New Posts New Posts RSS Feed - DPCG program vježbe :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

DPCG program vježbe :)

 Post Reply Post Reply
Author
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: DPCG program vježbe :)
    Posted: 06 Sijecanj 2010 at 14:32
  Danijelov Program za Cijelu Godinu program vježbe

Pozdrav. Proucavao sam  posljednjih dana kako bih si mogao složiti raspored za vježbanje. Rezultat je takav da sam tjedna ponavljanja postavio u excel tablicu. Svakog tjedna se bilježi masa i slika jedna slika, a svakog dana se bilježi da li je određena vježba ucinjena te automatski dobiva postotak pridržavanja programu.

Sad, treba mi pomoc. što bi trebalo izmijeniti u programu vježbanja da si ne naškodim nego pomognem

ponedjeljak   
    trcanje -> povecavati cu minutažu i kilometražu s vremenom
    cucanj -> manje cucnjeva kad je u kombinaciji s trcanjem
    stabilizacija -> vježbe stabilizacije trupa
utorak   
    utezi -> trenutno imam jedan od ukupno š0 kg (mogu od 2-š0 kg ga podesiti)
    vijaca -> trenutno kabl i dobro funkcionira, malo da listove i koordinaciju
    trbušnjak -> probavati sve tipove koje sam na forumu našao - do jednom
srijeda   
    trcanje
    sklek -> takođe kao i trbušnjake
    stabilizacija
cetvrtak   
    utezi
    cucanj
    trbušnjak
petak   
    trcanje
    sklek
    disanje -> odraditi vježbe disanja - cca 20 min
subota   
    vijaca
    trbušnjak
    stabilizacija
nedjelja   
    sklek
    disanje
    refleks -> odraditi nekoliko treninga koji poboljšavaju refleks i koordinaciju


Ajmo sada molim pomoc dok nisam krenuo u nešto što mi može više naškoditi nego pomoci  -> 

Evo kako sam si ja to posložio - kao u vojsci :)



oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 16:53
Zgodan programcic samo par stvari, moraš dosta paziti na hranu i predlažem d asi uzmeš nedjelju za odmor i svaki drugi tjedan 2 dana odmora, ili za redom ili raspodjeliš!

p.s cemu toliko vježbi za trbušne, ima korisnijih stvari pogotovo s obzirom da ti trbuh radi dosta kod ostalih vježbi
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 17:27
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Zgodan programcic samo par stvari, moraš dosta paziti na hranu

Ah... ta hrana... Sa time se nikako na zelenu granu natjerat.
Za sada znam da mi veceru cine svježi sir i kikiriki (oko 20h) nakon zadnjeg elementa vježbe.

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

predlažem d asi uzmeš nedjelju za odmor i svaki drugi tjedan 2 dana odmora, ili za redom ili raspodjeliš!

Nedjelja ce biti odmor po potrebi ,  a svaka od navedenih vježbi je svakog dana zastupljena 20-30 minuta. To u globalu daje malo više od sat vremena vježbe.

Ako se ne osjecam iscrpljeno, trebam li svejedno uzeti odmor od vježbe? ili to samo po potrebi kad osjetim da treba?

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

p.s cemu toliko vježbi za trbušne, ima korisnijih stvari pogotovo s obzirom da ti trbuh radi dosta kod ostalih vježbi

Ma to ce nekad biti oni leptiri, nekad klackalice, nekad ovo - nekad ono - dok ne skužim koja mi vježba odgovara - trebam si isprofilirati cijeli raspored kroz praksu, a tu cu objavljivati tok svega kako bi još neki overweight-ovi mogli nauciti iz mojih iskustava.



oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 19:18
Originally posted by danijelš402 danijelš402 wrote:

Ma to ce nekad biti oni leptiri, nekad klackalice, nekad ovo - nekad ono - dok ne skužim koja mi vježba odgovara - trebam si isprofilirati cijeli raspored kroz praksu, a tu cu objavljivati tok svega kako bi još neki overweight-ovi mogli nauciti iz mojih iskustava.


ali opet mi nisi odgovorio cemu sve te vježbe za trbušne?

odmor trebao bi imati jedan do dva dana odmora definitvno svaki tjedan!

