New Posts New Posts RSS Feed - Jogging?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jogging?

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Jogging?
    Posted: 22 Travanj 2009 at 12:17
  Hi!

Evo vidim da otvaram jednu od milijun slicnih tema, ali bože moj, .......

Nakon svih carobnih dijeta i ne dijeta skužila sam ja (došlo je do mozga) da se samo redukcijom gluposti u prehrani i vježbom moce izgraditi lijepo tijelo....tako sam ja prošle god. skinula š0 kila, a ove još 3 i ostale su mi još 3, 4 do savršene linije kakvu sam nekada imala. cit. na š62 cm 48 kila......

Nekada sam trcala, pa sam prestala, a sada, prije mj. dana vratila sam se u joggerske vode....pitam za savjet je li ok trcati lagano cijelo vrijeme ili je bolje mijenjati intezitet, malo sporije, pa brže, jer meni iskreno više odgovara trcati cijelo vrijeme istim intenzitetom.......pišite, pišite, savjetujte!!
 

Edited by Marta
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 12:21
lagani intenzitet 45 min do š h na prazan želudac po mogucnosti (citaj ujutro), možeš prije toga kofeina uzeti kao pomoc
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 12:24
  Trcim navecer kada je igralište prazno ili mi se pridruže ostali joggeri.....protivnica sam bilo kakvih dodataka....ali svejedno ti hvala!! :)
Misliš da je onda ok ako trcim istim intenzitetom?
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 12:34
  Da, je li ok trcati svaki drugi dan ili cešce? Htjela bih ucvrstiti tijelo, bedra su mi krizna iistopiti jastucice na struku....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 12:44
zašto si protivnica bilo kakvih dodataka? mislim.. ono, nekako fino i logicno objašnjenje po mogucnosti :)

p.s zavisi, 4 - 5 puta tjendo je idealno ako hoceš mršaviti!
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 12:55
  Nemam namjeru koristiti nikakve kemikalije, ne koristim niti lijekove, pa nemam namjeru organizam zatrpavati glupostima, a istovremeno težiti zdravijem nacinu života. Je li dovoljno logicno?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 13:00
Originally posted by Marta Marta wrote:

  Nemam namjeru koristiti nikakve kemikalije, ne koristim niti lijekove, pa nemam namjeru organizam zatrpavati glupostima, a istovremeno težiti zdravijem nacinu života. Je li dovoljno logicno?

Ne.
To je iracionalno.

Imaš samo emoc. neg stav prema tome.

Onda nemoj uopce jesti bilo koju hranu koja se danas nudi jer je sve manje više zatrovano necim. Jedi trave i biljke sa netaknutih proplanaka i cijedi svježe mlijeko direkt iz krava pa ceš vidjet zdravog života.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 13:23
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Originally posted by Marta Marta wrote:

 
Nemam namjeru koristiti nikakve kemikalije, ne koristim niti lijekove, pa nemam namjeru organizam zatrpavati glupostima, a istovremeno težiti zdravijem nacinu života. Je li dovoljno logicno?
Ne.To je iracionalno.Imaš samo emoc. neg stav prema tome.Onda nemoj uopce jesti bilo koju hranu koja se danas nudi jer je sve manje više zatrovano necim. Jedi trave i biljke sa netaknutih proplanaka i cijedi svježe mlijeko direkt iz krava pa ceš vidjet zdravog života.


drito to, želiš reci da mi ostali koristimo kemikalije? što ti znaci kemikalije uopce!jesi li svjesna da se tvoje tijelo sastoji od hrpe kemijskih spojeva? to što mi neke kemijske spojeve koji su ionako u tijelu ili u hrani unesemo malo u vecim kolicinama, cini nas kakvima? drogerašima?

p.s i da cim uspoređuješ ljekove sa suplmentima, vidi se da ti je znanje o tome na niskoj razini! p.s zacudila bi se kako bi ti neki suplmenti omogucili zdraviji život!


Edited by Iluvatar
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 13:25
  Ocekivala sam ovako nabrijane odgovore.......imam vec neki cudan stav o ovom forumu, jer vidim da vas ima spremnih odmah za pametovanje i ino, a manje onih sa korisnim savjetima (njima zahvaljujem! :)), svugdje offtopicarenje..........da, koristim povrce i voce od bake sa sela, kupujem u bio ducanima, ne pijem kavu, industrijske sokove..............sve je naravno emocionalno i subjektivno - postoji li objektivno kada je rijec o odabiru nacina života i prehrane? Ako je sve zarovano znaci li to da se moram dodatno trovati.....tada je najbolje da se nađemo i skupa podijelimo kutiju keksa sa što više emulgatora...

Došla sam na ovaj forum s pretposavkom da ima ljudi koji puno više od mene neke svari znaju (nisam ja sportski tip, niti mi je sport drag ikada bio...), svi savjeti su dobrodošli, ali stvarno se ne želim ikome opravdavati o svojim izborima i nacinu života....niti mi se polemizira o tome...baš zato što si istaknuo da znaš više od mene prosvijetli me, a ne napadaj.....
Ajmo se mi vratiti na jogging........mogu li se promjene na tijelu uociti nakon 2 mj. trcanja?
 

