New Posts New Posts RSS Feed - D: Hernija (kila) – kako prepoznati i kako sprijeciti i lijeciti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Hernija (kila) – kako prepoznati i kako sprijeciti i lijeciti?

 Post Reply Post Reply
Author
hjergovic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hjergovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Hernija (kila) – kako prepoznati i kako sprijeciti i lijeciti?
    Posted: 29 Kolovoz 2018 at 10:06
Svi komentari na temu: Hernija (kila) – kako prepoznati i kako sprijeciti i lijeciti?

Ovo je jedna od vecih dezinformacija koju sam procitao na vašem portalu. S obzirom da I sam imam iskustva sa herniom, operacijom, teškim dizanjem I korištenjem pojasa imam osobno iskustvo koje nisam stekao googlajuci. Pojas ne služi da sprjeci herniju nego da poveca površinu oslanjanja trbušnog zida I time cvrstocu trupa, a trbušni zid se može osloniti (sa unutrašnje strane) na pojas samo povecanjem abdominalnog pritiska. Povecani abdominalni pritisak je uzrocnik herije jer abdomen na mjestima na kojima nije ojacan pojasom puca pod prevelikim pritiskom. Cista fizika, ako je ukupna površina abdomena jednim dijelom ojacana I ne rasteže se onda je rastezanje u neojacanom dijelu intenzivnije. Nakon operacije mi je izricito zabranjeno korištenje pojasa ukoliko ne želim ponovno dobiti herniu na mjestima gdje mi mrežica nije ugradena.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.