucujem ovdje po forumu prelistati teme koje te zanimaju i koristiti www.google.com za pretrazivanje

Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2011 at 16:53
Opcije u anketi su vrh vrhova

Neznanje ti je na vrhuncu,dobro se zna cemu služe
spororazgradljivi a cemu brzorazgradljivi proteini,kao i
jednostavni i složeni UH i zasicene i nezasicene
masti.Prolistaj malo forum,a ako želiš baš da ti damo sve
savjete plus sve namirnice slobodno mi pošalji
poruku,riješit cemo nekakvi popust
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2011 at 21:58
 Oh my God!!!!!
Umirem od smijeha. Nisam ni ja odmah skužila anketu.
Neznam šta da izaberem ovo prvo ili drugo....
Hvala što si nas nasmijao!
hm
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2012 at 15:54
Momak se nakon ovoga više nikad nije pojavia, cccccc.... niste ga morali ovako brutalno ismijat.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
alpinist View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Kolovoz 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 344
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote alpinist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2012 at 17:28
ja sam stao na ovome "ja imam oko 17 godina", i ne ide dalje... Smile
Adapt what is useful, reject what is useless, and add what is specifically your own...

http://www.spk-strik.hr
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 10:58
A sto volim grupu ljudi " Jebo proteine, to je smece, izaziva rak" a poslije toga udju u Mcdonalds i stresu jedan tripple xxl hamburger i litar coca cole u sebe...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.