New Posts New Posts RSS Feed - Here goes nothing :))
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Here goes nothing :))

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 11>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 22:30
  A nije to puno onda, iako neznam tocno rec dal se i vec donja razina smatra niskom i kolko niskom, najbolje da odes dr. i pitas dal trebas kakvu suplementaciju željezom, ja ti nebi znao prepisat terapiju i kolko bi ti trebalo cega da ju podigneš...
meso velis jedes svaki dan, jel jedes i crveno meso?
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 22:41
  pa da, ono, kombiniramo, ugl, minimalno 3 puta tjedno to crveno..
a e, znam da nisi dokt, proguglat cu ja još to malo, iako svudi piše meso, zelenjava, mahunarke, voce, jetrica..
možda to ima neke veze i sa gastritisom..
a mogla bi doktora nazvat sutra za neku suplement., što kažeš..


Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 22:49
  ja kazem da, zovi dr i pitaj, vjerovatno ima i drugih stvari koje mogu utjecat....pitaj  i za gastritis kak rjesit....
ma jedes ti i cesce crv.mesa od mene onda, an kladio bi se da i vise povrca i voca š00%.
Mozda premalo proteina? to mi moglo utjecat mozda, hemoglobin se sastoji i od bjelancevina pa ak ih ne unos dovoljno mozda i to moze patit........
mislim da je pretpostavka ,al nepromisljena na hodniku na moj upit prof iz fiziologije oko razine  hemog. kod bildera,tj teretana boysa visoka razina hemogl bila da jr mozda tako zbog povecanog unosa P.
Ona jemislila da je to mozda i kemijom nekom, al kad sam joj rekel da i ja sam znao imat hemo š74 i da nis ne uzimam onda je to bubnula ko mogucnost mozda, pa eto....

iako po ovom menio imas proteina sasvim i dovoljno za sve


Edited by The Phoenix
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 23:00
Ja sam ti imala problema sa anemijom, trebalo mi je 2 godine da ju potpuno riješim, a bilo je ovako:

š.koristila sam Ferrumlek, to su ti tablete koje piješ svaki dan, ja sam ih 6 mjeseci kojih + vitamin C OBAVEZNO
2.svaki dan skoro si napravila sok od cikle, možeš i kupiti i u ducanu (DM, Mercator)i u ljekarni, ali je u ducanu puno jeftinije, Biotta ti proizvodi
3.jela sam junece šnicle na naglo, znalo mi je ostati onako prokrvljeno malo
4.od ostalih namirnica - jaja, grah, brokula, zelje

Moram naglasit da nisam trenirala u to vrijeme, jednostavno nisam imala snage, još mi nije bilo zalihe u jetri dovoljno, jedino sam vozila bicikl laganini i kretala se puno pješice kad god sam mogla. cak sam dobila kojih 5kg za to vrijeme, ali vrijedilo je, potpuno sam se izlijecila toga, a mnogi to konstantno vuku, treba se zainatit. Kad sam se vratila, pocela sam trenirati i sad vec dvije godine nemam problema nimalo. Skinula sam sve te kile i još se bolje osjecam, a željezo je high kak treba
LiveStrong
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 23:01
  Ja sam imala anemiju cijeli svoj zivot, do prije par mjeseci :) prvi put su mi nalazi bili perfect (jest da su mi kolesteroli bili na nebu zbog keto, ali nista zato)

Sve sto sam uradila je pocela jest mesek 3-4 puta na dan + 3 cijela jaja svako jutro + neki multivitamin/mineral i to je to :)
Samo, treba vremena da se krvna slika sredi. Nije mi se desilo odjednom nego je potrajalo par mjeseci prije nego sto sam dobila dobre nalaze.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 23:04
  Hmmm.....mislim da sam ja za vrijeme keto, bio bar na š sistematskom i nisam imao nikakvih problema sa HDL, LDL ni triglic, sve je bilo ultra dobro tak da neznam dal je od toga, al vjerovatno moze bit.....

Meni je sav unos masti bio riblje i maslinovo ulje ...... neznam kak tebi uglavnom, al dobro to je i sve individualno kaj se krvne slike tice vjerovatno
tipa 20g ribljeg dnevno i 80 maslinovog.......
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 23:14
  ocito cu morat i jaja ubacit, jer sam ih kao izbacila, neplanirano, zbog tena..
bila je meni prošle godine ok slika, mogla sam dat krv al uvik je željezo gore-dolje, na granici.
Jel treba za te Ferrumlek tabl recept?
Kažem, ja stvarno jedem dosta povrca, još imam i dosta povrca u svom vrtu, i meso jedemo, raznoliko..

a treninzii... imam ja snage za to, to mi dapace nije nikakav problem... nesmijem prestat trenirat, to jednostavno nije opcija.
al onda cu pojacat tu prehranu, jbga. sutra tražim taj sok od cikle..vjerovatno u ducanu stoji tamo di su zobene i oni vitamini, i zdrava hrana, jel?

uh, koja strka oko tog željeza, a ja samo htjela dat krv...

šta kažete na tartar?
 

Edited by Mini me
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 23:20
Ferrumlek kao ide na recept, ali dođeš u ljekarnu, kažeš teti da ga uzimaš inace i dat ce ti ga. Uzimaš tabletu ujutro poslije dorucka + C vitamin zbog bolje iskoristivosti željeza. Dođe oko 45kn.

Biotta je u tim dijelovima sa zdravom hranom, da, pitaj prodavacicu ako ne ceš naci, dođe oko 25kn, ovisi zbilja jako od ducana do ducana. U ljekarni je i 30kn.

