New Posts New Posts RSS Feed - Evo i Kader!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Evo i Kader!

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Kader View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kader Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:02
visina 171 cm, racunala sam to jednom davno, nemam pojma sad gdje sam našla te formule

Edited by Kader - 18 Listopad 2013 at 11:03
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:17
1500 bazalni 1800 tdee hm...

ostavi na 1600-1700 reci mi ustvari ponajprije kako aktivnosti...cini mi se da sam vidimo orbitrek svaki dan 45 minuta?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Kader View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kader Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:24
barem 5 dana u tjednu treniram na orbitreku, zasad po 45 min jer sam tek pocela, namjeravam to povecati do 60 min-e sad znam da moram još ubaciti vježbe snage, pa radim malo s utezima od 2kg vježbe za ruke, noge, trbuh i ledja, oko 15 vježbi, 15 ponavljanja za svaku- trebala bi tu seriju ponoviti još dva puta ali to cu kroz tjedan, dva kad malo ojacam, zasad sam pretroma, preslaba
jedino radim grešku jer ne radim istezanje

Edited by Kader - 18 Listopad 2013 at 11:25
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:36
Dali si razmišljala da upišeš teretanu? Ili kupiti malo vece bucice teže za pocetak :)

5 puta tjedno orbitrek..a dobro samo znaš što...probaj iskoristiti ovo vrijeme još dok je toplo pa ne smao orbitrek prošetaj gradom...slabije pali auto...kreci se više :)

Ako za sada ne planiraš teretanu... Vježbaj za pocetak sa svojim tijelom..imaš dosta programa po internetu pa prati...Orbitrek možda neka ti bude onda rijedje...2-3 puta tjedno..uz te vježbe snage što bi prakticirala :)

I ne zaboravi odmoriti se :) Tijelo treba fizicki i psihicki odmor...da bi raslo poboljšalo se sazrijevalo :)

Kasniej vec kada ti tijelo postane lako prelazimo na bucice..kilaže...ako hocemo naravno nešto više :)

Radi zagrijavanje...i istezanje na kraju treninga vrlo važno! Da tijelo ne dovedeš do ozlijeda..do tromosti  :)

Mislim da si pre slaba i troma jer dosta cesto radiš taj orbitrek..malo ga smanji...ne treaš sat vremena raditi to je puno :) Dovoljno je 30tak minuta...plus neka popodnevna..vecernja šetnjica malo duža...i naravno vježbe snage koje bi bilo super da ubaciš...

To je za pocetak idealno..ali nemoj pretjerivati..jer ce doci do pre treniranja...umroa i ovo vec što si navela..postepeno povecavaj tempo..snagu..kada osjetiš da možeš :)

Prehranu sredi eto do 1600-1700 kcal..prati kako kile odlaze...dali odlaze... malo na vagi...a i ogledalo neka ti bude smjernica..jer je ono najvažnije ipak ono što vidimo svojim ocima..ne brojevi :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:50
Originally posted by Kader Kader wrote:

barem 5 dana u tjednu treniram na orbitreku, zasad po 45 min jer sam tek pocela, namjeravam to povecati do 60 min-e sad znam da moram još ubaciti vježbe snage, pa radim malo s utezima od 2kg vježbe za ruke, noge, trbuh i ledja, oko 15 vježbi, 15 ponavljanja za svaku- trebala bi tu seriju ponoviti još dva puta ali to cu kroz tjedan, dva kad malo ojacam, zasad sam pretroma, preslaba
jedino radim grešku jer ne radim istezanje


ja bi rekla da bi bilo optimalno kreniti s 1500-1600kcal za tebe. Onda radi ujutro tako orbitrek ko i dosad- povecaj tek za par tjedana na 50 min pa onda opet za par na 55min pa onda opet za par na 60 min što se tice vježbi snage to onda možeš navecer 3*tj ako imaš vremena odvojiti nekih 30-40min za to (mozes neki od bodyweight programa + ove bucice nadodat na to iako svakako sto mett kaze ako mozes kupi prave utege )
prehrana- mozes pogledati ovaj jelovnik od 1500kcal
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Primjeri-uravnotezenih-jelovnika-1500-kcal.aspx

