New Posts New Posts RSS Feed - Dodaci prehrani?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dodaci prehrani?

 Post Reply Post Reply
Author
boogeyman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boogeyman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dodaci prehrani?
    Posted: 13 Ožujak 2008 at 04:18
O.k lakse je smuckati u mlijeku whey i popiti, nego kuhati š0jaja , pa ohladit , pa ogulit pa malo izaprati od zutanjki je zamornije od samog jedenja bjelanjki jer oni su sami po sebi isto jako lagani obrok..  Ja sam inace nakon tzreninga uvjek pojeo meso sa rizom i povrcem i svejedno sam dobijao rezultate na dobijanju misicne mase.. E sad dali je istina da od uzimanja wheya, aminokiselina i ostalih dodataka kao creatin i sl. mozes dobiti vecu misicnu masu nego sto bi dobio da se hranis obicnim mesom,mlijekom,sir,riza i ostala obicna hrana kojom smo se odvjek hranili.. Drugim rjecima dali tim dodatcima mozes preci preko svojeg genetskog praga i postici puno veci rezultat u masi misica?
 

Edited by boogeyman
Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2008 at 10:40
slazem se 
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 20:01

Originally posted by Nikola Nikola wrote:

pozdrav svima nov sam!hammerstrength nemoj da mislis da se pravim pametan ali moje misljenje je da se moze bez wheya ali isto tako da whey ne moze nista da zameni posle treninga nista se tako brzo ne razlaze kao whey,kad ga pijes posle treninga naravno sa dekstrozom i vodom!   
 

Nema problema, upravo si sazeo moj prethodni post. Ja sam dao konkretan odogovor autoru pitanja s jasnim obrazlozenjem da se ipak moze ali jednako tako i postavio pitanje iz kojeg se jasno vidi da ipak ima prednosti s whey proteinom.

Nemam razloga misliti da se pravis pametan ako napises tocnu informaciju!

Pozz

 

Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikola Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 19:33
pozdrav svima nov sam!hammerstrength nemoj da mislis da se pravim pametan ali moje misljenje je da se moze bez wheya ali isto tako da whey ne moze nista da zameni posle treninga nista se tako brzo ne razlaze kao whey,kad ga pijes posle treninga naravno sa dekstrozom i vodom!   
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 16:17

Originally posted by boogeyman boogeyman wrote:

Originally posted by Nepobedivi Nepobedivi wrote:

to ti pricaju ljudi koji neznaju nista o tome i nista o ovom sportu,nego cuju sa strane i odmah panika!proteini su jako bitni i zdravi,proteini su potrebni organizmu!proteini su potrebni za normalan razvoj coveka,rast kose noktiju...u prascima imas razne komplekse amino kiselina razgranatog lanca, tu je i glutamin koj samo moze da ti pojaca imunitet!ako se raspitujes oko takvih stvari nemoj da pitas neke ljude koji nemaju blage veze sa tim,pitaj iskusne koji su prosli mnogo toga u ovom sportu probali sve i svasta,ucili na greskama i DAN ,DANAS UCE! slibodno kupi sebi whey i ubaci ga kao dodatak ishrani,posle treninga obavezno,PS.VISE TI STETI KOKA KOLA ZA JETRU NEGO PROTEIN SA MLEKOM ILI VODOM,NEBITNO!                                                                                                                                                                                BODI BILDING JE PUTOVANJE SACINJENO OD POKUSAJA I POGRESAKA ,STO PRE TO SHVATITE LAKSE CE TE PUTOVATI! 
  Dobro.. Ali kako organizam,tijelo ili kakti misici reagiraju kad covjek odbaci whey i ostale preparate koje trosio ali svejedno i dalje nastavi jesti meso,mlijeko,sir, voce , povrce itd i to povecanim kolicinama s obzirom da ne trosi vise preprate kao whey, aminokiseline??
 

