New Posts New Posts RSS Feed - opet problemi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

opet problemi

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: opet problemi
    Posted: 22 Rujan 2009 at 16:23
imam pitanje!
cilj mi je naravno mršavljenje,no ove godine mi je totalno sve sjebano (maturant sam ,znate i sami->upisi za faks,pripreme i instrukcije,redovita nastava,vozacki itd. su glavni) pa mi se cini da cu morati izbaciti vježbanje (ili barem jaaaaaako drasticno smanjiti-npr na 30min jutarnjeg kardia jedino)

što se tice prehrane,zakinula sam jedan obrok (u školi) i nešto izmijenila.
usporedbe radi,prije mi je bila ovakva prehrana:
š.  kajgana od 2-3 jaja
2.  jabuka
3.  banana
4.  povrce
5. tuna
  

a sada je ovakva (to je tek 3 dan te prehrane,al mogu priznat da se bolje osjecam i bolje si izgledam-malo narcisoidnosti ne škodi ):

š. posni-šalica
2. banana
3. povrce
5. tuna / jabuka+ šnjita-dve (žutog sira)

razlika je u tome što sam sa dosadašnjeg razmaka između obroka od 2-2.5 ,došla do 3 max. 3.5h ,š je obrok manjka i dorucak je promijenjen

što se treninga tice, dosada je bio svako jutro vožnja sobnog bicikla od cca 30 min, cesto navecer kod kuce sam dizala 30ak kg za kvadricepse i zadnju ložu (-moram proguglat kako se zovu vježbe!)

problematicna podrucja su trbuh,lopatice i nadlaktice.odnosno pretjerani višak masti na tim podrucjima.inace mi je tijelo mišicavo (izuzetak su slabašne i salaste nadlaktice),a na tim podrucjima ima jaako puno sala (vjerujte kad kažem puno da ne pretjerujem)

dakle,da skratim konacno:

š. hoce li mi se s ovakvom prehranom smanjiti metabolizam?
( sa onom prijašnjom mogu priznati da nisam imala puno rezultata,al vjerujem da je to bilo zbog alkoholiziranja povecim kolicinama alkohola i petkom i subotom,al sad je reducirano samo na subotu i na samo 3l karlovacke)

2. dal je vjerovatnije da sa ovim nacinom prehrane i treninga dođe do debljanja (možda jo-jo efekt kasnije?) ili do mršavljenja?

p.s. ako tko ima kakav savjet,neka posta
hvala unaprijed za sve koji se potrude odg

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 21:33
sad cu, samo malo da nesto obavim


Ovako, rezultat nije bilo jer je prehrana LOšA kao i trening a ne zbog alkholiziranja!

trebaš sve iz korjenja mjenjati!


Edited by Iluvatar
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Rujan 2009 at 22:05
  Evice vec duže si na forumu i samim tim pretpostavljam da bi trebala znati nešto više od pocetnika. Moram priznat da sam ocekivao nešto bolje sređenu prehranu i trening. Gdje je zapelo?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 00:28

 

evice, ti ozbiljno na ovome budeš cijeli dan? pa tu nema ni jednog kvalitetnog obroka...ja ne kužim što su ovdje glavni obroci ,a što međuobroci

hitno hitno mijenjati ovo...metabolizam ce se usporiti, to sigurno...do mršavljenja ce vjerojatno doci zbog kalorijskog deficita ali to nece biti kvalitetno mršavljenje jer nemaš baš cime održavati mišice...

a trening...zašto samo kvadr. i ložu, di su ostale mišicne skupine? ovih 30 min kardia je minimum minimuma za ujutro...

hmmm....upitnik mi je iznad glave 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 07:05
  ma i ja sam sva zbunjena zato i šaljem post,prije mi je normalnija bila prehrana (ali sam se i više kretala),al sad samo il sjedim (ucim,škola,idt..() il spavam,tak da mi se nakupljaju kg cim povisim kalorije..
radila sam i bench i squatove,ali mi se širina struka proširila , znaci nije bilo više oblika pješcanog sata,nego "ladica oblik"
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 09:37
kakve squatove i zašto bench?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 10:31
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

kakve squatove i zašto bench?

He ja mislim da je to nebitno jer cucanj je cucanj, bio to zadnji, hack, jefferson, prednji i ostale verzije malo djeluje na takav oblik struka ali ne vidim zašto je to problem? Bar ga izravna (gledano sprijeda) ako ga cak i proširi.

