New Posts New Posts RSS Feed - D: Primjeri uravnoteženih jelovnika za redukcijsku dijetu (1500 kcal)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Primjeri uravnoteženih jelovnika za redukcijsku dijetu (1500 kcal)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Primjeri uravnoteženih jelovnika za redukcijsku dijetu (1500 kcal)
    Posted: 04 Ožujak 2013 at 15:09
Svi komentari na temu: Primjeri uravnoteženih jelovnika za redukcijsku dijetu (1500 kcal)

odlican clanak ovo bi svi trebali procitat koji dodu novi na forum
Back to Top
Berekina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Berekina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2013 at 18:03
Slazem se
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2013 at 19:52
slažem se
ja tak jedem
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2013 at 20:25
Nekako mi je malo 1500 , ali neka ljudi vide kako im odgovara.
Back to Top
mjuki007 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mjuki007 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 10:46
da, možda malo premalo kalorijski. 1200 je minimum za bazalni metabolizam što znaci da ne znam da li je dovoljno 1500kcal za aktivni. ipak, treba uzeti u obzir da se osoba uopce ne krece. s druge strane, premalo je obroka. u periodu od budjenja do kraja posla vec trebaju biti tri obroka jer se treba jesti svaka 3 sata. dakle, minimalno jedan obrok nedostaje.
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 11:48
1500 kcal za osobu koja je nimalo ne krece i bliži se 30oj godini nije malo, jer govorimo o redukcijskoj dijeti, a ne o održavanju. Naravno da se sve može uvijek korigirati ovisno o napretku, željama, dnevnom ritmu i slicno. Što se tice rasporeda obroka, ne treba nužno jesti svaka 3 sata, iako je neki "idealni" razmak 3-5 sati izmedu obroka. Sve ovisi o necijim navikama. Osobno super funkcioniram na 4 obroka, gdje mi je svaki obrok malo jaci, nego na 5 manjih ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 11:52
Nije ništ premalo za prosjecnu žensku osobu, dajte procitajte kaj piše, da je primjer za ženu.
I još k tome redukcijska dijeta, dakle od kalorija potrebnih za odrzavanje je oduzet odredjen broj kalorija manjaka, obicno od 250 -500 , ovisno tko si kako poslozi, tak da ak dodamo te kalorije na postojecih 1500 dolazimo na uobicajnu brojku kalorijske potrosnje, odnosno potrebnih kalorija za "fat loss" oko koje se vrte redukcijske dijete za žene, ako racunamo prema lean masi


Edited by The Phoenix - 06 Ožujak 2013 at 11:53
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 14:17
ja sam do sad pojela vec 1600 kcal
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2013 at 14:37
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

ja sam do sad pojela vec 1600 kcal

Kud si stigla do sad vec to LOL,nekak ti onda en paše nick baba Wink  kaj si jela?
Ti si na redukcijskoj dijeti? jer tu se govori o tome ipak, a ne tko koliko jede ili moze pojesti.......
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 10:10
ako se kreceš pol sata dnevno pješke 1500 kcal je pre pre malo po meni..osim za starije ljude....šta ja znam kažu 11 minuta šetnje da je gubljenje 100kcal a di su ostale aktivnosti ne ležiš 24 sata ne? ne znam baš koliko je to pametno meni je to pre malo...toliko sam ja unosio u sebe mislim da cak i više...kalorija pa sam pao na 59 kila...dobro ja sam si zagorcao time što sam vježbao..ali pre malo mi se nekako to sve cini...sada mi je malo i 2100-2200 kalorij dnevno uz vježbe ...jedva da sam koju kilu dobio
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 12:26
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by baba44 baba44 wrote:

ja sam do sad pojela vec 1600 kcal

Kud si stigla do sad vec to LOL,nekak ti onda en paše nick baba Wink  kaj si jela?
Ti si na redukcijskoj dijeti? jer tu se govori o tome ipak, a ne tko koliko jede ili moze pojesti.......



ispricavam se ak sam negdje nešto krivo napisala
nisam na redukcijskoj dijeti
Back to Top
MicaMaja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MicaMaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 14:53
Draga ekipa, 

Što preporucujete umjesto zobenih pahuljica? kod mene su zob, jecam, raž i pšenica iskljuceni i u najamanjim tragovima....

Kako vam se cini Rižolino, djecja hrana? Za onako, neke brzinske obroke?

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 15:14
Rizolino i ostale"..lino" gluposti bi trebalo izbaciti.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
KateTheGreat View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KateTheGreat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 15:41
Ja mislim da rižolino ne treba izbaciti. Pogledaj tocan sastav i pazi na unos. Možeš koristiti mekinje od pira, gris i slicno. Da se malo obogati protenima možeš miješati s wheyom :D
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 15:48
Originally posted by MicaMaja MicaMaja wrote:

Draga ekipa, 
Što preporucujete umjesto zobenih pahuljica? kod mene su zob, jecam, raž i pšenica iskljuceni i u najamanjim tragovima....
Kako vam se cini Rižolino, djecja hrana? Za onako, neke brzinske obroke?


Zbog glutena ili? Ako je gluten u pitanju možeš proso, quinoa, amaranth, rižu i heljdu, s tim da sam nešto citala da heljda ima slican protein glutenu pa mislim da ti je najbolje da pitaš strucnjaka.

Ne znam što je Rižolino ali ne zvuci poželjno.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2013 at 16:23
kad smo kod rižolina....razgovarao sam sa par ljudi...koji su cesti u teretani bodybuilding...ovaj jedan kolega cokolino jede ujutro....ko ne spašen...kaže jednostavno mu tako godi....zobene ne voli ali uzima sili se ih jesti....kada bude sit...uzme cokolina ujutro i ubije se u njemu....haha....valjda je zdrav ak je preporucljivo djeci kolko do 8 godina? onda mora biti :/ sam ne znam ništa o tom sastavu kotam si da je pun šecera sigurno....kolko je to zdravo za djecu nisam baš pametan :P
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.