New Posts New Posts RSS Feed - Pretvorba whey proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pretvorba whey proteina

 Post Reply Post Reply
Author
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pretvorba whey proteina
    Posted: 17 Veljaca 2007 at 10:41
 Ne da je prehrana puno vaznija, prehrana je SVE.
Dodatak je samo dodatak, dakle kao sto rijec dodatak kaze: On moze a ne treba biti tu. Ja osobno uzimam i whey u dane kada ne treniram, osjetno je manja upala misica.

Kao npr. kada stavis spojler na auto. Auto ti nije nista kvalitetnije, ali ima spojler koji je u tom slucaju dodatak.
 

Edited by David
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 22:05
Ja smatram da ne treba uzimati whey u danima kada ne treniramo!
Ja ga osobno uzimam samo poslije treninga i neki put ujutro, jer ipak mislim da je prehrana puuno vaznija od tih dodataka
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 21:23
Greska...
Fulao sam topic...
 

Edited by David
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 21:17

 Naravni da je moguce!! Aminokiseline koje se ne potrose za izgradnju proteina se deaminiraju u jetri i transformiraju u glukozu procesom glukoneogeneze. Ako nest pametno radimo taj dan preci ce u glikogen, a ako nist ne radimo u masno tkivo.

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:43
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Procitao sam negdje da ako se whey uzima tijekom dana sa vodom da se pretvara u glukozu i odlazi u masno tkivo pa se stoga i ne preporucava piti u dane kada ne treniramo.

Sta vi mislite o tome, dali su uopce moguce takve transformacije ?
 


Ja osobno mislim da ne, pogotovo zato sto whey je protein, a secer kao takav je uh.

Slobodno ga koristi u dane i kada ne treniras, prvenstveno zato da umorne misic opskrbis proteinima.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 00:51
 Da, ne preporuca se uzimati ga u dane kada ne treniras. I najbolje ti je popiti jedan shake poslije treninga s vodom da ti se odmah apsorbira, a ako ides na masu, onda i prije spavanja s mlijekom, da ti se sporije apsorbira.
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 19:49
 svaki energetski visak u organizmu prelazi u masno tkivo. to mogu biti i proteini, i masti i ugljikohidrati. tijelo u organizmu mora odrzati odredjenu koncentraciju glukoze, i za mormalan metabolizam i za funkcioniranje mozga (mozak primarno trosi glukozu). energetski metabolizam se sastoji od dva mehanizma, glikolize i glukoneogeneze. jednostavno receno, u jednom se glukoza trosi, a u drugom stvara. ali neka te to ne brine. whey ti nece ici samo tako lako u glukozu, pa ga mozes slobodno koristiti. nisko je kalorican, pa ti nece povisiti energetski unos, a dodatno ima bcaa. bitno je da se bcaa iskljicivo trose u misicnom tkivu, a ne u jetri, tako da dobijes dodatni izvor energije za misice 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2007 at 22:49
Procitao sam negdje da ako se whey uzima tijekom dana sa vodom da se pretvara u glukozu i odlazi u masno tkivo pa se stoga i ne preporucava piti u dane kada ne treniramo.

Sta vi mislite o tome, dali su uopce moguce takve transformacije ?
 

Edited by Mr G.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.