New Posts New Posts RSS Feed - Da li sam zezno u prehrani ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Da li sam zezno u prehrani ?

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2017 at 09:22
Ljudi liječe bolesti s postom. Liječe ih. One nestaju. Ja znam da su moji stavovi ekstremni,ali ako ne radi standardni savjet,treba koristiti alternativu. Koliko ljudi može do kraja života biti na 1800 kcal dnevno? Nitko. A koliko ljudi može jednom u tjednu jednostavno ne jesti? Velika većina. 
Nikad nisam rekao da ne cijenite hranu,već da ćete ju više cijeniti. To je razlika. Ako ne jedeš cijeli dan,vjerujte mi,nakon nekog vremena ćete radije izabrati špinat i komad voća nego vrećicu čipsa,organizam zna šta mu treba,osim ako nije riječ o jakoj ovisnosti neke vrste.
Ja sam bio u bolnici zbog biopsije bubrega i Henoch Schonleinove purpure, 2 x po 2 tjedna i garantiram da bi imao više koristi da nisam jeo nego da sam jeo ono što sam tamo dobivao. :( ukratko,recept za dobit dijabetes tip 2 u najkraćem mogućem roku.
Vaga,opet,moji stavovi oko toga su takvi kakve jesu što većina ljudi,nažalost,misli da je moguće da na dnevnoj bazi gube po kilu dvije dok im je potrošnja energije i unos totalno isti. Jadničci se vesele,nemaju pojma o pojmu šta se događa. Za nekakvog veterana poput vas Iver,gym_girl ili CeLea, vaga je super stvar. Za prosječnog "Iveka" iz Donjeg Miholjca koji hoće stat u traperice iz '88. je bolje da se gleda po odjeći,ogledalu i tako dalje,a manje na vagu jer vaga vodi u frustracije.
I stvarno neželim da me se gleda kao low-carb nacista,ali kad ja nemogu reći čovjeku koji želi smršavjeti da mora samo jesti 5-6 puta dnevno po malo i može jesti kruh s dzemom. Za kruh s dzemom ima mjesta,ali kad se želi smršavjeti mislim da druga hrana ima itekako prioriteta.

Ispričavam se ako sam koga uvrijedio,fučkaj ga,nekakva žrtva mora biti podnesena da bi se napredovalo i to u svim fazama života,žao mi je.
Maestro,nadam se da ćeš uspjeti,moji stavovi su tu ZASAD.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2017 at 07:45
Warrior, slažem se, ali zbilja nije sve za svakoga, pogotovo ne odjednom. Mislim da bi ljudi koji jedu rafinirano prvo to trebali izbaciti, pa postepeno, možda prelaziti na low carb jednom kad normalna prehrana ne bude davala željene rezultate. Inače može biti i kontraproduktivno fizički i psihički odjednom potpuno izbaciti i kruh, i tjesteninu i voće... Za post ista stvar. Čitala jesam da se neki epileptičari liječe time, iako bih još trebala vidjeti nešto takvo uživo. Ali za nekoga tko želi smršati, a dosad je jeo sve, i pitanje je kakve cravings ima, nešto takvo odjednom VRLO lako može dovesti do prejedanja, pa je opet na početku. Samo primjera radi. Meni osobno paše post, ali ne bih rekla da je baš odmah za svakoga.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2017 at 09:51
Originally posted by Warrior98 Warrior98 wrote:

Ljudi liječe bolesti s postom. Liječe ih. One nestaju. Ja znam da su moji stavovi ekstremni,ali ako ne radi standardni savjet,treba koristiti alternativu. Koliko ljudi može do kraja života biti na 1800 kcal dnevno? Nitko. A koliko ljudi može jednom u tjednu jednostavno ne jesti? Velika većina. 
Nikad nisam rekao da ne cijenite hranu,već da ćete ju više cijeniti. To je razlika. Ako ne jedeš cijeli dan,vjerujte mi,nakon nekog vremena ćete radije izabrati špinat i komad voća nego vrećicu čipsa,organizam zna šta mu treba,osim ako nije riječ o jakoj ovisnosti neke vrste.
Ja sam bio u bolnici zbog biopsije bubrega i Henoch Schonleinove purpure, 2 x po 2 tjedna i garantiram da bi imao više koristi da nisam jeo nego da sam jeo ono što sam tamo dobivao. :( ukratko,recept za dobit dijabetes tip 2 u najkraćem mogućem roku.
Vaga,opet,moji stavovi oko toga su takvi kakve jesu što većina ljudi,nažalost,misli da je moguće da na dnevnoj bazi gube po kilu dvije dok im je potrošnja energije i unos totalno isti. Jadničci se vesele,nemaju pojma o pojmu šta se događa. Za nekakvog veterana poput vas Iver,gym_girl ili CeLea, vaga je super stvar. Za prosječnog "Iveka" iz Donjeg Miholjca koji hoće stat u traperice iz '88. je bolje da se gleda po odjeći,ogledalu i tako dalje,a manje na vagu jer vaga vodi u frustracije.
I stvarno neželim da me se gleda kao low-carb nacista,ali kad ja nemogu reći čovjeku koji želi smršavjeti da mora samo jesti 5-6 puta dnevno po malo i može jesti kruh s dzemom. Za kruh s dzemom ima mjesta,ali kad se želi smršavjeti mislim da druga hrana ima itekako prioriteta.

Ispričavam se ako sam koga uvrijedio,fučkaj ga,nekakva žrtva mora biti podnesena da bi se napredovalo i to u svim fazama života,žao mi je.
Maestro,nadam se da ćeš uspjeti,moji stavovi su tu ZASAD.



Siguran si da bolesti nestaju s postom, u svim slučajevima? Ja ne. Možda se povuku na neko vrijeme ali znamo da postoje ljudi koji su pokušali takvim načinom doći do izliječenja pa su ipak izgubili bitku s bolešću. Zašto? Da su bar stvari tako jednostavne, da bar organizam nije tako kompleksan, da bar naša glava i emocije nisu skladište svega i svačega...što se teško može izliječiti običnim postom.

Inače, ne želim ulazit u pitanja postiti ili ne...dok ne sjednem sa osobom preko puta sebe i upoznam ju do najsitnijih detalja. Netko će postiti cijeli dan i nakon toga pojesti tonu hrane. To znači da ne cijeni hranu? Totalno si se zapetljao u neke filozofije koje nisu primjenjive na sve....kao uostalom i puno toga o čemu pričamo. Iver ti je naveo svoj primjer kad je bio u bolnici i to dobro ilustrira razlike među nama ljudima. Vjerujem da je i on tada cijenio, kao i sada, hranu koju jede bez obzira na obrok koji je pojeo i kojeg pamti cijeli život. Za razliku od tvog špinata kojeg ćeš brzo zaboravit.

S pitanjem vage se isto vrtimo u krug. Nije bitno tko je veteran, a tko je početnik. Bitno je da ne budemo isključivi u nekim stvarima. Kad netko kaže "baci vagu" nije isto kao kad kaže "možeš koristiti vagu ali budi svjestan da bi ti bilo bolje pratiti i mjere i ogledalo i bla bla bla...." Opet dodjemo na tvoje ali proširimo vidike....kao i sa tih famoznih 5-6 obroka....ne, nisu pod must, ali nisu ni glupost. Ne možeš pisati takve stvari jer stvaraš krivu sliku svega ovoga, kalupiraš, pojednostavljuješ, pokušavaš cijelu znanost ugurat u par rečenica...ne ide to tako. To ti je slično kao kad ljudi kažu " želim smršaviti, dakle jest ću manje i vježbati više". Da, i? Do kad tako? Koliko manje...koliko više...što...što kad stane....nije tako jednostavno, kao ni sve ovo o čemu pričamo. A ne zato što je tako teško nego radi metaboličke individualnosti svih nas i štošta toga još.

I naravno da ima mjesta za kruh sa dzemom...pogotovo za onoga koji to jaaaako voli...i sve to uz puuuno druge hrane koja ima prioriteta.




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Maestro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maestro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2017 at 21:45
meni netreba post da cijenim hranu više odkad trosim vlastiti tesko zarađeni novac na hranu više je cijenim LOL
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.