Recimo, omiljen dorucak mi je bio par jaja + salata od cikle.
LiveStrong
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Veljaca 2011 at 23:24
  ah, nazvat cu ja dokt sutra za tablete. ima sad neka nova šema, on napiše recept i pošalje ga u ljekarnu, nemoram ni ic kod njega
aha, sa vitaminom c, nakon dorucka, primljeno na znanje.

kupila sam odma danas teglu cikle i pojela za rucak
al taj  sok, joj kad bi mogla, sama bi ga napavila, pa još ubacit mrkve i narance unutra, to bi bila bomba

neznam za ova jaja ujutro, voljela bi, al možda 2 put tjedno, jer mi stvarno djeluje na ten..
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2011 at 08:49

Originally posted by Mini me Mini me wrote:

  ah, nazvat cu ja dokt sutra za tablete. ima sad neka nova šema, on napiše recept i pošalje ga u ljekarnu, nemoram ni ic kod njega
aha, sa vitaminom c, nakon dorucka, primljeno na znanje.

kupila sam odma danas teglu cikle i pojela za rucak
al taj  sok, joj kad bi mogla, sama bi ga napavila, pa još ubacit mrkve i narance unutra, to bi bila bomba

neznam za ova jaja ujutro, voljela bi, al možda 2 put tjedno, jer mi stvarno djeluje na ten..
 

cikla u teglici je termicki obradjena tako da jako malo benefita ima od nje.. plus da bi bila konzervirana dodaju joj se seceri i konzervansi.

sto se tice suplemenata - bolje je bez njih rjesiti problem : crvenim mesom, jajima, spinatom.. pit dosta limuna jer vecina od nas zanemari i nj.benefit zbog c vitamina ali i ima malu kolicinu zeljeza u sebi. Potom jedan od najboljih antioksidansa a opet bitan i za zeljezo je crveno vino. jedna casa i eto ga..

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2011 at 11:29
  ma da, znam da u tegli cikle nema ni C od nje
al šta cu, morat ce tako bit dok je ne posadim
aha, i limun tu isto spada? vidiš nisam znala, iako cesto pijem limunadu i dodajem ga kao zacin svugdi, na meso, povrce (posebno blitvu, mljac), salate, caj..tako da ga ima.. sad cu i pojacat dozu kad znam da ima bar malo željeza..

inace, neznam jel mi gore šta znam da sam 'anemicna' il ne. ..
sad znam zašto mi se stalno spava, iako spavam nocu dovoljno, ali neželim da dođem u situaciju kad mi se nebude dalo vježbat i budem pospana (kao sad) pa kažem: ah, anemicna sam, nesmim vježbat
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2011 at 14:11

Originally posted by Mini me Mini me wrote:

  ma da, znam da u tegli cikle nema ni C od nje
al šta cu, morat ce tako bit dok je ne posadim
aha, i limun tu isto spada? vidiš nisam znala, iako cesto pijem limunadu i dodajem ga kao zacin svugdi, na meso, povrce (posebno blitvu, mljac), salate, caj..tako da ga ima.. sad cu i pojacat dozu kad znam da ima bar malo željeza..

inace, neznam jel mi gore šta znam da sam 'anemicna' il ne. ..
sad znam zašto mi se stalno spava, iako spavam nocu dovoljno, ali neželim da dođem u situaciju kad mi se nebude dalo vježbat i budem pospana (kao sad) pa kažem: ah, anemicna sam, nesmim vježbat
 pardon  

limun kao limun nema zeljeza.. zaletih se.. znam da sam citala negdje neke studije.. ima kalcij i magnezij a studije su pokazale da poboljsava produkciju hemoglobina.

limuncek

ja si pijem limunadu bez icega. ne bih stavljala na hranu jer navodno inhibira metabolizam al casa limunada osvjezava i razbudjuje.

ja sam anemicna al ikoji umor ne pripisujem anemiji.. nemam nekih znacajnijih problema i uzimala sam ferrumlek i nije pomogao, pa retafer pa nije pomogao.. jedem dosta lisnatog povrca, crveno meso jednom tjedno, pijem limunade.. bla.. al razina hemoglobina oscilira oko donje granice i ne opterecujem se.

 

Edited by crna_kej
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Veljaca 2011 at 17:15
  pa piše da ima i željeza uz kalij, kalcij i magnezij
hm, otkad pamtim limun se stavlja u blitvu, ribu, i na nko meso, evo i u clanku piše da se koristi u marinadi..a sad, dal ga inhibira il ne...nejedem to svaki dan pa onda, možda i nisu veliki grijesi..

ahm, da, ja se sad pokušavam izvuc na anemiju da mogu popodne odspavat
ma ja bih stvarno htjela to sredit, zbog sebe, a onda da i mogu dat krv, jer imam valjda jednu od rijeđih tipova, pa me znaju ovi iz DDK pitat kad cu opet doc do njih..
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2011 at 17:19
  ovih dana uglavnom dosta pazim, osim što znam stavit 2 žlicice cukra u caj, i pojest pol fete kruha za rucak, al ostalo je sve ok.
još ne vježbam, sutra je obrana, pa se poslije toga u potpunosti posvecujem vježbanju, 2 puta dnevnom nadam se.
imala sam neki rok za izgubit kilice, a istice u petak ili sub
tako da mi je motivacija ono, overload!!

Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
buci-buci1 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 251
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote buci-buci1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2011 at 17:28
Originally posted by Mini me Mini me wrote:

sutra je obrana



koga, cega? diplomski, postdiplomski?

na cemu treba cestitati?
nema neću, nema ne mogu, nema ne da mi se!
Back to Top
Mini me View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 19 Travanj 2010
Location: Miami
Status: Offline
Points: 685
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mini me Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2011 at 17:33
  haha, a ka magistarski
Obstacles are what you see when you take your eyes off your goal.
Stay focused.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910 11>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.