New Posts New Posts RSS Feed - utezi za pocetnike
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

utezi za pocetnike

 Post Reply Post Reply
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: utezi za pocetnike
    Posted: 22 Svibanj 2007 at 22:05
Originally posted by goran26 goran26 wrote:

Hvala na brzom odgovoru, svaka cast.

Da serije napravim odjednom ili da rasporedim na 3-4 puta dnevno (ujutro/popodne/navecer). dakle jedan dan cu vjezbati, drugi odmarati. za pocetak.

masu cu drzati na 5-6 kg i onda postepeno povecavati.

trbusnjake bi isto radio, imam masu, zanima me definicija. koliko na dan?

jos jednom hvala - nakon iduceg odgovora vec mogu samostalno poceti, iako sam svjestan da svaki novi odgovor/pitanje uzrokuje nova pitanja. tako je to svugdje.


Svakako bi takodjer preporucio da odmah krenes u teretanu, i uhvatit sve misicne skupine odjednom odnosno da ne radis samo biceps.

Trbusnjake isto radi svaki drugi dan, kombiniraj gornje i donje trbusnjake -> i trbusnjaci se moraju isto odmarat pa ih stoga nemoj raditi svaki dan.

Serije se rade odjednom dok je misic vruc, razmak izmedju serija neka ti bude od 30 sec - pa do max 2min.

Ako imas jos pitanja - slobodno pitaj


Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 18:25
ja bi preporucio da pocnes sa velikim misicnim skupinama, dakle prsa, ledja, noge. stoga kreni u teretanu. Ne mora ti bit bed kaj si pocetnik i novi, nebus jedini. jos malo da pojasnim, u rad velikih misicnih skupina ukljucene su i male (biceps, triceps, ramena) Na svakom treningu bi trebo radit po jednu veliku pa jednu do dvije male mis. skupine. Npr radis prsa (3 serije ravnog bencha, 3 serije kosog benca, 3 serije na leptir masini) zatim odradis 2 vjezbe sa po 3 serije za triceps, koji je radio i dok si radio bench press. Isto tako dok ces radit ledja bit ce ukljucen i biceps. To je jednostavno to ces shvatit .  S nogama mozes radit ramena. To je samo jedna od  x shema treninga. Trbusnjake mozes radit svaki trening ili svaki dan ak hoces, nece ti skodit. Uostalom kad dodjes u teretanu pitat ces instruktora za savjet/program i on bi ti trebo sve objasnit/pokazat.....
ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
goran26 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran26 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 17:17
Hvala na brzom odgovoru, svaka cast.

Da serije napravim odjednom ili da rasporedim na 3-4 puta dnevno (ujutro/popodne/navecer). dakle jedan dan cu vjezbati, drugi odmarati. za pocetak.

masu cu drzati na 5-6 kg i onda postepeno povecavati.

trbusnjake bi isto radio, imam masu, zanima me definicija. koliko na dan?

jos jednom hvala - nakon iduceg odgovora vec mogu samostalno poceti, iako sam svjestan da svaki novi odgovor/pitanje uzrokuje nova pitanja. tako je to svugdje.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 17:01
Znaci sto se tice bicepsa..za pocetak mozes raditi 3-4 serije dnevno..raditi 3x tjedno..

Uz to slobodno malo kombiniraj triceps, sklekove i trbusnjake -> nece ti nista biti, mala upala misica na pocetku ali nije to nista

Objasnjenje 3-4 serije;

š. serija -> š5ak ponavljanja
2. serija -> oko š2 ponavljanja
3. serija -> oko 8 ponavljanja
4. serija -> oko š0 ponavljanja

Sad koja tezina, ja ti to ne mogu rec, jer ne znam koliko snazne ruke imas.

Znaci u svakoj od serija dizes i spustas tezinu.

Pazi na pravilno izvodjenje vjezbe jer je to jako vazno.

Vjezbe za biceps vidi ovdje:

https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbe/Biceps.aspx







Back to Top
goran26 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote goran26 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 16:39
Pozdrav, otkrio sam ovaj forum pa da vas nesh pitam. ipak svako pocinje s pitanjima, jel.
Odlucio sam malo raditi na sebi, nemam nikakva iskustva, normalne sam gradje, i htio bih krenuti u teretanu, no cimer je donio neke utege pa sam mislio malo razjacati bicepse s njima za pocetak.

ovako, tezina koju dizem je 6kg, svaki dan radim 5 serija od š0 repeticija - ne znam koliko je ovo ok, dakle osnovni cilj za pocetak mi je napraviti malo mase a zatim upisati teretanu i raditi na sebi.

dakle, zanima me koliko kg da dizem za pocetak, koliko repeticija, koliko puta dnevno, kada povecati i sl., i koliko vremena cekati za masu i kada se baciti na ostatak. dakle - svaki savjet je dobrodosao.

pozdrav svima i unaprijed hvala!
 

Edited by goran26
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.