New Posts New Posts RSS Feed - Debela dadalina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Debela dadalina

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Debela dadalina
    Posted: 26 Ožujak 2014 at 09:08
Pozdrav svima!
Na otvaranje teme nagovorila me je avangard.Isprva sam se nećkala,al kad sam se danas malo bolje pogledala u ogledalo,shvatila sam da mi je dobro savjetovala.
Dakle,probleme s debljinom imam od svoje 9 godine..je***a,volim papati,ali s obzirom na mojih 21 godinu,odlučila sam tome ovaj puta stvarno stati na kraj,a za to mi treba te vi.
Odradila sam cijeli program focusa t25.s kojim sam evo maksimalno makla kojih 5 cm u bokovima,struku i prsima.ali pogađate-program je bio gotov,a sve ono za što sam se mukotrpno borila kroz ta tri ciklusa vježbi vratilo se..i eto mene sa ovim mjerama,ponovno:

struk-81cm
prsa-96cm
bokovi-95cm
natkoljenica-57cm

stavila bi i slike,al pošto sam nova ovdje ne kužim se u to(ako mi netko želi objasnit,stavit ću )

doma od spravi imam slijedeće: sobni bicikl,pilates loptu,prostirku,bučice od 2 kg,hulahop
ako se može neki program smisliti na temelju toga,ili postoji već neki program može i to.voljna sam učiti novo :)
također vas molim da mi objasnite što da izbacim iz prehrane,što da više konzumiram..

hvala na čitanju i oprostite na čitabi :)
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 09:11
i ovo sam zaboravila:

visina-160 cm
težina-64 kg :(
Back to Top
motivation_ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Rujan 2013
Location: Austria
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote motivation_ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 09:54
http://www.youtube.com/watch?v=Z1MoFE96N9Y

ja bih ti ovo preporucila za pocetak...4 puta tjedno+ pola sata biciklo...

ishrana: izracunati tdee i bmi, to imas na netu, to prvo trebas napravit, da znas koliko kalorija
ti treba za odrzavanje i onda smanjis za pocetak recimo 300-400,

primjer jelovnika:

D:zobene+banana+whey

R: pecena piletina+riza+salata+malo maslinovog ulja

medjuobrok: neko voce-(jagode sada pocinju)

V: ako treniras prije vecere onda slozeni ugljikohidrat(krompir,riza,tjestenina integralna)+protein-riba,piletina,govedina,sir itd.

ako ne treniras samo protein

izracnas koliko sve ovo otprilike iznosi kcal, i onda dodas jos voca ili sjemenki
u medjuobroke.

Wink
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 09:55
Pa nije to tako strašno.Mlada si.To se da srediti jako lijepo u godinu dana,a ovisno o metabolizmu i par mjeseci.Avangardica ti je sigurno dala već par dobrih savjeta.Najbolje da si za početak uzmeš puno vremena i pročitaš si ovdje malo o preobrazbama,savjetima o prehrani,vjažbanju,pa kad malo usvojiš osnove,pitaš šta ti nije jasno i polako kreneš.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 15:05
nek si se odlučila, drago mi je! Prvo, ko što kaže fittyp, nije nista to toliko strasno da se ne moze ispravit..Inace, ja sam prije 3god na 162cm imala 65 kg i 27% masti, pa sam sredila na 52 i 16% Ne brigaj.. Za slikice, ako zelis stavit mozes uplodat ovdje http://postimage.org/ pa onda kopiras direct link i linkas ga ovdje iznad poruke imas strijelicu (kraj ovog upitnika)
Dalje, ovo sto je motivation stavila je ok, mozes kreniti s tim za početak neka bude 3 put tjedno to sa tim utezima od 2kg i 2 put vozi bicikli sobni po pola sata. Npr. pon ovaj program, uto bicikli sri odmor (setnja ako zelis) cet ovaj program ili fokus s utezima, pet bicikli sub i ned odmor (setnje ako zelis).
Takoder, svakako bi ti preporucila da nabavis podesive utege, imas na forum shopu za kupit (https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Jednorucni-uteg-10kg.aspx), oni se mogu rastavljat pa ces moci dodavati kako napredujes jer od 2kg u rukama bas i nema prevelike vajde, narucito jer ti se tijelo vec naviklo na tu tezinu.
Prehrana- bilo bi dobro kad bi napisala dva, tri svoja jelovnika, sto jedes te kolicine (otprilike barem ako ne vazes) pa cemo onda usput ispravljat
cookies are for pussies
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 21:56
evo da vam svima skupa odgovorim :D

nekako nisam osoba koja se pronalazi u zobenim pahuljicama..jela ih davno i..znam da su se neki od vas navikli i postalo im fino,al,kod mene nije takva priča..ne mogu ih niti nacrtane vidjet :O
dobro istina,mlada sam hehe,al frustrira kad vidim svoje vršnjakinje koje su mršave (neke graniče i s anoreksijom al to je sad druga priča)

ee avangard sad si me utješila :D ako si ti mogla toliko kila maknut,onda valjda mogu i ja :)

malo sam razmišljala i odlučila se na insanity..program je skinut i krećem sutra s njim.odradila sam focus pa imam neko zaleđe,a i kolko sam promatrala iste su vježbe ko i tamo(oke ipak izmjenjeno) pa se nadam da budem uspjela..nekako imam više utisak da nešt napravim,ako vježbam po programu i kad se oznojim tako da me možeš cijediti :)
paaa.kako vam se insanity čini?


