New Posts New Posts RSS Feed - Kardio dilema
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kardio dilema

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 17:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


To mi onda po intenzitetu i trajanju više baca na HIIT (iako nije ni to ako je tempo stalno isti), a njega definitivno nije dobro radit ujutro. Više bi ti preporucila jednu umjerenu šetnju od nekih 45 min..


Nije li ti bolje odradit onda ovu drugu verziju, samo istim tempom od 45 min-šh bez te žustre ujutro? To bi ti i bilo lakše izvest natašte jer je tempo slabiji..što se zelenog tice, ne vjerujem da bi ti bilo zlo . cak i uz tvoje problemcice sa želucem, nebi nikako trebao smetat. Mene odlicno razbudi. Mogla biš i crnu kavu popit recimo ali pretpostavljam da to ne dolazi u obzir zbog želuca...


 

 



Dobar prijedlog!

Hvala ti Gym_girl!

Definitivno bih lakše izdržala ovaj drugi solo, kava kao što si pretpostavila zbog želuca otpada, a zeleni moram priznat, probala sam jedanput i nije mi baš dobro sjeo.

šta s ovim žutim cajem, kažu da je slican zelenom ali puno blažeg okusa, ako netko možda zna?
Na forumu je vec bila rasprava na temu žutog caja, ali slab odaziv jer je to u Hrvatskoj novi novitet, pa, ako netko zna dobro, ako ne-nema veze
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 17:41
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Ako ceš vec iskoristiti period nakon ustajanja kada je želudac prazan i glikogen relativno nisko te kada igraš na kartu sagorijevanja tjelesnih masti (ali naravno, nismo mi kompjuter pa da možeš izracunat i vidjet koliko cega se troši pa u skladu s tim i usmjeriti naš intenzitet i trajanje) onda neceš ništa jesti osim što ceš uzet neki stimulans i fat burner radi što bolje mobilizacije masnih stanica i njihovo sagorijevanje za dobivanje energije.Tako da stvarno ne vidim smisao icega žešceg od lagane šetnje što bi inace forsiralo mišice da ipak nešto kataboliraju. HIIT varijante ostavite radije za ostali dio dana kada imamo bar nešto unešene hrane.


Također pametan prijedlog, dobar savjet zlata vrijedi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 18:58

Originally posted by Kate Kate wrote:




Dobar prijedlog!

Hvala ti Gym_girl!

Definitivno bih lakše izdržala ovaj drugi solo, kava kao što si pretpostavila zbog želuca otpada, a zeleni moram priznat, probala sam jedanput i nije mi baš dobro sjeo.

šta s ovim žutim cajem, kažu da je slican zelenom ali puno blažeg okusa, ako netko možda zna?
Na forumu je vec bila rasprava na temu žutog caja, ali slab odaziv jer je to u Hrvatskoj novi novitet, pa, ako netko zna dobro, ako ne-nema veze

  

ozbiljno? a koji piješ, onaj u vrecicama ili u listicima?  Ako je onaj u listicima možda staviš previše, ili ga držiš previše u vodi. Važno je da ga držiš što krace 2-5 min. Ako ga slucajno staviš previše moguce je i da ti kofein tu malo smeta, iako ga ima malo....ne znam, nagađam .

Žuti caj nisam probala, znam samo da je dobar za bržu probavu pa time i za mršavljenje, a i  navodno da je dobar za one koje imaju osjetljiv želudac tako da...možda bi ti to bilo bolje rješenje.  

