New Posts New Posts RSS Feed - upišite svoja pitanja o zdravoj prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

upišite svoja pitanja o zdravoj prehrani

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: upišite svoja pitanja o zdravoj prehrani
    Posted: 17 Srpanj 2010 at 18:59
ako vas zanima nešto o zdravoj prehrani samo pitajte :D
AND THEN SOME
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2010 at 19:12

Originally posted by murko90 murko90 wrote:

ako vas zanima nešto o zdravoj prehrani samo pitajte :D
 

jbt ne vjerujem

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2010 at 19:18
Originally posted by murko90 murko90 wrote:

ako vas zanima nešto o zdravoj prehrani samo pitajte :D


Epic fail.


Rijeąeno na PM.
Back to Top
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2010 at 20:41
jeste za raspravu decki? :D

Edited by murko90
AND THEN SOME
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2010 at 21:25
Originally posted by murko90 murko90 wrote:

jeste za raspravu decki? :D


O cemu bi ti raspravljao?
Rijeąeno na PM.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Srpanj 2010 at 22:40

objasni mi, molim te, utjecaj visokog GI na inzulin i sto se dogadja kada inzulin ''skoci''?

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 00:05

 ovo me podsjeca na onaj Legin slucaj kad ga je lik u autu izazivao na duel dok su stajali na semaforu a Lega na skuteru

nisam znao da se to može i sa zdravom prehranom

Back to Top
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 11:23

Originally posted by murko90 murko90 wrote:

ako vas zanima nešto o zdravoj prehrani samo pitajte :D
 

Ja nemam pitanje al zato imam jedno otkrice za tebe: NEMA ZDRAVE PREHRANE  Pa kome se da nek cita.

Ak misliš na ono ne jedite velike kolicine,jedite puno voca i povrca,samo organske stvari itd...DA to je puno zdravije od uobicajene prehrane prosjecnog stanovnika našeg planetica i da takva prehrana ce dovesti do poboljšanja zdravlja osobe i boljeg fizickog izgleda,al daj molim te reci kako možeš biti siguran da je to ZDRAVO?????ILi ,s druge teme,kak možeš biti siguran da je hrana kod bakica s placa zdrava???Tam ti je vec neko odgovorio od kud dolazi ta hrana i kud sve prođe da bi došla do tržnice,a da još ne spominjem na koji se nacin tamo tretira i koje sve bolestine danas kruže svijetom i kak se lako te životinje zaraze i onda još niti ne prolaze nikakve kontrole prije prodaje.Nemoj mi samo poceti govoriti da se tamo životinje hrane travicom i slicno umjesto da se šopaju svakakvim umjetnim sranjima ko kod uzgoja zivotinja za prodaju u ducanima.Sve je to isti q.Pa moja baka hrani doma cucice i kaj dobim kad dođem k njoj na domacu piletinu? Malo mesa i puno masti s debelom kožom  .Hoceš i primjer za povrce i voce? Evo isto primjer doma uzgojenog,citirat cu odgovor mojeg dede na pitanje zašto tolko šprica vinograd : "Zato jer mi inace ništa ne bi rodilo.Jednostavno danas više ništa ne možeš uzgojiti prirodno,nego sve moraš špricati nekoliko puta da zaštitiš od sveg i svaceg..." Gle ak njemu ništ ne rodi a svaki dan se brine oko trsja i vocki ko oko beba i nema toga tak puno,koji q onda misliš da bi to uspjelo nekim tam babicama  ili na nekim farmama???Svi su oni u istim gov.... ak ništ ne špricaju,itd...A ak i ne špricaju misliš da mogu zaštititi od raznim govana u zraku?Znaci isto ti je ko i u ducanu ,ak  malo bolje pogledaš.

Isto tak misliš da je neka od onih piramidica zdrava?Ne,al mi se ne da oko toga sad tolko tipkati kolko bi ti razloga mogla reci zašto nije,al pogledaj na to jednostavno.Bi li zbilja bilo tolko zdravih piramida kad bi neka od njih bila zdrava???

