New Posts New Posts RSS Feed - D: Jelovnik za muškarca starijeg od 50 koji radi 3 treninga izdržljivo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Jelovnik za muškarca starijeg od 50 koji radi 3 treninga izdržljivo

 Post Reply Post Reply
Author
Rakac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rakac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Jelovnik za muškarca starijeg od 50 koji radi 3 treninga izdržljivo
    Posted: 08 Travanj 2020 at 19:28
Svi komentari na temu: Jelovnik za muškarca starijeg od 50 koji radi 3 treninga izdržljivosti tjedno i ima snižen testosteron

Poštovani, Zanimljiv jelovnik, no cini mi se da bi uz takvu prehranu imao više od 100 kg i to za kratko vrijeme ! Možda griješim pa me ispravite, no takav imam dojam, naravno pod uvjetom da sam shvatio što je napisano ! A to znaci da se muškarac koji ima više od 50 god. i 4 x tjedno provodi vježbe snage treba imati takvu prehranu. Vježbao sam do prije mj. i pol dana svaki dan, sat do sat i pol, no odjednom sam poceo osjecati umor (nagle promjene vremena i sve ostalo !) pa sam odlucio napraviti pauzu. Kako sam i dalje imao dojam da nešto ne štima otišao sam da mi izvade krv i iznenadio se nalazu: sniženi broj trombocita, povišeni kolesterol, snižena sedimentacija i povecana kolicina amilaza. Vec sam bio na žucnoj dijeti (na 30-50 gr masti dnevno), a sada mi je lijecnica savjetovala da snizim unos ugljikohidrata i za 30 % povecam unos bjelancevina ! Mogu li koristiti modificiranu dijetu za osobu iznad 50 godina koja radi uredski posao i svaki dan na putu do posla provede po 2 do 3 sata !? Inace sam visok 181 cm i imam 75 kg. Lijepi pozdrav ! Zdravi i veseli bili ! Benito Racic
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2020 at 10:06

Pozdrav Benito Smile

Mene zanima zašto mislite da biste uz ovaj jelovnik uspjeli dobiti 25 kg za kratko vrijeme? Smile Naime, ne znam kako inače jedete ali da biste se jako udebljali na navedenom jelovniku trenutno biste trebali unositi podosta manje kalorija, a to onda ispada premalo i za jednu žensku osobu.

Inače, koliko sam shvatila iz naslova i teksta radi se o treningu izdržljivosti, a ne snage no nije mi jasno na što je autorica točno mislila, pogotovo s obzirom na preporučeni shake nakon treninga tako da vam na taj dio ne mogu odgovoriti. Ovakav jelovnk se može modificirati i prema jednom i drugom, sve ovisi o samoj osobi i nizu drugih faktora.

Benito, tu žučnu dijetu ste odradili prije spomenutog nalaza ili nakon toga? Kada ste radili te krvne pretrage, koliko je prošlo otada? Da li se sada osjećate dobro?

Da li Vam je liječnica preporučila snižavanje ugljikohidrata s obzirom na kolesterol ili nešto drugo? S obzirom na kilažu koju ste naveli ne čini mi se da Vam treba neka veća redukcija, možda samo lagana modifikacija omjera nutrijenata ili zamjena nekih namirnica cjelovitim izvorima. Ne znam što točno mislite pod "modifcirana dijeta" pa bi bilo dobro da to malo pojasnite prije nego pokušam odgovoriti Smile.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.