New Posts New Posts RSS Feed - D: Kad vas
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Kad vas "presijece" u ledima: Kako se riješiti bolova i neugode koj

 Post Reply Post Reply
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Kad vas "presijece" u ledima: Kako se riješiti bolova i neugode koj
    Posted: 04 Ožujak 2019 at 14:20
Svi komentari na temu: Kad vas "presijece" u ledima: Kako se riješiti bolova i neugode koju donosi protruzija diska?

Prvi problem, uzroci za hernijaciju mogu biti raznovrsni, pa zahtjevaju i drugacije tretmane. Drugo, ono što zovete sklek sa kukovima na podu, ili kobra kako je mnobi zovu, je i krivo prikazana i izvedena. Njena svrha je istezanje i dekompresija, tako da se rukama ne gura gore nego istovremeno kralježnica i vuce naprijed u cilju produljivanja i dekompresije, inace je više štete nego koristi, i može prouzrociti nova oštecenja lumbosakralnog dijela-spoja. Clanke vezane uz zdravlje bi trebali pisati ljudi koji su profesionalci ili razumiju temu, jer procitati istraživanje ili znati nije jedno te isto.
Back to Top
borna_butijer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote borna_butijer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2019 at 11:36
Pozdrav, zahvaljujem na primjedbi. U clanku je spomenut jedan od najcešcih razloga i tretman. Cilj jest dekompresija, medutim ako ste procitali tekst i pogledali video, mogli ste vidjeti o kojim sam fazama oporavka, odnosno rehabilitacije pricao, a dekompresija jest upravo jedna od tih, te je prikazan jedan od nacina istog. Postoji more vježbi na zadanu temu, medutim nemoguce je ih smjestiti u jedan clanak. Što se tice tzv. "cobra" pozicije, postizanje optimalne ekstenzije u lumbalnom dijelu kralježnice nužno je za potpuno zacjeljenje. Ja sam prikazao punu varijantu, medutim pojedinac sam po sebi bira amplitudu u kojoj se osjeca najsigurnije. Srdacan pozdrav.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2019 at 19:23
Prije svega,Borna hvala na odgovoru, i jesam pročitao i pogledao video, upravo zato sam pisao. Ne čitam više redovito članke ovdje, previše je beskorisnih i netočnosti, ali me netko pitao za mišljenje pa sam pročitao, ova tema spada medju najtraženije. Vjerojatno si shvatio što sam mislio, pa i neću radi zajedničkog gubitka vremena nastavljati raspravu, kao što bi i bilo bezobrazno od mene da skupljam bodove na račun mladog i pristojnog ( stoga, moje poštovanje - za razliku od nekih drugih autora ovdje kojima je narcisoidnost veća od znanja) trenera, molim te ne shvati ovo kao potcjenjivanje, nego sam samo stari magarac sa skoro 40 godina iskustva i učenja u sličnim područjima, te sam svjestan činjenice kako su potrebna desetljeća za skupljati znanja i iskustva a to mladi još ne mogu imati, neovisno o količini znanja. Na žalost, ni mnogi profesori-predavači za kinezioterapeute i kineziologe, sa 20 godina iskustva nisu baš načisto sa nekim detaljima, čast iznimkama. Ako dozvoliš, još jedna primjedba ili savjet, kako uzmeš: sjećam se da si pisao o deadliftu i hip hinge-u, tu bi trebao obraditi pažnju na čitav sklop zdjelica-sakroilijakani zglob-lumbalna kralježnica. Neovisno o izuzetno maloj pokretljivosti SI zgloba, kod mnogih sjedilaca je i ta mala pokretljivost nestala, a može imati ogromne posljedice na trajna oštećenja L5-S1, jer se smanji preklop pri fleksiji kralježnice, a postoji mogućnost utjecaja na to. Na žalost često je i stručna literatura falična ili nedovoljno dobra o tome, ima nešto znanstvenih radova na temu lumbopelvic ritam, ali fali praktična primjena, kao što većini znanstvenika fali realna praksa. Kao što rekoh, imaš moj naklon, i ako ti mogu pomoći literaturom ili predavanjima, slobodno mi se obrati PM-om u inbox ( bez brige, i neki od najiskusnijih trenera mi se povremeno obrate, nisam ludjak nego samo volim ovo i sredstva za literaturu mi nisu ograničena). Pozdrav, i želim ti uspjeh u radu i učenju.
Back to Top
borna_butijer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote borna_butijer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2019 at 23:03
Pozdrav. Zahvaljujem na lijepim rijecima te što ste si uzeli vremena da procitate moj clanak. Takoder, nema razloga da budem nepristojan, uvijek rado saslušam konstruktivne kritike jer se bavimo strukom koja se iz dana u dan mijenja, svaki se dan pojavljuju nove cinjenice te je dobro cuti i druga mišljenja.. Pokušavam u svojim clancima biti dostupan širokoj publici te pojednostavniti teme o kojima pišem na razinu da je svima razumljiva. Naravno, uvijek rado proširujem svoje znanje te ako imate kakvu kvalitetnu literaturu za preporuciti, bit ce mi drago cuti prijedloge. Puno pozdrava, Borna.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2019 at 10:23
ok, poslao ti u inbox, pa odluči, pozdrav.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.