New Posts New Posts RSS Feed - Dajte savjet neupucenoj pocetnici :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Dajte savjet neupucenoj pocetnici :)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Dajte savjet neupucenoj pocetnici :)
    Posted: 31 Kolovoz 2010 at 18:01

Imam 55 kg i š75 cm, želim dignut kilažu na 60 pa sam si napravila plan prehrane rucunajuci kalorije za 60 kg - je li to moja prva greška?
Potrebno mi je 2š60 kcal od toga 270 UH i š08 proteina,

dorucak: 540
među.:   2š5
rucak:   650
među.:   2š5
vecera: 540

Znam da treba unosit što manje masti ali kada što unostiti, ugljikohidrate ne za veceru ali da za dorucak?
itd.?
I kako to kombinirat sa treningom? ( crobik,zumba fitness i sl.)

Uz to imam i pitanje od prijateljice koja želi smršavit š0 kg, ona si također treba radit kalorijsku tablicu prema kilaži koju želi imat? ako sada ima 70kg racuna si prehranu za 60 kg ?

Ispricavam se ako vec postoji ova tema

I puno hvala na savjetima
Back to Top
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2010 at 14:22
Baš nitko?
Back to Top
BorG View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2008
Status: Offline
Points: 155
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BorG Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2010 at 16:14
hmmm, ne me krivo razumjet, ali nece ti nitko pisat ono sto
je vec jako puno puta napisano, moras malo sama citat
forum, a ne ocekivat da ce ti neko sve servirat u tvou temu
Train Smart. Eat Right. Sleep 10 Hours a Day.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2010 at 17:30
 neka napravi sebi tablicu sa sadasnjon kilazon koliko treba kalorija unosit i onda neka to smanji za 500 kcal dnevno i mrsavit ce.
Back to Top
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Rujan 2010 at 15:22
hvaLA
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2010 at 01:04
 iako bi bolja opcija sigurno bilo ciklirat sa UH znaci nekoliko dana bit u minusa sa kcal,pa napravit punjenje sa pluson kcal
Back to Top
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Rujan 2010 at 13:56
znaci ako sam dobro shvatila: unosit što više proteina, ugljikohidrate samo ujutro i prije i poslje treninga,masti što manje(koliko je dovoljno?)I vježbat mješano kardio i ove "obicne" vježbe (sorry neznam kako se kaže hehe) da bi podigla kilažu i obikovala tjelo..
Uz to jel bi trebala bit proteine i sl.?

Fendica: Isto to šta i ja ( klasicno 2000 kcal ili više,jer ona želi smršavit?) i više kardio vježba da se to topi, uz to bi mogla uzimati neki l-karnitin ili nešto drugo za topljenje masnoce?

Procitala sam dosta postova pa sad jesam skontala kako treba ili nisam?
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 10:18

Izracunajte si kalorije potrebne za održavanje postojece težine i mišicne mase , ti u plus 500 recimo, frendica u minus do max 500 cal iako bi ja poceo sa manje , recimo 250-300 i kasnije povecao do 500 kad malo zapne.

Proteine možeš piti ako ti je prakticno, najbolje kao pwm, masti ne izbacit potpuno nego navecer najbolje unjet riblje ulje.

Back to Top
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 13:46
Ok, a brojka preporucene doze masti je ?
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 14:11
 jedi ti masti,zena si tribaju ti, samo baziraj se na dobre masti, znaci riblje ulje,maslinovo,laneno i sl. ali ne przeno ulje . znaci ako nesto przis na maslinovom ulju to itekako nije zdravo. a kolicina pa oko š5% hrane bi trebale bit masti
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 14:33

 Pa sad, po nekim literaturama i iskustvima trenera nebi bilo dobro ici ispod 20% totalnih kalorija iz masti, a njih se zapravo i netrebaš bojati, samo se trudi da budu one kvalitetne.

Kad unosiš premalo masti to ti se moze odraziti na raspolozenje, energiju, oporavak nakon treninga, hormonalni metabloizam, obnovu stanica itd...

Morat ceš malo experimentirati na sebi i vidjet na koji omjer nutrienata ti tijelo najbolje reagira, ali recimo evo primjer iz jedne knjige:

Za brzo dobivanje mišicne mase predlaže omjer 50/30/20 2 tjedna. Onda se izmjeriš, nebi trebala dobivat više od 0,5 do š kg tjedno i da ti se znacajno ne mjenja postotak tjelesne masnoce ili opseg struka (do 30 mm u 2 tjedna)

U protivnom to izmodificiraš i odeš na 33/33/33.

No velim sve radiš prema svojem tijelu i vidiš dal se dovoljno oporavljaš od treninga i dobro osjecaš a još uvijek napreduješ

 

Back to Top
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 15:02
Pa svugdje piše drukcije, ja SIGURNO necu svaki obrok stavljat na digitalnu vagu da sve bude tocno u crtu..to je meni maltretiranje same sebe, ali cu pazit šta jedem (iako ni sada ne pijem sokove,jedem cipseve i ostali junk) i pocet vježbat..
Nadam se da ce bit nešto od toga :)

Znaci fredica bi trebala jesti 500 kcal manje nego šta bi trebala jesti ako izracuna kcal za svoju kilažu, jest zdravo i naravno puno puno kardio vježbi ?

