New Posts New Posts RSS Feed - D: Tjelesna građa, masnoca i težina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Tjelesna građa, masnoca i težina

 Post Reply Post Reply
Author
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Tjelesna građa, masnoca i težina
    Posted: 19 Travanj 2010 at 18:03
 meni je ogledalo bitno. ugl prsa i trbuh jos nisan zadovoljan tu stekan malo
Back to Top
Ingrid-poledance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ingrid-poledance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Travanj 2010 at 16:15
ja nemam vagu :)
Back to Top
Freakusha View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 24 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 192
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Freakusha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2010 at 15:53
Odlican clanak, odgovorio mi je na par pitanja koja su mi se motala po glavi . Ja još uvijek vjerujem da je genetika "kriva" za sve i da ne možemo protiv nje.

Istina, postotak masti se definitivno može smanjiti, ali ljudi su razliciti - tako da sa istom kilažom i visinom ne izgledaju isto... Makar, mjerenje kilaže sam odavno ostavila, jer mi ne daje nikakav pogled na stvari kakve jesu. Usmjerila sam se na mjerenje metrom i spravom za mjerenje masnoca, BMI-a i potrebnih kalorija...

Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2010 at 16:20
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Dvije osobe od npr. 70 kg i š,80 mogu izgledati totalno drukcije bez obzira na isti broj kila. Jedna ce biti zategnuta i cvrsta, dok ce druga biti samo naizgled mršava ( pogotovo u odjeci), ali sa puno više masnog tkiva....cim vam netko da 5-š0 kg više nego što ustvari imate, razmislite dobro o vašem omjeru :)



evo me, evo me!

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2010 at 14:58
Ja svojima neprestano pokušavam objasnit da ne gledaju samo na vagu jer im to ne govori cijelu pricu, al nema nikakvog efekta - i dalje slušam neprestano "ajme dobila sam kilu-dvije, sad sam debela" a na njoj niceg.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Veljaca 2010 at 10:41
 ja uopce ne znam sta bi s tom prokletom vagom... zaobilazim je jer uvijek pokazuje istu kilazu a ja se uglavnom ne vidim u toj kilazi.. sto je naravski zivi dokaz da omjer masti i misica naizgled vara...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 13:06

 Super, jako koristan clanak za one koji se drže vage kao pijan plota

Ja sam recimo živi primjer kako zaluđenost kazaljkom na vagi može prilicno narušiti taj odnos mišicnog i masnog tkiva u korist, naravno masnog tkiva. Jedete premalo, vježbate previše (uglavnom kilometarske dionice) i istina, kazaljke se srozavaju sve više ali isto tako i vaši mišici. Na kraju ste oduševljeni brojkama, a pogled u ogledalo vam govori drukcije....kratko receno - postanete visibaba

Dvije osobe od npr. 60 kg i š,70 mogu izgledati totalno drukcije bez obzira na isti broj kila. Jedna ce biti zategnuta i cvrsta, dok ce druga biti samo naizgled mršava ( pogotovo u odjeci), ali sa puno više masnog tkiva....cim vam netko da 5-š0 kg više nego što ustvari imate, razmislite dobro o vašem omjeru :)

 Tako da....treba pripaziti na to - omjer mišicnog i masnog tkiva uvijek treba ici ispred šturih kazaljki na vagi... (naravno kod puno kg viška, poželjno je prvo kazaljke svesti na razuman broj, tu je vaga itekako dobrodošla )

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 12:05
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Vidim da si vec kreirala novu temu vezano za prijedloge tematika - to je ok.Slobodno svi tamo izrazite svoje ideje i želje vezano za tematike koje bi voljeli da obradimo.I naravno.. slobodno komentirajte clanak koji je ovdje predstavljen..



Jesam, thanks

Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 11:49
Vidim da si vec kreirala novu temu vezano za prijedloge tematika - to je ok.
Slobodno svi tamo izrazite svoje ideje i želje vezano za tematike koje bi voljeli da obradimo.

I naravno.. slobodno komentirajte clanak koji je ovdje predstavljen..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 21:02
Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Ako imate kakvih ideja oko tematika za nove clanke, svakako ih napišite.


Zoki, da prijedloge za clanke pišemo pod PRIJEDLOZI I KRITIKE?



Inace, ovaj clanak konkretno, ali i drugi slicnog sadržaja su i više nego korisni.

Zadnje vrijeme stvarno na portalu ima jako kvalitetnih clanaka koji su malo jace "zagrebali" po podrucju zdravlja i fit stanja organizma i to je jako pohvalno.


Dobro je objasniti neke procese u tijelu.
Dobro je i bolje upoznati ljudsko tijelo kao poseban mehanizam sa vlastitim zakonitostima.



Edited by Kate
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 16:59
Evo novog clanka koji govori o građi, težini i udio masnog tkiva u tijelu.. na komentiranje..

Procitajte clanak: Objašnjavamo tjelesnu građu, masnocu i težinu

Saznajte zašto tjelesna težina i masnoca nisu uvijek pokazatelji zdravlja. Postoje mnoge metode procjenjivanja masne i nemasne mase - procitajte u clanku što najcešce korištene metode ukljucuju..



Nakon što ste procitali clanak, slobodno ga komentirajte ovdje.
Ako imate kakvih ideja oko tematika za nove clanke, svakako ih napišite.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.