New Posts New Posts RSS Feed - D: Trening za žene prilagoden godinama - kako vježbati s 20, 30, 40, 5
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trening za žene prilagoden godinama - kako vježbati s 20, 30, 40, 5

 Post Reply Post Reply
Author
BuggiWuggi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuggiWuggi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trening za žene prilagoden godinama - kako vježbati s 20, 30, 40, 5
    Posted: 29 Prosinac 2014 at 08:51
Svi komentari na temu: Trening za žene prilagoden godinama - kako vježbati s 20, 30, 40, 50 i više godina

"više od 14 sati treninga tjedno loše utjece na zdravlje." Zašto?
Back to Top
LanaNovota View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaNovota Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2014 at 23:59
2 sata treninga dnevno nepotrebno iscrpljuje organizam i takvo treniranje mjesecima ili godinama uzrokovat ce ozljede zbog prevelikog opterecenja lokomotornog sustava. Neka istraživanja pokazuju da treniranje više do 14 sati tjedno povecava mogucnost pojave srcanih aritmija. Naravno, ovih 14 sati je uzeto kao prosjek, nekima je previše i 7 sati tjedno. Iz osobnog iskustva u radu sa sportašima i rekreativcima (koji vježbaju više od 14 sati tjedno) nakon nekoliko mjeseci takvog vježbanja se javio barem neki znak pretreniranosti. Probajte se sjetiti nekog profesionalnog sportaša koji u svojoj karijeri nije imao neku ozljedu i koji nema problema s lokomotornim sustavom u svojoj starosti.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2015 at 14:13
Nikakve krajnosti nisu dobre i previše intezivnih treninga zbilja donosi više štete nego koristi, znamo da svaka dobra stvar u prekomjernoj količini postaje loša :) no opet je pitanje i o kakvih 2h treninga govorimo....odnosno, što sve smatramo pod trening. Nekima je i 2h laganije šetnje trening, a to ne vjerujem da ikome šteti :) Sigurno da i nije zanemarivo što radimo u ostalim područjima života, odnosno kako se hranimo, kako živimo, kako razmišljamo + sva ona biokemija koja se odvija u nama...

Ja bih se samo osvrnula na ovu preporuku za 1-2 treninga snage tjedno u 20-ima te preporučeni broj ponavljanja i način treninga....ne znam možemo li to baš tako generalizirati :) S obzirom na različitost nas i naših ciljeva. Sigurno da sa godinama raste potreba za treningom i boljom prehranom općenito jer se neke promjene u tijelu ipak događaju ali svejedno mislim da je tu opet nezahvalno davati neku općenitu preporuku jer osobno smatram da je 1 trening snage tjedno premalo čak i za te godine kad bi nam sve trebalo biti na vrhuncu...kako kome.. :) Opet sve ovisi i o samim ciljevima treninga....




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
LanaN View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LanaN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2015 at 10:05
Sve stoji što ste napisali, uzmite u obzir da vrlo malo ljudi vježba u našoj lijepoj zemlji što znaci da su potpuno needucirani. Htjela sam s ovim dati konkretan primjer. Ne znam koliko ste upoznati s cinjenicom koliko mali postotak studenata u Hrvatskoj vježba ( a to je populacija od 20 god), tako da za neko opce stanje za svakodnevno funkcioniranje i sprecavanje krivih držanja i deformacija smatram ovo dovoljnim.
Back to Top
BuggiWuggi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuggiWuggi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Sijecanj 2015 at 16:04
Hvala na odgovorima! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.