e sad od prehrane,danas nisam briljirala šta je je:
doručak:pola jušne zdjelice frutolina
međuobrok:mislim da ga nije bilo
ručak:jušna zdjelica pire krumpira+losos u umaku od rajčice
međuobrok:isto ko i za ručak+jabuka
još jedan međuobrok:oko 10 badema
večera: lisnato s graškom,mrkvom,komoračem i mljevenim mjesom(to su bile ko nekakve tri mini buhtlice)+dvije hrenovke
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:05
ma zobene su zakon samo ih treba znat napravit koda moras njih jest- jedi integralni griz, razeni kruh, palačinke od raženog brašna..nisu zobene jedini izlaz Mozes kreniti s insanityem iako bi ja uvijek prije preporucila utege i program s njima..
dorucak- bi trebao izgledati UH+P+M (može, nemora) npr 2 snite razenog kruha+ 200 g posnog sira+ zlicica dema pomjesana u posni
mo -nemoras ga imat ako ne zelis, ako zelis mozes vocku i orasaste npr.
rucak-ok, ali kolikko lososa? od ulja sta tu ima? dodaj salate brdo
mo- znaci 2 put rucak ?
mo3- ja bi tu dodala neki protein
v- lisnato izbaci, hrenovke izbaci, sve ostalo moze + salata nekas
cookies are for pussies
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:14
ma,radila sam u focusu s utezima..al nije problem napravit par vježbi s utezima nakon insanitya..ja volim utege :)

doručak-stvar je što,ja nekad nemam toliko apetita,ovo što si mi nabrojila,nema šanse da pojedem :O al evo,obožavam jaja..su dobra ona za doručak?
pa,jedem više manje kad osjetim glad
je dva ručka hehe..ugl losos je bio onaj eva iz konzerve,ali makla ulje iz konzerve i napravila zapršku na jaaaako malo ulja..da fkt,vidim da salate nemam,mogla bi raspalit po cikli

kaj točno od proteina? nabroji mi molim te nešto :P
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:20
ako volis utege onda radi trening s utezima 3 put tj, a skakanja ostavi za 1-2 put tj i eto puno vece koristi ces imati od rada s utezima nego insanitya
pa nisam mislila da sve pojedes sama si moras prilagodit koliko mozes pojest, pojedi snitu kruha i 100 g sira ili jednostavno pojedi jedno jaje, 2 bjelanjka, dodaj razeno brasno i pojedi palacinku..ili omlet od 1 jaja i 2 bjelanjka i snita razenog..milijun je kombinacija pogledaj malo na podforum Nutricionizam- pokazite sta jedete i moj tjedni/dnevni jelovnik- hrpa primjera kako jedu forumasi
A losos iz konzerve..hm hm, smanji hranu iz konzerve, salame i sl i jedi prava mesa
proteini- sva mesa, jaja cijela, bjelanjci, riba, posni sir
uh- zitarice sve i sve sto izlazi iz njih, povrce, voce
masti- sva ulja i orasasti plodovi
cookies are for pussies
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:26
oooki doki :D ali ipak budem insanity radila svaki dan (bar se tako nadam),čisto iz razloga kojeg sam već prije rekla..
i još pitanje,što da jedem prije,a što poslije treninga? i kad da treniram s obzirom da želim smršaviti(mislim na to koliko vremena nakon jela).
hvala puno na odgovorima :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:32
moras isprobat na sebi, ja jedem pola sata prije utega pa mi nist ne bude, a nekom se povraca..al jedno 1-1,5h poslije jela je optimalno, hoces ujutro, navece ili popodne to je nebitno. Ok, radi onda insanity, samo pazi na formu da se ne ozljedis.
Prije treninga opet ovisi sve od dnevnog unosa kcal, ali ja recimo jedem dorucak prije pa su to p+uh. Poslije treninga pojedi protein+ uh, npr. dobra kombinacija bi bila bjelanjci i 1 banana
cookies are for pussies
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:36
superr..hvala na odgovorima,od sutra startam pa javim kak bude išlo :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Ožujak 2014 at 22:38
Originally posted by Dadalina Dadalina wrote:

superr..hvala na odgovorima,od sutra startam pa javim kak bude išlo :)


slobodno ovdje piši jelovnike i kako idu treninzi pa će ti već neko popravit jelovnik kad bude štekalo
sretno!
cookies are for pussies
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 20:54
danas odradila fit test i čak je poprilično dobro ispalo..izgleda da ipak imam s focusom neko zaleđe :)

jelovnik:
doručak: frape od banane,šnita kruha+rastopljeni edamac
ručak:fritesi pečeni,na jaaaako malo ulja(tek toliko da mi se ne ulove za podlogu) njih jedno 10-15 al su bili mali
međuobrok:cedevita limun i jedno 20 badema
večera:šnita edamca i 2 šalice tibetanskog kefira

fkt nisam znala kaj da jedem,tako da me ispravite :D
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 23:31
I dorucku premalo proteina.. radije ubaci posni sir u frape.. 
fali mesa mesa mesa.. kakav edamac, nis od toga :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Dadalina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dadalina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2014 at 08:04
a posni mi više ide na nos..sigurno postoji neka druga hrana koja se može jesti osim njega,ne?
pa fritesi su pileće meso :D
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.