I da,kao trece ,pretpostavljam da si tu svoju pamet pokupio iz razlicitih znanstvenih istraživanja.Nemoj se povoditi za tim,molim te.Njihov je posao da stalno istražuju i svaki od njih ce doci do razlicitog zakljucka.I koji je od njih tocan?Najvjerojatnije niti jedan.Zašto?Pa prvo bi trebalo dokuciti kako tocno ljudsko tijelo funkcionira,a to jednostavno receno vjerojatno nikad ne ce otkriti,ili ceš ti do onda vec ispružiti papke.Ljudsko tijelo je prekomplicirano i odjednom vrši previše složenih radnji koje utjecu jedna na drugu i uz to se tijelo stalno mjenja i sebi prilagođava nove radnje koje kod nikog nisu identicne.Stoga je nemoguce utvrditi kako tocno funkcionira ljudsko tijelo,a ako i dokuce ikad onda bi trebalo svakog pojedinca proucavati zasebno.Da ne pocinjem opet iz toga sam izvuci zakljucak zašto ne mogu odrediti niti što je tocno zdravo,pošto na svakoga određena tvar drugacije utjece.

I još nešto,daj shvati da je danas sve NOVAC i da se i istraživanja vrše za novac,zdrava hrana se proglasuje za novac,sve je novac.Da nema novca misliš da bi djetna cola i slicna sranja (ono tipa 0šecera,0 kcal a savršen okus) bila zdrava?Ili da bi ,banalan primjer,djecja hrana bila zdrava?Sve je novac i placeno je da se dokaže da je to kao zdravo isto kao se dokazuju razni pozitivni ucinci (a u zadnje vrijeme i super djete) junk food-a.Znaci ako j.f. proglase zdravim svi bi trebali to jesti,makar znamo da nije zdravo.Al receno nam je da je to zdravo.Znaci mora biti zdravo.A što ako to ipak nije zdravo,a oni su rekli da je zdravo?Kužiš što hocu reci? Daj razmisli malo prije neko bubneš sljedeci put da ti znaš sve o zdravoj prehrani ili da jedeš zdravo.Ne radi budalu od sebe.

I da ovo je bb/f forum.Istina da vecina misli da je tu  zdrava prehrana (ponavljam zdravija je od tipicne prehrane),al prema ostalim standardima baš i nije.Bas neki dan citam savjete o zdravoj prehrani tipa ne jedite meso cesto,ja jedem i do par puta dnevno ko i vecina ovdje pretpostavljam.Ne jedite više od dva tri jaja tjedno,jbt ja pojedem tolko dnevno skoro svih sedam dana u tjednu.U bb/f prehrana se svodi na to da ti potpomogne da kvalitetnije i brže dođeš do cilja koji se  više manje kosi sa onim što je evolucija napravila od nas a samim time i s onim sto je s vremenom određeno kao zdrava prehrana.Hoceš primjer?Evo Pauline Nordin.Fenomenalna ženska (nisam gay  ) i ima savršene rezultate u bb/f a ne jede skoro opce voce,složene uh isto rijetko,vecinom samo na rfd-u,jede puno proteina i povrca uglavnom i te kolicine koje pojede se kose sa normama zdrave prehrane,ali ona ima rezultate,a mislim da vecina to želi.Naravno da joj ni zdravlje nije loše kao ne jede niti sranja koja covjek proizvodi tipa junk food,bar kolko ona veli  .Ali bit je u tome da se bb/f prehrana kosi sa normama zdrave prehrane tak da ta sranja nemoj prodavati na forumima ovakvog tipa,uvjek ce te netko poklopiti s argumentima zašto vecina toga nije dobra za bb/f.

Nije bilo planirano da tolko napišem.Sorry,al za tvoje je dobro.   