Edited by avangarde - 18 Listopad 2013 at 11:51
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:57
Misliš li da 1500 kcal nije malo rizicno da joj ne pogodi mišice :) ? I ovako je u deficitu a plus navela je kako 5 puta tjedno vježba sa orbitrekom...sam nacin promjene prehrane ne znamo kako ce utjecati...mislim po mom da bi trebala malo jace ostaviti tako tjedan , dva da vidi kako napreduje...ako se ne skida dole neka spušta...jer mislim da bih ovo brzo mogla povuci na 1500 uz toliko aktivnosti :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Kader View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kader Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 11:58
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Dali si razmišljala da upišeš teretanu? Ili kupiti malo vece bucice teže za pocetak :)


ne, zasad necu ici u teretanu. teže bucice?pa ove od 2kg su mi teške. koliko teže preporucaš?

znaci smanjim orbitrek na tri puta tjedno, a vježbe snage svaki dan. pronašla sam puno toga na netu, stvarno super vježbi za cijelo tijelo, imam i pilates loptu, pa mogu i s njom puno toga

Prehranu sredi eto do 1600-1700 kcal..prati kako kile odlaze...dali odlaze... malo na vagi...a i ogledalo neka ti bude smjernica..jer je ono najvažnije ipak ono što vidimo svojim ocima..ne brojevi :)


slažem se, potpuno! možda mi nije toliko bitno koliko vaga pokazuje, bitnije mi je kako ce mi tijelo izgledati, posljedice sjedenja kroz godine studiranja su tu, špekec treba istopiti, hocu konacno na plažu bez kompleksa
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:03
Originally posted by Kader Kader wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Dali si razmišljala da upišeš teretanu? Ili kupiti malo vece bucice teže za pocetak :)


ne, zasad necu ici u teretanu. teže bucice?pa ove od 2kg su mi teške. koliko teže preporucaš?

znaci smanjim orbitrek na tri puta tjedno, a vježbe snage svaki dan. pronašla sam puno toga na netu, stvarno super vježbi za cijelo tijelo, imam i pilates loptu, pa mogu i s njom puno toga

Prehranu sredi eto do 1600-1700 kcal..prati kako kile odlaze...dali odlaze... malo na vagi...a i ogledalo neka ti bude smjernica..jer je ono najvažnije ipak ono što vidimo svojim ocima..ne brojevi :)


slažem se, potpuno! možda mi nije toliko bitno koliko vaga pokazuje, bitnije mi je kako ce mi tijelo izgledati, posljedice sjedenja kroz godine studiranja su tu, špekec treba istopiti, hocu konacno na plažu bez kompleksa

Heh  zbog kojih kompleksa uopce patiti?   Da uspiješ u onome što namjeravaš...prvo moraš sebe zavoljeti i zavoljeti to što radiš... jer iskreno sa vremenom ce ovo sve postati siljenje..i biti ceš nervozna ne sretna...

Prvo sebe draga zavoli...zašto patiš od tudjeg mišljenja..kompleksa? Kakav bi svijet bio da samo svi isti ""savršeni estetski" Tj što znaci savšreno estetski uopce?

Da je in biti ugodno popunjen danas...ili in biti mršav..a ti si jedno od te mode...zapitaj se dali bi vježbala? Pazila na ishranu?

Tudja mišljenja su nebitna...bitna si ti...bitan je tvoj život...vanjski sviejt ljudi...oni su samo prolaznici...ti gradiš svoj život..i svoj smjer ne oni :) Ako ce upirati prstom i smijaTi se to je njihov problem...tebi je važno da sebe voliš..i prihvatiš se... a tijelo ce dobiti izgled onako kako se tretira prema njemu

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Kader View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kader Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:06
ovaj moj program vežbanja koji sam navela probala sam pocetkom godine i kroz mjesec i pol istopila sam oko 3 kg i 1 cm u struku, ali više sam se držala orbitreka, ne toliko aerobnih vježbi
dogodilo se to, da sam nakon 3mj odustala, ko da sam se premorila, pregladnila, neznam, jednostavno sam prestala i vratila se natrag jedenju bez kontrole
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:07
ovisi koliko dugo vježba s orbitrekom, jesi to tek sad nedavno pocela ili vec duze vrijeme tako? pretpostavljam ovo prvo
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:08
a i koliko vidim po jelovniku jela je do sada malo pa postoji mogucnost da je usporila metabolizam, tako da ja ne bi rekla da joj je tdee veci od 1700-1800kcal
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:11
Originally posted by Kader Kader wrote:

ovaj moj program vežbanja koji sam navela probala sam pocetkom godine i kroz mjesec i pol istopila sam oko 3 kg i 1 cm u struku, ali više sam se držala orbitreka, ne toliko aerobnih vježbi
dogodilo se to, da sam nakon 3mj odustala, ko da sam se premorila, pregladnila, neznam, jednostavno sam prestala i vratila se natrag jedenju bez kontrole