P.s i jedi puno prtoeina i dosta kalorija, jer ce ti otkazati tjelo ovakvim tempom!

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 19:50
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

ali opet mi nisi odgovorio cemu sve te vježbe za trbušne?
 
Pa zapravo niti ne znam - valjda zbog jedan od dva razloga:
  • kompleks trbuha - pa da skinem koji centimetar
  • nemam osjecaj cega je koliko na rasporedu


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

odmor trebao bi imati jedan do dva dana odmora definitvno svaki tjedan!

bit ce nedjelja samo za vježbu disanja - u pravu si - treba odmoriti organizam.


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

P.s i jedi puno proteina i dosta kalorija, jer ce ti otkazati tjelo ovakvim tempom!

Svakako - ali za sada ne želim nikakve dodatke prehrani iz piksi

Mogu to izvesti bez njih, dovoljan unos proteina za takav ritam?

P.S. Cool je trcati po snijegu


oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 21:42
Možeš i bez whey proteina, iako bi bilo jako dobro da ga popiješ iza treninga!

što se tice odmora, odmora je jednako važan kao i sam trening

P.s trbušnjaci ti nece pomoci da skineš mansoce sa trbuha, bolje ubaciti neke druge vježbe, i napravi plan te ga stavi na zid, da budeš svjestan svega!
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 22:20
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Možeš i bez whey proteina

Sad sam procitao post o proteinima, za sada cu radije svježi sir i kikiriki - skeptican sam prema tim limenkama još

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

i napravi plan te ga stavi na zid, da budeš svjestan svega!

hehe, plan je wallpaper na kompu, a obzirom na posao kojim se bavim viđam taj raspored i više nego negdje drugdje :)

Konkretno - što da ubacim umjesto trbušnjaka, nešto preporucuješ?
P.S. Hvala na svim dosadašnjim savjetima

oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2010 at 22:40
Zasto ne ubacis malo zgibova??
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2010 at 01:26

 

hmmm meni ovo izgleda nekako...zbrkano?  I primjetih u naslovu da je to cjelogodišnji plan - pa neceš valjda cijele godine vrtit ovaj jedan te isti? :))

cemu toliko sklekova? I kad budeš radio s utezima - šta tu tocno misliš radit?

Nedjelja obavezno odmor....

 

Originally posted by danijelš402 danijelš402 wrote:

Za sada znam da mi veceru cine svježi sir i kikiriki (oko 20h) nakon zadnjeg elementa vježbe.

 

Poslije vježbe nikako proteini+masti.....tu ti trebaju ugljikohidrati uz proteine....ovisno o intenzitetu treninga.

Kad vec mršaviš preporucila bi ti da pripaziš na kikiriki, istina, spada pod zdrave masti ali recimo endomorfima cesto ne odgovara pa vidi malo kako ti reagiraš na njega - ja loše :)

Originally posted by danijelš402 danijelš402 wrote:


Sad sam procitao post o proteinima, za sada cu radije svježi sir i kikiriki - skeptican sam prema tim limenkama još
  

Bez brige, ja ispila cijelu limenku i još stojim na nogama, cak i cvršce nego prije

Originally posted by danijelš402 danijelš402 wrote:




Konkretno - što da ubacim umjesto trbušnjaka, nešto preporucuješ?

