New Posts New Posts RSS Feed - Žene i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Žene i teretana

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Žene i teretana
    Posted: 20 Sijecanj 2015 at 11:40
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje... zapravo me zanima mišljenje i žena i muškaraca. Naime, često se srećem sa situacijama u kojima vidim da se žene boje vježbanja u teretani. Tko je kriv za to? Pa sa svih strana nas mediji bombardiraju infomacijama o tome koliko je zdravo i poželjno vježbati...

Neke od situacija i bisera koje sam doživjela na tu temu su:

1. Žene koje nikada nisu ni ušle u teretanu:
- ne želim u gym jer će me tamo svi gledati
- ne želim u gym jer ne znam ništa o vježbanju
- ne želim u gym jer to nije za žene

2. Žene koje se ohrabre i dođu na trening:
- ne želim uzeti veće težine jer ne želim velike ruke/noge/leđa...
- ne želim se prebildati

Ja vježbam već 1000 godina i nikako da se prebildam! Što radim krivo
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 12:22
Smile

Opet individualna stvar. Neke žene zbilja mogu dobiti više mase tamo di im ne treba ako dobro pogode i trening i prehranu te imaju genetski potencijal na nekim dijelovima tijela da brže reagiraju ali je poanta u tome da je to kod većine spor proces i da uvijek imamo mogućnost stati kad nam je dosta i održavat tu formu.

I ja iz svog iskustva mogu reći da je to žešći napor da se postigne neka znatnija mišićna masa ali nekima je i ovo moje za njih previše jer uopće ne žele da im se išta vidi na ramenima, rukama, leđima....dok sam ja sebi pilić nekima je to fuj pa eto....  :)

U svakom slučaju, hrana je ključ i ako netko ne jede dovoljno koliko god diže slabo će to ići.....pogotovo kod nekih tipova tijela di treba malo više forze i u kuhinji i u treningu. 

U mom gymu se nitko ne hvata utega i dobro je to, ima više za mene Tongue

Ali cure nemojte se bojat, da....uvijek možete modelirati po želji i stati kad je dosta Clown


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 16:09
Onda kad dodjem u Rijeku dođem na trening u taj tvoj gym... ;) dvije žene s utezima - pa to će biti prava atrakcija ;)

Nisam htjela reci da nijedna žena ne vježba već da postoji ta nema negativna konotacija kod žena kad je teretana u pitanju. Koliko često vidiš ženu da radi ozbiljan čučanj!? sve nešto "pimplaju" s bučicama od 2 kile i onda se žale da je gym besmislen i da rezultata nema.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 16:48
Star  Samo se požuri jer se uskoro selimo u garažicu Cool

Ma kužim i u tome se slažem, samo kažem da ima različitih konstitucija, vizija i želja Smile Ni ja nekad ne mogu vjerovati što je nekoj curi previše....staviš ju na neki dobar program, daš joj dobar jelovnik, radi progresivno i počne dobivati oblik, a njoj to bljak Big smile i onda su utezi krivi....pa i jesu i nisu Big smile

Da ne kompliciram,  tvoja poanta mi je jasna i velik dio ženske populacije bi se usrećio sa malo ozbiljnijim treningom :)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 16:53
Garažica ;) tipično riječki.

Velik dio ženske populacije bi se usrećio s čarobnom pilulom ;)
Be healthy, be happy.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 17:05
Tipično riječki LOLLOL Ostat ću na smijanju Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ygritte View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Listopad 2014
Location: Zg
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ygritte Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 17:33
Da, čudno je to sa ženama i teretanom. Sve želimo biti fit a malo koja se nađe u teretani.Ja vježbam u gymu neke 2 godine, 4 puta tjedno...i više manje sam jedino žensko u teretani. Nađe se tu i tamo koja zalutala cura no ta se ne miče sa trake ili orbitreka. Jednostavno se boje utega. Žene su opterećene brojkom na vazi i ona je većini jedino mjerilo uspjeha a mišići još i nadodaju koju kilicu pa je odmah frka panika! :-) Kad bi žene znale koja se razlika u izgledu može postići a da kilaža ostane ista,puno bi ih više primilo utege u ruke. A i ja bi željela formulu kako se prebildati...jer imam par dijelova koje moram forsirati do krajnjih granica a nikako da se nabildaju a kamoli prebildaju! ;-)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 17:37
Valjda su žene previše pod utjecajem ženskih časopisa gdje se promoviraju samo takvi (nježni, elegantni) neznanam točno kak da nazovem treninge te. Uglavnom uvijek je na slici roza bučica, pilates, nesto zenstveno, tak da bombardiranje za žene krece u tom smjeru i usmjereno je njima.
Iz istog razloga muškima se uvijek preopruča, guraju utezi, samo željezo i ništa drugo . Aerobic, pilates i sl, pa to sam tetkice rade valjda :) jednostavno nametnuta podjela na muške/ženske aktivnosti.Kolko se vidi muškaraca na aerobicu? 0 ili 1 mozda, a nije da nebi svakome bilo dobro odraditi koji sat il trening aerobica tjedno....il bilo čeg...