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 20:08
  žuti caj? radije zeleni

sve te mjesavine pakovane u kutije su cisto sra.... vjerujte.. najbolje zelni caj u listicima i to treba popit kad je vruc .. tijelo tada trosi energiju da bi ga dovelo u optimalnu temperaturu i time trosi duplo vise kalorija nego kad je caj sobne temperature... iskreno nisam nikad voljela one vocne cajeve i uglavnom pijem koprivu jer je odlican diuretik i zeleni... ili odes u ljekarnu i kazes da ti napravi mjesavinu za izlucivanje vode...ajme koja trckalica , gore od lubenice
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 20:20
  btw tohorn... svidja mi se ideja da je seks hiit :)))))))))))))))))))))))))))

gym_ bas mi je drago da si otvorila ovu temu jer  sam bas bila u dilemi s kombiniranjem neke vrste kardio treninga s teretanom... uvijek sam mislila da ako odradim kardio poslije teretane da cu  zapravo samo izkatabolizirat ono sto sam prethodno napravila.. i onda sam skuzila da navecer lagana setnja zapravo djeluje super, samo sto ja znam produzit i do sat i pol ali nema veze... ionako uvijek jedem kad se vratim pa .... recimo neki kompromis?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 20:31
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  btw tohorn... svidja mi se ideja da je seks hiit :)))))))))))))))))))))))))))



Kako da ne, samo treba pogodit tempo

Mišici, kosti, tetive, zglobovi, mast, sigurno ne znaju jel ti voziš bajs 30km/h, trciš, seksaš se ili igraš tenis, njima je sve to visoko zahtjevna aktivnost koja traži brzo dostupne izvore energije.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2009 at 20:40
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

  


ozbiljno? a koji piješ, onaj u vrecicama ili u listicima?  Ako je onaj u listicima možda staviš previše, ili ga držiš previše u vodi. Važno je da ga držiš što krace 2-5 min. Ako ga slucajno staviš previše moguce je i da ti kofein tu malo smeta, iako ga ima malo....ne znam, nagađam .


Žuti caj nisam probala, znam samo da je dobar za bržu probavu pa time i za mršavljenje, a i  navodno da je dobar za one koje imaju osjetljiv želudac tako da...možda bi ti to bilo bolje rješenje.  

 



Zeleni koji sam isprobala je bio u vrecici.
Žuti je navodno ustvari neka vrsta zelenog samo kaj listovi manje fermentiraju ili tako nešto, pa je lakše probavljiv, tj. manje težak za želudac, a meni želucane tegobe izazivaju dosta problema, tako da ne bih baš riskirala, pogotovo ne, kako Ena kaže, s vrucim.

Inace od biljnih pijem uglavnom kamilicu, stolisnik, bazgu i sljez sa sladicem. vrlo rijetko mentu.
Vocni su mi ipak najcešce na repertoaru.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2009 at 17:44
  stolisnik je super, kad se ohladi ima super okus :)), vidis ja vocne uopce ne volim, opcenito ne volim cajeve kojima okus zapravo daje secer, ako ga ne stavis nemaju nikakav okus samo mirisu ... zato ja derem po biljnim , bar znam sta sam popila:)
 

Edited by ena:)))
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2009 at 17:57
Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:


 
stolisnik je super, kad se ohladi ima super okus :)), vidis ja vocne uopce ne volim, opcenito ne volim cajeve kojima okus zapravo daje secer, ako ga ne stavis nemaju nikakav okus samo mirisu ... zato ja derem po biljnim , bar znam sta sam popila:) 


Preporuka za vocni:brusnica od Podravke-i bez cukra je miomirisan i isto toliko okusnookusan

Meni je od biljnih za guštat super mix sljeza i sladica... Slatko, a šecera niotkuda.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2009 at 18:51

Originally posted by ena:))) ena:))) wrote:

  stolisnik je super, kad se ohladi ima super okus :)), vidis ja vocne uopce ne volim, opcenito ne volim cajeve kojima okus zapravo daje secer, ako ga ne stavis nemaju nikakav okus samo mirisu ... zato ja derem po biljnim , bar znam sta sam popila:)
 
 

