New Posts New Posts RSS Feed - Fitness žitarice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Fitness žitarice

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Fitness žitarice
    Posted: 09 Svibanj 2012 at 18:24
hehehe ofc hvala ti
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 18:23
Ja ove druge ne bi jela jer vjerujem da dizu secer u nebesa (sto je nezdravo i dovodi do debljanja). Bar se probaj drzati ovih prvih ako ti je dosta zobenih ili kombiniraj, nekad jedne - nekad druge.

A cuj, neces umrt ni od jednih ni od drugih, samo su prve zdraviji izbor
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 18:01
Najcešce jedem Nestlé Fitness cjelovite žitarice (obicne, bez voca, meda i drugih dodataka):
http://www.nestle.hr/brands/%C5%BDitarice/Pages/FITNESS.aspx
- en.vrij.: 372 kcal
- proteini: 8.4g
- UH: 78.4g (od cega šeceri 17.2g)
- masti: 1.4g (od cega zasicene MK 0.4g)
- vlakna: 5.9g

A sad zadnje što sam isprobala je od Naturela, crunchy musli classic koji sadrže prilicno više masti, ali manje ugljikohidrata i više šecera:
http://www.jatrgovac.com/tag/naturel-crunchy/
- en.vrij.: 447 kcal
- proteini: 8.5g
- UH: 64.2g (od cega šeceri 23.8g)
- masti: 15.8g (od cega zasicene MK 6.7g)
- vlakna: 7g

Vjerujem da je prvi izbor bolji, ali ne znam koliko je ovaj drugi musli izvan/unutar nekih preporucljivih vrijednosti.

Hvala Sun Chi, anyway
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 11:34
Ako vec uzimas neke sa secerom pokusaj naci da ne sadrze masti ili da ih sadrze jako jako malo. I mislim da je bolje uzeti neke gdje su ti seceri sadrzani u vocu, umjesto kukuruznog sirupa itd.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 07:34
haha, a dobro, zobene su vec odavno dio moje prehrane, ali zanimale su me konkretne brojke
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2012 at 00:16
Cemu se muciti? Kupis zobene i znas sta jedes. BB approved

P.s. istina je da su marketinski trik.

Edited by Sun Chi - 09 Svibanj 2012 at 00:18
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
GrannySmith View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 227
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GrannySmith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2012 at 23:47
Posvuda izviru clanci da su žitne pahuljice marketinški trik u više od 50% slucajeva zbog velikih kolicina dodanih šecera. Zanima me koliko ugljikohidrata i od toga šecera, masnoca i od toga zasicenih masnih kiselina sadrže žitne pahujice/musli koji su u prihvatljivim kolicinama?
Back to Top
pianolove View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pianolove Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2012 at 21:44
Koliko si ih jela dnevno? :) Otprilike, caša, zdjelica veca/manja, šolja.. ili ne znam ni ja vec. Hvala unaprijed!

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2009 at 15:07
Ma vi zene uvijek mastate.. prljave misli cijeli dan na pameti
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2009 at 08:31
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Ja ne pijem I šta se braniš odmah, kak ostale cure ne gunđaju nego lijepo uživaju u maštarijama


Tko kaže da i ja ne maštarim?



Isprike za sumnjicenje na alko

Evo caša(soka) za pomirenje

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 21:23
Originally posted by Kate Kate wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
E vi cure stvarno imate prljavu maštu , pogotovo ova kata i njene skracenice i tumacenja



Thorne, ti si izgleda danas previše popio pa trabunjaš gluposti

Stvarno, šta je tu prljavo?!

Ja ne pijem

I šta se braniš odmah, kak ostale cure ne gunđaju nego lijepo uživaju u maštarijama

Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 16:56
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 thorn ne znam ko tu ima prljavu maštu


da, bodybuilding :) ma normalno, znam, i ja sam rekreativka i ne primjenjujem ih uvijek hehe al me cisto zanimalo kolko je to sa tog gledišta ok, s obzirom da zbog posla moram stalno bit u toku i spremna na svakakva pitanja 



Meni bitno da mi se nekih 85% prehrane i vježbanja uklapau "healthy living"(ili, samo Thornu za ljubav HL ), a sad ako digod kiksam i to se trudim izabrat onu manje opaku varijantu, npr. ak su keksi da nisu neki katastrofalni sa extra kremom i puuuuno hidrogeniziranih masti i šecera(najcešce u obliku onih fruktoznih/glukoznih/kukuruznih sirupa).

I sl. Ali, mora si covik nekad uzet nešto i za gušt, baš kako si rekla, glavno da je povremeno i da se vec sutradan vratiš zdravoj prehrani.
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 16:52
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

 
E vi cure stvarno imate prljavu maštu , pogotovo ova kata i njene skracenice i tumacenja



Thorne, ti si izgleda danas previše popio pa trabunjaš gluposti

Stvarno, šta je tu prljavo?!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 11:37

 thorn ne znam ko tu ima prljavu maštu

da, bodybuilding :) ma normalno, znam, i ja sam rekreativka i ne primjenjujem ih uvijek hehe al me cisto zanimalo kolko je to sa tog gledišta ok, s obzirom da zbog posla moram stalno bit u toku i spremna na svakakva pitanja 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 11:16
  E vi cure stvarno imate prljavu maštu , pogotovo ova kata i njene skracenice i tumacenja


Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2009 at 10:50
BB= Body Building?

cuj, ipak si ti profesionalka. I stvarno puno znaš, al ja sam rekreativka s istina jakim zanimanjem za sve ove stvari, ali ipak ne mogu primijeniti baš sva pravila Bitno da se uklapa u ovaj lifestyle, a evo, stalno nešto novo naucim i ako ne doslovce, pokušam bar djelomicno modificirat prehranu i vježbanje.    
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.