Back to Top
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:02
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

objasni mi, molim te, utjecaj visokog GI na inzulin i sto se dogadja kada inzulin ''skoci''?



dobro pitanje... sve pocinje od šecera u krvi... ako jedeš hranu koja je visokog GI što znaci imaju puno škroba u sebi (jako brzo se pretvori u šecer) i prerađene ugljikohidrate( npr. bjela riža,pasta, stvari od bijelog brašna) ... šecer u krvi ce ti skociti, a tu se pojavljuje inzulin, inzulin je hormon koji izlucuje gušteraca koji regulira energiju i glukozu u metabolizmu tijela... znaci sav višak šecera se pohranjuje u masne stanice, a nakon toga ti šecer u krvi naglo padne( to se događa u roku od 5min do 2h nakon što pojedeš)... padom šecera u krvi pocneš se osjecati umorno a možda si tek usto ili si gladan a tek si jeo, možeš se osjecati razdražljivo, letargicno ili mrzovoljno... a tjelo ti nije glupo, ono traži opet nešto slatko ili nešto viskog GI da ga digne i onda opet ponoviš istu grešku...a izvori visokog GI su: sve povrce koje raste ispod zemlje, žitarice i kukuruz i neko voce neda mi se sad nabrojavat... zato je jako važno u svakom obroku imati sve makronutrijente jer ako jedeš prerađene ugljikohidrate same onda ce ti skociti šecer, a ako uz istu porciju ugljikohidrata pojedeš visoko kvalitetne masti i proteine to ce usporiti razgradnju šecera, a time ti nece skociti šecer iako si pojeo istu kolicinu istih ugljikohidrata...evo ti odgovora :D

a sad ti meni reci vrste stresora i kako stres utjece na naš organizam?
AND THEN SOME
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:03

 Iluzijo to je to, svaka cast 

 

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:26
@ Iluzija

Fin post, btw s cim se baviš? BB, fitness?
Rijeąeno na PM.
Back to Top
illusions View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote illusions Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:42

Soner si istim ko i ti  - srednja skola (btw. 93. godište?,iz nicka se tak cini )

Ali bb/f ,tj. izgradnja tijela i neko profesionalno bavljenje s tim su kao san,ajmo reci cilj da zvuci malo realnije 

Back to Top
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:43
prva stvar nemoj si stvarati predrasude jer sve ovo što si rekla si sama više manje ubacila... ja nikad nisam reko da ja znam sve, niti da podržavam piramidu prehrane i da kupuješ stvari od ljudi na placu a da ih ne upoznaješ i njihov nacin uzgajanja... ali rekla si neke stvari ili više za koje i ja tako mislim... prvo pitaj šta te zanima pa onda me osudi...ja tebe nikad nisam osudio za nešto što neznam o tebi jer ja ne predpostavljam... ok?
AND THEN SOME
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 12:45
Originally posted by illusions illusions wrote:

Soner si istim ko i ti  - srednja skola (btw. 93. godište?,iz nicka se tak cini )

Ali bb/f ,tj. izgradnja tijela i neko profesionalno bavljenje s tim su kao san,ajmo reci cilj da zvuci malo realnije 



Yep, ja sam 93-ce, cek ti si isto 93-ce?

Pucaš na natjecateljsku karijeru, fino
Rijeąeno na PM.
Back to Top
murko90 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote murko90 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:04
ako vas zanima...završio sam 2g u americi na C.H.E.K institutu... imam 20g
službeno sam CHLC LEVEL 2 (CHEK Holistic Lifestyle Coach level 2)... a ovo s forumom radim samo da testiram svoje znanje i da vidim kako drugi razmišljaju... znaci otvoren sam za sve što mi kažete... nisam se došo svađat nego samo usporediti iskustva... daj mi illusions odg. na pitanje ili ko god želi :D

Edited by murko90
AND THEN SOME
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2010 at 13:10

 Iluzijo kak moš biti tako neozbiljna, pa prvo pitaj gurua murka90 a tek onda nešto piši!

I murko90, ne, ne zanima nas što si završio, jednako kao što tebe ne zanima to što nas tvoje obrazovanje ne zanima

kako sam imao filing da si neki bio-organic guru da ga hebeš, pogledaj tam u onoj temi pa ceš vidjet da ne pricam gluposti, stavio sam post prije nego si napisao ovaj svoj o tom holistickom guruu

da nisi poceo solit pamet možda te i ne bi primijetio

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.