..same thing here

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 11:33
Eh sad ni ja ne znam vise sto i kako bi bilo bolje i efektivnije. Pa ako tko ima prijedlog za mene, molim naljepše...Do sada sam 5ili6 dana u tjednu trcala u jutro 45-60 min umjerenim tempom bez stajanja, hodanja i sl., a pod vecer u prosjeku svaki drugi dan bacila turu bicom -sat vremena vožnje. Kako to prakticiram duze vrijeme (osim za trajanja godisnjeg) vec se tijelo naviklo i ne osjecam neki veliki napor kao u pocecima..pa sam htjela primjenit HIIT u jutro, a sad vidim da je bolje to ostavit za popodnevni termin? Cilj mi je skidanje masnih naslaga a i uvriježiti naviku trcanja ili bilo kakvih aktivnosti. Vražje role nemam a za sad nemam namjeru ih ni kupovat. Htjela sam nesto izmjeniti da mi ne dosadi pa molim prijedlog iskusnih.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Kolovoz 2009 at 12:04

Originally posted by ivka ivka wrote:

Eh sad ni ja ne znam vise sto i kako bi bilo bolje i efektivnije. Pa ako tko ima prijedlog za mene, molim naljepše...Do sada sam 5ili6 dana u tjednu trcala u jutro 45-60 min umjerenim tempom bez stajanja, hodanja i sl., a pod vecer u prosjeku svaki drugi dan bacila turu bicom -sat vremena vožnje. Kako to prakticiram duze vrijeme (osim za trajanja godisnjeg) vec se tijelo naviklo i ne osjecam neki veliki napor kao u pocecima..pa sam htjela primjenit HIIT u jutro, a sad vidim da je bolje to ostavit za popodnevni termin? Cilj mi je skidanje masnih naslaga a i uvriježiti naviku trcanja ili bilo kakvih aktivnosti. Vražje role nemam a za sad nemam namjeru ih ni kupovat. Htjela sam nesto izmjeniti da mi ne dosadi pa molim prijedlog iskusnih.
 

Napor ni ne moraš osjecat, naprotiv. Bit low intensity-a ujutro je da se kardio odradi što lakšim tempom al opet da ostanemo u crobnoj zoni, znaci ni prelagano a ni da osjecamo napor. Ipak smo natašte pa i nemamo toliko snage kao kad bi isti trening radili kasnije...

Ne znam, probaj malo brzo hodat? To ti je za jutarnji kardio još i bolje od trcanja. Ili biciklu malo ubacit ujutro umjesto navecer. A što se tica HIIT-a ujutro natašte - nikako. S obzirom da nam za njega treba malo više energije, preporucljivo ga je radit u toku dana kad smo vec uzeli neki obrok sa UH, inace je velik rizik od trošenja mišica zbog niske razine glikogena ujutro...

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:09
ja mislim da treba nastaviti trcati ujutro.. nije nikakav bodybuilder koji se sprema za natjecanje i pokušava zadržati svaki gram mišica! tako da je u njenom slucaju trcanje bolje od brzog hodanja! jedino treba trcati po dobroj podlozi!

p.s kakva je prehrana? ako je mršavljenje cilj!


Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:27
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

ja mislim da treba nastaviti trcati ujutro.. nije nikakav bodybuilder koji se sprema za natjecanje i pokušava zadržati svaki gram mišica! tako da je u njenom slucaju trcanje bolje od brzog hodanja! jedino treba trcati po dobroj podlozi!

p.s kakva je prehrana? ako je mršavljenje cilj!



Ill pobogu šta se događa s tobom? Ko neki pocetnik si sa svojim zadnjim postovima a ne moderator

Ni mi ostali se ne spremamo za natjecanje pa ipak idemo nekakvom logikom rješit stvari. Spušit ce i ono malo mišica što ima s tim trcanjem. Al ajd, zanemari i to sve što smo mi obrazložili, nego jesi siguran da je dobro za kralježnicu i zglobove trcati ujutro odmah nakon buđenja?

al neka proba mjesec dana tako pa nek javi rezultate
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:35
misliš li da je njeno trcanje tolikog intenzitea da je katabolizam tako ekstremno jak?