Jednostavno pre cesto si ga koristila...ako prehrana niej bila regulirana tu nastaje kolaps..nema kvalitetnog odmora...ako je usporen metabolizam...plus pre treniranost..košta to svega...

Vrijeme je za promjenu :) Vidi kako ti paše..promjeni pristup...Evo Avangarde misli 1500 da bih trebala kcal..iskusnija je..pa probaj za pocetak stime...

Vidi taj odnos vage kako idu kile dole....ako idu pre brzo povecaj...ako stoji mjenjaj :) Kalkulatori nisu toliko precizni koliko tijelo zna koliko treba...zato mislim vec pristup prehrani..i osjecaj sitosti i pravi pristup može zamjeniti kalkulator ...ali ako ne ide...onda racunamo koliko od prilke i kako i što...

Pazi da ne dodješ do pre treniranosti...ne forsiraj toliko..probaj za pocetak svaki drugi dan vježbati...ali polako..ne siliti taj pocetak kako je Avangarde isto navela postepeno diži gore aktivnost :) Da tijelo ne ubijemo za pocetak..a postepeno nece tijelo osjetiti..a dovesti ce do velike promjene :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:12
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

a i koliko vidim po jelovniku jela je do sada malo pa postoji mogucnost da je usporila metabolizam, tako da ja ne bi rekla da joj je tdee veci od 1700-1800kcal

da tako se nešto krece..usporila ga je...mislio sam zato za pocetak neka pojaca i neka malo odmori..jer je iscrpljena..pa neka prati kako idu kile...ako stoji...lako smanjiti..neka se prvo malo napuni..i priredi tijelo :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Kader View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kader Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:14
hvala ti mett! strašan si!
ma nije da sad užasno patim zbog šlaufica,ali hocu ih maknuti jer mi smetaju. inace ja dobro to zakamufliram odjecom pa mi ljudi govore da mi uopce ne treba dijeta, ne izgledam baš pretilo. ali ja smatram da moram ojacati muskulaturu i postici neku kondiciju prvenstveno zbog zdravlja, a onda zbog izgleda. inace cu sad kroz zimu svaka sva tjedna biti bolesna, i pokupiti svaku virozu, prehladu, gripu, kao što je bilo prošlih zima kad se nisam kretala. slabo se krecem i zato forsiram toliko taj orbitrek, jer mi je ponekad to jedino kretanje koje cu taj dan napraviti
Back to Top
Kader View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kader Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:15
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ovisi koliko dugo vježba s orbitrekom, jesi to tek sad nedavno pocela ili vec duze vrijeme tako? pretpostavljam ovo prvo


prošli ponedeljak sam pocela
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2013 at 12:17
avangarde misli izmedu 1500-1600 s tim da pojaca proteine jer vidim da je tu jako kratka. pogledaj onaj jelovnik sto sam ti stavila pa vidi sta ti odgovara tu a sto ne, pojacas ga malo za nakih 100njak kcal i kreni odatle. Kazein i whey iz jelovnika mozes zamjeniti dr. proteinima jajima, mesom, ribom i posnim sirom. Takoder za vjezbanje- orbitrek jes aerobna vjezba zato mislim da bi bilo bolje da radis 2put tj orbitrek, i 3 put tj vjezbe snage + setnje kad uhvatis vremena. previse pedaliranja na orbitreku moze imati vise stete nego koristi. Ulozi vrijeme na misice koji ce kad se pokrenu trositi vise kcal, ubrzati ti metabolizam i samim time ces topiti vise masti. Orbitrek nek bude samo pomocno sredstvo uz glavni alat- vjezbe snage koji ce te dovesti do cilja
sretno i izmjeri se ujutro na taste i izvazi i mjeri svaka 2 tj da vidis napreedak
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.