Tko kaze da naturalac mora uzimati whey? Whey je samo brzi i jednostavniji oblik unosa bjelancevina, nista drugo, a po svojoj "umjetnosti (od pridjeva umjetan)" dobivanja slican je brasnu seceru itd. stoga ne vidim razloga za gledanjem na whey kao stavku bez koje se ne moze.

Prestani s wheyom i umjesto toga iza treninga uzmi minimalno š0 bjelanjaka i prozvaci cca š00g grozdjica i opet si dosao na priblizno isto! Ali moje pitanje tebi, sto je jednostavnije i brze od ova dva oblika unosa hrane? Kruti ili tekuci?

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 16:12
Originally posted by Zver Zver wrote:

ako hoces brzo da se ugojis uzmi kreatin i neki gejner!

Covjece pa kreatin  nije za masu ni misicnu ni ikakvu!
Kreatin sluzi da si povecas snagu!Ali on uz to sta povecava snagu vuce i vodu u misice!Jest da si nesto tezi dok ga uzimas ali cim prekines kilaza opet pada na normalu!
Kreatin je za osobe koje su vec duze u teretani i koji teko napreduju na velikim kilazama!Pa se on uzima u dvije varijante.
jedna je punjnje_odrzavanje_praznjenje a nacin se odredjuje opet po kilazi covjeka,a druga opcija je 5 grama nakon treninga.Ali napominjem to nije za pocetnike.


Jedino sta valja je whey proteini!Ujutro s mlijekom i tokom dana se moze male doze isto s mlijekom,a poslje treninga s vodom da se brze asorbiraju!
Od wheya neces tako brzo dobit na kilazi ko od npr mega massa ali ces dobit hvalitetnije misice i s time i cjelokupno tjelo!
Moguce je ako si mrsav pa imas ubrzan metabolizam da kad pocmes pit whey da ces u pocetku imat proljev ili ces ispustat vece kolicine plinova!
Ali nije to nista cudno i ak se desi jer to znaci da imas ubrzan metabolizam i da tjelu treba malo da se navikne!:D
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
boogeyman View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote boogeyman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 01:50
Originally posted by Nepobedivi Nepobedivi wrote:

to ti pricaju ljudi koji neznaju nista o tome i nista o ovom sportu,nego cuju sa strane i odmah panika!proteini su jako bitni i zdravi,proteini su potrebni organizmu!proteini su potrebni za normalan razvoj coveka,rast kose noktiju...u prascima imas razne komplekse amino kiselina razgranatog lanca, tu je i glutamin koj samo moze da ti pojaca imunitet!ako se raspitujes oko takvih stvari nemoj da pitas neke ljude koji nemaju blage veze sa tim,pitaj iskusne koji su prosli mnogo toga u ovom sportu probali sve i svasta,ucili na greskama i DAN ,DANAS UCE! slibodno kupi sebi whey i ubaci ga kao dodatak ishrani,posle treninga obavezno,PS.VISE TI STETI KOKA KOLA ZA JETRU NEGO PROTEIN SA MLEKOM ILI VODOM,NEBITNO!                                                                                                                                                                                BODI BILDING JE PUTOVANJE SACINJENO OD POKUSAJA I POGRESAKA ,STO PRE TO SHVATITE LAKSE CE TE PUTOVATI! 
  Dobro.. Ali kako organizam,tijelo ili kakti misici reagiraju kad covjek odbaci whey i ostale preparate koje trosio ali svejedno i dalje nastavi jesti meso,mlijeko,sir, voce , povrce itd i to povecanim kolicinama s obzirom da ne trosi vise preprate kao whey, aminokiseline??
Back to Top
Zver View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2008 at 21:30
naravno da bi se ugojio i oporavio od kreatina i proteina ali moras i ishranu da sredis!a mesa mozes da jedes koliko hoces meso ne goji!!!pogledaj vukove kakvi su samo meso jedu a zgoljavi sua ako hoces brzo da se ugojis uzmi kreatin i neki gejner!
Ako ljudi ne vide dobrotu u tvom srcu,VIDECE GA NEBO!(nemoj da budes veliki,budu ogroman)
Back to Top
vedran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2008 at 16:59
ovako ali ja odlicno jedem.jedem i meso i sve ali sam opet mrsav.mene je samo zanimalo dali bi me proteini ili kreatini kreatini mogli ojacati 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 21:52
Originally posted by vedran vedran wrote:

ovako mene bi zanimalo ja imam š6 godina i visok sam š80cm.ali problem je u tome sta sam premrsav.imam nekih 60 kila.mene bi zanimalo dali bi ja pomoc whey proteina mogao dobiti na tjelesnoj masi i na izgradnji misica s tim da idem u teretanu.
ako bi mi netko mogao odgovoriti.ja se unaprijed zahvaljujem.hvala!!!!!!!!!!!!!


Po š00 put; sami whey niti bilo koji drugi protein ti nece omoguciti dobivanje kilaze odnosno nabijanje misicne mase. Prvo se treba posloziti kvalitetna prehrana i raspodijeliti to u 5+ obroka (derati po mesu i kvalitetnim ugljikohidratima) pa tek onda kad sve bude tip top okrenut se dodacima prehrani. Jer ako ides obrnuto neces ama bas nista napravit.  
Back to Top
vedran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 18:33
pomocu 
Back to Top
vedran View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedran Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 18:33
ovako mene bi zanimalo ja imam š6 godina i visok sam š80cm.ali problem je u tome sta sam premrsav.imam nekih 60 kila.mene bi zanimalo dali bi ja pomoc whey proteina mogao dobiti na tjelesnoj masi i na izgradnji misica s tim da idem u teretanu.
ako bi mi netko mogao odgovoriti.ja se unaprijed zahvaljujem.hvala!!!!!!!!!!!!!
Back to Top
dtoplek4 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Veljaca 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dtoplek4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2008 at 08:18
 proteini su zakon...fakat pomazu vjeruj mi...
Pozdrav svim forumovcima...
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2008 at 23:31
to ti pricaju ljudi koji neznaju nista o tome i nista o ovom sportu,nego cuju sa strane i odmah panika!proteini su jako bitni i zdravi,proteini su potrebni organizmu!proteini su potrebni za normalan razvoj coveka,rast kose noktiju...u prascima imas razne komplekse amino kiselina razgranatog lanca, tu je i glutamin koj samo moze da ti pojaca imunitet!ako se raspitujes oko takvih stvari nemoj da pitas neke ljude koji nemaju blage veze sa tim,pitaj iskusne koji su prosli mnogo toga u ovom sportu probali sve i svasta,ucili na greskama i DAN ,DANAS UCE! slibodno kupi sebi whey i ubaci ga kao dodatak ishrani,posle treninga obavezno,PS.VISE TI STETI KOKA KOLA ZA JETRU NEGO PROTEIN SA MLEKOM ILI VODOM,NEBITNO!                                                                                                                                                                                BODI BILDING JE PUTOVANJE SACINJENO OD POKUSAJA I POGRESAKA ,STO PRE TO SHVATITE LAKSE CE TE PUTOVATI! 
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
Nepobedivi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nepobedivi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2008 at 22:59
nemas brige slobodno kupi whey protein!  

Edited by Nepobedivi
GO HARD OR GO HOME!
Back to Top
Igor04 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor04 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2008 at 22:14
Imam jedno pitanje u vezi dodataka prehrani. Znam da je obicnom prehranom tesko zadovoljit misice koliko im treba (posebice s proteinima). Je li onda rjesenje kupiti neke od raznih proteinskih koncentrata i slicnog? Svi mi govore da ti prasci imaju stetno djelovanje, posebice za jetru ali i za ukupni imunitet. Je li to istina?  
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.