Edited by Marta
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 14:01
gledaj... ako nisi spremna pricati s nama , ne možeš ni ocekivati da ceš smao doci i dobiti savjete... a kad te nešto mi pitamo odj nas! to jednostavno nije u redu!

nego reci mi, zašto je whey protein loš, kemija, ili uopce nezdrav recimo?

p.s ako ti je prehrana sređena, da, možeš ocekivati rezultate, i prije!

Edited by Iluvatar
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 14:22
  Doživjela sam da malo imaš nabrijan stav! Ako ne super, bit ce mi drago da se tipkamo....:)

Da, nastojim jesti raznoliko i zdravo, dosta jedem voca i povrca, proteina, manje slatkiša i grickalica - tj. ne jedem ih.....pijem dosta tekucine i nadam se skorom napretku u vizualnom obliku. Moram priznati da mi je trcanje postalo super! ;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 14:33
sve je to super i stvarno cijenim, smao daj mi recimo odgovori na pitanje o whey-u! mišljenje svoje samo, jeli!
Back to Top
Maestro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maestro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2009 at 13:23
Mjenjaje inteziteta u trcanju dolazi do lagane upale u mišicima i bolova što je dobra stvar jer kad se mišici oporave jacaju i postaju cvršci.....trcanjem istim intezitetom npr. laganim duže vrijeme više puta tjednom ti pomaže da izgubiš masnocu posebno kad su vruci dani gubiš više tekucince, to ti je najbolje ako zeliš smršavjeti....

Ja trcim vec godinu dana i jedan mjesec laganim tempom po šh bez prestanka na dan, po 3-4 puta tjednom nekad kad imam više vremena po 5-6 puta tjednom....
Rezultati se vide smršo sam š0kg od prošle godine sad imam 85kg.....
Dobio sam odlicnu kondiciju i jako sam zadovoljan........mada imam malo viška na bokovima i neznam kako da ih se riješim

Sad sam prešo na mjenjaje inteziteta da bi dobio na mišicima tj. umjesto laganog trcanja po 60min trcim šprintom po š5-20min....nevjerujem da ti želiš dobit na mišicima kao ja pa bi preporucio da trciš što je više moguce lagano...

Dijeta ti ne pomaže samo ti može porgošat organizam i dovest te do neke bolesti, trcanjem ti se smanjuje želja za hranom i jako ti pomaže u zdravlju.....

Preporucujem ti da nastaviš sa trcanjem laganim intezitetom kakvim si navikla što više puta možeš tjednom samo ti treba jaka volja (usto ti je isto dobro neke lagane vježbe radit izjutra)


...samo nastavi trcat rezultati ce doci vremenom
Back to Top
anne View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2009 at 15:03
  marta slažem se s tobom..tako se i ja nekako pokušavam hraniti..a što se tice vježbanja uglavnom postižem željene rezultate bez ikakvih dodataka...a što se tice trcanja trci onako kako ti odgovara,dakle jednakim intenzitetom cijelo vrijeme od 30-45 minuta..a koliko puta tjedno to također ovisi o tvojoj fizickoj spremnosti..kreni s trcanjem svaki drugi dan pa ceš vidjet...slušaj svoje tijelo...
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2009 at 21:43
  Ja bih trebao savjet nevezano za trenutnu raspravu o trcanju...
Prije par mjeseci su me uzasno bolila koljena nakon svakog trcanja, toliko da nisam mogao normalno hodat i uopce ici uz stepenice, i nakon toga sam malo mirovao, nedavno sam uzeo nove patike za trcanja, asicsove sa dobrom amrotizacijom udaraca, esktra su... ne trcim po asfaltu NIKADA; samo po mehkoj podlozi, ali ponekad i dalje osjetim bol u skocnim zglobovima i koljenima... doduse ni dvadeseti dio one boli otprije, ali imam osjecaj kao da su mi tetive/ligamenti previse zategnuti...

jel to moze biti od kilograma viska,nepravilne tehnike trcanja... trcim ima vec par godina i nikad mi se nije desilo ovako nesto, a necu da prestanem ici na trcanje...
zahvalan za svaki savjet
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2009 at 22:19
Originally posted by tare tare wrote:


jel to moze biti od kilograma viska,nepravilne tehnike trcanja... trcim ima vec par godina i nikad mi se nije desilo ovako nesto, a necu da prestanem ici na trcanje...
zahvalan za svaki savjet

Nekako mi najviše smisla ima pretpostavka da od viška kg osoba može imati problema s trcanjem (koljenima) buduci da je to visoko zahtjevna aktivnost i dosta opterecuje zglobove, a kad uzmeš za primjer 2 identicne osobe osim po kilaži i tjelesnim mastima dakako da ce mršavijoj biti lakše otrcati istu dionicu nego debljoj jer ova zadnja nosi više materijala da budem slikovit.

Također je bitna i podloga i intenzitet trcanja.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.