Osobno nisam vidio previše materijala, primjera  i poticaja javno da je dobro da vjezbaju kao i muškarci, nema razlike. 
Još kad ulete u teretanu i vide par lokalnih napuhanaca kaj su inventar teretane , a nisu edicirane u tom smjeru zapravo je logično da pomisle da se to dešava kad dižeš utege :) 
Na filmovima isto, uvijek teretana puna muškaraca, eventualno žensko trči na traci, jednostavno od malih nogu ostane usađeno da je teretana za muške i imaju nelagodu i pokušati :)
 
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 20:52
Ja:
-kad ću više moći raditi mrtvo sa svojom težinom?
-zašto u određenim vježbama mogu gotovo na tjednoj razini povećavati težinu, a na drugima nikako da se pomaknem?
-zašto mišići ne rastu brže?
(trenutno sam u nekoj nezadovoljnoj fazi, što da kažem :P)

Stvarno mislim da je dosta toga stvar percepcije. Puno puta sam čula cure kako žele samo skinuti par kila na određenom dijelu tijela, ostalim su zadovoljne. Mislim da se zato ne upuštaju u neke "složenije vježbe", a zapravo ni da izgube sve kile baš tu di hoće nebi bile zadovoljne jer ih ne muče te kile nego generalno izgled. Isto tako, tek kad vidiš poboljšanje na određenim dijelovima tijela, vidiš i da neki drugi zaostaje, iako to nikad prije nisi ni pomislio/la.
Na kraju izvodim zaključak da ljudi u velikom postotku misle kako je vježbanje samo sredstvo kojim ćeš poboljšati izgled ako si njime nezadovoljan, ništa više. Zato vježbaju samo onoliko koliko misle da moraju. Ako misle da će imati savršen trbuh radit će trbušnjake i možda malo trčati, te očekivati da će to donijeti neke rezultate. Kako to najčešće ne dovede do onog što su izvorno željeli, prije odustanu nego što prošire popis vježbi.
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 07:30
Originally posted by Ygritte Ygritte wrote:

Sve želimo biti fit a malo koja se nađe u teretani.


Treba nešto i raditi, ne Wink Ok, nije samo to....i btw. nije ni samo teretana ključna mada je to tema..

Svega je tu pomalo, nekima manjka informacija (mada je to danas sve teže), nekima volje i strah ih je da će im biti teško, a neke imaju i informacije, i volje ali šta ja znam, sram ih je možda pa im je lakše držati se dijela gyma di baš nema nikoga i u kojem ih nitko čudno neće gledati jer uglavnom znaju što rade :) Ja znam po svom gymu jer smo ful mali, da nas je 20 je gužva....tamo di su šipke i bučice je uglavnom uvijek ista ekipa i zna bit nagurano i onom ko je nov je to malo scary, što je razumljivo....i tako malo pomalo se ljudi povuku...ima tu svega..

A časopisi i plakati sigurno daju svoj doprinos....još kad se sjetim Tracy Anderson... Smile




Edited by Gym_girl - 21 Sijecanj 2015 at 07:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 07:32
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

Ja:
-kad ću više moći raditi mrtvo sa svojom težinom?
-zašto u određenim vježbama mogu gotovo na tjednoj razini povećavati težinu, a na drugima nikako da se pomaknem?
-zašto mišići ne rastu brže?
(trenutno sam u nekoj nezadovoljnoj fazi, što da kažem :P)


Treba malo škicnuti taj trening Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 10:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

Ja:
-kad ću više moći raditi mrtvo sa svojom težinom?
-zašto u određenim vježbama mogu gotovo na tjednoj razini povećavati težinu, a na drugima nikako da se pomaknem?
-zašto mišići ne rastu brže?
(trenutno sam u nekoj nezadovoljnoj fazi, što da kažem :P)



Treba malo škicnuti taj trening Wink


jel se to nudiš za reviziju?
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Mima51 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mima51 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 20:47


I moje je iskustvo slično. U mojoj teretani je nekih 20-ak cura, što je, pretpostavljam, i više od prosjeka, no one koje rade sa utezima možeš na prste jedne ruke nabrojati.