 

Nikad dosta ponavljanja - trbušnjaci su pitanje prehrane i crobnih treninga - tek kad taj dio sredimo i maknemo maksimum masti možemo se igrat oblikovanjem. Naravno da ih ti možeš i sad ojacavat, ali nije potrebno da ih forsiraš. Oni su kao i svaka druga mišicna skupina (osim toga što su malena miš. skupina i potrebno im je manje odmora, tj. brže se oporavljaju) i tako ih moramo i tretirat. Odradi ih 2-3 puta tjedno i pazi na donji dio leđa

     

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2010 at 11:21
  @Gym_girl: Hvala

A kako ne bi bilo zbrkano kad sam sam radio program, a nemam znanje.
      Ovo mi je zbilja pomoglo - sad sam i sam skužio da nema smisla imati cjelogodišnji program isti - uglavnom cijele godine cu svakako vježbati, a u suradnji s vama cu do idealnog rasporeda doci i postepeno ga mjenjati, a svakih neko vremena u potpunosti izmjeniti vježbe. Eto, vec je nedjelja postala dan za odmor

Ah, neznam kako cu uspijeti iskontrolirati prehranu, jedem sve i svašta

i u svako vrijeme, ali sam poceo imati više malih obroka za razliku od prije njih 2 dnevno i pojeo bih ko bik puno sa puno tekucine uz jelo.

Svjestan sam da ce trebati puno vremena da postignem poboljšanje svega.
Jedva cekam proljece da se vratim na bicikl. Bicikl svakome preporucujem - pluca i stupanj izdržljivosti se povecavaju svakim pređenim kilometrom.

Skužio sam i sám nepravilnosti u rasporedu. Trebati ce ga ocito u korijenu promjeniti.
 
Za sada su dobre i ove nekontrolirane blage upale mišica po nepromišljenom rasporedu

Hvala na pomoci - i na svim savjetima do sada! I na blogovima i odlicnim temama!



oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2010 at 11:46
  Mozes sa tim utezima i sklekovima, zgibovima i cucnjevima kombimirat mnoge vjezbe..

Ako ne sredis prehranu, na izgledu neces nista dobit.. to je ono najgore..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2010 at 13:55

 Nema na cemu i drugi put!

Tako je, promjene u treningu su jako jako važne. Tijelo se nakon nekog vremena adaptira na jedne te iste podražaje i više ne reagira. Zamisli da recimo svaki dan radiš jedne te iste stvari, u isto vrijeme, jedeš istu hranu - nebi li ti dosadilo? E tako i mišicima :) Njih treba svako malo šokirati necim novim da bi se mogli ponovo i ponovo adaptirati na nove stvari! Rutina ubija u svemu, a pogotovo u treninzima :)

Naravno, kakav god bio raspored, upale mišica su normalne jer si šokirao tijelo. Nakon određenog vremena netreniranja i opuštanja svaka vježba napravi ludnicu :) Zato pocetnicima i ide najbolje, brzo vide rezultate - dok ne dođu do zida. 

Ovaj program nije za bacit, samo bi ga ja malo bolje definirala. Kako bi bilo recimo da staviš ove utege ( btw. još mi nisi rekao što tu misliš radit? ) u utorak, cetvrtak i npr. subotu? Tu odradiš jedan kružni trening u kojem ceš obuhvatit cijelo tijelo - time bi i ove cucnjeve maknula u dane trcanja i stavila u ove dane kad radiš ancrobno. A za crobno - odnosno trcanje i vijacu si pustiš dane između, znaci pon., sri. i petak. Nedjelja naravno odmor. Kako ti se to cini? Ili ako želiš više crobnog, maknut ovaj trening s utezima u subotu i tu odradit još jedno trcanje - ili pustit još jedan dan odmora/lagana šetnja. U toj bi kombinaciji sa 2 treninga snage tjedno cak stavila taj trening s utezima u ponedjeljak i cetvrtak - da imaš 2 dana odmora između.

što drugi misle o ovome?

