New Posts New Posts RSS Feed - Lady in sweat!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Lady in sweat!

 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>
Author
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 09:12
ustvari najveci je problem sto se nista ne dogada vec mjesec i pol, kila gore pa kila dolje
istina, nisam bas vjezbala al prehrane sam se drzala
ustvari, mislim da sam cak i premalo jela pa je u tome problem
tako da se nadam razbiti zacarani krug na moru, da dodem do 57 i da krene opet prema dolje jer motivacija popusta a imam jos dosta za skinuti
koliko god -š4 kg super zvuci, ja hocu jos (a i trebam)
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 09:33
Neznam jesi li ovo radila, ali izracunaj si na novo bazalni i koliko kalorija trebaš unjeti za održavanje, i onda od toga opet oduzmi kalorije. Pošto si vec išla X kilograma dolje (nisam popratio koliko si tocno otišla dolje), promjenile su ti se brojke. Izracunaj ih opet, sa trenutnom kilažom, i onda opet smanji unos kalorija na te nove brojeve. Ako si vec ovo napravila, onda pokušaj povecati intezitet vježbi, i ubaci jedanput tjedno HIIT kardio.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Sebastian96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 183
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sebastian96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 09:33
Vidiš da i sama primjecuješ svoje greške :) . Trk u teretanu onda i sredi tu prehranu :D
U mirin brah?
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 09:46
ovaj nas kalkulator kaze da mi je bazalni š53š
od pocetka godine skinula sam š4 kg
morat cu poceti HIIT, svi se kunu u to a ja ne volim trcati:(
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 10:00
Možeš ti i HIIT na moru radit =) neznam zašto ljudi misle da je HIIT samo za trcanje =D


EDIT: napiši mi trenutnu kilažu, visinu i dob, izracunam ti ja koliko kalorija otprilike trebaš unosit da bi opet pocela skidat kile 


Edited by Juzernejm
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 10:06
Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

Možeš ti i HIIT na moru radit =) neznam zašto ljudi misle da je HIIT samo za trcanje


nemam pojmaT&#šš1;ngue

visina (nizina) š63
kg: 59
godinica: 24


Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 10:11
Unosi od š750 do š950 kalorija po danu, i radi HIIT jedom tjednom + svoj trenutni program, u slucaju da ne možeš vježbati po programu na moru, unosi š00-200 kalorija više od bazalnog i radi HIIT plivanje.

P.S. za održavanje trenutne težine (da ne idu gore-dole kile) ti je potrebno od 2000 do 2š00 kalorija dnevno, u slucaju da ti zatreba ^^.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 11:15
Kaj se plivanja tice ono je idalna stvar za ravoj crobnih sposobnosti , ujedno kao i kardio u smislu redukcije masnog tkiva , no malo je zeznuto jer da bi bilo ucinkovito, ili kao HIIT ili kao samo crobni trening osoba mora biti dobar plivac i baratati tehnikom plivanja prilicno dobro jer u protivnom rasipa energiju na sve strane na sve osim na ucinkovitost treninga, tak da neznam koliko ce moci odraditi toga da volumen i opterecenje bude adekvatno.......

Edited by The Phoenix
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 11:41
da, toga se i ja malo bojim
mislim, znam plivati al tko je sad vidio proucavati tehnike:)
ici cu s onom- bolje ista nego nista:)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 15:53
Ne proucavat tehnike, bitno je dal znas tehnicki ispravno plivati , dal mozes odrapit par kraulova za redom punom snagom da to bude dovoljno dugo da ima smisla, a ne da lamaceš rukama i trosis energiju na odrzavanje plutanja :)
Ja neznam dal mogu, nisam probavao, znam plivati, ali šx godisnje plivam da bi mislio da znam tehnicki dobro plivat pa se umorim puno prije nego bi trebao posto mi plivanje nije energetski ucinkovito.........
uglavnom probaj pa ces vidjet dal mozes drzat tipa 30 sec sprint, pa 30 odmora, pa 30 - 60 , 60- 60.........kombiniraj