Uglavnom se "parkiraju" na traku za trčanje, steper (neke i cijelu vječnost gaze te sirote sprave dok se ne umore. Sprave, ne one! ), a onda pokoju minuticu na strunjaču kako bi odradile nekoliko trbušnjaka, istezanja i vježbi na tlu. Ploču od pet kg vidjela sam samo jednoj curi u rukama i to kad je radila trbušnjake i iskorak. Sa sigurnošću mogu reći da tek tri ili četiri cure rade na spravama i to u pravilu sa malim težinama.

Osobno se ne štedim na spravama i vjerojatno - što zbog toga, a što zbog godina - većini djelujem kao "luda baba" koja "pod stare dane od sebe hoće napraviti Schwarzeneggera". No na sreću to me ne dira previše pa guram svojim putem.

Iskreno, nije mi jasno zašto se cure srame vježbanja na spravama i ne mogu shvatiti zašto dopuštaju da ih smiješni savjeti iz prilično glupavih ženskih časopisa ograničavaju u nečemu što bi im zapravo bilo korisno i što bi im olakšalo postizanje ciljeva - da izgledaju bolje i osjećaju se bolje.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2015 at 22:24
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

 

jel se to nudiš za reviziju?

 

Big smile Mogu ja, možemo svi, meni svejedno samo da maknemo te upitnike Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 19:46
Moram da se ubacim na ovu temu i da kazem da tu zapravo stvarno mnogo toga zavisi od ciljeva...Cinjenica je da vecina zena zaista ne zeli ni taj gram misica niti volumena i cim dobiju i to malo za njihove pojmove je to jednostavno mnogo bez obzira sto nije i sad bilo ko njima moze do sutra da prica da od teretane ne mogu da nabujaju kad one dobiju rezultat koji ne zele i za njih je to - nabildanost...U skladu sa tim, vecini zena zaista jesu dobri tegici od kilo (opet ne znam zasto tu iskljucivost, i male tezine mogu da se ukompunuju u neki dobar trening), aerobik, trcanje, pilates i njima to daje rezultate kakve zele, pogotovo ako imaju neku ok genetsku podlogu, ako su vitkije gradje i nemaju mnogo masti...Zenama je ionako najbitniji stomak, noge (i to da su tanke, cak i ne toliko oblikovane), dupe i ruke (opet tanke, da nemaju definiciju i tako dalje)... Uglavnom one koje imaju normalnu kilazu i dobijaju neke okej rezultate sa tim treninzima tako da ne vidim potrebu da se forsiraju teretana i tezine ako je neko zadovoljan rezultatima koji im pruza neki drugi vid treninga, a sad, da ne zalazimo u ukuse :D Ja sam isla par puta u teretanu, zanimljiv mi je i takav vid treninga ali nikako da izdvojim novac jos i za to :D

I stvarno je mnogo toga pitanje temperamenta i karaktera, neki jednostavno vole osecaj i atmosferu na aerobiku, vole da se iskacu i istresu, neke pilates opusta, neko voli kroz ples da izgradi telo, neko kroz jogu, neko kroz sportove ili tako neke outdoors aktivnosti...Ne treba sad ni tu generalizovati kao ''sve zene se plase tegova'', ne mora da znaci da se plase sve, nekima jednostavno ne godi :D

Koleginica sa mom faksu bavi se aikidoom, ima 30 i nesto godina, troje dece, pre faksa nikad nije zasla u teretanu a stomak od celika, trbusnjaci izrezani, ruke izdefinisane, jednostavno kaze da ne voli teretanu i ne prija joj toliko, voli neki drugi vid treninga i to je to...

Takodje, mali je procenat zena koje lako nabijaju masu istina, ali ima ih, i to nije toliko ni subjektivan osecaj koliko je realno stanje stvari :D

Edited by Morrighan - 22 Sijecanj 2015 at 19:51
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2015 at 20:32
Istina, to sam i ja htjela reći u svojim postovima :) Ono što je meni taman nekome je odvratno. I to je ok šta sad :)

Ali kad odbijemo takve, one koje uživaju u nekim drugim treninzima, ili one koje brže reagiraju na malo veće težine ostaju nam one koje bi zbilja voljele izgledati bolje, a ne znaju da to mogu postići malo žešćim treningom :) Ja sam sigurna da bi neke od cura koje vidim da gube vrijeme po kardio spavama itekako profitirale od utega, nebitno koje težine jer svatko počinje otkud može. Samo ili ne znaju, ili se boje ili se srame bla bla bla..... u tome je problem :)


... i šta je je...malo možeš pojesti nakon utežića od kilu... Clown



Edited by Gym_girl - 22 Sijecanj 2015 at 20:34
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.