New Posts New Posts RSS Feed - domaci džem
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

domaci džem

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: domaci džem
    Posted: 12 Rujan 2012 at 08:53
imam pitanje za domaci džem.
moja mama ga radi s džem fix-om. dakle, omjer voca i šecera je 1:3, tj. na 3 kile voca ide 1 kila šecera. Sastojci džem fix-a su limunska kiselina i dekstroza.
Ja pojedem 2-3 žlice za dorucak s palacinkama od zobenih (40-50grama zobenih, malo mlijeka, 2 bjelanjka, peceno bez ulja) i miješam džem s posnim sirom (50-100grama). Dorucak jedem oko 7:30, vježbam oko 11:30 (HIIT).
Dal je to ok dorucak il nije suviše zdrav i dal je ovakav džem sranje ko i bilo koji drugi ili je ipak ok?
(prek dana se trudim ne jesti niš drugo slatko, jedino med i voce).
Imam 19 godina, 164cm, 58kg i vježbam HIIT 15-20min na dan, 5-6x na tjedan, a svaki dan bar malo brzo hodam.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2012 at 13:53
nitko? :(
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2012 at 19:44
Pa šta svaki dan jedeš taj džem sa palacinkama? Probaj trenirat ranije i na prazan želudac cisto da vidiš razliku, možda ce ti više pasat. I probaj si napravit shake sa zobenim, lanenim sjemenkama i proteinima za promjenu za dorucak. 
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Rujan 2012 at 22:28
ne, mješam to i zobene s mlijekom, lanenim i suncokretovim sjemenkama i posnim.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2012 at 16:43
Džem taj domaci sam po sebi nije loš, ali iduci put neka ti ga mama radi bez nekakvih dodataka tipa tog fix-a, jer je nepotrebno. Jedina je razlika u tome što ceš kada ga otvoriš nece moci beskrajno dugo stajati u frižideru. Cemu limunska kiselina, dovoljan je npr.smedji šecer od dodataka. Radim ih i sama vec godinama, zato kažem Uvijek ih možeš ukuhati da budu gušci i sl.
I proteinsku palacinku si radi tako da u 2-3-4..bjelanjka postepeno dodaješ zobene i kad se dovoljno ugusti izliješ na tavu i okreneš za minutu-dvije, te možeš jesti džem s tim, ali opet ne previše. Možda idealno da staviš koju groždjicu, pa ti nece džem biti potreban. I radije vodu umjesto mlijeka.
LiveStrong
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2012 at 21:33
danas sam pomiješala posni sir, lanene sjemenke i malo meda i niš drugo mi nije trebalo, bez džema. :)
Zika, probala budem s vodom :) al nemrem se odviknuti od tih palacinkica, jedva cekam da se ustanem ujutro i da mi zamirišeee na tavici. pa nije neka razlika izmedju palacinki i kuhanih zobenih.. u palacinke se još samo dodaju bjelanjci, kaj mi i treba. probala budem modificirati dodatke palacinkama da budu što zdraviji: posni s medom i lanenim sjemenkama, posni s groždjicama itd., ugl smanjiti džem (tj. rafinirani šecer) :)
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2012 at 08:43
evo iz mojeg iskustva (a obožavam slatko iako jako pazim otkad sam poceo pazit na klopu) najbolje ti je radit domaci pekmez i to s minimalno ili bez šecera (moja mama radi od šljiva bez pekmeza i malo je kiselkast ali je strašam izvor energije i što je najbolje zasiti te jer je sav šecer prirodan tj iz šljiva, ove godine je od višanja radila pa je isto malo kiselo ali mi tako volimo a možeš ga jesti u umjerenim kolicinama i u pravom vremenskom trenutku (recimo nakon treninga kao popunu glikogena ili prije treninga kao energiju ili za dorucak kad ti zobene dosade, znam da se tu isto može svašta reci ali samo se na profi bb vidi razlika tako da se može jesti) i nece imati visok GI ako nema rafiniranog šecera

