New Posts New Posts RSS Feed - D: Tjedni jelovnik za sportaše dijabeticare
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Tjedni jelovnik za sportaše dijabeticare

 Post Reply Post Reply
Author
leonine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leonine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Tjedni jelovnik za sportaše dijabeticare
    Posted: 27 Rujan 2013 at 16:51
Svi komentari na temu: Tjedni jelovnik za sportaše dijabeticare

Ja sam vec 22 godine dijabeticar. Tip I. Trenirala sam 11 godina kosarku i tenis i vec unazad dve godine se aktivno bavim fitnesom. Ne bih se nikako mogla sloziti sa ovim jelovnikom koji ste napisali jer su ugljeni hidrati za nekoga ko je na insulinu smernica za doziranje insulina. Dijabeticari, pogotovo oni na insulinu ne smeju imati pojacan unos proteina jer do nakupljanja albumina u bubrezima dolazi i zbog same fizicke aktivnosti, a kamoli sa unosom 200 grama proteina po danu. Ta cifra je suluda. To ce vam potvrditi svaki endokrinolog i nefrolog. Ako jedan dijabeticar nesto treba da radi, to znaci da treba da cuva svoje bubrege. A to se nikako ne moze na ovakav nacin. Ja nakon izbalansirane ishrane i dobre insulinske regulacije, nakon 22 godien bolovanja nemam nikakvih ostecenja i organizam mi je u odlicnoj formi i stanju. Imam 175 cm, 70 kg i 23% BF bez koriscenja ikakve suplementacije.
Back to Top
leonine View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leonine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2013 at 16:56
I jos samo ovo, ne reaguje na hranu isto insulin koji luci pankreas i insulin koji primaju dijabeticari preko inekcija. Svaki organizam je za sebe i mojih na primer 7 jedinica insulina na glikemiju 8 ce nekom drugom biti malo, dok ce nekom mozda biti previse. Svaki dijabeticar treba da prati kako mu glikemija reaguje na koju hranu. Tako se vremnom najbolje izregulise doza insulina. To vam moze potvrditi svaki dijabeticar sa duzim stazem. Jer niko sigurno ceo zivot ne broji UH, secerne jedinice i ostalo.
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2013 at 13:50
Jelovnik od 200 g proteina nije prilagoden svakome, naravno. Može biti odlican za mušku osobu koja radi na povecanju mišicne mase. Najveci problem za bubrege je povišena razina glukoze u krvi, i ako dijabeticar nema oštecenja bubrega vecu unos proteina nece nikako škoditi. Naravno sda svaka osoba pojedinacno treba pratiti unos ugljikohidrata i odgov tijela na prehranu nakon obroka, nakon tjelesne aktivnosti i slicno. Oov su opceniti primjeri, koji ne znace da odgovaraju svima. Detaljnije o bubrezima, dijabeticarima i povecanom unosu proteina ima na sljedecim linkovima: http://www.phlaunt.com/diabetes/16351841.php http://cjasn.asnjournals.org/content/early/2012/05/30/CJN.11741111.abstract http://www.precisionnutrition.com/high-protein-safe-for-kidneys
Back to Top
samuigohan View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Listopad 2013
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote samuigohan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2013 at 12:18
leonine, 175 cm, 70 kg i 23% BF je odlicna forma?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2013 at 19:44
za ženu je to vrlo dobra forma
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.