Edited by The Phoenix
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 16:31
Pa nije kraul neka velika filozofija.. u teorij svaki zamah ti pada mali prst prvi u vodu, udišeš na svako 3 zamaha, dok je glava u vodi izdišeš po mogucnosti na nos... ili na nos i usta, ako to itko zna izvest, jer je puno ucinkovitije... trenirao sam plivanje 7 godina tako da ne mislite da vas sprdam ^^
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 18:56
valjda se necu utopitiCool

puuuuno vam hvala deckiHeart
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2011 at 22:22
Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

trenirao sam plivanje 7 godina ^^


pa mislim da si sve rekao s ovim........ i onda velis nije neka mudrost
Naravno da niej mudrost plivat, al dal cemo isto plivat ti koji znas skolski i tehnicki dobro plivat i koji si puno plivao ili ja kaj eto nisam znao teoretski mehaniku pokreta  kak ide, plivam š0 dana godisnje i  plivam tak kak mi prirodno ide pokret, dakle sigurno bas mi mali prst nejde prvi u vodu vecinom i svaki 3 zamah mi je drugi kut i kaj ja znam.......plivam, al nije to to bez obzira kaj cu plivat, al da plivam kraj tebe ostavio bi me ohohoh i vjerovatno jos nastavio dost plivat nakon kaj bi ja stao....
Znam i sam da trosim previse energije nepotrebno i tu gubim brzinu i drasticno si smanjujem vrijeme koliko dugo mogu plivat ,a osim toga ne govorim ovo na pamet nego je potvrđeno brojnim testiranjima da plivanje i nije naucinkovitije ako tehnicki n plivas dobro...........ako zeli trenirat i odradit kvalitetan HIIT ili kardio nizeg intenz bolje da trci neg da pliva , samo to....


Edited by The Phoenix
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 09:48
odraden prvi HIIt na biciklu
bome...nije lako
prvo sam vozila š0ak min za zagrijavanje pa odradila 6 ciklusa, 30 sec sprinta pa minuta odmora
u principu, mogu reci da mi je kondicija u vecoj banani nego sto sam mislilaDead

ustvari, pretpostavljam da ovo uopce nije pravi hiit, al jesam li na dobrom putu?Smile


Edited by Lady
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 10:12
@Phoenix

Pa zato savladaš tehniku kroz ljeto =) vjeruj mi nije teško, samo se vecina zaleti i oce odmah obarati rekorde na š00 metara... lagano plivaš dok ne savladaš tehniku i onda tek možeš nešto odradit sa time.

@Lady

Malo više zagrijavanja, u prvih minutu dvije kardia tijelo troši 99% mišica a š% masnog tkiva. Tek nakon 20-30 minuta se ta brojka izravna na 50/50 u potrošnji. Nakon toga, ako radiš HIIT, ubrzat ceš proces trošenja ukupnih kalorija i masnog tkiva, ali i ponešto više mišica nego šta bi na onom 'obicnom' kardiu. 

Ima još jedna bolja varijanta ali to je stvarno za ljude koji znaju šta rade, tako da necu previše ulazit u detalje. 30 sek šprint/90-š20 sek odmora je dobro za pocetak.
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 10:47
Heheheh, ma znam ja plivat, al velim, neda mi se koristit ga ko trening jer nije to to pošto nisam tehnicki savršen , rađe odradim kvalitetniji trening u duplo manje vremena i ostatak se brckam i uživam u vodi LOL
A iskreno, ruku na srce, nisam bas  vidio zene po plazama da nekaj rasturaju sa kraulom, tak da.....nisam zelio djelovat rasisticki, al tak je.....

Kaj se kardia tice.......prvo HIIT, onda eventualno nizeg intenziteta, nikako obratno........
Dok je glikogen najpuniji opalit HIIT , svejedno ces i tu pokurit nekaj masti i potaknust otpustanje masti pa se onda prebacit na LI kad i onako tijelo kuri masti ko ludo radi oporavka pa jos to malo "nafrizirat"
Tu nema strha za gubitak misicne , jer HIIT ne radit ispraznjen.......mislim, nema potrebe ni LI radit na taste , al to je vec druga prica.....


Edited by The Phoenix
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 7891011>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.