New Posts New Posts RSS Feed - dijete pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

dijete pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
ninocka10 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninocka10 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: dijete pomoc
    Posted: 13 Travanj 2015 at 00:34
Ja sam vjerojatno malo starija od vecine clanova, ali isto vise ne znam sto da radim
Oporavljam se od ozbiljene povrede ledja i moj fitnes nivo i mogucnosti su vrlo ograniceni - ne smijem skakati, dizati utege, i puno toga mi jos uvijek smeta. Idem na rehabilitacijske vjezbe i pomalo, vrlo sporo napredujem.
Hodam koliko mogu, radim pilates (sto smijem) 
I naravno i zbog ledja i svega ostaloga hocu da smrsavim, ali zbog nacina zivota (sjedeci poso i zdavstenih problema), dosade, i nekad jednostavno stresa i ljutnje - sto sa svime ovim kuburim, se debljam.
Citam stalno o dijetama, i sto vise citam vise sam zbunjena. Pocnem ovu, pa onu, pa mi puna kapa svega pa onda se prejedem, pa onda recem od ponedjenika, pa zderem sljedeca 3 dana, ali taj ponedjeljak nikako da dodje i ostane.
Citam Un dijeta, paleo dijeta, warrior dijeta, ... svi mrsave i pridrzavajuse - samo ja ne, 
Sto je po vama najbolje, 
Ujutro samo voce ili recimo jogurt i musli, 
da li jesti vise puta dnevno 3 ili 5 obroka 
Koliko bi po vama bio minimum koji bi morala zadovoljti - sto se tice vjezbanja da bi mogla smrsaviti
Nije da zelim minimum, nego je i to jos uvijek puno za mene. 

Back to Top
lolloo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lolloo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2015 at 00:43
Mozda nisam prava osoba koja bi mogla odgovoriti na tvoja pitanja no mislim kako neke osnovne savjete kojih se i sama pridrzavam ti mogu dati.
Prvo i osnovno - ubaciti bilo kakav oblik aktivnosti barem 3x tjedno, s obzirom na tvoje zdravstvene probleme ti najbolje sama znas sto mozes a sto ne tako da tu necu forsirat neke savjete, moze to biti neka lagana setnja u trajanju 30 minuta ili bilo sto ti odgovara, bitno da nesto radis i da se pokrenes, vjerujem da ces se odmah bolje osjecati.
Prehrana - jedi vise manjih obroka dnevno, pokusaj izbacit slatko i opcenito nezdravu, masnu, tesku hranu. Pokusaj obroke formirati na nacin da imas sto vise proteina a sto manje ugljikohidrata, na dijete ZABORAVI jer su to gluposti koje nikamo ne vode. Pij puno tekucine i rasporedi obroke kroz dan, barem 5 obroka dnevno, 3 glavna i 2 meduobroka, ukoliko zelis smrsaviti gledaj na to da budes u kalorijskom deficitu, tj.da trosis vise kalorija nego sto unosis.
Ovo su neke osnove koje ti ja kao početnica mogu dati, sretno i drzim fige da uspijes!
Back to Top
ninocka10 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Travanj 2015
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ninocka10 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Travanj 2015 at 00:53
Hodam ja svako jutro prije posla pola sata, i svako popodne nakon sto se malo odmorim nakon posla, i jos radim svakodnevno vjezbe bar pola sata, nekad i duze i dva puta idem na rehab vjezbe. To su vecinom rastezanja i core vjezbe, jako niskog inteziteta, ali bez njih ne bi nikako funkcionirala. 
Hvala ti na odgovoru, znam i sama toliko, pokusam da smanjim kalorije, i onda kad dodje vece ko hrcak ronjam po kuhinji sto pojesti jer sam gladna, i to krene ko lavina, tako da mislim da mi fali nesto tokom dana, da me ne hvataju ti napadi gladi.
Trudim se da ne jedem pastu i kruh, jer mi se cini da sam jos vise gladna kad ih jedem bez obzira koliko pojela. Moj najveci neprijatelj su slatkisi, jer kad sam stresna i ljuta onda me to smiri, i onda ko neki zacarani krug. Nije da se pravdam, ali je tako, i sama ne znam kako da se iz svega izvucem.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.