A prehrana....hmmm tu nema do kontrole :) Manji obroci su odlican pocetak. Ma samo pomalo, doc ce to na svoje. Ne moraš odmah sve drasticno mijenjat, daj si vrijeme za prilagodbu. Treninzi ce napravit svoje tako da se ne brini. Polako zamijenjuj ono što je bilo loše dobrim, nauci koja hrana hrani mišice, a koja ih uništava - nakon nekog vremena bit ce ti žao takav višesatni trud na treningu uništit š0-minutnim guštom s nekim junk zalogajcicem

 

 

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2010 at 12:09
  Hej, upravo sam napravi opreinake prema tvojim uputama Gym_girl, sviđa mi se takav raspored. Moj je bio malo neorganiziran



što se tice utega, imam samo utege od ukupno š0 kilograma na jednu štangu. Kupio još davno u Hervisu. Uglavnom, koliko mi se cini, mlataram sa tim utegom po zraku dok mi ruka ne otpadne, ali se držim pravila da idem gore 2 sek, a prema dolje 4 sek. Sada dižem 8 kg, uskoro ce š0 postati premalo pa cu si priuštiti još koji uteg :)


Ma istjerati cu ja i tu prehranu na zelenu granu, ali ovaj tempo kojim živim me izluđuje, nema šanse ukombinirati prehranu po nekom planu. Svaki put jedem negdje drugo, a menze ne nude baš što bi ja htio, a doma si u stud. sobi baš i nisam raspoložen za kuhanje


Ma koliko ja vidim, trcanje je od svega najispaltivije za mene kao za pocetnika, ali me strah za koljena, nacuo sam da ih tako "trgam".

U samo ovih par dana vježbe, tocnije 8 , osjecam se kao preporođen, a tek kad se i neki rezultati pocnu viđat? Fijuuu...


I da, jucer sam umjesto utezi + cucanj + trbušnjak otišao u š8h u snijeg i do 20h valjao grude i slagao snješka, malo je ne standardan, ali se moram pohvaliti.

Slika š.             Slika 2.


Kako sam finu upalu mišica finu dobio, bole me skupine mišica za koje nisam ni znao da ih imam :) A u Zmijozmaja sam uvaljao oko š300 kg snijega (preofesionalna deformacija, morao sam to izracunati) tako da je to fina zamjena za ovo troje navedenog.

Ne znam jel to sadomazo - ali volim upalu mišica

oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2010 at 14:49

 

eeeee  za zmijozmaja! i sve to sam? hehehe predobro

Reci mi što radiš s utezima, pretpostavljam ruke? Možeš svašta,  imam i ja te od š0 kg, ja trening cijelog tijela odradim s njima :)

A di trciš, po kakvoj podlozi? Po betonu je malo zeznuto, ja se izubijala neki dan, 4 dana mi dole potkoljenica žarila...

Ufff baš da sado mazo, nema boljeg feelinga nego kad, s oproštenjem,  ni na wc ne možeš sjest

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
danijel1402 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote danijel1402 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2010 at 15:16
Sam samcat. Ucio sam bio cijeli dan i onda me puklo idem valjat velike grude umjesto treninga danas. Pa kad sam ih navaljo samo sam ih spojio

  Uglavnom ruke radim sa tim utegom, još mi je frend davno pokazao neku vježbu kao da udaraš maljem, preko jednog ramena uteg pa udarac dijagonalno i obrnuto (on trenira tajlandski boks) Podizanje polagano, izbacaj što jace pa kocenje prije nego si nogu polomiš utegom
  A kako god okrenem, ne znam ni nazive stvari koje radim, ali ili sam ih vidio na youtubeu, ili mi nagon govori da su ok vježbe ili mi taj frend rekao ;)

Trcim po betonu, u 95% slucajeva. Ne bole me koljena nikad, ali me samo strah da ne bi bilo nisamo znali


oldičan datkilgoraf trľai posoa, pąiem perko 010 rjieič um inuti, saom se jaivte ardi dogovroa an 0998030117. HVAAL NA POJVEREJNU!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.