Da da... ponavljam se ko papagaj :P
Al želim utvrdit gradivo, da kasnije nebi bilo nisam znala :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 15:25

 Ma naravno da netrebaš pazit i mjeruckat u vagu i onako kad se spraksaš vec znaš kad pogledaš u tanjur kolko si cega pojela okvirno, no trebat ceš u pocetku bacit kontrolu da vidiš otprilike kolko jedeš da bi znala za ubuduce.A i blize si zacrtanom umjesto da lutas gore-dolje dok ne uhvatis pravi omjer, odnosno po svom tijelu vidis gdje si i kaj si sa kalorijama.ustedit ces si vremena i zivaca ako se sto bolje pripremis ako si "cvrsto" zagrizla da ces to odraditi do kraja.

Kažeš pocet ceš jest zdravo i vježbat, možda baš ta promjena da pocneš vježbat dovede da još malo smršaviš jer nebudeš jela dovoljno?

Iako ako pogledaš svoj prvi post SIGURNO ceš primjetiti da si išla u grame, doslovno u gram , tako da neznam zašto maltretiraš samu sebe sa time uopce, samo jedi kao i do sada i to je to , tako da neznam cemu sad tolko zgražanje oko ovog 33/33/33 ili x/x/x ?

Ne samo to, cak si si i po obrocima raspodjelila kalorije tak da mogu reci samo

Pitaš i za kalorijske tablice da si napravite ti i frendica, ako nebudeš vagala i mjerila , barem u pocetku šta ce ti kalorijska tablica?? Kako ceš znati dal si u plusu ili minusu ili si u minusu 300 ili 600, a mozda niti ne prelazis uopce u plus u svom slucaju? To moze znaciti mrsavljenje normalno ili mrsavljenje uz gubitak misicne mase.

Frendica da, do 500 cal manje, no rekao sam ,ja bi poceo sa manje, sa 250. U pocetku kile idu lako dolje, kasnije sve teze, tad odes jos dolje u "dozvoljeni" minus kalorija prema 500 , promjenis nacin treninga.+ kardio + vjezbe snage

   

Edited by The Phoenix
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 15:31

Originally posted by Oya Oya wrote:

Pa svugdje piše drukcije,
 

 

Da svako ima svoju metodu, kao kod prehrane, tako i kod treninga i sve manje-vise rade. Sve metode vode istom cilju i zapravo je u pocetku nebitno kojim putem ceš ici, ali ga se drži , ili ga mjenjaj ako to tvom tijelu ne odgovara,kao npr, keto, nekom je super necije tijelo ne tolerira low carb, ne postoji jedna metoda koja ce svima odgovarati.

Tako da ti nitko nemoze rec univerzalnu metodu, ja cu ti rec jedno, netko drugi je do istog cilja dosao na drugi nacin i on ce ti reci svoje i to je tako, nema pogresnog, negdje ces samo malo prije doci do cilja , negdje duze, a duze cesto ne znaci losje

 

Back to Top
Oya View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Oya Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 16:42
Hahahaha ono mi je decko izracuno, i da nisam to napisala bi me odmah poceli napadat da napišem prehranu i sl. , pa eto.. Pod time da necu sve stavljat na vagu znaci da ako mi se jede kolac cu ga pojest,sladoled ili nešto drugo..
Ne mislim si ništa opsesivno uskracivat..

Hvala na informacijama :))
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2010 at 16:56

Originally posted by Oya Oya wrote:

Hahahaha ono mi je decko izracuno, i da nisam to napisala bi me odmah poceli napadat da napišem prehranu i sl. , pa eto.. Pod time da necu sve stavljat na vagu znaci da ako mi se jede kolac cu ga pojest,sladoled ili nešto drugo..
Ne mislim si ništa opsesivno uskracivat..

Hvala na informacijama :))
 

 

Hahahaha, kaj njemu nisi rekla da se SIGURNO neceš opterecivati tim brojkicama?

Nisam ti ja ni rekao da moraš jest sve opsesivno cisto,sve je individualno i ovisno o tome kakav rezultat želiš i onako zelis dobit koji kg, pa ti je mozda i bezbolnije pojest koju "glupost" neg tvojoj frendici.Iako to ne znaci sad udri po svemu jer mozes ti to popunit i sa špekecom u protivnom slucaju.

A naravno zato i postoje cheat day i slicno da se malo nagradiš za trud  .

 

PS. napiši prehranu

 

A za frendicu ako se nicim ne bavi mislim da je 2000cal malo previše za održavanje, ja bi prije rekao ovak od oka da je negdje oko š600-š700.I ne racunat za 60 kg kalorije , nego one za odrzavanja za njenu trenutnu LBM i od toga oduzet 250 kalorija

   

Edited by The Phoenix
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.