super je npr ako ujutro vježbaš ili ne stigneš zobene prije treninga jesti pa pojedeš šnitu integralnog kruha sa pekmezom i imaš energiju za trening koji je za sat vremena ili cak i manje)

bio bi ti super i s palacinkama samo sljedeci put kad majka radi reci joj da radi pekmez a ne džem, što zdravije to bolje i ako dobro treniraš potrošit ceš ga

pozz
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2012 at 09:35
hvala na savjetima :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2012 at 15:27
Najbitnije je da izbaciš dodatni šecer iz džema. Nakon toga u biti ne vidim zašto nebi zadržala jutarnji ritual , pogotovo kad te toliko usrecuje :P
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2012 at 18:27
heh, to i pokušavam i zasad mi dobro ide :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
Miomir21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Miomir21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 10:39
Manje secera i sve ce biti savrseno!
Back to Top
mesek View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 04 Svibanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1229
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mesek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2012 at 14:36
ja sam upravo pojeo (na poslu) da izdržim do rucka 250 grama posnog i žlicu džema od višanja bez šecera... to mi baš fino, kao laganija verzija panacote :D
will smoke your weed for food!
Back to Top
Jean View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 190
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jean Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 16:15
da, voce i posni - savršeno :)
a year from now you'll wish you had started TODAY.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2012 at 16:58
Originally posted by Markan1989 Markan1989 wrote:

evo iz mojeg iskustva (a obožavam slatko iako jako pazim otkad sam poceo pazit na klopu) najbolje ti je radit domaci pekmez i to s minimalno ili bez šecera (moja mama radi od šljiva bez pekmeza i malo je kiselkast ali je strašam izvor energije i što je najbolje zasiti te jer je sav šecer prirodan tj iz šljiva, ove godine je od višanja radila pa je isto malo kiselo ali mi tako volimo a možeš ga jesti u umjerenim kolicinama i u pravom vremenskom trenutku (recimo nakon treninga kao popunu glikogena ili prije treninga kao energiju ili za dorucak kad ti zobene dosade, znam da se tu isto može svašta reci ali samo se na profi bb vidi razlika tako da se može jesti) i nece imati visok GI ako nema rafiniranog šecera

super je npr ako ujutro vježbaš ili ne stigneš zobene prije treninga jesti pa pojedeš šnitu integralnog kruha sa pekmezom i imaš energiju za trening koji je za sat vremena ili cak i manje)

bio bi ti super i s palacinkama samo sljedeci put kad majka radi reci joj da radi pekmez a ne džem, što zdravije to bolje i ako dobro treniraš potrošit ceš ga

pozz

Koliko dugo može stajati flašica kad ju otvoriš s obzirom da nema konzervansa ( šecer) tj  na koji nacin ju konzerviraš?
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2012 at 13:09
Upravo sam i ja htio to pitati.
I moji stalno prave neke džemove, od kajsija, jabuka, višanja, kruški... I jednostavno moraju staviti dosta šecera- na 4 kila voca jedno kilo šecera, jer se inace pokvari u roku od 15 dana ...
Svejedno, ja ga jedem, al pazim da bude oko treninga, uživam u tome.
Back to Top
Hemlockelfdancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hemlockelfdancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2012 at 14:44
Ne treba stavljati šecer da se ne bi kvarilo, meni domaci džemovi funkcioniraju odlicno sa sokom od limuna ili limunskom kiselinom, držim ih u hladnjaku nakon što ih otvorim i traje dok ne potrošim (mjesec,dva). To funcionira na principu zakiseljavanja sredine što vecina mikroorganizama ne podnosi.
Kad konzervirate sa šecerom onda baš mora biti prava koncentracija jer se takvo konzerviranje temelji na principu osmoanabioze, što znaci da ne možete baš staviti 2 žlice šecera na 3 kg voca:)


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.