A benc ravni može jako dobro odradit prsa ako se radi kao giljotina pres, tj. šipka se spušta na vrat.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 10:34

 

Originally posted by evica evica wrote:

  ma i ja sam sva zbunjena zato i šaljem post,prije mi je normalnija bila prehrana (ali sam se i više kretala),al sad samo il sjedim (ucim,škola,idt..() il spavam,tak da mi se nakupljaju kg cim povisim kalorije..
radila sam i bench i squatove,ali mi se širina struka proširila , znaci nije bilo više oblika pješcanog sata,nego "ladica oblik"
  

ne vjerujem baš da se proširila od bencha i squatova . Struk se mogao proširit jedino od debljanja ili ako si previše forsirala kose trbušnjake..

Nema straha ako te kalorije povisiš iz pravilnih izvora, cak i ako se ne kreceš dovoljno...znaci bilo bi dobro da se baziraš na proteinima i povrcu. Ja bi ovaj tvoj konkretni primjer ovako sredila:

Originally posted by evica evica wrote:


š. posni-šalica + š-2 fete integralnog/raženog kruha
2. banana - s obzirom da je cilj mršavljenje, možda je bolje neko drugo voce npr. jabuka
3. povrce + neki izvor proteina, salata
5. tuna /+ šnjita-dve (žutog sira) + povrce/posni/salata/

 

..i ne znam što jedeš između rucka i vecere....tu možeš ubacit npr. posni s bademima..

naravno, pretpostavljam da ovako nije svaki dan :)

uglavnom, pokušavaj što više povrca ubacivat u obroke jer ce te zasititi zbog vlakana, a nece negativno utjecat na težinu. Malo složenih uh moraš ubaciti pa bar ujutro ili kao neki međuobrok u obliku malog sendvica od raženog kruha i purece šunke npr. prije rucka (dok si u školi).....kad si vec na manjku uh nadoknađuj ih sa mastima (bademi su mi super stvar...)

..a i sumnjam da imaš baš toliko malo vremena da ne možeš ubacit neki lagani trening...pa bar doma malo odradi neke vježbice snage (ali za cijelo tijelo ) i taj sobni što ti je najbolje za sredit trbušic..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 10:37
spominjem cucanj jer je vrlo kompleksna vježba i teško se pravilno nauci, a u suprotnome je poguban dosta!

A što se bencha tice, thorn, u pravu si, samo, evica je ŽENSKO i nema što raditi bench
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 11:04
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

spominjem cucanj jer je vrlo kompleksna vježba i teško se pravilno nauci, a u suprotnome je poguban dosta!

A što se bencha tice, thorn, u pravu si, samo, evica je ŽENSKO i nema što raditi bench

Ma to je istina, ak ne nauciš tehniku cucnja i pogotovo mrtvog dizanja, đabe ti ga je uopce raditi.

Kad skontaš kak ide i kad ti taj pokret postane prirodan drmaš što vecu kilažu i cao. Mislim da ce ti najmanji problem biti prošireni struk (u što slabo vjerujem jer ne kontam kak je recimo švarcika tovario kg i kg na tim vježbama a ipak je imao dosta uzak struk), a ne iskrivljena leđa, shebana koljena, itd.

što se tice benca, koje bi onda vježbe trebala raditi za prsa i zbog cega NE benc?

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 11:12
Zato što mi je bench pre jak na prsa za žene!

bolje dipsi, sklekovi i slicno, i ne izolacijske
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 11:15

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


što se tice benca, koje bi onda vježbe trebala raditi za prsa i zbog cega NE benc?

 

i mene zanima

Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:



bolje dipsi, sklekovi i slicno, i ne izolacijske
  

eh...ono prvo nam je lakše

 

 

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 11:29
pa dips je teska vjezba... lakse bench.. stave 20kg i vjezbaju.. na dipsevima se dize svoja tezina..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 12:52
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

što se tice benca, koje bi onda vježbe trebala raditi za prsa i zbog cega NE benc?
 


i mene zanima


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

bolje dipsi, sklekovi i slicno, i ne izolacijske
  


eh...ono prvo nam je lakše


 

 


zato što treniranjem prsa djelujete samo na mišice a ne i na ostatak grudi, znaci nikako ne poboljšavate izgled niti cvstocu grudi, dapace samo možete narušite oboje - što je izraženije što su grudi manje! Izravan trening prsa kod žena se radi samo ako sport to nužno zahtjeva


p.s za dipse se prvo ojaca sklekovima, pa se radi parcijalno a ako radite u teretanama, neke imaju spravu za dipse na kojoj možete smanjiti opterecenje, dok ne ojacate

Edited by Iluvatar
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:09
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

kakve squatove i zašto bench?

barbell full squatove,a bench zato kaj je također compound vježba
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:11
Originally posted by evica evica wrote:


Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

kakve squatove i zašto bench?
barbell full squatove,a bench zato kaj je također compound vježba


je, ali ima i drugih compound vježbi možda prikladnijih tebi
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.