New Posts New Posts RSS Feed - Držanje šipke na ledjima
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Držanje šipke na ledjima

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Držanje šipke na ledjima
    Posted: 03 Rujan 2013 at 11:29
Ovako imam jedno pitanje, vec me dulje to muci, ispricajte me ako možda koristim neke "laicke" izraze:

Kad radim cucnjeve/iskorake pa držim recimo šipku sa 10kg na ledjima, pocnu mi trnuti ruke!
Prije mi se to dogadjalo nakon nekog vremena, osjetila bi lagane trnce ali vec pred kraj treninga pa nije bilo strašno.
Ali eto jucer sam išla trenirat opet s težinama nakon dugo vremena, i vec nakon minutu mi je pocela trnuti lijeva ruka!
Zašto se to dogadja i kako to sprijeciti?
Ne držim šipku nepravilno, onda kad osjetim trnce pokušam mjenjati hvat, pa spustim lijevu ruku da se malo "odmori" i na kraju bude sve OK, ali živcira me to

(btw. radi se o grupnom treningu)
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 11:34
Pa kako tocno držiš šipku, tj.na kojem dijelu ledja?
To možeš probati riješiti da ju spustiš više na lopatice... Sad, nisam nikad osjecala baš trnce tako, eventalno ako mi je nešto preteško onda može biti, ali ima tu ekipe koja diže više nego ja, pa neka iskomentiraju!

btw.ako je grupni trening, pa pitaj trenera/icu o problemu

Edited by zika - 03 Rujan 2013 at 11:35
LiveStrong
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 11:44
ako je grupni trening pitaj trenera, inace prednji cucanj je zdraviji po tom pitanju od zadnjeg ali je teži, a što se tice iskoraka najbolje bi bilo u svaku ruku po bucicu i držat sa strane
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 11:48
Trnci su znak pritiska na živac.
Trebaš vidjeti ovo što je zika rekla da probaš namjestiti šipku na neko drugo mjesto, druga stvar kako ti ruka stoji u laktu i dal je nasloniš na našto (tu je živac blizu i možeš ga stisnut) i treci dio s unutarnje strane rucnog zgloba.
Probaj malo razlicite pozicije ruku i hvatove i misli na eventualni pritisak u ova tri dijela
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 11:54
Thanks ljudi!
Držim ju na lopaticama, pa onda kako mi postane neugodno zbog ruku pokušavam naci neki položaj u kojem mi možda nebi trnule ruke. Baš neudoban osjecaj...
I ovo jucer je bilo samo 10kg u pitanju, prije sam znala držat i više, pa bi samo malcice osjetila tek pred kraj. A jucer odmah nakon minutu i to lijeva ruka malo jace... :/
Pitat cu nekoga od trenera ... Možda zbog ove ljetne pauze pa ce prestat kad se malo naviknem...
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 11:55
Scarpetta - ovo je korisno, hvala ti!
Baš cu danas obratit pozornost na to
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 12:36
meni se takve stvari dogadjaju ako se ne zagrijem kak treba.

Edited by baba44 - 03 Rujan 2013 at 12:36
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 12:36
Mozda si lose razgibana...
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 12:40
Dali si sigurna da ti je šipka iza trapeznog i iznad  deltoidnog mišica možda ti ne stoji kako treba...ja sam imao problema isto sa bolovima u rukama dok nisam držao pravilno šipku :/
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 15:00
E Mett, morala sam guglati
Jel to ovo:



Znaci šipka bi trebala biti izmedju ta dva mišica, ovo što je na slici bijelo, svjetlije?
Baš cu danas bolje obratiti pozornost!!!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 16:54
tako je jel imas onaj jastucic koji stavis oko sipke?
cookies are for pussies
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2013 at 17:36
to je to:))
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 18:33
Nisko šipku, nisko Wink

I mijenjaj širinu ruku, da si nadješ najbolji položaj, meni paše šire ....
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 19:15
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Nisko šipku, nisko Wink

I mijenjaj širinu ruku, da si nadješ najbolji položaj, meni paše šire ....



i meni
a, vec dva dana mažem lumbalni i vratni dio sa deep reliefom,nekaj sam si sj....a
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 20:17
da? Ouch Kako?

Cesti su problemi s tim dijelovima, i ja ih znam vuc, pogotovo tu vratnu, sve u ruke i prsa odazi, vec sam par puta bila u panici što je :) .....treba se pazit.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2013 at 22:32
Spasili ste me!
Ipak sam ja šipku držala malcice previsoko
Gym što se hvata tice, meni takodjer paše šire, to sam skužila.
Baba nadam se da prolazi, ja za sad bez ozljeda, osim par žuljeva
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.