I ne vrti se sve oko svakog grama mišica, razmisli malo i o tome tko dolazi na ovaj forum i što žele!

A tvoje insinuacije o mojim "pocetnickim" postovima, samo govore o tome da si još uvjek zaluđen nekakvim stajalištima sa foruma teretana.net koja možda i nisu prenosiva na ovaj forum! Kako prolazi vrijeme i primjena mog znanja ucim da se ljudi, njihove potrebe i sposobnosti razlikuju te im ne treba svima savjetovati neke šablonizirane bb stvari!

NHF

a što se tice kralježnice i zglobova, ako ceš pogledati vidjet ceš da sam napomenuo da se pripazi na kojoj se podlozi trci a sad cu i dodati dobru opremu ( dobre tenisce namjenjene trcanju)

Edited by Iluvatar
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2009 at 09:36
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

misliš li da je njeno trcanje tolikog intenzitea da je katabolizam tako ekstremno jak?

I ne vrti se sve oko svakog grama mišica, razmisli malo i o tome tko dolazi na ovaj forum i što žele!

A tvoje insinuacije o mojim "pocetnickim" postovima, samo govore o tome da si još uvjek zaluđen nekakvim stajalištima sa foruma teretana.net koja možda i nisu prenosiva na ovaj forum! Kako prolazi vrijeme i primjena mog znanja ucim da se ljudi, njihove potrebe i sposobnosti razlikuju te im ne treba svima savjetovati neke šablonizirane bb stvari!

NHF

a što se tice kralježnice i zglobova, ako ceš pogledati vidjet ceš da sam napomenuo da se pripazi na kojoj se podlozi trci a sad cu i dodati dobru opremu ( dobre tenisce namjenjene trcanju)

Bože illy krivo si me doživio, kažem da su kao pocetnicki postovi jer odgovaraš na više tema odjednom i donosiš neke bombasticne izjave, samo zbog tog, ne moraš odmah dizat paniku. Malo humora nije na odmet

A sad to što spominješ f.t.net, heh, pa kakve veze to ima sa ovim? Još dok se taj forum nije pretvorio u chat i preseranciju moglo se jako dobro nauciti jer se poštivala nekakva objektivnost i prihvacale su se samo informacije s izvorima. Pa pobogu jel i sam profesor Jakšic pisao desetke stranica i objašnjavao zašto low intensity a ne high int. i to baš s ciljem definicije i mršavljenja?!

A druga stvar je da sam na sebi samome primijetio kako djeluje visoko intenzivna aktivnost (recimo cak i teretana, velik broj ponavljanja - mali broj itd) i kako djeluje nisko intenzivna aktivnost.

Nadalje, da je ne znam kakva podloga i oprema trcanje odmah nakon buđenja mi je definitivno ubojstvo za zglobove i kralježnicu, evo ti kovin citat:
"
-ujutro kraljeznica nije spremna podnositi velika opterecenja, barem ne prvih 2 sata nakon budjenja (zato sto su kraljesci nabubreni, tj. puni vode) "

Ni kova ni jakšic ne govore o bodibilderima vec o ljudskom tijelu, o onome što je normalna fiziološka pojava, o necemu što je jednako za mene, tebe, cure, bildere itd.

Tako da iako podržavam individualizaciju u svemu, ipak se treba držati nekih opcih nacela.


I sad za kraj, najgore je preporuciti nekom endicu ili ektomorfu trcati, u bilo koje vrijeme. Ektu zbog ionako ubrzanog metabolizma a endu zbog viška tjelesne mase koju treba podnosit lokomotorni sustav - dakle, endo ce LOW INT doc do neke prihvatljive granice defke i onda po trebi može uraditi trcanje, ali cak kao HIIT ne klasicno.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.